نمایه تهران

اخبار و اطلاعات شهر تهران

سومين جشنواره ملي ساعت هاي آفتابي در پايان مهرماه برگزار مي شود

سومين جشنواره ملي ساعت هاي آفتابي، يکي از برنامه هاي سالانه شاخه آماتوري انجمن نجوم ايران است که در تاريخ 30 مهر برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا از انجمن نجوم ايران، اين جشنواره همه ساله 31 خرداد همزمان با انقلاب تابستاني برگزار مي شد که امسال اين جشنواره در چند شهر و از جمله در تهران به تاخير افتاد و در تاريخ 30 مهر برگزار مي شود.
جشنواره ملي ساعت هاي آفتابي، در تاريخ 31 خرداد در چند شهر از جمله مشهد، رشت، بيرجند، برازجان، شهر ري، اصفهان، استان مرکزي و چند شهر ديگر بر گزار شد.
اين جشنواره همچنين در تاريخ 31 شهريور همزمان با اعتدال پاييزه در شهر اردبيل برگزار شد.
بنا بر گزارش انجمن نجوم ايران، 30 مهر زماني است که از سوي هيات دبيران شاخه آماتوري انجمن نجوم ايران براي برگزاري سومين جشنواره ساعت هاي آفتابي در تهران تعيين شده است.
علاقه مندان مي توانند براي شرکت در اين جشنواره و کسب اطلاعات بيشتر به سايت شاخه آماتوري نجوم ايران مراجعه کنند و يا در تاريخ مقرر از ساعت 11 تا 30/16 به محل برگزاري اين جشنواره مراجعه کنند.
محل برگزاري اين جشنواره در موزه تماشاگه زمان به آدرس، خيابان زعفرانيه (سرلشگر فلاحي)، نبش کوچه بغدادي، پلاک 12 واقع شده است.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:56  توسط   | 

شبکه پيام نما همراه جشنواره بين المللي امام رضا (ع) شد

مدير شبکه پيام نما گفت: اين شبکه براي نخستين بار به صورت روزانه اخبار و اطلاعات هفتمين جشنواره بين المللي امام رضا(ع) را منتشر مي کند.
به گزارش ايرنا از شبکه دو، "ناصر گنج خانلو" اظهار داشت: تمام تلاش ها بر اين است تا مراسم پاياني اين جشنواره که همزمان با ميلاد امام رضا (ع) هشتم آبان ماه جاري برگزار مي شود، شکوه و عظمت زيادي داشته باشد.
در هفتمين جشنواره بين المللي امام رضا(ع) هنرمندان 30 کشور جهان و 20 استان کشورمان حضور خواهند داشت. اين جشنواره شامل زيرمجموعه هايي چون مطبوعات، تئاتر، فيلم، کتاب برگزيده، هنرهاي تجسمي، مديحه سرايي، چاووشي خواني، شناخت اخلاق و آداب رضوي، خلاصه نويسي کتاب، پيامک ادبي، خوشنويسي، سفرنامه نويسي و شعر است.
هفت هزار و 500 فعاليت فرهنگي همزمان با دهه کرامت (28 مهر تا هشت آبان) در قالب هفتمين جشنواره بين المللي فرهنگي و هنري امام رضا (ع) برگزار مي شود.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:30  توسط   | 

انتشار بسته آموزشي از سوي دفتر توسعه فناوري سينمايي

بسته آموزشي سينمايي با هدف توسعه استفاده از فرهنگ هاي نوين از سوي دفتر توسعه فناوري سينمايي منتشر شد.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي معاون امور سينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، در کارگاههاي آموزشي " آشنايي با فناوري هاي نوين سينمايي" و " آشنايي با روند تحولات در طراحي و معماري سالن هاي سينما" ، که به طور جداگانه، با حضور کارشناسان اعزامي از دواير امور سينمايي و دفاتر ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استانها برگزار شد در مجموع در10 کلاس کارگاهي و نشست تخصصي آموخته ها و تجارب ارزنده مربيان، مهندسان و مديران سينمايي کشور عرضه گرديد.
اين بسته آموزشي حاوي شش لوح فشرده DVDشامل چکيده و فشرده کلاسها و نشستهاي دو کارگاه آموزشي برگزار شده در تابستان سالجاري از سوي دفتر توسعه فناوري سينمايي مي باشد که پس از تدوين و عنوان بندي مناسب ارائه شده است.
علاقه مندان براي تهيه اين بسته آموزشي مي توانند به دفتر توسعه فناوري سينماي واقع در ميدان بهارستان خ کمال الملک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ساختمان معاونت سينمايي مراجعه نموده و يا با تلفن هاي 33966091و 38512218 تماس حاصل نمايند.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:26  توسط   | 

دستيابي به تفسير نمونه در تلفن همراه امکانپذير شد

نرم‌افزار «همراه نمونه» برگرفته از کتاب گرانسنگ تفسير نمونه در دسترس علاقه‌مندان معارف قرآني قرار گرفت.
به گزارش ايرنا به نقل از مرکز خبر حوزه، اين نرم‌افزار در برگيرنده متن کامل قرآن کريم به همراه ترجمه حضرت آيت ‌الله " ناصر مکارم‌شيرازي" و دوره کامل تفسير نمونه (27 جلدي) است که امکانات ويژه‌اي از جمله : جستجوي پيشرفته در عناوين مطالب و متن کتاب و تغيير نوع، اندازه و رنگ قلم ها و نمايش اِعراب با رنگ متمايز را دارد.
نصب به دفعات نامحدود،اجرا بر روي گوشي‌هاي فاقد امکانات فارسي،‌ نمايش تمام صفحه در گوشي‌هاي مختلف و اجرا بر روي گوشي‌هاي لمسي از ديگر امکانات اين نرم‌افزار است.
علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به نشاني http://www.makarem.ir/persian/?p=prg نرم‌افزار فوق را دريافت نمايند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:23  توسط   | 

پرداخت تعهدات کوتاه مدت به بيمه شدگان از سوي سازمان تامين اجتماعي

سازمان تامين اجتماعي با پرداخت تعهدات کوتاه مدت به بيمه شدگان آماده ارائه خدمات به آنان است.
به گزارش ايرنا از اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان تأمين اجتماعي، بيمه شدگاني که تحت معالجات پزشکي و يا درمان هاي توانبخشي قرار مي گيرند، چنانچه براساس تشخيص پزشک معالج موقتاً قادر به کار نباشند، استحقاق دريافت غرامت دستمزد را خواهند داشت.
بر اساس اين گزارش، از جمله شرايطي که بيمه شده مي تواند از حمايت سازمان برخوردار شود مي توان به مواردي از جمله اينکه، بيمه شده در دوره بيماري شاغل نباشد و مزد دريافت نکند، همچنين در ايام بيماري استعفا نداده و بازخريد و اخراج نشده و ازکارافتاده کلي نيز باشد.
اين گزارش مي افزايد: از سوي ديگر فرد بيمه شده قبل از شروع استراحت بايد مشغول به کار بوده يا در مرخصي اسحقاقي باشد و پس از آن استراحت پزشکي بيمه شده به تاييد پزشک معتمد يا شوراي پزشکي سازمان تامين اجتماعي نيز برسد.
بنابر اين گزارش، اصل دفترچه درماني و گواهي استراحت پزشکي تاييد شده توسط پزشک معتمد سازمان يا شوراي پزشکي سازمان و گواهي کارفرما مبني بر تاريخ اعلام بيماري و تاييد عدم حضور بيمه شده در دوران بيماري در کارگاه از جمله مدارک مورد نياز براي دريافت غرامت دستمزد ايام بيماري محسوب مي شود.
در اين گزارش آمده است: مقدار غرامت دستمزد ايام بيماري به نسبت حقوق و دستمزد بيمه شده و وضعيت تاهل يا افراد تحت تکفل او متفاوت است و تا زماني که بيمه شده به تشخيص سازمان قادر به کار نبوده و ازکارافتاده شناخته نشده است.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:15  توسط   | 

پايگاه خبري "سفير" آغاز به کار کرد

پايگاه خبري "سفير" از امروز با مديريت يکي از اعضاء هيئت منصفه مطبوعات استان تهران آغاز به کار نمود.
به گزارش ايرنا مدير مسئول پايگاه خبري سفير که پيش از اين مسئوليت حوزه معاونت خبر در ايرنا را نيز بر عهده داشته است در مورد جهت گيري هاي آتي اين پايگاه خبري اعلام کرد:"جوامع معتقد و مصلح اهداف اصلي تهديدات قرار گرفته‌اند و از اين رو شاهد نوعي جدال نوين ميان اسلام ناب محمدي (ص) با دنياي استکبار هستيم، نزاعي که ابزار اصلي و محوري آن رسانه مي‌باشد ، اين نزاع و جدال که به جنگ نرم يا عمليات رواني شهرت يافته تمام سعي خود را معطوف به تاثيرگذاري منفي در حوزه افکار عمومي قرار داده است، از اين رو پايگاه خبري، تحليلي سفير به عنوان يکي از سنگرهاي دفاع از حقانيت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و هجوم به منافع و مصالح زورمداران دنيامحور پا به عرصه جامعه رسانه‌اي کشور مي‌گذارد.هدف اصلي و مبنايي پايگاه سفير تبيين اصول اساسي نظام جمهوري اسلامي حول محور قانون اساسي و فرمايشات واليان فقاهت حضرات آيات عظام امام خميني (ره) و رهبر فرزانه انقلاب مي‌باشد ، بدون ترديد رجوع عملي و دقيق به منويات و تذکرات بنيانگذار انقلاب اسلامي در پشتيباني محض از ولايت فقيه حلال بسياري از مشکلات و معضلات مجريان حکومتي مي‌باشد، اين نظام برخاسته از خون ايرانيان، ريشه در اعتماد عمومي بي‌نظير مردم دارد .هيچ شکي نيست که مجريان خدوم و بي منت حکومتي در هر جايگاه و مقامي بايستي مورد تقدير و حمايت عموم و به ويژه رسانه‌هاي متعهد قرار گيرند تا با استظهار به حمايت مردم دلگرم به فعاليت بيشتر شوند و از نظر اهالي رسانه مدير و مسوولي متعهد و دلسوز تلقي مي‌شود که در برابر نقدهاي منصفانه و سازنده و راهگشا ، تسليم منطق و عقلانيت عمومي‌باشد. پايگاه خبري ، تحليلي سفيردر شرايطي پا به عرصه رسانه‌اي مي گذار که خود را متعهد به اصول انقلاب اسلامي ( اسلام ، انقلاب ، امام و رهبري ) و در يک کلام تبعيت از قانون اساسي مي‌داند و در اين ميان پذيراي حضور سبز و گرم و نظرات دلسوزانه و مشفقانه همه معتقدان به نظام مقدس جمهوري اسلامي مي‌باشد."
پايگاه خبري "سفير نيوز" در نشاني اينترنتي http://www.safirnews.com قابل دسترس است.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:14  توسط   | 

اطلاعیه

اخبار مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در «وبلاگ تابلو» قابل استفاده است. این اخبار، مکمل اخباری است که در «وبلاگ نمایه تهران» منتشر می شود.

 وبلاگ تابلو   http://mbahar.blogfa.com/

از آنجا که در هر صفحه از وبلاگ، بیش از ۳۰ عنوان خبر قرار ندارد و معمولا بیش از سی عنوان مطلب هر روز در سایت ریخته می شود، برای اطمینان از خواندن همه اخبار، به روی آیکون آرشیو مهرماه کلیک کنید.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 6:21  توسط   | 

مستند «زندگي در اكنون» در خانه هنرمندان نقد مي‌شود

مستند «زندگي در اكنون» ساخته مهدي رازي در خانه هنرمندان ايران نمايش داده و سپس نقد و بررسي مي‌شود.
به گزارش فارس، مستند «زندگي در اكنون» ساخته مهدي رازي 28 مهر ساعت 18 در خانه هنرمندان ايران روي پرده مي‌رود و سپس جلسه نقد و بررسي فيلم برگزار مي‌شود.
بر اساس اين گزارش، اين فيلم درباره يك خانواده روستايي در شمال ساخته شده كه تمام فرزندان خانواده، معلوليت ذهني دارند.
برنامه نمايش آثار مستند كه به همت انجمن تهيه‌كنندگان سينماي مستند ايران و همراه با نقد و بررسي فيلم انجام مي‌شود روزهاي سه‌شنبه هر هفته از ساعت 18 تا 20 در تالار بتهوون خانه هنرمندان ايران برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 6:18  توسط   | 

نمايشگاه عكس يادبود يكي از كشته‌شدگان سقوط هواپيماي كاسپين

فارس - نمايشگاه عكس يادبود ناتلا نيكونووا با عنوان بازگشت به ايران در نگارخانه شيرين افتتاح مي‌شود.
نگارخانه شيرين و سفارت گرجستان در تهران نمايشگاه عكسي را با نام «بازگشت به ايران» به مناسبت يادبود ناتلا نيكونووا همسر نيكولوز ناخوتسريشويلي رايزن سفارت گرجستان در تهران برگزار مي‌كنند.
اين نمايشگاه كه عصر روز  ۲۵ مهر در گالري شيرين گشايش مي يابد تا تاريخ 29 مهر ميزبان علاقه مندان است.
ناتلا نيكونووا در سقوط هواپيماي تهران – ايروان كاسپين در تاريخ 24 نير 1388 كشته شده است.
گالري شيرين در خيابان فرمانيه، بلوار اندرزگو، خيابان سليمي شمالي پلاك 22 واقع است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 6:16  توسط   | 

ميلاني با «مي‌ترسم پس دروغ مي‌گويم» به همايش رسانه‌وسلامت مي‌رود

مديرگروه سلامت رواني - اجتماعي واعتياد معاونت سلامت دانشگاه علوم پزشكي تهران از برگزاري اولين همايش رسانه و سلامت روان و نمايش فيلم «مي‌ترسم پس دروغ مي‌گويم» در اين همايش خبر داد.
شهرام خرازي‌ها درگفت‌وگو با فارس در مورد اين همايش اظهار داشت: با عنايت به تاثير غيرقابل انكار و روز افزون محصولات رسانه‌اي برسلامت روان آحاد جامعه و ضرورت شكل‌گيري يك نظام رسانه‌اي هدفمند، تخصصي و سلامت محور، معاونت سلامت دانشگاه علوم پزشكي تهران بر آن شد تا با برگزاري اين همايش و تداوم بخشيدن به آن درسال‌هاي آتي، گام كوچكي درجهت پركردن خلاء ديرين و هميشگي بين نظام رسانه و نظام سلامت روان بردارد و به منظور عملياتي كردن برنامه‌هاي پيشگيري از بيماري‌هاي رواني و ارتقاء سلامت روان مردم، مشاركت جويي از رسانه‌ها را در دستوركار خود قرار دهد.
وي در ادامه گفت: مخاطبان و ميهمانان اصلي اولين همايش رسانه و سلامت روان كه با مشاركت اداره امور آسيب‌هاي اجتماعي معاونت اجتماعي وفرهنگي شهرداري منطقه هفت تهران برگزار مي‌شود، اصحاب رسانه و اهالي سينما، تئاتر، موسيقي ، ادبيات، صدا وسيما و...هستند، همچنين شماري از صاحب نظران حوزه علوم رفتاري ازجمله روانپزشكان، روانشناسان ، مددكاران اجتماعي و...حضور پررنگي دراين همايش خواهند داشت.
مدير گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشكي تهران درادامه به تاثيرمحصولات رسانه‌اي وبازي‌هاي كامپيوتري بر سلامت روان كودكان و نوجوانان، انگ و رسانه، جايگاه رسانه در سياست‌گذاري‌هاي كشوري بهداشت روان، آسيب شناسي رواني سينما و تلويزيون ايران ، رسانه و خودكشي ، جنگ رواني وپدافند غيرعامل، رسانه و مهارت‌هاي زندگي و فرزندپروري و...به عنوان مباحث مورد نظر برگزاركنندگان همايش اشاره نمود و اضافه كرد: در اولين همايش رسانه و سلامت روان فيلم «مي‌ترسم پس دروغ مي‌گويم» كه «تهمينه ميلاني» آن را به سفارش يونيسف و با بازي: «مهناز افشار»، «آتيلا پسياني» و «حامدبهداد» ساخته و تا كنون اكران عمومي نشده ، به نمايش در خواهد آمد. همچنين پانل سلامت روان در آيينه سيما و سينما با حضور «تهمينه ميلاني» و كارشناساني از دفتر سلامت روان وزارت بهداشت و شوراي سياستگذاري سلامت صدا و سيما برگزارخواهد شد.
خرازي‌ها براين اعتقاد است كه «تهمينه ميلاني» ازهمان نخستين فيلمش - «بچه‌هاي طلاق» - به طرح مباحث سلامت روان پرداخت و اين روند را تا كنون با ساخت فيلم‌هاي: «افسانه آه» ، «ديگه چه خبر»، «كاكادو»، «دوزن» ، «واكنش پنجم»، «آتش‌بس»، «تسويه‌حساب» و «سوپراستار» و نگارش فيلمنامه‌هاي: «شب‌هاي تهران» ،«كلوپ ياران مثبت» و... استمرار بخشيده است، بگونه‌اي كه اكنون در كارنامه هنري وي با تعدادقابل توجهي فيلم و سناريو روبرو هستيم كه از جوانب مختلف قابل تحليل روانشناختي‌اند؛ به همين علت «تهمينه ميلاني» گزينه مناسبي بعنوان يك چهره رسانه‌اي و محوري براي حضور در اين همايش تخصصي است.
وي در پايان گفت: اولين همايش يك روزه رسانه و سلامت روان با همكاري شهرداري منطقه هفت تهران روز ۲۶ مهر در سراي محله خاقاني برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 6:15  توسط   | 

تسهيلات ويژه براي تماشاگران نمايش «هاملت با سالاد فصل»

با توجه به استقبال و درخواست دانشجويان، در تهران و شهرستان‌ها، تسهيلات ويژه‌اي براي دانشجويان، از سوي روابط عمومي تماشاخانه سنگلج در نظر گرفته شده است.
بنا به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي تماشاخانه سنگلج، تمامي دانشجويان مي‌توانند با ارائه كارت دانشجويي خود و هماهنگي قبلي با گيشه تماشاخانه با شماره تماس 55625444 - 55630871 از بليط اين نمايش به صورت نيم بها استفاده كنند.
هاملت با سالاد فصل نوشته زنده‌ياد اكبر رادي و به كارگرداني: هادي مرزبان و با هنرمندي: بهروز بقايي، فرزانه كابلي، فردوس كاوياني، رضا فياضي، بهاره رهنما و ايوب آقاخاني مهر و آبان ساعت 19 در تماشاخانه سنگلج به روي صحنه مي‌رود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 6:12  توسط   | 

تغییر ساعت کاری بهشت زهرا (س)

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) اعلام کرد که ساعت کاری جدید بهشت زهرا در روزهای عادی از شنبه تا چهارشنبه از 8 صبح تا 16:30 تعیین و پنج شنبه ها تعطیل شد.

به گزارش مهر، "اسد الله فاضل" در هفتاد و چهارمین جلسه شورای معاونان سازمان گفت: به دلیل اینکه این سازمان در حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران قرار دارد و برابر بخشنامه های قبلی شهرداری و همانند همه وزرتخانه ها و ادارات دولتی و موسسات عمومی به دلیل ارج گذاری به خدمات کارکنان سازمان بهشت زهرا پنج شنبه ها تعطیل اعلام شد.
به گفته وی، البته این به معنای تعطیل شدن فعالان و خدمات بهشت زهرا نیست بلکه نیروی های سازمان همیشه در روزهای پنج شنبه و ایام تعطیل در محل کار حاضر شده و خدمات مورد نیاز شهروندان تهرانی را ارائه می کنند و این دستور العمل صرفا به جهت برخورداری کارکنان از مزایای تعطیلی پنج شنبه ها است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 6:4  توسط   | 

اعطای تسهیلات رفاهی صندوق رفاه به دانشجویان ممتاز و نمونه علوم پزشکی

صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به ‌منظور کمک به تأمین بخشی از هزینه های تحصیلی و معیشتی دانشجویان ممتاز و نمونه دستورالعمل اعطای تسهیلات رفاهی به این دانشجویان را در سال تحصیلی جاری ابلاغ کرد.

