نمایه تهران

اخبار و اطلاعات شهر تهران

نتایج آزمون جامع علوم پایه پزشکی اعلام شد

نتایج آزمون جامع علوم پایه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی با اعلام کف نمره قبولی هر رشته از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت منتشر شد.

به گزارش مهر، آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به صورت همزمان روز 15 شهریور با حضور 2 هزار و 213 دانشجوی سال دوم رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی برگزار شد.
کف نمره برای سی و هفتمین دوره آزمون جامع علوم پایه رشته پزشکی کسب نمره 81، کف نمره بیست و هفتمین دوره آزمون جامع علوم پایه دندانپزشکی کسب نمره 78 و کف نمره بیست و هشتمین دوره آزمون جامع علوم پایه داروسازی کسب نمره 100 تعیین شده است.
بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت دانشجویانی که موفق به کسب کف نمره شده اند قبول محسوب می شوند و اسامی قبول شدگان در سایت اینترنتی معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام شد.
به گزارش مهر، آزمون جامع علوم پایه در پایان سال دوم رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی برگزار می شود و دانشجویی واجد شرایط تلقی می شود که تمام واحدهای دوره علوم پایه خود را گذرانده باشد. 906 نفر در رشته پزشکی، 761 نفر در رشته دندانپزشکی و 546 نفر در رشته داروسازی واجد شرایط شرکت در آزمون بودند.
دانشجویان پزشکی پس از موفقیت در این آزمون می توانند وارد دوره 8 ماهه تا یک ساله فیزیوپاتولوژی شوند و دوره پزشکی خود را ادامه دهند. دانشجویان رشته های دندانپزشکی و داروسازی نیز پس از موفقیت در این آزمون وارد سال سوم رشته مربوطه می شوند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۶ساعت 1:44  توسط   |