به گزارش مهر، تسهیلات رفاهی صندوق رفاه دانشجویان به ‌دانشجویان ممتاز و نمونه اعطا می شود که در سال تحصیلی جاری دارای شرایط خاصی باشند.
بر اساس این دستورالعمل دانشجوی ممتاز باید دارای یکی از شرایط اعلام شده در سال تحصیلی 88- 87 به بعد باشد. برگزیدگان رتبه های اول تا سوم کنکورسراسری با معرفی سازمان سنجش و آموزش کشور، برگزیدگان رتبه های اول تا سوم آزمون ورودی، کارشناسی ‌ارشد، دکتری تخصصی با معرفی دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت، تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی از جمله این دانشجویان محسوب می شوند.
دارندگان مدال طلا، نقره و برنز کشوری از المپیادهای علمی دانش ‌آموزی با معرفی وزارت آموزش و پرورش، رتبه های اول انفرادی کشوری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور با معرفی دبیرخانه المپیاد علمی وزارت بهداشت و دارندگان مدال طلا از المپیادهای بین ‌المللی دانشجویی در زمینه علوم پزشکی با تأیید وزارت بهداشت از دیگر دانشجویانی هستند که می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
برگزیدگان حائز رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی و جشنواره های خوارزمی و جوان خوارزمی در زمینه علوم پزشکی با معرفی دبیرخانه های مربوطه و مالکان ابداع یا اختراع ثبت ‌شده در زمینه علوم پزشکی با تایید معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت براساس ضوابط مربوطه مشمول استفاده از تسهیلات خواهند شد.
بر اساس دستورالعمل صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، دانشجوی نمونه کشوری دانشجویی است که طبق آیین ‌نامه انتخاب و هر ساله معرفی می شود.
شرایط عمومی و آموزشی وام ‌گیرندگان مطابق با آیین ‌نامه استفاده از وامها است و دانشجویان ممتاز بعد از یک نیمسال تحصیلی می‌توانند درخواست وام‌ کنند. داشتن معدل 17 در زمان ارائه درخواست وام برای دانشجویان ممتاز ضروری ‌است.
وام ‌تحصیلی سه ‌برابر سقف مجاز به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد و وام ‌ضروری نیز سه برابر سقف مجاز به این گروه از دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد. دستورالعمل صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از اول مهر قابل اجراست.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 6:3  توسط   | 

تمدید مهلت ثبت ­نام آزمون وکالت کانون های وکلای دادگستری

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: مهلت ثبت ­نام در آزمون ورودی متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در سال 88 تمدید شد.

به گزارش مهر، بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، مهلت ثبت نام برای کلیه داوطلبان متقاضی ثبت ­نام و شرکت در آزمون ورودی متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران که به صورت اینترنتی انجام می ­گیرد تا ساعت 24 روز 25 مهر جاری تمدید شد.
داوطلبان می ­توانستند در این مهلت با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org و مطالعه شرایط و ضوابط شرکت در آزمون مذکور، در صورت دارا بودن شرایط لازم، نسبت به تکمیل تقاضانامه الکترونیکی ثبت ­نام در این آزمون اقدام کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 6:1  توسط   | 

ظرفیت پذیرش مازاد در آزمون دکتری تخصصی اعلام شد

ظرفیت پذیرش دانشجوی مازاد در دانشگاههای علوم پزشکی در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های مختلف گروه پزشکی سال تحصیلی 89 - 88 به همراه رشته های مورد پذیرش اعلام شد.

به گزارش مهر، بر اساس اعلام شورای آموزش علوم پایه پزشکی، 25 رشته در دانشگاههای علوم پزشکی در آزمون امسال بر اساس آیین نامه پذیرش دانشجوی مازاد، این گروه از دانشجویان را می پذیرد.
متقاضیان استفاده از ظرفیت مازاد می توانند در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون که از طریق اینترنت انجام خواهد گرفت نسبت به اعلام علاقه مندی خود برای استفاده از این ظرفیت اقدام کنند.
بر اساس اعلام این شورا 67 نفر در 25 رشته و در11 دانشگاه علوم پزشکی پذیرفته می شوند. ظرفیت اعلام شده به صورت نهایی نیست و تا زمان آزمون قابل تغییر خواهد بود.
شورای آموزش علوم پایه پزشکی و تخصصی در برخی از رشته ها به صورت مشترک با چند دانشگاه دانشجوی مازاد می پذیرد.
به گزارش مهر، آزمون دکتری تخصصی گروه علوم پایه پزشکی و بهداشت روز 8 آبان در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز در 47 رشته با حضور حدود چهار هزار داوطلب برگزار می شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 6:0  توسط   | 

مسابقات دانش‌آموزی قرآن و نهج‌البلاغه برگزار می‌شود

ثبت‌نام بیست و هشتمین دوره مسابقات دانش‌آموزی قرآن و نهج البلاغه آبان ماه آغاز می‌شود.

به گزارش مهر، این مسابقات در 4 مرحله مدرسه یا آموزشگاه، منطقه یا شهرستان، استان و کشوری برگزار می شود.
مفاهیم، حفظ، قرائت و نهج البلاغه رشته های پیش بینی شده برای این مسابقات هستند.
در دو مرحله نخست این مسابقات سطح معلومات دانش آموزان از محتوای کلی نهج البلاغه به صورت کتبی سنجیده می شود و در مراحل سوم و چهارم دانش آموزان برگزیده با انتخاب یکی از موضوعات طرح شده، در زمانی معادل 10 دقیقه مقاله خود را ارائه خواهند کرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:58  توسط   | 

مهلت ارسال چکیده مقالات به همایش ادکا 20 آبان

سومین همایش سراسری ادکا با عنوان "مطالعات میان رشته‌ای کتابداری و اطلاع‌رسانی: وضعیت موجود، چشم‌انداز مطلوب" با دادن فراخوانی مهلت ارسال چکیده آثار را 20 آبان اعلام کرد.

به گزارش مهر، سومین همایش سراسری اتحادیه انجمنهای علمی دانشجویی کتابداری و اطلاع رسانی ایران (ادکا) با همکاری انجمن علمی دانشجویی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه شیراز با عنوان "مطالعات میان رشته ای کتابداری و اطلاع ‌رسانی: وضعیت موجود، چشم‌انداز مطلوب" برگزار می شود.
این همایش اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود و مهلت ارسال چکیده مقالات ۲۰ آبان سالجاری و داوری چکیده مقاله‌ها ۱۵ آذر، مهلت ارسال متن کامل مقاله ۳۰ دی و داوری مقالات۳۰ بهمن سال جاری خواهد بود.
محورهایی که برای همایش درنظر گرفته شده است عبارتند از: کلیات: مبانی نظری، تعاریف، انواع، ضرورتها و فواید مطالعات میان رشته‌ای، تبیین علمی حوزه کتابداری و اطلاع رسانی: مرزهای واقعی و مجازی، مطالعات میان رشته‌ای در نظام آموزشی کتابداری و اطلاع‌رسانی، جایگاه مطالعات میان رشته‌ای در پژوهشهای کتابداری و اطلاع‌رسانی، نقش مطالعات میان رشته‌ای در تولیدات علمی کتابداری و اطلاع رسانی، مطالعات میان رشته‌ای: تفکر خلاق و تفکر انتقادی، مفاهیم استعاری، مانع یا عامل ترویج مطالعات میان رشته‌ای، کتابخانه‌ها و خدمات نوین کتابخانه‌ای و حمایت از فعالیتهای میان رشته‌ای، تعامل میان رشته‌ای کتابداران، اطلاع‌رسانان و آرشیویست ها با متخصصان سایر رشته‌ها، چالشها و موانع فعالیتهای میان رشته‌ای در مطالعات کتابداری و اطلاع‌رسانی و چشم‌انداز آتی.
شرکت‌کنندگان می‌توانند چکیده مقالات خود را به sem3.adka@gmail.com ارسال کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:56  توسط   | 

طنزپردازان در حلقه رندان گرد هم می آیند

شب شعر طنز "در حلقه رندان" با حضور جمعی از طنزپردازان 26 مهر در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، ناصر فیض، مهدی استاداحمد، اسماعیل امینی، حاج حسن شعبانی، جمشید مقدم و نادر خطایی از جمله طنزپردازانی هستند که در این شب شعر طنز حضور دارند و جدیدترین آثار طنز خود را قرائت می کنند.
شب شعر طنز "در حلقه رندان" از سال 80 فعالیت خود را آغاز کرده است و یکشنبه هر ماه با حضور طنزپردازان به نام کشور و هنرمندان جوان و عموم علاقه مندان برگزار می‌شود.
این نشست را دفتر طنز حوزه هنری ساعت 16 در تالار سوره برگزار می‌ کند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:55  توسط   | 

تعویق دوباره گردهمایی شاعران ایران و جهان

همایش "تعامل شاعران ایران و جهان" که قرار بود ۲۷ مهر با حضور 81 شاعر جهانی در تهران آغاز به کار کند برای دومین بار به تعویق افتاد.

به گزارش مهر، این همایش که قرار بود در آن 81 شاعر مطرح از 37 کشور جهان گرداگرد بسیاری از شاعران وطنی بنشینند و درباره شعر ایران و جهان با یکدیگر تبادل نظر کنند برای بار دوم به تعویق افتاد.
این در حالی است که مصطفی امیدی مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت ارشاد پیش از این 27 مهر را زمان آغاز به کار این همایش یک هفته‌ای عنوان کرده و گفته بود: برای معرفی شاعران برجسته کشورها با تمامی سفارتخانه‌ها و رایزنان فرهنگی کشورمان در خارج از کشور مکاتبه کرده‌ایم و اسامی این شاعران متعاقباً اعلام خواهد شد.
تلاش خبرنگار مهر برای گفتگو با مسئولان این همایش و کسب اطلاع از دلایل تعویق و زمان احتمالی برگزاری این همایش به شنیدن زنگهای خاموش موبایل آنها منتهی شد.
مسئول دفتر امیدی مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت ارشاد در توضیحی یک جمله‌ای و به نقل از او گفت: درباره همایش با آقای محسن پرویز صحبت کنید.
امیدی پیشتر در مصاحبه با خبرنگار مهر درباره هزینه‌های برگزاری این همایش بین‌المللی گفته بود: از نظر هزینه مشکلی برای برگزاری همایش نداریم. البته هزینه دعوت از شاعران خارجی با توجه به محل زندگی آنها و اسکان آنها در هتلهایی در ایران متفاوت و متغیر است اما مشکلی از این جهت به وجود نمی‌آید.
قرار بود شاعران جوان و پیشکسوت برگزیده سومین جشنواره بین‌المللی شعر فجر نیز در این همایش حضور یابند و به تعامل و هم‌اندیشی درباره شعر معاصر، تحولات ادبی کشورهای مختلف و ویژگیهای شعر انقلاب اسلامی بپردازند.
همایش مذکور مصوب شورای سیاستگذاری جشنواره شعر فجر سال گذشته است و قرار بود در تهران، اصفهان و شیراز برگزار شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:53  توسط   | 

کنسرت آوای مهربانی در تالار وحدت

گروه آوای مهربانی به سرپرستی سهیلا پورگرامی ۳۰ مهر و یک آبان این هفته در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

به گزارش مهر، در این کنسرت قرار است آثاری از ساخته های جدید پدرام درخشانی که به شکل تلفیق موسیقی سنتی، جاز و پاپ ساخته شده اجرا شود.
این کنسرت اولین تجربه همکاری پدرام درخشانی با گروه آوای مهربانی محسوب می شود که در کنار وی"درشن آنند(نوازنده هندی طبلا)" نیز آنها را همراهی می کند. برای بخش کلامی کار نیز از اشعار مولانا، حافظ، سعدی و ابو سعید ابوالخیر استفاده شده است.
قرار است در این اجرا مینو قاسم پور(قانون)، نیوشا بریمانی(کمانچه)، نازنین پدرثانی(تنبک)، ماه گل امامیان(بربط)، سوگل ضامنی(تار)، امین دادوری(دف)، رضا تاجبخش(پیانو)، حمید بنکدار(گیتار باس)، علیرضا میرآقا(پرکاشن)، صبا ضامنی(همخوان)، مهرداد هویدا(خواننده)، پدرام درخشانی(نوازنده سنتور و آهنگساز) و سهیلا پور گرامی(به عنوان سرپرست و همخوان) گروه آوای مهربانی را همراهی کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:48  توسط   | 

نگارخانه برگ میزبان نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی با آهن می‌شود

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی با استفاده از آهن با نمایش ۲۴ تندیس هنری و کارگاه ۱۰ روزه هفت هنرمند در گالری برگ آغاز به کار می‌کند.

به گزارش مهر، نگارخانه برگ سازمان زیباسازی شهر تهران با هدف توسعه هنر مجسمه سازی معاصر ایران از 25 مهر تا دوم آذر سمپوزیوم مجسمه‌سازی با آهن را برگزار می‌کند. از ۷۴ هنرمندی که ماکت‌هایشان را به دبیرخانه ارسال کرده بودند، در نهایت آثار ۲۴ مجسمه‌ساز برای نمایش در بخش نمایشگاهی سمپوزیوم انتخاب شد.
محمد سالاریان، سهند حامیان، مریم خدایی پارچین، امیر وفایی، کامبیز صبری، نادر قشقایی و فرزین هدایت‌زاده برای حضور در کارگاه ۱۰ روزه پذیرفته شدند. ریاست این سمپوزیوم را حجت‌الله ملاصالحی عهده‌دار است. اعضای شورای سیاستگذاری عبارتند از لاله کاظمی، سعید شهلاپور، بهروز دارش، طاهر شیخ‌الحکمایی، محمدرضا ذبیح‌الله‌زاده، کورش گلناری و سیدمجتبی موسوی.
هیئت انتخاب و داوری این نمایشگاه سعید شهلاپور، بهروز دارش، طاهر شیخ‌الحکمایی، محمدرضا ذبیح‌الله‌زاده و کورش گلناری هستند. علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به سایت نگارخانه برگ www.barg-gallery.com درباره چگونگی اجرای سمپوزیوم اطلاعات کسب کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:46  توسط   | 

چهارمین سوگواره پوسترهای عاشورایی دی‌ماه برگزار می‌شود

چهارمین سوگواره پوسترهای عاشورایی دی‌ماه امسال همزمان با ماه محرم در حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری چهارمین سوگواره پوسترهای عاشورایی را در محرم 1431 قمری (دی‌ماه 1388) در سه بخش اصلی با موضوع حماسه عاشورا، بخش موضوعی حر بن یزید ریاحی و در بخش کتبی با کتیبه‌نگاری برگزار می‌کند.
هر هنرمند می‌تواند در هر بخش حداکثر سه اثر ارائه و همزمان در سه بخش شرکت کند. همچنین شرکت‌کنندگان باید پرینت رنگی اثر را در قطع A3 همراه با فایل رایانه‌ای به دبیرخانه ارسال کنند. آثار بخش کتیبه باید متناسب با شعائر حماسه کربلا، دارای قابلیت چاپ و تکثیر روی پارچه، نگاهی نوین و متناسب با نمونه‌های سنتی باشد.
مهلت ارسال آثار 15 مهر تا 30 آبان 1388 است. آثار دوم آذر انتخاب و 29 آذر تا 24 دی نمایشگاه چهارمین سوگواره پوسترهای عاشورایی در حوزه هنری خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:46  توسط   | 

کنسرت گروه شاهو در تالار وحدت برگزار می شود

گروه موسیقی شاهو به سرپرستی حامد صغیری 28 و 29 آبان در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

سرپرست گروه شاهو با اعلام این خبر به مهر گفت: این کنسرت، تلفیقی از موسیقی دستگاهی و موسیقی مقامی است که بخش هایی از آن در دستگاه نوا، همایون، شور قدیم(که مربوط به فواصل تنبور می شود) و مایه دشتی اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه قطعات توسط ارکستری 40 نفره از سازهای ایرانی اجرا می شود گفت : در فضای کلی این کار از موسیقی دستگاهی بهره گرفته شده است اما این استفاده به گونه ای نیست که از قوائد به اصطلاح گوشه به گوشه موسیقی دستگاهی پیروی کرده باشد و شنونده ترکیبی از این دو موسیقی دستگاهی و مقامی را با محوریت تنبورمی شنود.
صغیری در ادامه گفت: در قطعات این کنسرت از اشعار مولانا استفاده شده که در کنار آن دو شعر از بابا طاهر و امیر خسرو دهلوی نیز گنجانده شده است. درباره بخش آوازی نیز باید بگویم که این اجرا به شکل خواننده محور نخواهد بود. در واقع رامین بحیرایی و خود من به همراه گروه کر بخش آوازی را بر عهده خواهیم داشت.
وی درباره سازبندی گروه شاهو با اشاره به اینکه ترکیب نسبتا کاملی از سازهای ایرانی در کنار تنبور به کار گرفته شده است افزود: ما در این اجرا از 8 ساز تنبور استفاده کرده ایم. در کنار این ساز ها نیز از 12 ساز زهی آرشه ای مانند کمانچه، قیچک باس، کمانچه آلتو و باس بهره گرفته ایم. همچنین بخش دیگری از ترکیب گروه را به نوازندگان سازهای بادی و سازهای کوبه ای اختصاص داده ایم که شامل نی، بالابان، نقاره قشقایی و مازندرانی، کوزه، دف و ضرب می شود؛ البته چند ساز مضرابی دیگر مانند عود، قانون، بم تار، دلنواز، رباب و چنگ نیز در این ارکستر وجود دارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:45  توسط   | 

دومین جشن مدیران تدارکات سینمای ایران برگزار می‌شود

دومین جشن انجمن مدیران تدارکات سینمای ایران بیست و هشتم مهر در خانه سینما برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، جشن انجمن مدیران تدارکات سینمای ایران با گرامیداشت پیشکسوتان و معرفی مدیر نمونه و جوان این صنف روز سه‌شنبه بیست و هشتم مهر رأس ساعت 17 در خانه سینما برگزار می‌شود.
در این مراسم مسئولان فرهنگی و هنری کشور، هنرمندان و دست اندرکاران سینمای ایران حضور خواهند داشت. طبق اعلام روابط عمومی خانه سینما حضور علاقه مندان به  این برنامه آزاد است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:43  توسط   | 

چهارمین جشنواره عکس دوربین دات نت برگزار می‌شود

پایگاه عکس خبری دوربین دات نت چهارمین جشنواره عکس خبری خود را برای انتخاب برترین عکاسان سال ایران برگزار می‌کند.

به گزارش مهر، این جشنواره از 16 تا 26 آبان در تهران برگزار می‌شود و علاوه بر نمایش عکس‌های برگزیده و تقدیر از عکاسان برتر سال، بخش‌های دیگری چون برگزاری کارگاههای آموزش عکاسی از سوی اساتید معتبر و نمایش فیلم‌های مستند در دستور کار خود قرار داده است.
انتخاب فتوبلاگ‌های برتر یکی دیگر از بخش‌های جنبی این جشنواره عکس است. علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این جشنواره، به پایگاه عکس خبری دوربین دات نت به نشانی www.Festival.Dourbin.net مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:38  توسط   | 

سکه ولايت عهدي امام رضا (ع) در موزه ملي ملک به نمايش گذاشته مي شود

چند قطعه از سکه هاي ولايت عهدي امام رضا (ع) در آستانه ميلاد فرخنده اين امام بزرگوار و همزمان با هفتاد و دومين سالروز وقف کتابخانه و موزه ملي ملک، در محل اين موزه به نمايش گذاشته مي شود.
به گزارش ايرنا از کتابخانه و موزه ملي ملک، اين سکه ها که در سال 202 هجري قمري (817 ميلادي) در شهرهاي سمرقند و اصفهان ضرب شده است، از آثار تاريخي بسيار نادر ايران به شمار مي آيد.
جنس اين سکه ها از نقره و روي آنها عبارت "اميرالرضا وليعهد المسلمين علي بن موسي بن علي بن ابي طالب" حک شده است.
امام رضا (ع) در سال 201 هجري قمري به اصرار مأمون عباسي از مدينه به خراسان آمدند و به اکراه ولايت عهدي وي را پذيرفتند. پس از آن سکه هايي به نام آن حضرت در سرزمين هاي اسلامي ضرب شد که اکنون تعداد اندکي از آن ها در موزه آستان قدس رضوي و موزه ملي ملک نگهداري مي شود.
نمايش وي‍ژه سکه ولايت عهدي امام رضا (ع) يکي از برنامه هايي است که موسسه کتابخانه و موزه ملي ملک در قالب جشنواره "ماه هشتم" برگزار مي کند.
اين جشنواره در فاصله ولادت حضرت معصومه (س) (28 مهر) تا ميلاد امام رضا (ع) (8 آبان) برگزار مي شود و در اين مدت بازديد از موزه رايگان خواهد بود.
کتابخانه و موزه ملي ملک در ششم آبان 1316 خورشيدي توسط بزرگ ترين واقف تاريخ معاصر ايران، زنده ياد حاج حسين ملک، براي استفاده مردم وقف آستان قدس رضوي شد.
اين نهاد فرهنگي همزمان با ميلاد امام رضا (ع) هفتاد و دومين سالروز بنياد خود را نيز جشن مي گيرد.
19 هزار عنوان نسخه خطي نادر و نفيس و مجموعه هايي از سکه، فرش، تمبر، آثار لاکي، تابلوهاي نقاشي ايراني و اروپايي و قطعات و مرقعات خوشنويسان بزرگ ايران را در خود جاي داده است.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:37  توسط   | 

خادمان نشر و شايستگان کتاب سال 88 معرفي مي‌شوند

مراسم تقدير از پديدآورندگان، خادمان نشر و شايستگان کتاب سال 88، روز 23 آبان، روز "کتاب، پديدآورندگان و خادمان نشر" توسط مؤسسه خانه کتاب و با حمايت ستاد هفته کتاب برگزار مي‌شود.
به گزارش ايرنا از هفدهمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران، از مهمترين برنامه‌هاي هفدهمين دوره هفته کتاب مي‌توان به تقدير از پديدآورندگان،‌خادمان نشر و شايستگان کتاب سال 88، برگزاري چهارمين دوره جشنواره کتاب برتر، نشست چالش‌‌ها و رهيافت‌هاي پديدآورندگان و ناشران در حوزه نشر، رونمايي از چهارمين کتاب سال تصويرگران و برپايي جشن شب تصويرگران اشاره کرد.
نشست نشر اقليت ما، نشست هم‌انديشي تشکل‌هاي همکار در برپايي نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران، معرفي و تقدير از جوانان برومند در حوزه‌هاي تأْليف و ترجمه کتاب و مراسم تجليل از مؤلفان و مترجمان پرکار کتاب‌هاي جهاد دانشگاهي برگزار مي‌شود.
از ديگر برنامه‌هاي اين روز نيز مي‌توان به ديدار با مؤلفان برجسته کتاب‌هاي دانشگاهي، تجليل از خادمان نشر، برپايي نمايشگاهي از آثار منتخب کتاب سال، نشست نقش و ضرورت تعامل انجمن‌ها در پيشرفت نشر و تجليل از مؤلفان و گردآورندگان آثار در زمينه ايثار، شهادت و شهداي دانشجو ،اشاره کرد.
دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعاليت‌هاي فرهنگي معاونت امور فرهنگي وزارت ارشاد،‌ جهاد دانشگاهي، انجمن فرهنگي ناشران کتاب کودک و نوجوان، انجمن تصويرگران کتاب کودک، انجمن فرهنگي ناشران آموزشي، مؤسسه خانه کتاب و دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها از مجريان برگزاري اين برنامه‌هاست.
هفدهمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران از 23 تا 30 آبان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:33  توسط   | 

برنامه‌هاي جهاد دانشگاهي در هفته کتاب اعلام شد

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي در هفدهمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران با رونمايي از 8 عنوان کتاب از تازه هاي نشر اين سازمان، هفته پرکاري را پيش رو خواهدداشت.
به گزارش ايرنا ازهفدهمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران، از ديگر اقدامات و برنامه‌هاي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي در ايام برگزاري هفته کتاب مي‌توان به برگزاري مراسم تجليل از مؤلفان و مترجمان پرکار کتابهاي جهاد دانشگاهي، برگزاري مراسم جشن کتاب در واحدهاي جهاد دانشگاهي، برپايي جلسات نقد کتاب، برگزاري مسابقه کتابخواني با موضوع اصلاح الگوي مصرف، برگزاري مسابقه کتابخواني (استاني و دانشگاهي)، برگزاري نمايشگاه تخصصي و عمومي کتاب دانشگاهي و برگزاري مسابقات عکاسي با موضوع کتاب و کتابخواني اشاره کرد.
برگزاري مسابقه کاريکاتور با موضوع کتاب و کتابخواني، مسابقه خلاصه‌نويسي کتاب تقدير از کتابداران نمونه واحدهاي جهاد دانشگاهي، برپايي کارگاه‌هاي آموزشي با موضوع کتاب،‌ديدار با مؤلفان برجسته کتابهاي دانشگاهي از ديگر برنامه‌هاي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي در هفته کتاب است.
تجليل از خادمان نشر، انتشار جزوات آموزشي با موضوعات کتابخواني، مهارتهاي مطالعه، طرح اهدايي کتابهاي فرهنگي به بيماران و رونمايي از چکيده پايان نامه‌هاي دوره‌هاي قبل جشنواره پايان‌نامه سال دانشجويي نيز همزمان با ايام برگزاري شانزدهمين دوره جشنواره کتاب سال دانشجويي مهمترين برنامه جهاد دانشگاهي است که 26 ابان، روز کتاب، حوزه، دانشگاه و توليد دانش برگزار مي‌شود.
هفدهمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران از 23 تا 30 آبان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:31  توسط   | 

نخستين دوره مسابقات روبوجام دانشگاه علمي کاربردي برگزار مي شود

معاون پژوهشي دانشگاه جامع علمي کاربردي، از برگزاري نخستين دوره مسابقات کشوري روبوجام طي روزهاي 13 تا 15 آبان در تهران خبر داد.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي دانشگاه جامع علمي کاربردي، دکتر "حيدرعلي شايانفر"، اظهار داشت: هدف از برگزاري اين مسابقات، ايجاد رقابت کاربردي ميان دانش‌آموختگان و دانشجويان دانشگاه جامع علمي ‌کاربردي و ارتقاي سطح دانش و مهارت‌هاي کاربردي آنان و ايجاد زمينه خودباوري بيشتر و ارائه توانايي‌هاي آنان در زمينه‌هاي روبات مسيرياب، روبات مين‌ياب، روبات فوتباليست و روبات نمايشي است.
شايانفر، در ادامه گفت: سمينار روبوجام کاربردي نيز با هدف ترغيب دانشجويان به تحقيقات کاربردي و آشنايي با نحوه تهيه مقالات علمي و ايجاد زمينه تبادل اطلاعات علمي با ساير افراد خبره در اين زمينه‌ها برگزار مي شود.
وي، افزود: اين مسابقات توسط دانشگاه جامع علمي ‌کاربردي و با همکاري مرکز آموزش علمي ‌کاربردي کوشا تهران، مرکز آموزش عالي علمي‌کاربردي جهاد دانشگاهي، مؤسسه آموزش عالي آزاد هادي و مرکز آموزش علمي ‌کاربردي علامه طبرسي برگزار مي‌شود.
معاون پژوهشي دانشگاه جامع علمي کاربردي تصريح کرد: با توجه به برگزاري سمينار روبوجام کاربردي در کنار اين مسابقات، مقرر است هر سال اين سمينار در يکي از واحدهاي استاني اين دانشگاه برگزار شود.
شايانفر، خاطر نشان کرد: شرکت‌کنند‌گان در اين مسابقات بايد دانشجوي دانشگاه جامع علمي‌کاربردي و يا دانش‌آموخته آن باشند که پس از تاريخ 1/1/87 فارغ‌التحصيل شده‌ باشند، همچنين براي مراکز علمي کاربردي محدوديتي در معرفي تيم‌ها براي شرکت در اين مسابقات وجود ندارد.
در حال حاضر فرم‌هاي ثبت‌نام الکترونيکي براي شرکت در اين مسابقات بر روي پايگاه الکترونيکي به نشاني www.robojam.uast.ac.ir قرار دارد.
دانشگاه جامع علمي کاربردي، به تيم‌هاي اول تا سوم تمامي رشته‌هاي اين مسابقات، جوايز نفيسي اعطاء خواهد کرد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:26  توسط   | 

سومين کنگره ايمپلنتولوژي با حضور چهره هاي سرشناس جهاني اين رشته برگزار مي شود

سومين کنگره بين المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY با حضور چهره هاي سرشناس جهاني در رشته کاشت دندان از کشورهاي آلمان و سوئيس برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا از دبيرخانه سومين همايش ايمپلنتولوژي، دکتر "کاوه سيدان" دبير علمي اين همايش افزود : ايمپلنت (کاشت دندان) از جمله رشته هايي است که هر روز دچار تغييرات زيادي مي شود و به روز کردن دانش در زمينه ايمپلنت از بعد علمي و درماني به نفع بيماران است.
وي افزود: به همين منظور برپايي سومين کنگره بين المللي ايمپلنتولوژي، اقدامي در جهت ارتقاي سطح علمي دندانپزشکان و تکنسين هاي دندان سازي با هدف ارايه خدمات درماني با کيفيت مطلوب تر به مردم به شمار مي رود.
وي از به کار گيري سيستم مسير ياب (Navigation) در ايمپلنت که سبب افزايش دقت در کار گذاري ايمپلنت شده و تورم و خونريزي را به حداقل مي رساند، خبر داد و گفت: همچنين، بارگذاري فوري ايمپلنت پس از کشيدن دندان و طراحي ايمپلنت هايي که تحليل استخوان لثه را به حداقل ممکن مي رساند از ديگر دستاوردهاي جديدي است که طي روزهاي برپايي همايش ارايه مي شود.
سيدان، همچنين به ضرورت آشنايي تکنسين هاي دندان سازي با سراميک هاي جديد که از دوام و استحکام بيشتري برخوردار است، اشاره کرد و گفت : تکنيسين هاي دندان سازي با وجود اقداماتي که به منظور ارتقاي سطح تحصيلي آنان از کارداني به کارشناسي صورت گرفته به دليل تغييرات سريع اين رشته هنوز دچار خلاء آموزشي هستند که برپايي همايش هاي مرتبط با ايمپلنت، اقدامي مناسب براي پر کردن اين خلاء است.
دبير سومين کنگره بين المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY از حضور دو سخنران برجسته آلماني به نام هاي پرفسور گومر که از شاگردان پروفسور شولتر - از پايه گذاران رشته ايمپلنت در دنيا - و پروفسور وايگل رييس بخش پروتز دانشکده فرانکفورت در اين کنگره نام برد که براي نخستين بار به ايران سفر مي کنند و در مورد تکنيک هاي ايمپلنت گذاري فوري و تحليل استخوان ، سخنراني مي کنند.
وي ادمه داد: همچنين دو تکنيسين از آلمان براي آموزش تکنسين هاي ايراني و يک جراح براي ارايه شيوه هاي بارگذاري ايمپلنت در اين کنگره حضور خواهند داشت.
سومين کنگره بين المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY" از 30 مهر تا اول آبان در مرکز همايش هاي صدا و سيما برپا مي شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:24  توسط   | 

نمايش فيلم مستند زندگي در اکنون در خانه هنرمندان

فيلم مستند "زندگي در اکنون" به کارگرداني مهدي رازي روز 28 مهر ماه 88 ساعت 18 در خانه سينما به نمايش در مي آيد.
به گزارش ايرنا، زندگي در اکنون عنوان فيلم مستند بلندي است که سه شنبه اين هفته در باشگاه مستند خانه هنرمندان ايران به نمايش در مي آيد.
اين مستند که به کارگرداني مهدي رازي ساخته شده است، فيلمي است درباره پيرمردي در يکي از روستاهاي دور افتاده گيلان در بالاي کوه و به دور از تمدن همراه چهار پسر و سه دخترش که همگي معلول هستند زندگي مي کنند.
اين فيلم که از دو بخش تشکيل شده است قصد دارد به روابط عاطفي و اجتماعي اين بچه ها باهمديگر و با جامعه بپردازد . در بخش اول گوشه هايي از زندگي روزمره اين خانواده به تصوير کشيده شده است و در بخش دوم حضور دوربين احساس شده که به همراه شخصي وارد زندگي آنها ميشوند و قصد دارند در شيوه ي زندگي آنها تغيير ايجاد کرده و آنها را با دنياي متمدن امروزي آشنا کنند و قوانين زندگي امروزي را به آنها بياموزند اما ...
ياد آور مي شود برنامه نمايش آثار مستند که به همت انجمن تهيه کنندگان سينماي مستند ايران و همراه با نقد و بررسي فيلم انجام مي شود روزهاي سه شنبه هر هفته از ساعت 18 تا 20 در تالار بتهوون خانه هنرمندان ايران برگزار مي گردد.
مهدي رازي متولد 20 دي ماه 1364 است وي دانشجوي فيلمسازي بوده و پيش از اين مستند درخت توت را ساخته است.
خانه هنرمندان ايران در خيابان موسوي ( فرصت شمالي)، خيابان ايرانشهر شمالي، در باغ هنر واقع شده است.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:18  توسط   | 

جشنواره تئاتر رضوي در 12 بخش برگزار مي شود

هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر رضوي در 12 بخش مسابقه ايران، تجربي، کودک و نوجوان و عروسکي، مهمان، خياباني، راديويي و تلويزيوني، راديو تئاتر، مجالس تعزيه، آئيني، عکس وپوستر تئاتر ديني، پژوهش و خارجي برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا، دبير هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر رضوي در نشست خبري اين رويداد هنري که در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار شد، گفت: جشنواره رضوي به عنوان يکي از بزرگترين جشنواره هاي موضوعي و به منظور ترويج و گسترش سيره امام رضا(ع) و تاثيرگذاري انديشه هاي آن امام همام برگزار مي شود.
"محمد خزايي"، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را به عنوان متولي اصلي برگزاري هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر معرفي کرد و از تلاش ها و زحمات "سيدجواد جعفري" دبير جشنواره فرهنگي و هنري امام رضا(ع) براي با شکوه تر برگزار شدن تئاتر رضوي، تقدير و تشکر کرد.
وي با بيان اينکه هفتمين جشنواره رضوي تفاوت هاي شاخصي با جشنواره هاي پيشين دارد، افزود: امسال بخش کودک و نوجوان و عروسکي از 27 مهر در شهر بندرعباس برگزار مي شود و آئين اختتاميه و معرفي برگزيدگان آن نيز روز 30 مهر در اين شهر خواهد بود.
خزايي با اشاره به گسترش اين رويداد هنري افزود: با جلساتي که پيش از برگزاري جشنواره با 10 کارشناس برجسته اين رشته داشتيم، تصميم گرفته شد که ظرفيت هاي تئاتر رضوي را گسترش دهيم از اين رو جشنواره از 4 به 12 بخش ارتقا يافت.
وي با نام بردن از بخش هاي 12 گانه جشنواره بين المللي تئاتر رضوي، از بخش هاي خياباني، تعزيه و راديويي و تلويزيون به عنوان بخش هاي که براي نخستين در اين رويداد هنري حضور دارند، ياد کرد.
خزايي با اشاره به ارائه آثار اندک در بخش راديويي و تلويزيوني، آن را به عنوان يک هشدار تلقي کرد و از مسوولان راديو و تلويزيون خواست نگاه جدي تري نسبت به اين بخش داشته باشند.
دبير هفتمين جشنواره تئاتر رضوي همچنين از انتشار کتابي از مجموعه عکس هاي ارائه شده در بخش عکس اين رويداد هنري خبر داد.
خزايي افزود: در بخش خارجي نيز گروه هاي نمايشي بالغ بر 8 کشور از جمله آلمان، انگليس، فرانسه، کانادا و ... خواستار حضور در جشنواره بودند اما در نهايت دو اثر از کشورهاي تاجيکستان و آذربايجان براي حضور در جشنواره برگزيده شدند.
وي با تاکيد براينکه با حضور دو اثر، يک جشنواره بين المللي نمي شود اما گفت: همين تعداد را هم بايد به فال نيک گرفت.
خزايي در ادامه افزود: دبيرخانه جشنواره طي 9 ماه فعاليت و ارسال سه هزار فراخوان، 960 اثر را براي حضور در جشنواره دريافت کرد که از اين مجموعه 68 اثر از جمله 18 اثر در بخش مسابقه، 12 اثر در بخش کودک و نوجوان و عروسکي، 6 اثر در بخش تجربي، 5 اثر در بخش تعزيه، 8 اثر در بخش خياباني، 5 اثر در بخش مهمان و 4 اثر در بخش راديويي و تلويزيوني در مدت برگزاري اين رويداد هنري اجرا مي شوند.
به گفته وي، نمايش هاي "سرزمين هشتم"، "دزدآب"، "ما همه اهل يک محله ايم"، "نظميه زنان" و "ضامن" نيز آثاري هستند که در بخش مهمان حضور دارند و پس از جشنواره اجراي عمومي خواهند داشت.
خزايي بخش پژوهش را يکي از بخش هاي جدي هفتمين جشنواره رضوي عنوان و تصريح کرد: در حال حاضر در زمينه پژوهش رضوي فقير هستيم و سرمايه گذارهاي مهم در اين زمينه کمتر صورت مي گيرد.
وي افزود: در اين دوره از جشنواره دو سمينار پژوهشي در روزهاي 28 و 29 مهر در سالن کنفرانس تئاتر شهر و با حضور صاحبنظران عرصه فرهنگي و هنري برگزار مي شود.
دبير جشنواره تئاتر رضوي همچنين از انتشار 4 کتاب با عنوان "پژوهشي بر تعزيه هاي رضوي"، "جشنواره تئاتر رضوي؛ يک بررسي"، "فعاليت هاي نمايشي در تئاتر رضوي" و "تعزيه هاي رضوي" در اين دوره از جشنواره خبر داد.
وي از داود رشيدي، تاجبخش فناييان، علي معظمي، داود کيانيان، هما جديکار، حسن دادشکر، نصرالله قادري، محمودرضا رحيمي، نادر برهاني مرند، رحمان سيفي آزاد، رضا صابري، سعيد شاپوري و ميلاد اکبر نژاد به عنوان داوران بخش هاي جشنواره نام برد.
خزايي افزود: کمک هزينه اي معادل 3 ميليون تومان براي گروه هاي نمايشي در نظر گرفته شده است اما اين مبلغ به تمامي گروه ها يکسان پرداخت نمي شود.
دبير جشنواره تئاتر رضوي افزود: معتقدم هنرمنداني که در عرصه تئاتر ديني کار مي کنند با ساير هنرمندان تفاوت دارند، تئاتر ديني تئاتري انديشمند است و افراد انديشمند بايد در اين زمينه فعاليت کنند.
خزايي که براي سومين بار است دبيري اين رويداد هنري را بر عهده دارد، افزود: گمان مي کنم که جشنواره هفتم آخرين دوره از فعاليت من در اين جشنواره است و در دوره بعد شرط من براي تداوم کار اجراي عمومي براي تمام آثار خواهد بود.
دبير هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر رضوي از تالارهاي چهارسو، قشقايي، سايه، کارگاه نمايش، تالار هنر، خانه نمايش، اداره تئاتر، تالارهاي شماره يک و دو تماشاخانه ايرانشهر، فضاي باز مجموعه تئاتر شهر و خانه هنرمندان ايران به عنوان مکان هاي در نظر گرفته شده براي اجرا آثار نام برد.
وي از مشهد بدليل وجود بارگاه روحاني امام رضا(ع) به عنوان شهر اصلي برگزاري جشنواره بين المللي تئاتر رضوي ياد کرد و افزود: بدليل برگزاري جشنواره فرهنگي و هنري امام رضا(ع) در اين شهر، متاسفانه امکان برپايي جشنواره تئاتر رضوي ميسر نبود.
به گفته خزايي، افتتاحيه هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر رضوي روز 27 مهر در تماشاخانه ايرانشهر و مراسم اختتاميه آن دوم آبان در تالار وحدت برگزار مي شود.
هفتمين جشنواره بين المللي تئاتر رضوي از 28 مهر تا دو آبان در تهران برگزار مي شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:17  توسط   | 

دهمين دوسالانه پوستر دوشنبه با حضور 31 کشور گشايش مي يابد

دهمين دوسالانه بين المللي پوستر تهران که از آن به عنوان يکي از بزرگترين رخدادهاي هنري کشور در عرصه گرافيک و پوستر نام مي برند، روز دوشنبه در موزه هنرهاي معاصر تهران آغاز به کار مي کند.
"حسن نوفرستي" مدير روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر تهران با بيان اين مطلب به ايرنا گفت : در اين دوسالانه 793 هنرمند با ارايه بيش از 1800 اثر شرکت کردند که از ميان آثار رسيده 264 اثر از سوي هيات انتخاب دوسالانه پوستر براي نمايش در نمايشگاه اين دوسالانه پذيرفته شد.
به گفته وي از ميان آثار منتخب 28 اثر در بخش موضوعي ايران ، 48 اثر در بخش اصلي ايراني، 52 اثر در بخش موضوعي خارجي و 136 اثر در بخش اصلي خارجي شرکت دارند.
نوفرستي يادآور شد که آثار خارجي شرکت کننده در اين دوسالانه از 31 کشور جهان همچون کشورهاي قبرس، چين، المان، کره شمالي، سوئيس، تايوان، کره جنوبي، کرواسي، فرانسه و کشورهاي ديگر ارسال شده است.
وي افزود: در طول برپايي اين دوسالانه بخشي از اثار پوستر سه هنرمند فقيد صاحب نام ايراني و خارجي به نمايش درمي ايد که در اين بخش اثار مرتضي مميز به همراه اثار پوستر "الن فلچر" از انگليس و "شي جيو فو کورا" از ژاپن براي علاقه مندان ارايه مي شود.
وي همچنين خاطرنشان کرد که در طول برپايي اين دوسالانه نشست هاي علمي و ميزگرد هاي تخصصي با حضور اساتيد و کارشناسان عرصه گرافيک و پوستر برگزار مي شود.
به گفته نوفرستي، اين دوسالانه با حضور جمعي از مديران و مسوولان هنرهاي تجسمي در ساعت 17 روز 27 مهر در موزه هنرهاي معاصر تهران افتتاح و به مدت يک ماه ادامه دارد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:11  توسط   | 

جشنواره تئاتر ماه با 8 نمايش ديگر ادامه مي يابد

8 نمايش روز يکشنبه و در چهارمين روز از ششمين جشنواره سراسري تئاتر ماه در بخش مسابقه صحنه اي و خياباني اجرا مي شوند.
به گزارش ايرنا، 5 نمايش "تله وزيون"، "روز واقعه"، "سرود صدهزار افيلياي عاشق"، "تي ترون" و "سوختن تن در وطن" در بخش صحنه به ترتيب در تالارهاي محراب، مهر، ماه، انديشه به نمايش گذاشته مي شود.
نمايش "تله وزيون" نوشته عبدالحي شماسي و به کارگرداني حسين رحيمي ساعت 15 به مدت 90 دقيقه در تالار محراب اجرا مي شود.
داستان اين نمايش درباره زن و شوهري است که با فروختن بچه خود تلويزيوني خريداري مي کنند.
حسين رحيمي و پوران عزيزپور در اين نمايش بازي مي کنند.
تماشاخانه مهر نيز ساعت 17 ميزبان نمايش "روز واقعه" به نويسندگي بهرام بيضايي و به کارگرداني ياسر محمودي مي شود.
اين نمايش، داستان پسري نصراني است که در شب عروسي خود نداي کمک خواهي امام حسين(ع) را مي شوند و راهي کربلا مي شود اما ... .
در اين نمايش 55 دقيقه اي مصطفي اژدرپور و ندا حبيبي ايفاي نقش مي کنند.
احسان فاضلي نيز نمايش "سرود صد هزار افيلياي عاشق" نوشته دکتر قطب الدين صادقي را دو نوبت 30 : 15 و 15 : 18 در تالار ماه به روي صحنه مي برد.
مدت زمان اين نمايش 40 دقيقه است.
تالار انديشه همچنين ساعت 30: 19 ميزبان نمايش 47 دقيقه اي "تي ترون" به نويسندگي و کارگرداني حيدر مظفري مي شود.
مهدي کوشکي نويسنده و کاگردان نمايش "سوختن تن در وطن"، اين اثر را ساعت 21 در تالار مهر اجرا مي کند.
اين نمايش به پديده خودسوزي در ميان زنان مي پردازد.
سوگل قلاتيان، شهروز دل افکار، شهاب ولي خاني و مهدي کوشکي در اين نمايش 45 دقيقه اي بازي مي کنند.
در بخش مسابقه خياباني نيز روز يکشنبه محوطه تئاتر شهر پذيراي سه نمايش "يک معرکه"، "معرکه" و "مرگ موش" مي شود.
نمايش "يک معرکه"، داستان معرکه گيري است که به شيوه اي متفاوت معرکه گيري مي کند.
ميثم سرآبادني نويسندگي و کارگرداني اين نمايش را برعهده دارد.
اين نمايش به مدت 30 دقيقه، ساعت 16 اجرا مي شود.
محمدجوار زرنوش نيز نمايش تک پرسوناژ "معرکه" را به مدت 25 دقيقه، ساعت 30: 16 اجرا مي کند.
اين نمايش نيز روايتگر زندگي معرکه گيري به نام پهلون "حيدر" است.
محمدجواد زرنوش افزون نويسندگي و کارگرداني در اين نمايش ايفاي نقش مي کند.
محوطه تئاتر شهر همچنين عصر يکشنبه ساعت 17 ميزبان نمايش "مرگ موش" به نويسندگي و کارگرداني مصطفي کوليوندي مي شود.
محسن کوليوندي و مصطفي کوليوندي در اين نمايش 20 دقيقه اي بازي مي کنند.
داستان اين نمايش نيز درباره دو هنرمند بازيگرست که قرار است نمايشي را با مضمون و معرفي معضلات اجتماعي به روي صحنه ببرند اما يکي از آنان از حضور در اين نمايش سر باز مي زند.
ششمين جشنواره سراسري تئاتر ماه در دو بخش مسابقه صحنه و مسابقه خياباني با گروه هاي نمايشي از تهران و شهرستان ها از 23 تا 30 مهر برگزار مي شود.
مراسم اختتاميه و معرفي برگزيدگان اين رويداد هنري روز 30 مهر در تالار انديشه حوزه هنري برپا مي شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:10  توسط   | 

مجمع عمومي انجمن ايراني مطالعات فرهنگي و ارتباطات برگزار مي شود

نخستين مجمع عمومي انجمن ايراني مطالعات و ارتباطات دانشگاه تهران روز 29 مهر در تهران برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي انجمن ايراني مطالعات و ارتباطات دانشگاه تهران، "حميد غيدي" عضو هيات مديره و سخنگوي اين انجمن اعلام کرد که اين مجمع عمومي از ساعت 16 تا 19 روز 29 مهر در تالار شريعتي دانشکده علوم اجتماعي دانشگاه تهران و با حضور صاحبنظران علوم ارتباطات و مطالعات فرهنگي برگزار مي شود.
به گفته وي در اين مراسم دوميزگرد تخصصي با موضوع ارتباطات و مطالعات فرهنگي و جلسه پرسش و پاسخ با حضور تمامي اعضا برگزار مي شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:8  توسط   | 

کنسرت موسيقي گروه قمر در بزرگداشت حافظ

همزمان با ايام بزرگداشت حافظ و به همت دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، کنسرت موسيقي گروه قمر ۲۶ مهر در تالار وحدت اين دانشگاه برگزار مي شود.
"صادق فنايي" دبير کانون دانشجويي نوا، به ايرنا گفت: اين کنسرت در دو بخش تک نوازي و گروه نوازي اجرا مي شود، که در بخش اول کيوان ساکت سه تار خواهد نواخت ‌و بخش دوم گروه قمر و گروه علي رستميان به اجراي قطعاتي با خوانندگي "نويد دهقان" مي پردازند.
وي افزود: قرار بود در اين برنامه مرحوم استاد مشکاتيان در زمينه تاثير غزل هاي حافظ بر حوزه موسيقي و آهنگسازي به صورت پانلي صحبت کند که متاسفانه مرگ وي ، اين امکان را گرفت.
فنايي در اين باره گفت: در اين کنسرت "نويد دهقان" مسوول گروه قمر و "کيوان ساکت" درباره نحوه آهنگسازي استاد مشکاتيان _ به عنوان يکي از شاخص ترين آهنگسازان بر غزل هاي حافظ _ سخناني بيان خواهند کرد.
گروه علي رستميان يکي ازجمله گروه هايي است که پرويز مشکاتيان در طول عمر هنري خود با آنها فعاليت کرد.
کانون دانشجويي نوا، کانوني از دانشجويان علاقه مند به موسيقي است که وابسته به مديريت امور فرهنگي و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي مي باشد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:7  توسط   | 

کانون فيلم ناجي هنر فيلم سينمايي در بروژ را نقد و بررسي مي کند

فيلم سينمايي "در بروژ" (In Bruges) به نويسندگي و کارگرداني "مارتين مک دوناف" محصول سال 2008 ايرلند، 29 مهر در يازدهمين جلسه نمايش و نقد فيلم هاي اجتماعي و پليسي کانون فيلم ناجي هنر مورد نقد و بررسي قرار مي گيرد.
به گزارش ايرنا از ناجي هنر، داستان فيلم درباره دو گنگستر به نام هاي "ري" با بازي کالين فارل و "کن" با بازي "برندن گلسون" است که به دستور رئيسشان "هري" با بازي "رالف فاينس" به شهر بروژ در بلژيک مي آيند.
هر چند که هنوز ماموريت آنها مشخص نشده است اما آنها مجبورند چند روز در بروژ بمانند. هري به کن دستور قتل دوستش ري را مي دهد، چرا که در گذشته ري در حين انجام يک ماموريت و قتل يک کشيش به طور کاملا تصادفي کودکي را به قتل رسانده و به همين خاطر دچار عذاب وجدان و ناراحتي روحي شديدي شده و وجود او براي گروه خطرناک است.
اين فيلم توانسته در جشنواره هاي متعددي جوايزي را از آن خود کند که از مهمترين آنها مي توان به برنده بهترين بازيگر کمدي مرد (کالين فارل) از جشنواره گلدن گلوب 2009، برنده بهترين فيلمنامه از جشنواره BAFTA، برنده جايزه بهترين فيلمنامه از جشنواره فيلم مستقل بريتانيا 2008 و کانديداي بهترين فيلمنامه اسکار 2009 اشاره کرد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:6  توسط   | 

شعرهاي علي عبداللهي و آثار شوارتسنباخ نقد و بررسي مي‌شوند

مجموعه شعر بادها شناسنامه مرا بردند سروده‌ علي عبداللهي و آثار نويسنده و جهانگرد سويسي آنه ماري شوارتسنباخ در کانون ادبيات ايران روز 27 مهر ساعت 17 نقد و بررسي مي‌شود.
به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي کانون ادبيات ايران، اين کتاب در دويست و پنجاه و ششمين نشست هفته با حضور مجتبي عبدالله‌نژاد، محمد رمضاني فرخاني و مهرنوش قربانعلي در سالن اجتماعات اين مرکز مورد نقد و بررسي قرار مي گيرد.
کانون ادبيات ايران در خيابان مفتح جنوبي روبروي ورزشگاه شيرودي، خيابان اردلان، شماره 25 واقع شده است.
آثار "آنه ماري شوار تسنباخ" جهانگرد سوئيسي نيز روز 30 مهر ساعت 16:30 در برنامه "سخن ماه" کانون ادبيات ايران با حضور علي دهباشي، سعيد فيروزآبادي و مهشيد ميرمعزي بررسي مي‌شود.
نشست کانون ادبيات ايران پايان هر ماه در سالن استاد ناصري خانه هنرمندان ايران واقع در خيابان سيد‌عباس موسوي (فرصت سابق) بالاتر از طالقاني، باغ هنر برگزار مي‌شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:4  توسط   | 

سومين المپياد جهاني نجوم و اختر فيزيک در تهران برگزار مي شود

سرپرست باشگاه دانش پژوهان جوان وابسته به وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: سومين المپياد جهاني نجوم و اختر فيزيک 2009 به ميزباني شهر تهران ۲۶ مهر در سازمان منابع آب و نيرو آغاز و تا چهارم آبان ادامه خواهد داشت.
"محسن جمالي" در گفت و گو با ايرنا افزود: اين المپياد نسبت به المپيادهاي ديگر از جمله المپياد رياضي که طي 50 سال متوالي با حضور 105 کشور جهان برگزار مي شود، بسيار نوپاست.
وي با بيان اينکه در اين المپياد تيم هاي دانش آموزي 20 کشور جهان حضور خواهند داشت، افزود: از هر يک از کشورهاي شرکت کننده تيم هاي پنج نفره از دانش آموزان بين سن هاي 16 تا 18 سال حضور دارند.
به گفته جمالي، لهستان، يونان، برزيل، کره جنوبي، چين و غيره از جمله کشورهاي شرکت کننده در اين المپياد هستند.
رييس ستاد برگزاري سومين المپياد جهاني نجوم و اختر فيزيک 2009 گفت: سرپرستان تيم هاي اعزامي به تهران درهتل اوين مستقر مي شوند.
جمالي با بيان اينکه اين المپياد در دو بخش آزمون عملي و تئوري برگزار مي شود، افزود: در آزمون تئوري 18 سووال در اختيار دانش آموزان قرار گرفته و در بخش عملي يا رصد نيز ابزار تلسکوپ در استان سمنان به دليل صاف بودن آسمان در اختيار تيم ها گذاشته مي شود.
وي ادامه داد: 70 نفر از اعضاي هيات علمي و کميته هاي علمي از داخل کشور که متشکل از متخصصان اختر فيزيک و دانش آموختگان اين رشته تحصيلي هستند، انتخاب شده اند.
سرپرست باشگاه دانش پژوهان جوان وابسته به وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه 600 ميليون تومان براي برگزاري اين المپياد هزينه مي شود ، گفت: در برگزاري هر چه بهتر اين المپياد سازمان فضايي ايران، شرکت پارس خودرو، مجتمع شهيد باهنر و همچنين باشگاه دانش پژوهان جوان نيز مشارکت داشته اند.
جمالي افزود: اين المپياد به منظور ترويج علم نجوم و اختر فيزيک و همچنين شناسايي استعدادهاي درخشان در بين دانش آموزان جوان کشورها برگزار مي شود.
به گفته وي، کسب رتبه اول تيم ملي نجوم ايران در مسابقات جهاني اوکراين در سال 2007 و همچنين کسب رتبه هاي برتر در مسابقات تايلند و اندونزي بيانگر وجود استعدادهاي برتر دانش آموزان ايراني در حوزه هاي علمي است.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:3  توسط   | 

پرداخت تعهدات کوتاه مدت به بيمه شدگان از سوي سازمان تامين اجتماعي

سازمان تامين اجتماعي با پرداخت تعهدات کوتاه مدت به بيمه شدگان آماده ارائه خدمات به آنان است.
به گزارش ايرنا به نقل از اداره کل روابط عمومي و امور بين­الملل سازمان تأمين اجتماعي، بيمه شدگاني که تحت معالجات پزشکي و يا درمان هاي توانبخشي قرار مي گيرند، چنانچه براساس تشخيص پزشک معالج موقتاً قادر به کار نباشند، استحقاق دريافت غرامت دستمزد را خواهند داشت.
بر اساس اين گزارش ،از جمله شرايطي که بيمه شده مي تواند از حمايت سازمان برخوردار شود مي توان به مواردي از جمله اينکه، بيمه شده در دوره بيماري شاغل نباشد و مزد دريافت نکند، همچنين در ايام بيماري استعفا نداده و بازخريد و اخراج نشده و ازکارافتاده کلي نيز باشد.
اين گزارش مي افزايد: از سوي ديگر فرد بيمه شده قبل از شروع استراحت بايد مشغول به کار بوده يا در مرخصي اسحقاقي باشد و پس از آن استراحت پزشکي بيمه شده به تاييد پزشک معتمد يا شوراي پزشکي سازمان تامين اجتماعي نيز برسد.
بنابر اين گزارش، اصل دفترچه درماني و گواهي استراحت پزشکي تاييد شده توسط پزشک معتمد سازمان يا شوراي پزشکي سازمان و گواهي کارفرما مبني بر تاريخ اعلام بيماري و تاييد عدم حضور بيمه شده در دوران بيماري در کارگاه از جمله مدارک مورد نياز براي دريافت غرامت دستمزد ايام بيماري محسوب مي شود.
در اين گزارش آمده است: مقدار غرامت دستمزد ايام بيماري به نسبت حقوق و دستمزد بيمه شده و وضعيت تاهل يا افراد تحت تکفل او متفاوت است و تا زماني که بيمه شده به تشخيص سازمان قادر به کار نبوده و ازکارافتاده شناخته نشده است.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:1  توسط   | 

مراسم اختتاميه دومين جشنواره رسانه اجتماعي

ایرنا - مراسم اختتاميه دومين دوره جشنواره رسانه اجتماعي با عنوان "براي بهتر زيستن" 26 مهر در محل تالار وحدت برگزار مي‌شود.
به گزارش دبيرخانه جشنواره، دومين دوره جشنواره رسانه اجتماعي که با همت سازمان بهزيستي کشور و با همکاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي‌شود، در حالي به روزهاي پاياني خود نزديک مي‌شود که بيش از 430 نفر از اهالي فرهنگ و رسانه با بيش از 2000 اثر رسانه‌يي در آن شرکت کرده بودند.
به گزارش دبيرخانه اين جشنواره در مراسم اختتاميه علاوه بر تقدير از آثار برگزيده، از فعالان حوزه اجتماعي رسانه‌ها نيز تجليل به عمل مي‌آيد. همچنين تعدادي از بهترين آثار جشنواره در سه حوزه عکس، کاريکاتور و تصويرسازي نيز به داوري حاضران در مراسم اختتاميه گذاشته شده و به منتخبان، جوايز ارزنده‌يي تعلق مي‌گيرد.
گفتني است دومين دوره اين جشنواره رسانه‌يي نيز همانند دوره نخست در ده رشته خبر، گزارش، مصاحبه، يادداشت و مقاله، عکس، کاريکاتور، طرح‌هاي گرافيکي، گزارش تلويزيوني، گزارش راديويي و تيزر و کليپ برگزار شده بود.
هيات داوران اين جشنواره را نيز آقايان دکتر محمد مهدي فرقاني، مجيد رضاييان، دکتر حسن نمکدوست تهراني، دکتر احمد توکلي و شعبانعلي بهرامپور براي بخش‌هاي مطبوعاتي، آقايان محمود عبدالحسيني، اسماعيل عباسي و عباس کوثري براي بخش عکس، محمد حسين نيرومند، کوروش پارسانژاد و آقا قلي‌زاده براي بخش‌هاي کاريکاتور و تصويرسازي و حسن عابديني، مازيار نظامي و دکتر نگيني حسيني براي بخش‌هاي ديداري و شنيداري تشکيل مي‌دادند.
مراسم اختتاميه دومين دوره جشنواره رسانه اجتماعي با عنوان براي بهتر زيستن ساعت 18:30 تا 21 روز 26 مهر در محل تالار وحدت با حضور جمعي از مسئولان و فعالان حوزه اجتماعي برگزار مي‌شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:1  توسط   | 

ثبت نام متقاضيان سفر به عتبات از سه شنبه هفته جاري آغاز مي شود

سازمان حج و زيارت اعلام کرد: ثبت نام از متقاضيان سفر به عتبات عاليات عراق از روز سه شنبه هفته جاري (28 مهر) آغاز مي شود.
به گزارش ايرنا از اين سازمان، کساني که مايل هستند در دوره زماني 27 آبان تا 29 دي به عراق بروند، مي توانند به نشاني atabat.haj.ir مراجعه و ضمن پيش ثبت نام کد رهگيري دريافت کنند.
مهلت پيش ثبت نام از ساعت 8 روز سه شنبه (28 مهر) همزمان با شروع هفته حج تا ساعت 24 روز چهارم آبان تعيين شده است.
بر اساس اعلام سازمان حج و زيارت، در روز 7 آبان در صورت نياز، قرعه کشي بين متقاضيان انجام و نتيجه 8 آبان و همزمان با ولادت امام رضا(ع) روي سامانه پيش ثبت نام عتبات عاليات قرار خواهد گرفت.
متقاضيان پذيرفته شده از روز 9 آبان مي توانند در گروههاي جذب شده و ظرف مدت 48 ساعت نسبت به پرداخت وجوه هزينه سفر و ارايه مدارک کامل به کارگزاران عامل و انجام ساير مراحل اقدام کنند.
افرادي که در پيش ثبت نام دوره هاي قبل شرکت کرده اند و حايز اولويت، اعلام نگرديده اند در اين دوره نيازي به طي مراحل پيش ثبت نام ندارند و با اطلاعات قبلي در قرعه کشي شرکت داده مي شوند.
گروههاي تا دو نفر 20 هزار ريال، سه تا هفت نفر در مجموع 30 هزار ريال و ثبت نام هاي گروهي 70 هزار ريال به کارگزاران پرداخت مي کنند.
ثبت نام از متقاضيان سفر به عتبات عاليات که پيشتر قرار بود، شهريور ماه انجام شود به دليل استاندارد سازي سطح امکانات اقامتي و رفاهي در عراق و افزايش ضريب امنيتي زائران ايراني در اين کشور به تعويق افتاد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 4:58  توسط   | 

رماني از محمد ايوبي نقد مي‌شود

رمان «صورتك‌هاي تسليم» نوشته «محمد ايوبي» در سراي اهل قلم نقد مي‌شود.
به گزارش فارس، اين رمان با حضور نويسنده و منتقدان: محمد جعفري قنواتي، سيروس نفيسي و علي‌الله سليمي نقد و بررسي مي‌شود.
اين نشست عصر روز 26 مهر از ساعت 16:30 تا 18:30 در محل سراي اهل قلم واقع در خيابان انقلاب، خيابان فلسطين جنوبي، كوچه خواجه نصير، برگزار مي‌شود.
اين رمان توسط نشر «افراز» در تهران چاپ و منتشر شده و اخيراْ توانسته به مرحله دوم داوري چشنواره هاي جلال و كتاب سال جمهوري اسلامي ايران راه يابد.
ورود همه علاقه مندان به اين جلسه آزاد است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:40  توسط   | 

كريم مجتهدي درباره توفان در تفكر آلمان سخنراني مي‌كند

كريم مجتهدي درباره گرايش‌هاي مختلف تفكر فلسفي در نيمه دوم قرن هجدهم و اوايل قرن نوزدهم در آلمان سخنراني مي‌كند.
به گزارش فارس، فرهنگ فلسفي غرب در عصر جديد در ابعاد عميق و بديع خود، ريشه آلماني دارد و فلاسفه آلمان و سنت‌هاي فكري آنان تاثير فراواني بر اين فرهنگ داشته است.
نشست هفتگي شهركتاب در روز 28 مهر ساعت 16:30 به بررسي و تحليل گرايش‌هاي مختلف تفكر فلسفي در نيمه دوم قرن هجدهم و اوايل قرن نوزدهم در آلمان اختصاص دارد كه با سخنراني كريم مجتهدي برگزار مي‌شود.
علاقه‌مندان براي حضور در اين نشست مي‌توانند به مركز فرهنگي شهركتاب واقع در خيابان شهيد بهشتي، خيابان شهيد احمد قصير(بخارست)، نبش كوچه سوم، پلاك 8 مراجعه كنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:37  توسط   | 

داوري اردكاني درباره طيبات سعدي سخن مي‌گويد

رضا داوري اردكاني در روز 29 مهر ساعت 16:30 درباره طيبات سعدي سخن مي‌گويد.
به گزارش فارس، طنز و ظرافت جايگاه ويژه‌اي در ساختار سبكي آثار سعدي دارد و سرشار از حيات و سرزندگي است.
سخن طنزآميز سعدي در طيبات او آشكار مي‌شود.
علاقه‌مندان براي حضور در اين نشست مي‌توانند به مركز فرهنگي شهركتاب واقع در خيابان شهيد بهشتي، خيابان شهيد احمد قصير(بخارست)، نبش كوچه سوم، پلاك 8 مراجعه كنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:35  توسط   | 

جشنواره و نمايشگاه دستاوردهاي هلا‌ل‌احمر برپا مي‌شود

دبير جشنواره و نمايشگاه دستاوردهاي جمعيت هلال‌احمر از برگزاري برنامه‌هاي بسيار متنوع اين جمعيت در قالب هنرهاي تجسمي، نقاشي و مسابقه به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي، خبر داد.
محمود سنجري در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: جمعيت هلال‌احمر استان تهران به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي برنامه‌هاي متنوعي از قبيل جشنواره، نمايشگاه و همچنين گوشه‌اي از دستاوردهاي اين جمعيت را در سالن حجاب به مدت 3 روز از تاريخ 26 تا 28 مهر برگزار خواهد كرد.
وي با اشاره به اينكه نخستين جشنواره مديريت سوانح و امداد و نجات در آئينه فرهنگ و هنر در مدت اين سه روز برگزار مي‌شود، گفت: اين جشنواره به ارائه مطالبي از قبيل عكس، نقاشي، خاطره، داستان، گرافيك و مستندهاي امدادي كه در طول ساليان گذشته در حوادث تهيه شده است، مي‌پردازد.
سنجري افزود: در نمايشگاه سه روزه جمعيت هلال‌احمر استان تهران كه به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي برگزار خواهد شد، سازمان‌هاي امداد و نجات، داوطلبان، جوانان، صنايع نساجي هلال‌احمر و پيام هلال آخرين دستاوردهاي خود را جهت بازديد عموم ارائه خواهند كرد.
وي با بيان اينكه برنامه‌هاي بسيار متنوعي از قبيل خوشنويسي، پويا نمايي، طراحي، نظم و نقش شعر و هنرهاي تجسمي براي نوجوانان در نظر گرفته شده است، افزود: سنين 7 تا 12، 12 تا 18 و 18 سال به بالا مي‌توانند از اين برنامه‌ها به تناسب سن خود استفاده كنند.
سنجري اظهار داشت: جشنواره و نمايشگاه جمعيت هلال‌احمر استان تهران به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي از تاريخ 26 تا 28 مهر به مدت 3 روز از ساعت 8 تا 17 پذيراي بازديد كنندگان در سالن حجاب تهران است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:32  توسط   | 

نوبت دوم اسامي پذيرفته‌شدگان مراكز تربيت ‌‌معلم‌ اعلام ‌شد

معاون سازمان سنجش گفت: نوبت دوم اسامي پذيرفته‌شدگان مراكز تربيت ‌‌معلم‌ امروز اعلام مي‌شود.
ابراهيم خدايي در گفت‌وگو با فارس با بيان اين‌كه صلاحيت عمومي پذيرفته‌شدگان نوبت دوم مراكز تربيت معلم بعد از اعلام نتايج آزمون سراسري از سوي هيأت مركزي گزينش ذيربط مشخص شده است، افزود: اين دسته از پذيرفته‌شدگان بايد با در دست داشتن مدارك موردنياز از 2 تا 5 آبان به مركز محل قبولي براي ثبت‌نام مراجعه كنند.
وي گفت: عدم مراجعه پذيرفته‌شدگان در زمان مقرر براي ثبت‌نام به منزله انصراف از تحصيل تلقي مي‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:19  توسط   | 

مهلت ثبت‌نام پانزدهمين المپياد بين‌المللي قرآن و حديث تمديد شد

زمان ثبت نام پانزدهمين المپياد بين‌المللي قرآن و حديث طلاب خارجي شاغل به تحصيل در دانشگاه بين‌المللي جامعة‌المصطفي العالميه تمديد شد.
به گزارش فارس به نقل از ستاد خبري پانزدهمين المپياد قرآن و حديث، مسئول دبيرخانه پانزدهمين المپياد بين‌المللي قرآن و حديث جامعة المصطفي العالميه با اعلام اين خبر گفت: ثبت نام بخش شفاهي اين المپياد تا 25 مهر همچنين ثبت نام بخش كتبي و آثار تا هفتم آبان تمديد شده است.
وي افزود: تمديد ثبت نام به علت آغاز ثبت نام اين مسابقات با آغاز سال تحصيلي، حضور برخي از طلاب مبلغ در كشورهاي متبوع خود همچنين درخواست مسئولان قرآن مدارس وابسته به علت استقبال طلاب و استادان صورت گرفته است.
پيرنيا بيان داشت: تاكنون نزديك به هزار نفر از طلاب خارجي در اين المپياد ثبت نام كرده‌اند كه در 24 رشته و در سه بخش كتبي، آثار و شفاهي با يكديگر رقابت مي‌كنند.
وي افزود: پانزدهمين المپياد بين‌المللي قرآن و حديث جامعة المصطفي العالميه با حضور صدها نفر از طلاب خارجي، خانواده‌هاي آنان و استادان جامعة المصطفي العالميه از كشورهاي مختلف جهان از 28 مهر در قم آغاز مي‌شود.
مسئول دبيرخانه پانزدهمين المپياد بين‌المللي قرآن و حديث تصريح كرد: داوران بين‌المللي قضاوت مرحله نهايي اين مسابقات را بر عهده خواهند داشت و در مجموع دو گروه داوري، اين المپياد را داوري خواهند كرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:12  توسط   | 

نمايشگاه عكس و پوستر تئاتر رضوي در خانه هنرمندان ايران برپا مي‌شود

نمايشگاه عكس و پوستر تئاتر رضوي همزمان با برگزاري هفتمين جشنواره بين‌المللي تئاتر رضوي از 28 مهرم تا 2 آبان در خانه هنرمندان ايران برپا مي‌شود.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي جشنواره بين‌المللي تئاتر رضوي، اين نمايشگاه با عنوان «ذكرهاي ديدني» مجموعه‌اي از عكس‌ها و پوسترهاي منتخب جشنواره تئاتر رضوي است.
مسابقه بخش عكس و پوستر تئاتر رضوي امسال براي نخستين بار در قالب رقابت در ساختار جشنواره گنجانده شده است كه با استقبال گسترده عكاسان و طراحان پوستر از سراسر كشور مواجه شده و بالغ بر 360 اثر براي دبيرخانه جشنواره رسيده است.
در اين خبر آمده است: هياتي متشكل از سيف‌الله صمديان، سيامك زمردي مطلق و ناصر عرفانيان 38 اثر را براي حضور در بخش مسابقه و رقابت نهايي انتخاب كردند.
روابط عمومي جشنواره بين‌المللي تئاتر رضوي همچنين اضافه كرد: در اين نمايشگاه اثار هنرمنداني چون: محمد آخوندي، مرتضي اتابكي، احسان اعواني، امير اميري، ساغر بركات، ميلاد پيامي، ابراهيم حسيني، سياوش حقيقي، گلرخ وارش، سارا ساساني، ابراهيم سيسان، فرشيد صفاري، حسن طاهري، ماني لطفي‌زاده، محمد محبي، ميثم محمدي، آزاده ميرزايي، هادي نويد و پارتا ياران در اين نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد.
در اين خبر عنوان شد: علاوه بر ارائه آثار منتخب بخش عكس و پوستر تئاتر رضوي در نمايشگاه كتاب «ذكرهاي ديدني» مجموعه اين عكس‌ها و پوسترها در ايام جشنواره منتشر مي‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:8  توسط   | 

نمايش آثار دوسالانه پوستر از 27 مهر در موزه هنرهاي معاصر

موزه هنرهاي معاصر تهران بيش از 250 اثر ايراني و خارجي را در مدت برگزاري دهمين دوسالانه بين‌المللي پوستر تهران نمايش مي‌دهد.
به گزارش فارس به نقل از ستاد خبري دهمين دوسالانه بين‌المللي پوستر تهران ، از ميان 793 هنرمند و هزار و 864 اثر ارسال شده به دبيرخانه دوسالانه‌، نهايتا 264 اثر از سوي هيأت انتخاب دوسالانه‌ي پوستر پذيرفته شد.
28 اثر از در بخش موضوعي ايراني ، 48 اثر در بخش اصلي ايراني ، 52 اثر در بخش موضوعي خارجي و 136 اثر در بخش اصلي خارجي پذيرفته شدند.
اين آثار از كشورهاي قبرس، چين، ژاپن، سوئيس، لهستان، تايوان، چك، آلمان، كره شمالي، كره جنوبي، بلژيك، ايتاليا، كرواسي، فرانسه، بلاروس، تركيه، امارات متحده عربي، پاراگوئه، روسيه، اكراين، فنلاند، آمريكا، افغانستان، استراليا، صربستان، اندونزي، قطر، استوني، مجارستان، هنگ‌كنگ، ايران به دوسالانه ارسال شده است.
دهمين دوسالانه بين‌المللي پوستر تهران از 27 مهر تا 27 آبان در موزه هنرهاي معاصر برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:6  توسط   | 

نمايشگاه آثار احمد اسفندياري و منوچهر توانفر در نگارخانه شمس

آثار نقاشي دو هنرمند پيشكسوت ايراني جمعه در نگارخانه شمس افتتاح شد.
به گزارش فارس نمايشگاه آثار احمد اسفندياري و منوچهر توانفر 24 مهر در نگارخانه شمس افتتاح ‌شد.
احمد اسفندياري هنرمند مدرنيست ايراني و هنرمندي كه نامش در فرهنگ لاروس آمده است 15 اثر آبرنگ را در اين نمايشگاه عرضه مي‌كند. اسفندياري متولد سال تولد 1301در تهران و داراي ليسانس نقاشي از دانشكده هنرهاي زيبا دانشگاه تهران است. وي تاكنون نمايشگاه‌هاي متعددي را در ايران و خارج برگزار كرده است. وي در آخرين ديدار هنرمندان با مقام معظم رهبري به عنوان نماينده از جامعه هنري حضور داشته است.
منوچهر توانفر نيز متولد 1320 اصفهان و داراي سابقه نمايشگاه‌هاي متعدد در ايران است. 18 اثر رنگ روغن از وي در اين نمايشگاه به نمايش در خواهد آمد.
اين نمايشگاه تا 6 آبان در نگارخانه شمس واقع در خيابان سعيدي(مهماندوست) كوچه مهمانكده، شماره 12 ادامه خواهد داشت.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:5  توسط   | 

چهره‌هاي ادبي كتاب‌هايشان را براي علاقه‌مندان امضا مي‌كنند

در راستاي آشنايي بيشتر جوانان با ادبيات معاصر جهان، هر ماه يكي از چهره‌هاي ادبي در خانه‌ كتاب بيان سليس حضور خواهد داشت.
به گزارش فارس، كتاب‌دوستان مي‌توانند كتاب‌هاي دلخواه خود را همراه با امضاي نويسنده و مترجم محبوب‌شان در اين جلسات تهيه كنند.
عباس پژمان ميهمان اين ماه «جلسه‌‌هاي امضاي كتاب» است كه 27 و 28 مهر، ساعت 16 تا 19 در تهران، خيابان ولي‌عصر، بالاتر از پارك‌وي، ايستگاه محموديه، كوي سالار، پلاك 2 برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:2  توسط   | 

پانزدهمين جشنواره علوم پزشكي رازي برگزار مي‌شود

پانزدهمين جشنواره تحقيقاتي علوم پزشكي رازي با مشاركت محققان برجسته داخلي و محققان ايراني كشورهاي عضو آيسسكو با تاكيد بر جنبه‌هاي نوآوري در دي سال 88 برگزار مي‌شود.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي متقاضيان براي شركت در اين جشنواره تا 30 مهر فرصت دارند مدارك خود را به دبيرخانه جشنواره ارسال نمايند و همچنين براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به نشاني www.razi.hbi.ir مراجعه كنند.
جشنواره تحقيقاتي علوم پزشكي رازي همه ساله به منظور تجليل از مقام و منزلت پژوهشگران، هيئت علمي و دانشجويان فرهيخته دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:0  توسط   | 

زمان آزمون عملي معرفي‌شدگان‌ تربيت ‌بدني‌، نقاشي و گرافيك اعلام شد

سازمان سنجش آموزش كشور زمان و مكان آزمون عملي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت چند رشته‌ دوره‌هاي كارداني نظام جديد آموزشكده‌هاي فني حرفه‌اي سال 88 را اعلام كرد.
به گزارش فارس، زمان و مكان برگزاري آزمون عملي از معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌‌هاي تربيت ‌بدني‌ و علوم‌ ورزشي‌، هنرهاي تجسمي (نقاشي) و گرافيك روي پايگاه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org منتشر شده است.
آزمون ورودي دوره‌هاي كارداني نظام جديد آموزشكده هاي فني و حرفه‌اي 2 مرداد برگزار شد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 23:57  توسط   | 

همايش رويكرد اسلامي در مديريت آموزش و پرورش 16 اسفند برگزار مي‌شود

عضو هيئت علمي مؤسسه پژوهشي و برنامه‌ريزي درسي و نوآوري‌هاي آموزشي وزارت آموزش و پرورش گفت: همايش رويكرد اسلامي در مديريت آموزش و پرورش و نوآوري‌ها و تجربه‌هاي موفق مديران در مدارس، اسفند سال جاري برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، حيدر توراني در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همايش رويكرد اسلامي در مديريت آموزش و پرورش، نوآوري‌ها و تجربه‌هاي موفق در مدارس، 16 و 17 اسفند جاري در تهران برگزار مي‌شود كه مهلت ارسال خلاصه مقالات به اين همايش اول آبان است همچنين اعلام نتايج نهايي پذيرش مقاله 30 بهمن خواهد بود.
عضو هيئت علمي مؤسسه پژوهشي و برنامه‌ريزي درسي و نوآوري‌هاي آموزشي وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: خلاصه مقالات بايد در 2 صفحه و اصل مقالات حداكثر در 15 صفحه A4 به دبيرخانه اين همايش ارسال شود.
توراني هدف از برگزاري اين همايش را زمينه‌سازي براي تدوين نظريه اسلامي مديريت در حوزه آموزش‌ و پرورش، شناسايي نوآوري‌ها و تجربه‌هاي موفق مديران مدارس، دستيابي به چشم‌اندازي از مديريت مدرسه با رويكرد اسلامي و شناسايي پيش نيازهاي تحقق رويكرد اسلامي در مديريت مدرسه عنوان كرد.
وي با اشاره به محورهاي اين همايش افزود: نظريه‌سازي در حوزه مديريت آموزشي، رويكرد اسلامي در تامين و توسعه منابع، دلالت آموزه‌هاي اسلامي براي رهبري آموزشي، رويكرد اسلامي در تأمين و ارتقاي سرمايه اجتماعي و رويكرد اسلامي در برنامه‌ريزي، از محورهاي اين همايش است.
عضو هيئت علمي مؤسسه پژوهشي برنامه‌ريزي درسي و نوآوري‌هاي آموزشي وزارت آموزش و پرورش تأكيد كرد: آنچه امروزه به عنوان مديريت اسلامي در حوزه عمل و نظر نگاشته شده است چندان كارا به مقصود نيست و نياز به اقدامات جدي‌تر و جامع‌تري دارد.
توراني اضافه كرد: ضروري است پس از گذشت 3 دهه از پيروزي انقلاب اسلامي به كمك نوآوري‌ها و استفاده از تجربه‌هاي موفق مديران در سطوح عالي، مياني و به ويژه اجرايي (مدارس) و همچنين مستندات مكتوب و مدون شده ملهم از قرآن كريم و احاديث پيامبر بزرگ اسلام و ائمه معصومين (ع) بخشي از چهره حقيقي مديريت در آموزش و پرورش با رويكرد اسلامي به درستي به تصوير كشيده شود تا همگان بتوانند به صورت كاربردي و اثر بخش از آن بهره‌مند شوند.
وي خاطرنشان كرد: مهلت ارسال اصل مقالات به همايش رويكرد اسلامي در مديريت آموزش و پرورش و نوآوري‌ها و تجربه‌هاي موفق در مدارس از سوي مؤسسه پژوهشي برنامه‌ريزي درسي و نوآوري‌هاي آموزشي اول دي اعلام شد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 23:56  توسط   | 

سلسله نشست‌هاي «ازدواج موفق» برگزار مي‌شود

سلسله نشست‌هايي با عنوان «ازدواج موفق» به همت نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركز برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، ششمين نشست از سلسله نشست‌هاي «ازدواج موفق» در سالن شهيد باكري مجتمع ولي‌عصر (عج) دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركز برگزار مي‌شود.
اين نشست از تاريخ 13مهر با حضور داريوش فرهنگ، استاد روانشناس آغاز شده و در روزهاي دوشنبه ساعت 10 تا 11:30 برگزار مي‌شود.
در نشست «ازدواج موفق» ارتقا سطح كيفي و آموزش جوانان براي ازدواج بررسي مي‌شود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 23:54  توسط   | 

جشن ملي روز دختران با عنوان «بوي باران 3» برگزار مي‌شود

جشن ملي روز دختران با عنوان «بوي باران 3» به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) 27 مهر در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركز برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، اين مراسم به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز ملي دختران، به همت نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد واحد تهران مركز در سالن شهيد باكري مجتمع ولي‌عصر (عج) برگزار مي‌شود.
در مراسم جشن ملي دختران، داريوش فرهنگ، استاد روانشناس حضور داشته و به بررسي لزوم حجاب در دختران خواهد پرداخت.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 23:52  توسط   | 

ساعت جديد كار مراكز دولتي، نظامي، آموزشي، صنعتي و صنوف اعلام شد

دبير شوراي‌عالي ترافيك كشور با اعلام ساعت كار جديد مراكز دولتي،‌ نظامي، آموزشي، صنعتي و صنوف گفت: طرح تغيير ساعت كار از 2 آبان به صورت آزمايشي در تهران اجرا خواهد شد.
سيد علي لطفي‌زاده در گفت‌وگو با فارس افزود: با شركت تمام دستگاه‌هاي مرتبط در جلسه شوراي عالي ترافيك مصوبه تغيير ساعات كار با اتفاق آرا به تصويب رسيد.
وي اظهار داشت: اين طرح براي شناسايي نقاط ضعف و قوت و ارزيابي مشكلات مرتبط به مدت يك ماه به صورت آزمايشي در شهر تهران اجرا خواهد شد.
لطفي زاده گفت: با تصويب اين طرح، شهرداري تهران در زمان اجراي آزمايشي اين طرح موظف است از مردم تهران در مورد مسائل و مشكلات بوجود آمده، بهبود ترافيك و در عين حال رضايتمندي مردم نظر سنجي انجام دهد.
وي اظهار داشت: بر اساس مصوبه جديد، ساعت آغاز كار مدارس ابتدايي در ساعت 8:30 صبح و دانشگاه‌ها و دبيرستان‌ها نيز در ساعت 8 تعيين شده است تا به اين ترتيب كودكان دوره‌هاي ابتدايي زمان بيشتري را براي استراحت داشته باشند.
دبير شوراي عالي ترافيك كشور افزود: بر اين اساس ساعت كار مراكز نظامي و صنعتي 6 تا 6:30 دقيقه آغاز و بين ساعت 13 تا 13:30 دقيقه براي گروه‌هاي نظامي و 14 تا 14:30 دقيقه براي گروه‌هاي صنعتي پايان مي‌يابد، ساعت كار بانك‌ها از ساعت 7 تا 15 دقيقه، ساعت كار ادارات دولتي 7:30 تا 15:30 دقيقه، ساعت آغاز به كار مدارس و دانشگاه‌ها 8 تا 8:30 دقيقه و ساعت پايان كار 13 تا 15 خواهد بود.
لطفي زاده ادامه داد: طبق مصوبه جديد ساعت كار صنوف از ساعت 9:30 تا 16 تعيين شده است.
دبير شورايعالي ترافيك شهرهاي كشور گفت:‌ شهرداري تهران مسئوليت اطلاع‌رساني درباره تغيير ساعت كار را برعهده دارد تا آمادگي لازم فراهم شود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 23:51  توسط   | 

تالار وحدت ميزبان گروه موسيقي «آزاده حجت»

گروه موسيقي «آزاده حجت» 28 و 29 آبان ويژه بانوان در تالار وحدت به روي صحنه مي‌رود.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل تالار وحدت،در اين كنسرت گروه «حجت» به سرپرستي و خوانندگي آزاده حجت در دو بخش مركب‌خواني ماهور و به اجرا خواهند پرداخت.
اين گروه در بخش اول مقدمه ماهور، تصنيف عشق تو، تصنيف ماغير تو، چهار مضراب ماهور، آواز خسرواني، تصنيف باد بهاري، آواز گوشه فيلي و شكسته، ضربي شكسته، آواز گوشه عراق (بي‌كلام) و تصنيف عراق (وعده كردي) و در بخش دوم رنگ راك، آواز گوشه راك، تغيير مايه به شوشتري ـ درآمد اصفهان، تصنيف نوع بشر، چهار مضراب اصفهان، تصنيف قديمي به روايت استاد ابراهيمي، رنگ اصفهان، آواز گوشه عشاق، آواز گوشه دلكش (فرود به ماهور) تصنيف دوبيتي و تصنيف نرگس مستي را اجرا خواهند كرد.
گروه بانوان «آزاده حجت» 28 و 29 آبان ساعت 15 تا 17 در تالار وحدت به روي صحنه مي‌رود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 6:1  توسط   | 

نمايشگاه كتاب آموزش و پرورش تهران 23 آبان افتتاح مي‌شود

مدير گروه پرورشي سازمان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: نمايشگاه كتاب آموزش و پرورش شهر تهران از 23 تا 30 آبان برگزار خواهد شد.
حوريه عقبايي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: معاونت پرورشي و تربيت‌بدني آموزش و پرورش شهر تهران داراي 4 محور اصلي اعم از قرآن، نماز، عترت و گفتمان انقلاب اسلامي است كه آنها را در سطح مدارس مناطق 19 گانه شهر تهران دنبال مي‌كند.
وي اضافه كرد: مسابقات قرآني دانش‌آموزان شهر تهران همانند سال گذشته برگزار خواهد شد و همخواني و مديحه‌سرايي قرآن كريم نيز به آنها اضافه خواهد شد.
عقبايي ادامه داد: امسال از سوي آموزش و پرورش شهر تهران تعداد مسابقات فرهنگيان كم شده است و همچنين مسابقه تفسير جزء 10 قرآن كريم امسال براي فرهنگيان شهر تهران برگزار خواهد شد.
وي افزود: از ديگر مسابقات فرهنگيان شهر تهران كه امسال برگزار خواهد شد، قرائت قرآن و قصه‌گويي قرآن كريم است.
مدير گروه پرورشي سازمان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: امسال نيز براي بخش عفاف و حجاب مسابقات خوشنويسي و تصويرگري آيات قرآن در نظر گرفته شده است.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:57  توسط   | 

ميزان وام‌هاي دانشجويان دانشگاه پيام نور اعلام شد

رئيس دانشگاه پيام نور استان تهران ميزان وام‌هاي دانشجويان دانشگاه پيام نور را اعلام كرد.
حسين‌علي قاسم‌زاده در گفت‌وگو با فارس با بيان اين‌كه 3 نوع وام به دانشجويان دانشگاه پيام نور اختصاص مي‌يابد، افزود: وام شهريه، وام ضروري و وام موارد خاص وام‌هايي هستند كه به دانشجويان دانشگاه پيام نور اختصاص مي‌يابد.
وي گفت: در صورت وجود اعتبار و تخصيص آن از سوي صندوق رفاه وزارت علوم ميزان وام ضروري تا يك ميليون و 200 هزار ريال، ‌ميزان وام شهريه مقطع كارشناسي تا يك ميليون و 500 هزار ريال در هر ترم، ميزان وام شهريه مقطع كارشناسي ارشد و دكترا تا 7 ميليون و 500 هزار ريال در هر ترم و ميزان وام موارد خاص دانشجويان دانشگاه پيام نور تا سقف حداكثر 20 ميليون ريال است.
رئيس دانشگاه پيام نور استان تهران درباره نحوه باز پرداخت وام هاي دانشجويان دانشگاه پيام نور اظهار داشت: بازپرداخت وام‌هاي دريافتي 9 ماه پس از فارغ التحصيلي و در اقساط حداكثر 60 ماهه است.
وي ميزان كارمزد وام‌هاي دانشجويان دانشگاه پيام نور را 4 درصد اعلام كرد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:55  توسط   | 

شرايط دانشجويان معاف از آزمون جامع اعلام شد

معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي شرايط دانشجويان معاف از آزمون جامع را اعلام كرد.
عبدالله افشار در گفت‌وگو با فارس افزود: دانشجويان دوره‌هاي كارداني علمي كاربردي پودماني كه تمام پودمان‌ها را با موفقيت طي كرده‌اند اگر در آزمون ورودي مقاطع بالاتر كه از طريق سازمان سنجش سراسر كشور پذيرش شوند يا در طول دوره بتوانند براي اشتغالزايي و كارآفريني طرحي را تعريف و تدوين كرده و در مراجع ذي‌ربط به تصويب برسانند اين طرح به عنوان ارزيابي حرفه‌اي آنها محسوب و جايگزين امتحان جامع مي‌شود بنابراين دانشجويان مذكور از آزمون جامع پودماني معارف مي‌شوند.
وي گفت: اگر دانشجوي دانشگاه جامع علمي كابردي تمام پودمان‌هاي دوره كارداني علمي كاربردي پودماني را طبق برنامه مصوب و بر اساس آيين‌نامه آموزشي در مدت مجاز و با موفقيت بگذراند پس از توفيق در آزمون جامع دوره كارداني عملي كاربردي پودماني دانش آموخته آن دوره شناخته شده و موفق به دريافت مدرك كارداني علمي كاربردي مي‌شود و امكان ادامه تحصيل و كسب تخصص و مهارت در مقاطع بالاتر را دارد.
معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي با تأكيد بر اين‌كه تغيير رشته، نقل و انتقال، مرخصي تحصيلي و مهمان شدن در نخستين پودمان دانشگاه جامع علمي كاربردي مجاز نيست، اظهار داشت: تغيير محل تحصيل در ساير پودمان‌ها به جز پودمان اول با موافقت مراكز آموزشي مبدأ و مقصد و تأييد دانشگاه جامع علمي كاربردي فقط در شرايط خاص و طبق ضوابط امكانپذير است.
وي گفت: تغيير رشته بعد از پودمان اول فقط براي يكبار با رعايت ضوابط در دانشگاه جامع علمي كاربردي امكانپذير است.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:54  توسط   | 

تاريخ برگزاري دوسالانه گرافيك جهان اسلام اعلام شد

دبير اجرايي دوسالانه گرافيك جهان اسلام ار برگزاري اين نمايشگاه در تاريخ 3 آبان خبر داد.
«مهدي مهديان» دبير اجرايي دوسالانه گرافيك جهان اسلام در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بيش از دو هزار اثر از 38 كشور جهان به دبيرخانه اين دوسالانه رسيد كه هيات داوران متشكل از آقايان آيدين آغداشلو، مصطفي اسدالهي، ابراهيم حقيقي، مصطفي گودرزي و حبيب صادقي با سختگيري فراوان 447 اثر را براي نمايش انتخاب كردند.
وي ادامه داد: ايران، لبنان، تركيه، سوريه، اردن و امارات به ترتيب بيشترين شركت كننده را در اين دوسالانه داشتند و از ايران طراحان به نامي چون فرزاد اديبي، مجيد عباسي، ساعد مشكي و ... در اين دوره از دوسالانه جهان اسلام شركت كرده‌اند.
مهديان همچنين تاريخ دقيق افتتاح اين نمايشگاه را سوم آبان ساعت 16 در محل موسسه صبا عنوان كرد و گفت: نمايشگاه در 4 بخش پوستر، جلد كتاب، نشانه و بخش ويژه با موضوع فلسطين تا تاريخ 28 آبان در موسسه صبا برگزار مي‌شود.
وي در پايان از اعلام نام هيئت داوران ايراني و بين‌المللي در آينده نزديك خبر داد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:50  توسط   | 

بزرگداشت بيژن درويش در فرهنگسراي نياوران برگزار مي‌شود

انجمن «حمايت از توسعه صنعت چاپ» از بيژن درويش به علت يك عمر فعاليت حرفه‌اي و آموزشي در حوزه صنعت چاپ 19 آبان در فرهنگسراي نياوران قدرداني مي‌كند.
به گزارش فارس، 19 آبان فرهنگسراي نياواران شاهد مراسم قدرداني از يكي از پيشكسوتان صنعت چاپ است.
در اين روز انجمن "حمايت از توسعه صنعت چاپ " از بيژن درويش به علت يك عمر فعاليت حرفه‌اي و آموزشي در حوزه صنعت چاپ قدرداني مي كند.
ميثم حشمت‌خواه، مدير عامل اين انجمن درباره اين برنامه گفت: اين نشست 19 آبان از ساعت 17 در فرهنگسراي نياوران آغاز خواهد شد و در آن علاوه بر تعدادي از مديران فرهنگي كشور تني چند از اساتيد برجسته دانشگاه نيز سخنراني خواهند كرد.
وي افزود: انجمن قصد دارد اين برنامه‌ها را به صورت منظم برگزار كند تا علاوه بر قدرداني از پيشكسوتان به تشويق جوانان فعال در اين حوزه نيز بپردازد.
بيژن درويش مدير گروه چاپ مركز شماره يك دانشگاه جامع علمي-كاربردي است.
وي از پايه گذاران مركز شماره 5 اين دانشگاه موسوم به دانشكده چاپ نيز به شمار مي‌آيد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:47  توسط   | 

نهمين سمينار بين‌المللي علوم و تكنولوژي پليمر 25 مهر برگزار مي‌شود

دبير نهمين سمينار بين‌المللي علوم تكنولوژي پليمر گفت: نهمين سمينار بين‌المللي علوم و تكنولوژي پليمر با هدف شناساندن جايگاه اين علم در ايران به مجامع علمي جهان 25 مهر برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، محمود محراب‌زاده در نشست خبري كه امروز به مناسبت برگزاري نهمين سمينار بين‌المللي علوم و تكنولوژي پليمر در پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران برگزار شد، در خصوص اهداف اين سمينار اظهار داشت: اين سمينار براي نخستين بار در سال 1365 برگزار شد كه با هدف آشنايي با دستاوردهاي پژوهشي در داخل و خارج از كشور، شناساندن جايگاه اين علم در ايران به مجامع علمي جهان، تقويت ارتباط صنعت با دانشگاه و تبادل نظر متخصصان داخلي و خارجي برگزار مي‌شود.
وي ادامه داد: حدود 700 مقاله براي شركت در اين سمينار دريافت شده كه 41 مقاله خارجي است و از كشورهايي همچون آذربايجان، آمريكا، پاكستان، چين، ژاپن، سنگاپور، نروژ، مالزي، مكزيك و هند در اين سمينار شركت كردند.
دبير اين همايش افزود: از اين 700 مقاله، 263 مقاله پس از داوري به صورت سخنراني پذيرفته شده‌اند و 16 مقاله در رابطه با موضوع نبوده و مابقي به صورت پوستر ارائه شده است.
محراب‌زاده اضافه كرد: تقريبأ 420 مقاله به صورت پوستر ارائه مي‌شود و مقالاتي كه به عنوان سخنراني پذيرفته شدند در 5 سالن به صورت همزمان ارائه مي‌شود.
وي گفت: 4 سخنران اصلي در ابتداي هر روز براي تمام شركت‌كنندگان سخنراني مي‌كنند كه پروفسور جيمز اندرسون از آمريكا (games.anderson)، پروفسور آبادي از فرانسه(marc abadie)، پروفسور روبرت از استراليا (robert) و پروفسور نيستروم از نروژ (nystrom) از سخنرانان در اين سمينار سخنراني هستند.
دبير اين همايش اظهار داشت: 8 سخنران خارجي و 21 سخنران داخلي در آغاز هر برنامه تخصصي نيم ساعت سخنراني مي‌كنند و زمان براي سخنراني آن‌ها 20 دقيقه است كه 15 دقيقه آن براي ارائه سخنراني و 5 دقيقه آن براي پرسش و پاسخ در نظر گرفته شده است.
محراب‌زاده بيان داشت: روز نخست اين سمينار به ثبت‌نام، پذيرش، ارائه كارگاه‌هاي آموزشي و بازديد از نمايشگاه‌ها اختصاص داده شده است.
وي با اشاره به اين كه افتتاحيه اين سمينار يك‌شنبه 26 مهر مصادف با 18 اكتبر ساعت 8:30 تا 10 در پژوهشگاه پليمر ايران خواهد بود، عنوان كرد: 17 كارگاه آموزشي در اين سمينار برگزار مي‌شود و در اين سمينار غرفه‌هاي ارتباط با پليمر نيز در نظر گرفته شده است.
دبير اين همايش تصريح كرد: در اين سمينار 40 غرفه تشكيل شده كه اين 5 روز غرفه‌ها باز است و شركت‌كنندگان مي‌توانند از آن بازديد كنند.
وي با بيان اين كه غرفه خارجي نداريم، گفت: به دليل اين كه تلاش مي‌كرديم تا دستاوردهاي 30 سال پيشرفت پليمر ايران را نشان دهيم غرفه خارجي نداريم.
محراب‌زاده بيان داشت: برنامه و متن كامل سخنراني‌ها در سايت WWW.ispst 2009.ir وجود دارد و متقاضيان براي بازديد مي‌توانند به اين سايت مراجعه كنند.
دبير اين همايش اظهار داشت: بازديد‌كنندگان مي‌توانند از پوسترهايي كه در روزهاي برگزاري توزيع مي‌شود استفاده كنند.
وي با اشاره به اين كه 3 برگزار كننده براي اين سمينار داريم، عنوان كرد: پژوهشگاه پليمر، انجمن پليمر ايران و شكت ملي پتروشيمي از برگزار كنندگان اين سمينار هستند.
محراب‌زاده با بيان اين كه 10 حمايت كننده مالي، علمي و تجهيزاتي اين سمينار را حمايت مي‌كنند، گفت: دانشگاه‌ها Ecole poytechnique از فرانسه، Tomas Bata از جمهوري چك و انجمن فرآيند پليمر از آمريكا از حمايت‌كنندگان خارجي اين سمينار هستند.
وي ادامه داد: دانشگاه اميركبير، شركت لاستيك بارز، صندوق حمايت از محققان، دانشگاه آزاد اسلامي، شركت فناوري پتروشيمي ايران و پژوهشگاه صنعت نفت از حمايت‌كنندگان داخلي اين سمينار هستند.
دبير اين همايش اظهار داشت: افرادي كه مي‌خواهند در اين سمينار شركت كنند مي‌توانند از طريق سايت پژوهشگاه و به صورت حضوري تنها در روز 25 شركت كنند.
محراب‌زاده گفت: افراد معمولي در اين سمينار با پرداخت 60 هزار تومان و دانشجويان با پرداخت 30 هزار تومان مي‌توانند در اين سمينار شركت كنند.
وي بيان داشت: افراد خارجي معمولي با پرداخت 300 يورو و دانشجويان خارجي 100 يورو در اين سمينار شركت مي‌كنند.
دبير اين همايش در خصوص تسهيلات رفت ‌و آمد بازديدكنندگان گفت: بازديد‌كنندگان با حضور در متروي وردآورد مي‌توانند از وسايل نقليه‌اي كه پژوهشگاه در اين مكان قرار داده استفاده كنند يا از ميدان انقلاب و صادقيه از اتوبوس‌هايي كه از طريق پژوهشگاه در نظر گرفته شده‌ است، استفاده كنند.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:40  توسط   | 

آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور برگزار می‌شود

وزارت بهداشت زمان، نحوه ثبت نام و برگزاری پانزدهمین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور را اعلام کرد.

به گزارش مهر، واجدین شرایط شرکت در این دوره آزمون جایابی دانش آموختگان باید مدارک مورد نیاز خود را از تاریخ 20 آبان تا سوم آذر با پست سفارشی یا پیشتاز به دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی ارسال کنند.
همچنین افراد واجد شرایط می توانند در ساعات اداری تاریخ مقرر همراه با مدارک خواسته شده به صورت حضوری جهت ثبت نام به دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی واقع در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراجعه کنند. واجدین شرایط توسط مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت به شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی معرفی می شوند.
پانزدهمین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور راس ساعت 9 روز 11 آذر در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واقع در شهرک غرب برگزار می شود و کارت شرکت در آزمون نیز روز 10 آذر از ساعت 8 تا 14 در محل دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی توزیع می شود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:27  توسط   | 

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی رشته محلهای بورسیه و دارای شرایط خاص

سازمان سنجش آموزش کشور نحوه ثبت نام اسامی پذیرفته شدگان نهایی و معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته محلهای بورسیه، دارای شرایط خاص و دوره ‌های مجازی آزمون کارشناسی ارشد را اعلام کرد.

به گزارش مهر، بر اساس اعلام سازمان سنجش، پذیرفته ‌شدگان نهایی برای ثبت ‌نام در موسسه آموزش عالی مربوطه می توانند در یکی از روزهای 26 و یا 27 مهر با همراه داشتن مدارک ثبت نامی برای ثبت نام به موسسه آموزش عالی مربوطه مراجعه کنند.
آن دسته ازداوطلبانی که متقاضی کد رشته محل یا کد رشته محلهای تحصیلی بورسیه، دارای شرایط خاص و یا دوره‌های مجازی در یکی از کد رشته‌های امتحانی 1105، 1111، 1112، 1113، 1114، 1126، 1130، 1138، 1142، 1148،  1215، 1251، 1257، 1260، 1267، 1279، 1359 و 1360 بوده اند و فهرست اسامی آنان در بخش معرفی شدگان چند برابر درج شده لازم است برای انجام مصاحبه و سایر مراحل مورد لزوم به ارگان بورسیه و یا موسسه آموزش عالی مراجعه کنند.
نتایج نهایی کد رشته محلهای تحصیلی از کد رشته‌های امتحانی مذکور پس از دریافت نتایج مصاحبه و انجام گزینش نهایی در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.
پژوهشکده امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، دانشکده اصول ‌الدین، دانشکده روابط بین ‌الملل وزارت امور خارجه، دانشکده علوم حدیث، دانشگاه صنعتی مالک اشتر، دانشگاه علم صنعت ایران، سازمان فضایی ایران، سازمان مدیریت صنعتی، موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سوره و موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی فارابی از جمله مراکز آموزش عالی دارای شرایط خاص هستند.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت پذیرش کد محلهای تحصیلی 3307 (موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی امیرالمومنین اهواز) از کد رشته  امتحانی 1113 (کلام شیعه) و کد 6776 (دانشگاه صنعتی مالک اشتر) از کد رشته امتحانی 1267 (مهندسی دریا) حذف شده است. آن دسته از پذیرفته شدگانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته شده در دوره های روزانه در این اطلاعیه درج شده حتی درصورت عدم ثبت نام در محل قبولی مندرج در اطلاعیه، حق ثبت نام و شرکت در آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1389را ندارند. عدم مراجعه در تاریخهای مقرر به منزله انصراف از تحصیل در کد رشته محل ذیربط تلقی می شود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:26  توسط   | 

آغاز ثبت نام کنکور ارشد از 5 آبان/ تقویم زمانی کنکورهای سراسری و ارشد

معاون سازمان سنجش با اشاره به برنامه زمانی ثبت نام آزمونهای سال تحصیلی جاری گفت: زمان بندی ثبت نام کنکور سراسری و کارشناسی ارشد مشخص شده که بر اساس آن ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از 5آبان آغاز می شود.

حسین توکلی در گفتگو با مهر در خصوص تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 89 گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1389 می توانند برای ثبت نام در این آزمون از تاریخ 5 تا 12 آبان برای ثبت نام اقدام کنند.
وی اضافه کرد: سازمان سنجش این آزمون را در 28، 29 و 30 بهمن ماه سال 88 برگزار می کند.
معاون سازمان سنجش با اشاره به آزمون سراسری سال 89 گفت: بر اساس برنامه زمانی سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام آزمون سراسری سال 1389 از تاریخ 16 آذر آغاز می شود و تا 24 آذر ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: سازمان سنجش برنامه ریزی کرده است که این آزمون در تاریخ 10، 11 و 12 تیرماه سال 89 برگزار شود.
توکلی در خصوص آزمون کارشناسی ناپیوسته 89 اظهار داشت: ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته 1389 نیز از 3 اسفندماه 88 آغاز می شود و تا 9 این ماه ادامه خواهد داشت این آزمون در 7 مردادماه 89 برگزار می شود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:23  توسط   | 

تغییر نام برای اجرای کنسرت

گروه موسیقی سبز در سبز که طی هفته های گذشته خبرهایی از برگزاری کنسرتش با همین نام در تالار وحدت منتشر شده بود پیش از اجرا نامش را تغییر داد.

به گزارش مهر، در حالی که خبرهایی از کنسرت روزهای 28 و 29 آبان گروه سبز در سبز(موسیقی ویژه بانوان) بر روی خروجی سایت تالار وحدت و برخی خبرگزاریها قرار گرفته بود از چند روز قبل نام این گروه تغییر داده شد تا اعضای آن در روزهای یاد شده با نام گروه "آزاده حجت" به اجرای برنامه بپردازند.
آزاده حجت (سرپرست گروه) در پاسخ به خبرنگار مهر درباره دلیل تغییر نام این گروه گفت: این تغییر نام موقتی است و تنها برای همین کنسرت نام گروه تغییر کرده است و ما در اجراهای آینده مجددا با همین نام قبلی گروه فعالیت خواهیم کرد.
یادآور می شود سبز در سبز نام یکی از الحان باربدی موسیقی ایران باستان است و گروه سبز در سبز از سال 78 فعالیت خود را آغاز کرده است.
این گروه قرار است در اجرای اخیرش به بازخوانی قطعاتی در دستگاه ماهور و آواز اصفهان بپردازد که توسط مرحوم استاد عبدالله دوامی روایت شده است. تصانیف"عشق تو"، "ما غیر تو"، "باد بهاری"،"نرگس مست"، "وعده کردی" و چند آواز در دستگاه ماهور و مایه اصفهان از جمله قطعات اجرایی گروه "آزاده حجت" در این کنسرت محسوب می شود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:8  توسط   | 

"قیصر، 40 سال بعد" سه‌شنبه در سینما فلسطین به نمایش درمی‌آید

فیلم مستند "قیصر، 40 سال بعد" ساخته مسعود نجفی روز 28 مهر در جشنواره سینما حقیقت به نمایش درمی‌آید.

به گزارش مهر، "قیصر" مسعود کیمیایی از پربیننده‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است و می‌توان سینمای ایران را به دو دوره قبل و بعد از "قیصر" تقسیم کرد. به همین دلیل نجفی در چهلمین سال ساخته شدن این فیلم تصمیم گرفته سراغ آن برود و به واکاوی جریان‌سازی و ماندگاری آن در سینمای ایران بپردازد.

عزت‌الله انتظامی، فاطمه معتمد آریا، پرویز نوری، علی معلم، شاپور قریب، علی کسمایی، چنگیز جلیلوند، امین تارخ، سیروس الوند، اصغر بیچاره، حمید نعمت‌الله، محمد متوسلانی و سعید راد به همراه بازیگران "قیصر" از سینماگرانی هستند که مقابل دوربین این مستند رفته و د باره آن اظهار نظر کرده‌اند.
البته نسخه "قیصر، 40 سال بعد" که در جشنواره سینما حقیقت نمایش داده می‌شود کامل نیست و پرونده آن هنوز بسته نشده است. قرار است به زودی افرادی دیگرنیز به این مستند اضافه شوند. البته به دعوت نجفی، کیمیایی برای جلسه نمایش این فیلم روز سه‌شنبه ساعت 20:30 به سینما فلسطین می‌آید.
عوامل تولید این مستند عبارتند از طراح و کارگردان: مسعود نجفی، تصویربرداران: حمید فرامرزی، ماجد نیسی، مهدی ناظریان، تدوینگر: سیدحامد میرفتاحی، صداگذار و دستیار تدوینگر: محمد تهرانی، مدیر تولید و عکاس: حسن هندی، صدابردار: مهدی اسدی و مشاور کارگردان: مسعود فروتن.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 5:6  توسط   | 

نمايش هاملت با سالاد فصل براي دانشجويان نيم بها شد

روابط عمومي تماشاخانه سنگلج با توجه به استقبال و درخواست دانشجويان، از نيم بها شدن بليت اين نمايش براي دانشگاهيان خبر داد.
به گزارش ايرنا، دانشجويان مي توانند با ارائه کارت دانشجويي و هماهنگي قبلي با گيشه اين تماشاخانه از طريق شماره تماس 556330871 و 55625444 از بليت هاي نيم بهاي اين نمايش در روزهاي دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه استفاده کنند.
بليت اين نمايش که 60 هزار ريال قيمت دارد، در روزهاي يکشنبه نيز براي عموم علاقه مندان به صورت نيم بها ارائه مي شود.
هاملت با سالاد فصل نوشته زنده ياد اکبر رادي است که به کارگرداني هادي مرزبان و هنرمندي بهروز بقايي، فرزانه کابلي، فردوس کاوياني، رضا فياضي، بهاره رهنما و ايوب آقاخاني در مهر و آبان همه روزه به غير از شنبه ها از ساعت 19 در تماشاخانه سنگلج بر وي صحنه مي رود.
+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 4:51  توسط   | 

نمايش 35 فيلم مستند در سومين جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت

سه سالن «سينما فلسطين» تهران از صبح 25 مهرماه 1388 و در سومين روز از سومين جشنواره بين‌المللي «سينماحقيقت» ميزبان 35 فيلم مستند ايراني و خارجي براي نمايش عمومي است.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت، برنامه‌هاي سالن شماره يک سينما فلسطين از ساعت 10 صبح شنبه و با نمايش سه فيلم از بخش «چشم‌انداز سينماي مستند روسيه» آغاز خواهدشد و پس از آن و در سئانس 30/14 -13، فيلم‌هاي «خرگوش در برلين» (بهترين فيلم مستند جشنواره هات‌داکس کانادا – 2009) و رابينسون هاي منتسينساري از بخش «روزگار ما» روي پرده خواهندرفت.
برپايه اين گزارش، منتخبي از فيلم‌هاي مستند "جشنواره رضوي" و دو فيلم مستند بلند «جاي خالي آقا يا خانم ب» (فيما امامي و رضا دريانوش) و «زاگرس» ساخته استاد منوچهر طياب، ‌از آثار برگزيده بخش مسابقه ملي هستند که عصر فردا، در سالن شماره يک سينما فلسطين اکران خواهند شد. ضمن اينکه مستند بلند 90 دقيقه‌اي درباره «اينگمار برگمان» فيلمساز بزرگ سوئدي نيز از آثار برگزيده‌ي بخش «مستندهاي سينما»ي جشنواره است که در سئانس 30/21-20 به نمايش درخواهدآمد.
اين گزارش مي‌افزايد: عمده نمايش‌هاي سالن شماره 2 سينما فلسطين هم به مرور فيلم‌‌هاي دومين دوسالانه‌ي جايزه بزرگ شهيد آويني، بخش مسابقه فرش ايران، نمايش‌هاي ويژه و مستندهاي علمي اختصاص يافته‌است که از جمله مي‌توان به آثاري چون رستاخيز (محمدعلي فارسي)، پولدار شديم (اريک واگن هوفر)، لاک‌پشت: سفري شگفت‌آنگيز (نيک استرينگر)، ‌اولين روز زندگي (کلود ادلمن)، آسمان سياه شب (کيوان علي‌محمدي و اميد بنکدار) و قاتلين سرخ (علي عبدي‌پور) اشاره کرد.
گفتني‌است: 16 فيلم بخش "مسابقه ملي" نيز طي 5 سئانس بعدازظهر فردا، در سالن شماره 3 سنيما فلسطين روي پرده مي‌روند که از جمع اين آثار مي‌توان به فيلم‌هايي چون: انتظار زمين (محمد طالبي)، بازگشت از نهاريا (مهدي نقويان، محمدحسين مهدويان)، گنج نهان (رضا کشاورزي)، مسير بودن (کاوه بهرامي‌مقدم)، هشت بهشت (ستاره سماوي)، خودروهاي ماندگار (محمدعلي صفورا)، فصل وصل (پناه‌برخدا رضايي)، درجستجو (سوسن بياني) و سند آزادي (محسن خان‌جهاني) اشاره کرد.
سومين جشنواره بين‌المللي فيلم مستند ايران: سينماحقيقت، تا عصر سه‌شنبه (28 مهرماه) در سينما فلسطين تهران برپا خواهدبود.
+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 4:48  توسط   | 

جايزه کتاب سال دانشجويي 26 آبان اهدا مي شود

شانزدهمين دوره جشنواره کتاب سال دانشجويي 26 آبان همزمان با روز کتاب و دانشجو در تالار شهيد مطهري دانشگاه تربيت مدرس برگزار مي‌شود.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي،مسئول دبيرخانه دائمي کتاب و پايان نامه سال دانشجويي از آغاز داوري آثار رسيده به دبيرخانه شانزدهمين دوره کتاب سال دانشجويي خبر داد و گفت: در مجموع 503 اثر به دبيرخانه اين دوره از جشنواره کتاب سال دانشجويي رسيده است که بيشترين آثار رسيده در بخش اصلي را گروه علوم پزشکي با 228 اثر و کمترين آثار رسيده در بخش اصلي را گروه علوم پايه با 23 اثر به خود اختصاص داده است.
وي ادامه داد: در بخش ويژه جشنواره فقط در موضوعات کارآفريني و اصلاح الگوي مصرف تعدادي آثار داشته ايم .
عاطفي داوري جشنواره را در طي 4 مرحله ذکر کرد و افزود: مرحله اول داوري توسط دبيرخانه جشنواره انجام مي شود و مراحل بعدي از سوي داوران جشنواره در شش گروه اصلي فني و مهندسي، علوم پايه، علوم انساني، علوم پزشکي، هنر و معماري و کشاورزي و منابع طبيعي و بخش ويژه ارزيابي خواهد شد.
مسئول دبيرخانه دائمي کتاب و پايان نامه سال دانشجويي، داوران جشنواره را چند تن از اساتيد دانشگاههاي تهران معرفي کرد و گفت: پس از ارزيابي و داوري ،در پايان از ميان اين تعداد آثار رسيده ، 40 اثر شامل (20 اثر برگزيده و 20 اثر تقديري) طي مراسمي همزمان با هفته کتاب به جامعه علمي و فرهنگي کشور معرفي مي گردد.
اين جشنواره از سوي سازمان جهاد دانشگاهي و با همکاري سازمان ملي جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاه تربيت مدرس،ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان همياري اشتغال فارغ ااتحصيلان جهاد دانشگاهي برگزار مي‌شود.
+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 4:45  توسط   | 

نحوه افزايش سنوات مجاز تحصيلي دانشجويان پيام نور تشريح شد

قائم مقام دانشگاه پيام نور نحوه افزايش سنوات مجاز تحصيلي دانشجويان دانشگاه پيام نور را تشريح كرد.
محمد مهدي فداكار در گفت‌وگو با فارس افزود: حداكثر مدت مجاز تحصيل براي دوره كارداني و كارشناسي ناپيوسته دانشگاه پيام نور 5 سال و براي كارشناسي پيوسته 10 سال تعيين شده است و در صورتي كه دانشجو نتواند در اين مدت واحدهاي دوره را تكميل كند از دانشگاه اخراج مي‌شود.
وي گفت: اگر دانشجوي دانشگاه پيام نور در مهلت مقرر تعيين شده در آيين‌نامه آموزشي نتواند واحدهاي خود را به اتمام برساند يا نتواند ميانگين كل خود را جبران كند در صورت داشتن وضعيت تحصيلي مناسب امكان افزايش سنوات تحصيلي حداكثر 2 نيمسال با نظر شوراي آموزشي استان را دارد.
قائم مقام دانشگاه پيام نور با بيان اين‌كه افزايش 2 نيمسال سنوات تحصيلي بعد از 10 سال براي دانشجوياني كه از معافيت تحصيلي استفاده نمي‌كنند و 6 سال براي دانشجوياني كه از معافيت تحصيلي استفاده مي‌كنند است، افزود: شماره دانشجويي دانشجوياني كه به دانشگاه پيام نور از ساير دانشگاه‌ها انتقال مي‌گيرند از سال انتقال اختصاص داده مي‌شود ولي سنوات آنها از زمان ورود دانشجو (قبولي در كنكور سراسري) محاسبه مي‌شود.
وي با بيان اين‌كه دانشجوياني كه 8 واحد از دروس پيش دانشگاهي (زبان و رياضيات) را گذرانده باشند طبق تبصره 2 از ماده 14 آئين‌نامه آموزشي مي‌توانند از حداكثر يك نيمسال سنوات تحصيلي مازاد بر 10سال استفاده كنند، گفت: در صورتي كه دانشجوي دانشگاه پيام نور انتقالي باشد سنوات وي از سال ورود به دانشگاه مبدا محاسبه مي‌شود ولي اگر قبلاً گواهي كارداني داشته و در كنكور سراسري با دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور پذيرفته شده باشد به ازاي هر 15 واحد تطبيق يك نيمسال تحصيلي از مجموع سنوات مجاز دانشجو كسر مي‌شود.
فداكار با بيان اين‌كه نيمسال دانشجويان دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور مجموعاً يك نيمسال محاسبه مي‌شود حتي اگر قبولي آنها 2 نيمسال طول بكشد، گفت: اگر دانشجويي در قالب سنوات مجاز تحصيل خود 10 سال نتواند معدل لازم براي دانش آموختگي را كسب كند استان مي‌تواند به نامبرده افزايش حداكثر 2 نيمسال سنوات تحصيلي براي گذراندن واحدهاي تكراري به انتخاب خود دانشجو طبق تبصره 2 ماده 57 آئين‌نامه آموزشي را بدهند تا معدل لازم را كسب كنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 21:20  توسط   | 

ثبت‌نام برنامه‌هاي آموزشي كانون انديشه جوان آغاز شد

ثبت‌نام برنامه‌هاي آموزشي كانون انديشه جوان در فصل پاييز آغاز شد.
به گزارش فارس، برگزاري دوره‌هاي آموزشي در حوزه‌هاي مختلف انديشه‌اي، از جمله برنامه‌هاي كانون انديشه جوان در پيگيري رويكرد‌هاي فرهنگي و انديشه‌ورزانه مورد نياز و مورد توجه نسل جوان است. براساس اين گزارش، در ادامه اين مسير و با توجه به بازخورد كلاس‌هاي برگزار شده در طول سال تحصيلي گذشته و تابستان اخير، دوره پاييزي كلاس‌ها، برابر نيازهاي موجود، طراحي شده و از فرهيختگان و اساتيد ارزشمندي براي ارائه مباحث، دعوت شده است.
بازخواني انديشه ديني در آيينه فلسفه و كلام جديد، مباني تفكر مدرن، تبارشناسي و آسيب‌شناسي معرفت و روش علمي معاصر، تأملاتي در جامعه‌شناسي تجدّد، منظومه فكري نظريه‌پرداز جمهوري اسلامي؛ شيخ شهيد، انديشه‌ورزي اقتصادي در آراء متفكران اسلامي، زن مسلمان و دنياي متجدّد (با همكاري دفتر مطالعات و تحقيقات زنان)، مسأله‌شناسي تعاملات بين‌الملل در منطقه ما (با همكاري جمعيت حاميان آزادي قدس شريف)، عرفان و معنويت در دنياي معاصر، قرآن و تدبير زندگي، مسأله‌شناسي انتظار و موعودباوري (با همكاري بنياد فرهنگي مهدي موعود)، درآمدي بر هنرشناسي، فرهنگ، افكار عمومي و شيوه‌هاي نوين تقابل و سلسله مباحث سياست و حكومت عناوين كلاس‌هاي اين دوره را تشكيل مي‌دهند.
اطلاعات مربوط به جزييات برگزاري دوره روي پايگاه اينترنتي كانون انديشه جوان به نشاني www.canoon.org قرار داده شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 21:0  توسط   | 

مهلت ارسال مقالات به اجلاس نماز يك هفته تمديد شد

مدير روابط عمومي ستاد اقامه نماز از تمديد زمان ارسال مقالات در هجدهمين اجلاس «نماز مسجد و جوانان» تا 27 مهر خبر داد.
ابوالفضل نصيري در گفت‌وگو با فارس ضمن اعلام اين خبر گفت: هر سال اين اجلاس با يك عنوان خاص برگزار مي‌شد و امسال با توجه به شرايط و نياز‌هاي بيشتر جوانان به معنويت اسلامي و نظر به اينكه مسجد مهمترين مركز فرهنگي و علمي در اسلام است، با عنوان اجلاس «نماز، مسجد و جوانان» در جمكران و در نيمه دوم آبان ماه برگزار مي‌شود.
مدير روابط عمومي ستاد اقامه نماز از جمله نهاد‌هايي كه در اين اجلاس مشاركت مي‌كنند را سازمان اوقاف و امور خيريه، مركز رسيدگي به امور مساجد، سازمان تبليغات اسلامي، نيروي مقاومت بسيج، شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه، ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر و ستاد عالي كانو‌ن‌هاي مساجد عنوان كرد.
وي با اشاره به اينكه زمان ارسال مقالات تا 27 مهر تمديد شده است، اظهار داشت: پيش از اين زمان ارسال مقالات تا 20 مهر اعلام شده بود كه با توجه به استقبال خوب از ارسال مقاله زمان آن هفت روز تمديد شد.
رئيس ستاد تبليغات و اطلاع‌رساني اجلاس «نماز، مسجد و جوانان» از جمله محور‌هاي اين همايش را مديريت فرهنگي مسجد كه به بخش‌هايي چون مسجد و جوانان همچنين تعامل مسجد و دانشگاه اختصاص دارد، عنوان كرد.
نصيري با اشاره به اينكه تا به حال بيش از 120 مقاله به دبير‌خانه همايش رسيده است، افزود: از ديگر محور‌هاي اجلاس «نماز، مسجد و جوانان» براي ارسال مقالات، نقش نهاد‌هاي فرهنگي و اجتماعي در جذب جوانان به مساجد و مديريت مساجد در جذب جوانان به مسجد است.
وي خاطرنشان كرد: مقالات ارسالي بايد داراي حداكثر 15 صفحه A4 باشد و ذكر عنوان مقاله، نام و نام خانوادگي نويسنده يا نويسندگان، مقدمه، چكيده مقاله، خلاصه و نتيجه‌گيري، يادداشت‌ها و پيوست‌ها و فهرست منابع در آن الزامي است.
نصيري، قرائت پيام مقام معظم رهبري را از اقدامات افتتاحيه اجلاس عنوان كرد و گفت: همه ساله در اين اجلاس رئيس جمهور و برخي وزراي مربوط به امور مساجد و نماز حضور داشتند كه امسال هم از تمام اين مسئولين دعوت شده، اما حضور آنان در روزهاي آخر قبل از برگزاري اجلاس قطعي مي‌شود.
وي در پايان خاطر نشان كرد امسال به دليل برگزاري اين مراسم در قم شاهد حضور برخي از مراجع عظام و تقليد خواهيم بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:58  توسط   | 

برگزاري سمپوزيوم مجسمه‌سازي با آهن در نگارخانه برگ

نگارخانه برگ سازمان زيباسازي شهر تهران با هدف توسعه هنر مجسمه‌سازي معاصر ايران، از 25 مهر تا 4 آذر سمپوزيوم مجسمه‌سازي با آهن برگزار مي‌كند.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي سازمان زيباسازي شهر تهران، «حجت‌الله ملاصالحي»، رييس سمپوزيوم مجسمه‌سازي با آهن با بيان اينكه اين سمپوزيوم با همكاري انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ايران برگزار مي‌شود، گفت: در فراخوان نگارخانه بزرگ براي برگزاري اين سمپوزيوم 15 هنرمند ثبت نام كرده كه از اين تعداد 74 نفر ماكت‌ها و طرح‌هاي خود را براي شركت در سمپوزيوم به دبيرخانه آن ارائه كرده‌اند.
وي در ادامه با بيان اينكه شوراي انتخاب آثار پس از بررسي ماكت‌ها و طرح‌هاي ارائه شده 24 مجسمه را انتخاب كرده، گفت: اين تعداد اثر براي بخش نمايشگاه جانبي سمپوزيوم انتخاب شده كه 7 مجسمه آن نيز در مدت 10 روز در كارگاه سمپوزيوم، در نگارخانه برگ توسط هنرمندان ساخته مي‌شود.
حجت‌الله ملاصالحي با بيان اينكه سمپوزيوم مجسمه‌سازي با آهن به منظور معرفي و توسعه ايده‌ها و شيوه‌هاي اجرايي نوآوري و خلاق در ارتباط با قابليت‌هاي آهن، خصوصا ورق آهن و استفاده بهينه از اين مواد در خلق مجسمه‌هاي شهري و همچنين شناسايي و معرفي هنرمنداني است كه در خلق اين گونه آثار داراي سابقه، شهرت، مهارت و خلاقيت هستند گفت: سعيد شهلا‌پور، بهروز دارش، طاهر شيخ‌الحكمايي، محمدرضا ذبيح‌الله‌زاده و كوروش گلناري اعضاي هيات انتخاب و داوري آثار اين سمپوزيوم هستند.
علاقه مندان مي‌توانند با مراجعه به سايت نگارخانه برگ به نشاني www.barg-gallery.com و يا تماس با شماره تلفن 22969741 درباره چگونگي اجراي سمپوزيوم كسب اطلاعات كنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:54  توسط   | 

برگزاري مجمع عمومي انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر

مجمع عمومي انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر، 9 آبان برگزار مي‌شود.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي خانه تئاتر، انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر اعلام كرد براي آگاهي اعضا از قرارداد تيپ و آئين‌نامه درجه بندي هنرمندان تئاتر مجمع عمومي عادي خود را به اين موضوع اختصاص داده است.
در اين مجمع به پرسش‌هاي اعضا درباره قرارداد تيپ پاسخ داده مي‌شود.
مجمع عمومي انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر ساعت 16 تا 19 نهم آبان در تالار خانه تئاتر برگزار مي‌شود.
هيات مديره انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر از همه اعضاي اين انجمن دعوت كرد تا در اين مجمع حضور يابند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:52  توسط   | 

نمايش آثار سوگواره پوسترهاي عاشورايي در چهار نگارخانه

چهارمين سوگواره پوسترهاي عاشورايي آثار منتخب خود را از 29 آذر تا 24 دي در چهار نگارخانه به نمايش مي‌گذارد.
به گزارش فارس به نقل از «شهاب شكيبا»، مسوول روابط عمومي مركز هنرهاي تجسمي حوزه هنري، پس از داوري پوسترهاي ارسالي به دبيرخانه سوگواره دوم آذر كار داوري بر روي آنها آغاز مي شود و كپي پوسترهاي منتخب در اندازه 100 در 70 در محدوده زماني به طور تقريبي يك ماهه از 29 آذر تا 24 دي در چهار نگارخانه شامل نگارخانه‌هاي ابوالفضل عالي و سيدحسن حسيني حوزه هنري و نگارخانه هاي مرتضي مميز و ميرميران خانه هنرمندان ايران به نمايش گذاشته مي شوند.
براساس فراخوان چهارمين سوگواره پوسترهاي عاشورايي، هنرمندان علاقه مند به شركت در اين سوگواره مي توانند تا 30 آبان از طريق اينترنت به نشاني festival.tajasomi.net و يا مراجعه حضوري به دبيرخانه سوگواره به نشاني خيابان حافظ ، تقاطع سميه، مركز هنرهاي تجسمي نسبت به ثبت نام و ارايه ي آثار خود به اين سوگواره اقدام كنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:48  توسط   | 

برگزاري دومين دوره دكتري ويژه مربيان، بدون آزمون ورودي

دانشگاه تربيت مدرس، در مقطع دكتري بدون برگزاري آزمون ورودي از ميان مربيان شاغل در دانشگاه‌هاي دولتي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي ـ غيرانتفاعي دانشجو مي‌پذيرد.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي دانشگاه تربيت مدرس دفتر آموزش‌هاي آزاد دانشگاه تربيت مدرس به منظور ارتقاي سطح علمي و توانمندسازي استعداد و تربيت بخشي از نيروهاي متخصص مورد نياز جامعه و همچنين با هدف كاستن محدوديت‌ها و فراهم شدن امكان ادامه تحصيل در سطوح عالي و دستيابي به جديدترين مباني آموزش و پژوهش اقدام به پذيرش دانشجو در دوره دكتري ويژه مربيان كرده است.
طبق آئين‌نامه اجرايي مورخ 22/10/86 شوراي عالي برنامه‌ريزي و مصوبه آئين‌نامه‌ 21/8/87 تمامي مربيان دانشگاه‌هاي دولتي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي كه با مجوز شوراي گسترش وزارتين علوم، تحقيقات و فناوري بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تأسيس شده‌اند مي‌توانند در اين دوره شركت كنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:37  توسط   | 

وزارت علوم مدارك تحصيلي 2 دانشگاه ارمنستان را نامعتبر اعلام كرد

بر اساس اعلام وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مدارك تحصيلي 2 دانشگاه كشور ارمنستان فاقد اعتبار شناخته شد.
به گزارش فارس، اداره كل امور دانش آموختگان وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري اعلام كرد كه مدارك تحصيلي صادره از دانشگاه‌هاي مديريت و توسعه آموزش (university of management and education development ) و دانشگاه فردوسي ايروان (Yerevan firdusi university) جمهوري ارمنستان مورد تأييد، قابل بررسي و ارزشيابي نيست.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:30  توسط   | 

همایش سنگهای قیمتی در منطقه هفت برگزار می شود

مدیر مرکز رشد و توسعه کارآفرینی منطقه هفت از برگزاری همایش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی با همکاری شورایاری محله دهقان با عنوان "معادن ایران زمین گنج پنهان" خبر داد.

به گزارش مهر، حسین علی دادی گفت: این همایش در قالب کارگاه آموزشی با محوریت آشنایی شهروندان با سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و آموزش اشتغالزایی برای آنها برگزار می شود.
وی با اشاره به رتبه پنجم  ایران در بین کشورهای جهان  در وجود  معادن سنگهای قیمتی ونیمه قیمتی گفت: در این کارگاه آموزشی در کنار آشنایی شرکت کنندگان با سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی مباحثی در خصو ص جایگاه اقتصادی و تجاری سنگ و درآمدی که از این سنگها حاصل خواهد شد ارایه می شود.
مدیر مرکز رشد وتوسعه کارآفرینی منطقه هفت در ادامه از برگزاری تور علمی جهت بازدید شرکت کنندگان از معادن عقیق و سنگهای قیمتی خبر داد و افزود: یکی از اهداف  برگزاری دوره های آموزشی سنگهای قیمتی، آشنایی بانوان منطقه با نحوه تراش سنگها و اشتغالزایی آنها است.
وی یادآور شد: هزینه شرکت در این همایش 20 درصد نسبت به سایر مراکز آموزشی کمتر است و این مرکز علاوه بر برگزاری کلاسهای آموزشی سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی امکاناتی را در اختیار کارآموزان قرار می دهد.
این همایش، بیست و پنجم مهر از ساعت 16 تا 18 در سرای محله خاقانی برگزار می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:17  توسط   | 

تمدید مهلت ثبت‌نام در دومین آزمون مهندسان حرفه‌ای

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام در آزمون مهندسان حرفه‌ای (PE) که به صورت اینترنتی انجام می شود تا 16 آبان تمدید شد.

به گزارش مهر، داوطلبان می‌توانند در این مهلت با مراجعه به سایت این سازمان و مطالعه شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و دریافت آن در صورت دارا بودن شرایط لازم نسبت به ثبت‌نام اینترنتی در این آزمون حداکثر تا روز 16 آبان اقدام کنند.
آزمون در روزهای 26 و 27 آذر منحصراً در شهرستان تهران برگزار می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:13  توسط   | 

همایش ملی موفقیت هسته‌ای برگزار می‌شود

همایش ملی موفقیت هسته‌ای، ابعاد فرهنگی و هویت ملی 29 مهر در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

به گزارش مهر، همایش ملی موفقیت هسته ای، ابعاد فرهنگی و هویت ملی 29 مهر با حضور مسئولین، اساتید و دانشجویان در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.
بر طبق اعلام مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها مسئولین کشوری و لشکری در این نشست حضور خواهند داشت.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:10  توسط   | 

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور ارشد88 اعلام شد/ زمان و نحوه ثبت نام قبولیها

معاون سازمان سنجش گفت: اسامی پذیرفته ‌شدگان نهایی تکمیل ظرفیت و همچنین معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته محلهای بورسیه، دارای شرایط خاص و دوره‌ های مجازی کارشناسی ارشد 88 از سوی سازمان سنجش منتشر شد.

حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: داوطلبان می توانند برای دریافت نتیجه خود به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اقدام کنند.
وی گفت: آن دسته از داوطلبانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته شدگان نهایی اعلام خواهد شد باید در یکی از روزهای 26 و یا 27 مهر با در دست داشتن مدارک لازم ثبت نامی برای ثبت نام به محل قبولی مراجعه کنند.
معاون سازمان سنجش اظهار داشت: آن دسته از داوطلبانی که اسامی آنان به عنوان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت در رشته‌ های بورسیه دارای شرایط خاص و یا دوره‌ های مجازی اعلام خواهند شد نیز باید با در دست داشتن مدارک لازم برای انجام مصاحبه و یا موارد مورد لزوم به محل مربوط که در اطلاعیه فردا منتشر می شود مراجعه کنند.
وی گفت: پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت که پیش از این از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته اند لازم نیست از محل قبولی قبلی انصراف دهند بلکه با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و توسط موسسه محل قبولی مندرج در اطلاعیه مذکور، مدارک ثبت نامی افراد مذکور از محل قبولی قبلی آنان درخواست می‌ شود.
توکلی اظهار داشت: قبولی قبلی آن دسته ازداوطلبانی که اسامی آنان در اطلاعیه مذکور نیز به عنوان پذیرفته شده درج شده است، لغو می‌ شود.
وی به مهر گفت: آن دسته از پذیرفته شدگانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته شده در دوره های روزانه در اطلاعیه مذکور درج می‌ شود، حتی در صورت عدم ثبت نام در محل قبولی مندرج در اطلاعیه مذکور نیز، حق ثبت نام و شرکت در آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1389 را ندارند.
معاون اجرایی سازمان سنجش افزود: عدم مراجعه در تاریخهای مقرر به منزله انصراف از تحصیل در کد رشته محل ذیربط تلقی می شود.
به گزارش مهر، دوطلبان می ‌توانند سئوالات خود را با شماره تلفنهای 9-88923595 (کد021) مطرح و یا با بخش پاسخگویی اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org در میان بگذارند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:8  توسط   | 

سرای اهل قلم و 5 نشست در یک هفته

سرای اهل قلم برنامه های خود را در هفته آتی با برگزاری پنج نشست پی می‌گیرد.

به گزارش مهر، 25 مهر از ساعت 16:30 در این مرکز نشست حافظ پژوهی برگزار می‌شود.
نقد وبررسی کتاب "صورتکهای تسلیم" نیز 26 مهر در سرای اهل قلم صورت می‌گیرد. در این نشست که از16:30 برگزار می‌شود  سیروس نفیسی، محمد جعفر قنواتی و نویسنده کتاب حضور دارند.
27 مهر نقد و بررسی کتاب "هیروگلیف در قرآن" تفسیری نوین از حروف مقطعه نوشته سعد عبدالمطلب عدل و ترجمه دکتر حامد صدیقی  و دکتر حبیب الله عباسی  از ساعت 16:30 در سرای اهل قلم  به انجام می‌رسد.
"تاریخ نگری و تاریخ نگاری در جنگ ایران و عراق" عنوان نشستی است که 28 مهر در این مرکز برگزار می‌شود. در این نشست علیرضا کمره ای، دکتر ابوالفضل رضوی و فرانک جمشیدی حضور خواهند داشت.
29 مهر نیز" تئاتر شورایی در محلات" با حضور  منصور براهیمی و علی ظفر قهرمانی نژاد نقد و تحلیل خواهد شد.
سرای اهل قلم درخیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی ،کوچه خواجه نصیر،  شماره 2 واقع شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:2  توسط   | 

مهلت ثبت‌نام در دوره آموزش الکترونیک کتابخانه ملی تمدید شد

مهلت ثبت‌نام در دوره "آموزش الکترونیکی" در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تا پایان ماه مهر تمدید شد.

به گزارش مهر، سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای ارتقای سطح علمی کتابداران و کارکنان کتابخانه­ها و مراکز آرشیوی دومین دوره آموزش الکترونیکی را با ارائه واحدهای حفاظت و نگهداری مواد کتابخانه­ای و آرشیو، ذخیره و بازیابی اطلاعات، مدیریت آرشیو، مجموعه‌سازی، مبانی کتابداری و اطلاع­رسانی و مارک 1 برگزار می‌کند.
این دوره که همراه با برگزاری کارگاههای آموزشی است پیش از این قرار بود در روزهای پایانی مهر ماه برگزار شود که با تمدید مهلت ثبت نام تا 30 مهر زمان برگزاری آن به تعویق افتاد.
این دوره به صورت آنلاین و در مدت زمان 4 ماه برگزار می شود و در پایان آن مدرکی از سوی کتابخانه ملی به کسانی که با موفقیت دوره را پشت سر گذاشته‌اند داده خواهد شد.
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای ارائه آموزش‌های تخصصی و عرضه روش‌های مناسب اطلاع‌رسانی، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش الکترونیکی کرده است.
برای ثبت‌نام در دوره یاد شده  می توان به این نشانی http://lmsreg.nlai.ir/ مراجعه کرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 19:59  توسط   | 

دومين روز از جشنواره ماه و اجراي 8 نمايش ديگر

ششمين جشنواره سراسري ماه در روز جمعه با اجراي 8 نمايش ديگر به کار خود ادامه مي دهد.
به گزارش ايرنا، نمايش هاي "محرمنامه"، "مرگ در ساعت مرغابي"، "اسب عصاري"، "اينجا کسي هست" و "بي تو مهتاب شبي" از جمله نمايش هاي هستند که در بحش مسابقه صحنه اي اجرا مي شوند.
نمايش "محرمنامه" به نويسندگي و کارگرداني محمد خراط زاده به مدت 60 دقيقه ساعت 15 در تالار انديشه به روي صحنه مي رود.
سعيد نجفيان نيز نمايش "مرگ در ساعت مرغابي" نوشته حميدرضا نعيمي را ساعت 17 در تمالار مهر اجرا مي کند.
اين نمايش داستان پسري است که قصد دارد انتقام مرگ پدر و مادر خود را بگيرد.
غليرضا حنفي، امير مولوي، بهار کريم زاده، مسعود رحيم پور در اين نمايش 45 دقيقه اي بازي مي کنند.
تالار مهر نيز در دو نوبت 30: 15 و 15 : 18 ميزبان نمايش "اسب عصاري" به نويسندگي و کارگرداني کاوه مهدوي است.
داستان اين نمايش در کردستان عراق روي مي‌دهد و در ارتباط با يک افسر بعث عراقي است که خانواده خود را در ميان کوه‌ها پنهان کرده و خانواده وي دليلي اين مخفي شدن را نمي‌دانند تا اينکه نفر سوم که يک ايراني است به اين جمع اضافه مي‌شود و هويت او را فاش مي‌کند.
در اين نمايش ‎ 70دقيقه‌اي، فرهاد دانشور، فريد کشکولي و شيوا خسرومهر ايفاي نقش مي کنند.
نمايش "اينجا کسي هست" يه نويسندگي و کارگرداني مالک حدپور سراج به مدت 45 دقيقه در تالار انديشه اجرا مي شود.
در اين نمايش داستان پسري به نام فاضل روايت مي شود که در بحبوبه اشغال خرمشهر گرفتار اتفاق پيچيده اي مي شود.
هديه آزاده و مالک حدپور سراج در اين اثر بازي مي کنند.
"اينجا کسي هست" ساعت 30 : 19 به روي صحنه مي رود.
سيدعلي موسويان نويسنده و کارگردان نمايش "بي تو مهتاب شبي"، اين اثر را ساعت 21 در تالار مهر اجرا مي کند.
داستان اين نمايش در سال 1351 مي گذرد و روايتگر خانواده اي است که با مشکلات دست و پنجه نرم مي کند.
علي برجي، ناديا فرجي، عليرضا مهران، فاطمه اميني، امير رونقي و حسين شفيعي در اين نمايش 65 دقيقه اي بازي مي کنند.
همچنين در بخش خياباني نيز سه نمايش "قانون ديگري از نيوتن"، "ازدواج به سبک 57" و "فرزندخواني" در محوطه تئاتر شهر اجرا مي شوند.
نمايش "قانون ديگري از نيوتن" به نويسندگي رسول نقوي و به کارگرداني ميلاد عبداللهي به مدت 20 دقيقه، ساعت 16 اجرا مي شود.
ميلاد عبدالهي و وحيد ميريونسي در اين نمايش بازي مي کند.
داستان اين نمايش نيز درباره پسري به نام يوسف است که قصد دارد قانون جاذبه زمين را کشف کند.
نمايش "ازدواج به سبک 57" به نويسندگي و کارگرداني محمد يادگاري ساعت 30 : 16 اجرا مي شود.
در اين نمايش تقابل نسل ها مرور مي شود.
محمد يادگاري، ميثم افشار، حسن جعفري و اميد رنجکش بازيگران اين اثر 25 دقيقه اي هستند.
نمايش "فرزند خواني" به نويسندگي اصغر خليلي و به کارگرداني اسماعيل صرامي ساعت 17 به مدت 15 دقيقه اجرا مي شود.
ششمين جشنواره سراسري تئاتر ماه در دو بخش مسابقه صحنه و خياباني و با گروه هاي نمايشي از تهران و شهرستان ها از 23 تا 30 مهر برگزار مي شود.
اختتاميه اين جشنواره نيز روز 30 مهر در تالار انديشه حوزه هنري اجرا مي شود.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 19:48  توسط   | 

سومين جشنواره سينما حقيقت با نمايش فيلم هاي تارکوفسکي تروفو و وايدا افتتاح مي شود

سومين جشنواره سينما حقيقت با نمايش فيلم هاي تارکوفسکي، تروفو و وايدا 23 مهر باحضور جمعي از مسئولان، مستندسازان، نمايندگان رسانه‌هاي گروهي و عموم علاقه مندان به سينماي مستند برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت، در اين مراسم که از ساعت 16 پنجشنبه آغاز خواهد شد، ابتدا فيلم مستند بلند «خرگوش در برلين» که در به فهرست نيمه‌نهايي اسکار 2010 راه‌ يافته به‌ نمايش عمومي در آمده و سپس 12 فيلم مستند خارجي و ايراني ديگر، در سه سالن «سينما فلسطين» روي پرده خواهد رفت.
برپايه اين گزارش، مستندهاي «وايدا: سر صحنه کاتين» و «سينماگران عصر ما» که پُرتره‌هايي درباره دو فيلمساز بزرگ سينماي جهان: آندره‌ي وايدا و فرانسوا تروفو مي‌باشد نيز از آثار برگزيده‌اي است که در سکانس 30/21-20 سالن شماره يک سينما فلسطين، به‌نمايش درخواهند آمد. ضمن اينکه مستند 60 دقيقه‌اي «سفري در زمان» با موضوع پيش توليد فيلم سينمايي «نوستالگيا» اثر برجسته «آندره‌ي تارکوفسکي» سينماگر بزرگ و فقيد روسي نيز از جمله مستندهاي منتخبي است که از ساعت 18:30 در سالن شماره 2 سينما فلسطين اکران خواهد شد.
ديگر آثار برگزيده‌اي که عصر پنجشنبه در بخش‌‌هاي مختلف «مسابقه ملي» و «مسابقه مستندهاي علمي» در سه ‌سالن سينما فلسطين روي پرده خواهند رفت، به اين شرح است: اسماعيل که آمد (فرشاد احمدي دستگردي)، به رنگ خون (محمد عبدي‌زاده)، وقتي همه‌چيز دير مي‌شود (نغمه عافيت)، سپيده عَلَم کشيد (رضا مجلسي)، غروب خجير (فتح‌ا... اميري)، سيران بندر افسانه‌اي (سيدمحمدحسين سيدزاده)، هِز (يوسف محمدپور)، وايو (مينا مشهدي مهدي- حسن نقاشي)
برنامه‌هاي سومين جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت، با شعار «سينماي مستند براي همه»،‌ تا پايان روز 28 مهرماه 1388 در «سينما فلسطين» ادامه خواهد داشت.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 3:47  توسط   | 

سه کارگاه آموزش تخصصي در جشنواره بين‌المللي سينما حقيقت

عناوين سه کارگاه آموزشي تخصصي [ورک شاپ] سومين جشنواره بين‌المللي فيلم مستند ايران "سينما حقيقت" اعلام شد.
گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي جشنواره بين‌المللي سينما حقيقت حاکي است در طول برپايي اين دوره از جشنواره، کارگاه‌هاي تخصصي «اتنوگرافي» با حضور دکتر "جلال‌الدين رفيع‌فر" استاد دانشگاه تهران در رشته انسان‌شناسي، «معماري در پرده، معماري بر پرده» با حضور استاد "محمدرضا حائري" معمار و شهرساز و «رسانه و سينماي مستند» با حضور يکي از اساتيد بنام ارتباطات) برگزار خواهد شد.
گفتني است عموم مستندسازان، دانشجويان سينما و ...، براي شرکت در اين کارگاه‌هاي آموزشي، حداکثر تا پايان روز 25 مهر ماه 1388 فرصت دارند تا نسبت به ارائه رزومه کاري خود و ثبت‌نام، به دبيرخانه جشنواره واقع در خيابان سهروردي شمالي، ميدان شهيد قندي، شماره 15 و پس از شروع جشنواره، مستقر در طبقه دوم سينما فلسطين مراجعه کنند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۸ساعت 3:45  توسط   | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر