نمایه تهران

اخبار و اطلاعات شهر تهران

نمازجمعه تهران به امامت آيت الله هاشمي رفسنجاني اقامه مي‌شود

ایرنا - ستاد نماز جمعه تهران با صدور اطلاعيه‌اي اعلام كرد كه نماز عبادي سياسي جمعه اين هفته تهران به امامت آيت الله اكبر هاشمي رفسنجاني امام جمعه موقت تهران و رييس مجلس خبرگان رهبري اقامه مي‌شود.
مراسم اين هفته نماز جمعه تهران از ساعت ‪ ۱۲‬ظهر با تلاوت آياتي از كلام الله مجيد در دانشگاه تهران آغاز مي‌شود و حجت‌الاسلام و المسلمين سيدرضا تقوي رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه، بيست و نهمين سري از سلسله مباحث سيره نبوي را پيش از خطبه‌ها ايراد مي‌كند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۸۷ساعت 14:5  توسط   | 

معرفي هيات رئيسه شوراي مركزي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي

ایرنا - تركيب هيات رئيسه جديد شوراي مركزي انجمن منتقدان ونويسندگان سينمايي ايران مشخص شد.
به گزارش روابط عمومي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي، اعضاي جديد شوراي مركزي اين تشكل در نخستين نشست كاري خود به اتفاق آرا، سعيد مستغاثي را به عنوان رئيس و كيوان كثيريان را به عنوان نايب رئيس انتخاب كردند.
در اين نشست جعفر گودرزي به عنوان دبير، علي علايي سخنگو و مدير روابط عمومي و زهرا مشتاق به عنوان منشي و خزانه دار انجمن منتقدان ونويسندگان سينمايي برگزيده شدند.
همچنين كميته‌هاي مختلف اين انجمن مشخص و بزودي مسئولان و نحوه كاركرد آن اعلام مي‌شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۸۷ساعت 14:4  توسط   | 

مراسم بزرگداشت نيكوس كازانجاكيس در كتابخانه ملي برگزار مي‌شود

ایرنا - مراسم بزرگداشت پنجاهمين سالروز درگذشت نويسنده ، متفكر و جهانگرد معروف يوناني ‪ ۲۵‬فروردين ساعت ‪ ۱۸‬در محل مركز همايشهاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي برگزار مي‌شود.
به گزارش سازمان اسناد و كتابخانه ملي، در اين مراسم كه با همكاري سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران و سفارت يونان در كشورمان برگزار خواهد شد از مقام ادبي اين متفكر و نويسنده يوناني تجليل مي شود.
در اين مراسم كه با سخنان علي اكبر اشعري رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي و مركوريوس كارافوتياس سفير يونان در كشورمان برگزار مي‌شود، دكتر اوانگلوس ونتيس ايران شناس يوناني به سخنراني درباره ايده‌هاي فلسفي و كتابهاي اين متفكر يوناني خواهد پرداخت.
همچنين مقاله‌اي تاليف محمود حافظي كاردار سفارت جمهوري اسلامي ايران در آتن و فرازهايي از آثار نيكوس كازانجاكيس توسط سيد محمدرضا دربندي - مدير كل اروپا و آمريكاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و رايزن سابق فرهنگي كشورمان در يونان نيز در اين مراسم قرائت خواهد شد.
اهداي تعدادي از كتابهاي اين نويسنده مشهور يوناني از طرف بنياد نيكوس كازانجاكيس كه در آتن مستقر است به كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران توسط كارافوتياس سفير يونان در كشورمان از ديگر برنامه‌هاي اين نشست است.
فاطمه معتمد آريا و كنستانتينوس پاساليس وزير مختار سفارت يونان نيز قرار است در اين مراسم به اجراي دكلمه‌اي از گزيده اشعار، كتابها، سفرنامه ها و افكار فلسفي اين نويسنده معاصر يوناني بپردازند.
پخش گزيده‌اي از فيلم زورباي يوناني و موسيقي از ديگر برنامه‌هاي اين نشست خواهد بود.
نيكوس كازانجاكيس نويسنده ، متفكر و جهانگرد معروف يوناني داراي آثاري همچون زورباي يوناني، گزارش به گركو، مرگ يا آزادي و اشتياق يوناني است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۸۷ساعت 13:57  توسط   | 

براي بهترين زيستن عنوان دومين نمايشگاه خانه عكاسان

ایرنا - نمايشگاه عكس براي بهتر زيستن ‪ ۲۴‬فروردين ساعت ‪ ۱۷‬در خانه عكاسان ايران گشايش مي‌يابد.
به گزارش روابط عمومي خانه عكاسان، در اين نمايشگاه ‪ ۸۵‬قطعه عكس از ‪۲۷‬ هنرمند كه در نخستين جشنواره رسانه اجتماعي برگزيده شده اند، به نمايش درمي آيد.
در نمايشگاه عكس براي بهتر زيستن، موضاعاتي مانند معلوليت، فقر، كمك به نيازمندان، كار و غيره ازدريچه دوربين به تصوير كشيده شده است.
حجت سپهوند، مسعود خامسي پور، محمدحسين حيدري، حسين فاطمي، آرش خاموشي، بهنام صديقي، اشكان نعمتيان، محسن سجادي و غيره از جمله عكاساني هستند كه در اين نمايشگاه شش روزه عكس‌هاي خود را به نمايش گذاشته اند.
اين نمايشگاه با همكاري سازمان بهزيستي كشور، خانه عكاسان و حوزه هنري برگزار شده است.
علاقه مندان براي بازديد از نمايشگاه براي بهتر زيستن مي‌توانند از ‪ ۲۵‬تا اول ارديبهشت از ساعت ‪۹‬تا به ‪ ۱۹‬به خانه عكاسان ايران يا به سايت ‪ .iranipc.net www‬مراجعه كنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۸۷ساعت 13:49  توسط   | 

بیانیه انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی درباره توقیف دو نشریه

انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران با صدور بيانيه‌اي خواستار تجديد نظر هيات نظارت بر مطبوعات در خصوص لغو امتياز انتشار نشريه سينمايي دنياي تصوير و نشريه هنري هفت شدند.
در اين بيانيه آمده است: در شرايطي كه جامعه فرهنگي كشور چه در سطوح مديريتي و چه در ميان دست اندركاران مي‌كوشد به بالندگي و گستردگي روزافزون دست يابد، اعلام خبر لغو انتشار اين دو نشريه اتفاقي تلخ براي علاقه مندان فرهنگ و هنر بود.
در اين بيانيه كه نسخه‌اي از آن به ايرنا نمابر شد ، با اشاره تلاش صادقانه گردانندگان مجله دنياي تصوير در تنوير افكار عمومي در حوزه سينما و نگاه تحصصي مجله هفت به وقايع سينمايي كشور، تصريح شده، سزاوار است با توجه به تلاش‌ها و خدمات اين نشريات ،در تصميم گرفته شده توسط هيات نظارت بر مطبوعات بازنگري شود.
اين بيانيه مي‌افزايد، در سال نو مي‌توان با سعه صدر فرصت‌هاي نو براي ارتقا و گسترش فرهنگ و تفكر فراهم كرد و برهمين اساس بازنگري در اين تصميم كمترين درخواستي است كه اهل فرهنگ و هنر و جامعه منتقدين مي‌تواند از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، هيات نظارت و قوه قضاييه داشته باشد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۸۷ساعت 13:43  توسط   | 

كنكور آزمايشي كاردانش و فني و حرفه اي به ميزباني شهر تهران برگزار مي شود

چهارمين مرحله كنكور آزمايشي كاردانش و فني و حرفه اي با حضور دانش آموزان ‪ ۱۰‬استان كشور به ميزباني آموزش و پرورش شهر تهران ‪ ۲۳‬فروردين برگزارمي شود.
معاون آموزش و پرورش نظري و مهارتي سازمان آموزش و پرورش شهر تهران روز به ايرنا گفت: در اين آزمون دانش آموزان استان هاي سمنان، سيستان و بلوچستان، مركزي، هرمزگان، قزوين، زنجان، آذربايجان شرقي، اردبيل، مازندران و گلستان حضور دارند.
محمود حسيني افزود: اين آزمون سالانه درپنج مرحله برگزارمي شودكه آخرين مرحله آن ‪ ۲۰‬ارديبهشت برگزار خواهد شد.
وي ادامه داد: نتايج چهارمين مرحله كنكور آزمايشي فني حرفه اي و كاردانش سه روز پس از برگزاري آزمون اعلام مي‌شود.
حسيني اظهارداشت: هنرجويان شركت‌كننده در اين آزمون بايد همان داوطلبان ثبت نام شده درآزمون آزمايشي باشند واز جايگزيني و حضور افراد غير از ثبت نام‌شدگان براي شركت در اين آزمون جلوگيري مي‌شود.
اين مسئول تاكيدكرد: از آنجايي كه تعدادرشته هاي فني حرفه اي و كاردانش محدود است و كمتر آموزشگاهي بصورت آزاد مبادرت به برگزاري دوره هاي كنكور كارداني رشته هاي فني حرفه اي وكاردانش مي‌كند، سازمان آموزش وپرورش شهر تهران هر ساله كنكور آزمايشي اين رشته‌ها را برگزار مي‌نمايد.
حسيني افزود: سوالات مرحله سوم آزمون مذكور از جزوات ارائه شده از سوي اين سازمان طرح شد اما سوالات مرحله چهارم اين آزمون آزمايشي ازكتاب هاي درسي هنرجويان است.
وي اظهارداشت: سوالات آزمون به عنوان يك منبع اطلاعاتي در اختيار دانش آموزان شركت‌كننده قرار مي‌گيرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۸۷ساعت 13:41  توسط   | 

كنسرت بزرگ محمدرضا لطفي با گروه شيدا برگزار مي‌شود

محمدرضا لطفي - نوازنده‌ چيره‌دست تار و سه‌تار - گروه‌ شيدا را با پايان دومين ماه بهار در تالار بزرگ كشور به صحنه مي‌برد.

به گزارش ايسنا، گروه همنوازان شيدا در قالب گروه بازسازي به‌خوانندگي امير اثني‌عشري، گروه بانوان شيدا با خوانندگي عليرضا شاه‌محمدي و گروه اصلي شيدا به‌خوانندگي محمد معتمدي در هر روز دو سئانس با حضور و نوازندگي محمدرضا لطفي از 27 تا 29 ارديبهشت‌ اجرا خواهند داشت.

بهراد توكلي – مسوول برگزاري كنسرت‌هاي محمدرضا لطفي – در اين باره به ايسنا گفت: در سئانس نخست هر روز، گروه بانوان و گروه بازسازي شيدا و در سئانس دوم هر روز گروه اصلي همنوازان شيدا به صحنه مي‌آيند.

به گفته‌ او، فروش بليت اين كنسرت‌ها از اول ارديبهشت‌ آغاز مي‌شود، اما هنوز مكان فروش بليت‌ها مشخص نشده است.

بهراد توكلي همچنين از انتشار آلبوم "وطنم، ايران" از گروه شيدا خبر داد و عنوان كرد: CD اين مجموعه كه با صداي محمد معتمدي و آهنگسازي و سرپرستي محمدرضا لطفي تنظيم شده تا دوهفته آينده وارد بازار خواهد شد.

وي اضافه كرد: اين مجموعه كه شامل پيش‌درآمد، چهار مضراب و دو تصنيف و ضربي اوج و...، حاصل يك‌سال تمرين گروه است.

محمدرضا لطفي كه در آستانه‌ 60 سالگي‌اش پس از سال‌ها دوري از وطن به ايران بازگشت، مکتب‌خانه‌ ميرزا عبدالله و موسسه‌ي آواي شيدا را براي آموزش و اجراي موسيقي احيا كرده است.

محمدرضا لطفي نوازنده تار و سه تار، مدرس، محقق و مولف به تشويق برادر بزرگ خود آموزش تار را آغاز كرد و در سال 1342 استعداد خود را در اين زمينه با کسب جايزه نخست در جشنواره موسيقيدانان جوان نشان داد. پس از اتمام دوره تحصيل در سال 1343 به تهران آمد و به محضر حبيب الله صالحي و علي‌اکبرشهنازي راه يافت و در کلاسهاي شبانه هنرستان موسيقي با مکتب وزيري و تئوري موسيقي غربي آشنا گرديد که حاصل آن همکاري با ارکسترهاي هنرستان و صبا بود که زير نظر حسين دهلوي اداره مي‌شد.

ورود به دانشکده هنرهاي زيبا دانشگاه تهران و آموزش رديف ميرزا عبدالله با نورعلي‌خان برومند سرآغاز نويني براي حضور بيشتر در اين عرصه بود.

لطفي رديف آوازي و تصنيف قديمي را نزد عبدالله دوامي و سه تار را نزد سعيد هرمزي آموخت. او پس از تاسيس مرکز حفظ و اشاعه موسيقي راديو و تلويزيون ايران با مديريت فني برومند در جشن هنر شيراز شرکت کرد که حاصل آن احياي مکتب سيد حسين طاهرزاده بود.

محمدرضا لطفي سه‌سال به‌عنوان مربي آموزشي با کانون پرورش کودکان و نوجوانان و دو سال در مرکز گردآوري و شناخت موسيقي راديو و تلويزيون همکاري كرد.

او از سال 1353 به همکاري با راديو ايران و گروه موسيقي دانشگاه تهران مشغول شد و طي اين مدت گروه شيدا را پايه گذاري كرد که حاصل آن بازسازي آثار شيدا، عارف، درويش‌خان، رکن‌الدين مختاري و... بود.

او پس از پيروزي انقلاب اسلامي، يک‌سال و نيم سرپرستي دانشکده هنرهاي زيبا دانشگاه تهران را عهده دار بود و در همين سال‌ها به اتفاق حسين عليزاده و ساير همکاران گروه شيدا و عارف، کانون فرهنگي هنري چاووش را تاسيس كرد که حاصل اين فعاليت نه نوار موسيقي چاووش است.

اين نوازنده‌ چيره دست، به‌دعوت فدراسيون چيني و نيز براي شرکت در يک سمينار راهي ايتاليا شد و کنسرت‌هايي را در شهر رم، فلورانس، بلونيا، بادوا و... اجرا كرد. او در سال 1364 با مهاجرت به خارج از کشور دور تازه‌اي از فعاليت‌هاي هنري خود را آغاز و با تاسيس مراکز فرهنگي و هنري شيدا در کشورهاي مختلف و برگزاري کنسرت‌ها و سمينارهاي گوناگون، به شناساندن موسيقي قديمي ايران مبادرت كرد.

ازجمله آثار فعاليت‌ها و کنسرت‌هاي وي مي‌توان به تصنيف‌هاي "بميريد بميريد"، "به‌ياد عارف"، "داروک"، "ناز ليلي"، "کوچه سار شب"، "کنسرت نوا"، کنسرت راست پنج‌گاه، کنسرت سه‌گاه - کنسرت طوس -، بازسازي آوازهاي قمر، بازسازي آثار گذشتگان، به‌ياد درويش‌خان‌، به‌ياد طاهرزاده، موسيقي فيلم حاجي واشنگتن، چاووش يك - به‌ياد عارف-، چاووش دو -شب نورد-، چاووش چهار، چاووش شش، چاووش هشت، چاووش نه، آلبوم کتاب و صفحه گرامافون موسيقي آوازي ايران - رديف عبدالله دوامي -، نوارهاي رديف موسيقي ايران - يادواره برومند-، چشمه نوش، رمز عشق، پرواز عشق، بسته نگار، کنسرت‌هاي انفرادي در شهرهاي مختلف ايتاليا، کنسرت‌هاي متعدد در شهرهاي لس آنجلس‌، سانتياگو، سانفرانسيسکو، شيکاگو، بوستون، نيويورک و واشنگتن به‌همراهي حسين عليزاده و حسين عمومي ساخت ده‌ها تصنيف و قطعه ضربي ديگر ازجمله تصنيف حصار و پيش درآمد اصفهان، تعداد زيادي بداهه‌نوازي در دستگاه‌هاي مختلف، کتاب‌هاي "شور مادر دستگاه‌هاست" - منتشر نشده - ، کتاب سال شيدا - چهار جلد- و تعدادي مقاله و... اشاره کرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:45  توسط   | 

نمايش فيلم‌ها در برنامه بهار 87 سينماتك

ایسنا - برنامه نمايش فيلم دوره سي‌وهشتم سينماتك موزه هنرهاي معاصر تهران از روز 29فروردين‌ 87 در سه بخش «يك فيلم‌ساز يك نگاه»، «سينماي مستند» و «سينماي جهان» آغاز مي‌شود.
فيلم‌ها در دوره سي‌وهشتم سينماتك موزه هنرهاي معاصر تهران يا بهار 87 از روز 29/ فروردين‌ در سه بخش به نمايش درمي‌آيد.
بخش اول يك فيلم‌ساز يك نگاه (مروري بر زندگي و آثار عليرضا رئيسيان) با شش فيلم؛ ريحانه ، سفر، ايستگاه متروك، پرونده هاوانا، ملك ري و حسينيه‌ها ، بخش دوم سينماي مستند (سينما، سينماست) با بيست فيلم چينه‌ چينا و سياهي لشگر، مونتور و پرسه در خيال ، وقايع‌نگاري يك فيلم‌نامه ناتمام، ماشين دودي، صدسال تنهايي و سين مثل سينما، صياد نوا، بازيگر پير، سينماسگ، شاگردهاي خوب سينما و يك لحظه مرگ ، مكالمه و نقش، تهران غريب آباد نيست، سينك، همه تصاوير ما واقعي هستند و بخش سوم سينماي جهان فيلم‌هاي؛ آن‌ها فناناپذير بودند، تصوير جني، كلانتري 21 يا داستان كارآگاه، خانم ناشناس يا مادام دو، بوي خوش موفقيت، كدو خور يا التهاب و مهلت دودقيقه‌اي به نمايش درمي‌آيد.
نمايش فيلم‌ها ساعت 30/16 روزهاي شنبه و پنج‌شنبه هرهفته مي‌باشد.
موزه هنرهاي معاصر تهران واقع در خيابان كارگر شمالي جنب پارك لاله مراجعه كنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:42  توسط   | 

شمس لنگرودي از سينماي شاعرانه مي‌گويد

به گزارش ايسنا، ششمين نشست تخصصي انجمن بازيگران سينماي ايران روز 28 فروردين ساعت 18با سخنراني شمس لنگرودي و با موضوع:«سينماي شاعرانه» در محل سالن اجتماعات خانه سينما برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:40  توسط   | 

تاكنون 70 نفر در جشنواره‌ كتابخانه‌هاي خانگي ثبت نام كرده‌اند

تا كنون 70 نفر براي حضور در دومين جشنواره‌ كتابخانه‌هاي خانگي ثبت نام كرده‌اند.
به گزارش ايسنا، اين در حالي است كه در نخستين دوره‌ اين جشنواره كه در سال 81 برگزار شد، 163 كتابخانه‌ خانگي در كل كشور شناسايي شدند.
علي خاكبازان - نماينده‌ي انجمن نويسندگان كودك و نوجوان - درباره‌ اين جشنواره گفت: زمان برگزاري جشنواره همچنان كه پيش از اين اعلام شده بود، همزمان با بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب است و از نفرات برتر آن در مراسم ويژه‌اي تقدير خواهد شد.
او ميزان فعاليت، تعداد كتاب‌ها، جامعيت موضوعات، تعداد اعضا، سابقه‌ تشكيل و گستردگي كتابخانه‌ها را از جمله عوامل امتياززا براي حضور در اين جشنواره توصيف كرد و گفت: در دور دوم جشنواره‌ كتابخانه‌هاي خانگي، 15 نفر از شهرستان‌ها و 5 نفر از تهران به عنوان نفرات برگزيده انتخاب خواهند شد. اين در شرايطي است كه در دور اول اين جشنواره، 10 نفر از تهران و 10 نفر از شهرستان‌ها انتخاب شده بودند.
خاكبازان علت اين تغيير را لزوم توجه و حمايت از فعاليت‌هاي فرهنگي در حوزه‌ شهرستان‌ها عنوان كرد.
دومين جشنواره‌ كتابخانه‌هاي خانگي با همكاري انجمن نويسندگان كودك و نوجوان و خانه‌ كتاب برگزار مي شود و در آن، برترين كتابخانه‌هاي غيررسمي كه به صورت خودجوش شكل گرفته‌، انتخاب مي‌شوند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:33  توسط   | 

نگارخانه‌هاي تهران ميزبان بهارند

نگارخانه‌هاي تهران فعاليت خود را پس از تعطيلات نوروزي از سر گرفته‌اند،البته اغلب نگارخانه‌ها در فروردين‌ماه برنامه‌اي ندارند و فعاليت‌هاي خود را از دومين ماه بهار آغاز خواهند كرد.

به گزارش فارس، نگارخانه سيحون كه از قديمي‌ترين نگارخانه‌هاي تهران است از جمله نگارخانه‌‌هايي است كه برنامه‌هاي خود را از ارديبهشت‌ آغاز خواهد كرد و هنوز برنامه‌‌ريزي دقيقي براي اولين نمايشگاه خود ندارد.
نگارخانه الهه نيز تا اواخر ارديبهشت‌ تعطيل خواهد بود و از 29 ارديبهشت با نمايشگاهي از آثار رابرت اشنايدر كار خود را آغاز خواهد كرد كه تا هفتم خرداد ادامه خواهد داشت پس از آن از 19 تا 28 خرداد نمايشگاهي از آثار هانيبال الخاص در اين نگارخانه برپا خواهد شد.
نگارخانه ماه مهر نيز هنوز برنامه‌ريزي دقيقي براي فصل بهار ندارد ولي از ارديبهشت‌ برنامه‌هاي نمايشگاهي خود را آغاز خواهد كرد.
نگارخانه خارك از 26 فروردين ميزبان آثار نقاشي حميده حجار خواهد بود كه تا دوم ارديبهشت‌ ادامه خواهد داشت و از 6 تا 20 ارديبهشت‌ نيز عكس‌هاي حشمت‌الواعظين در اين نگارخانه به نمايش گذاشته خواهد شد.
نگارخانه اثر نيز از 6 ارديبهشت‌ با نمايشگاهي از مجسمه‌هاي بيژن نعمت‌شاهي كارش را در سال جديد آغاز خواهد كرد.
آثار نقاشي برجسته فرزانه سياه گرجي نيز از 24 فروردين تا 12 ارديبهشت‌ در نگارخانه آثار به نمايش درخواهد آمد.
نگارخانه هما از جمله نگارخانه‌هاي فعالي است كه از قبل برنامه‌ريزي دقيقي براي فصل بهار انجام داده و با فاصله اندكي از تعطيلات نوروز فعاليت‌هاي خود را آغاز كرده است. 23 فروردين‌ در اين نگارخانه شاهد نمايشگاهي از آثار نقاشي ناصر اويسي خواهيم بود كه تا 3 ارديبهشت‌ ادامه خواهد داشت و از 6 تا 17 ارديبهشت‌ نيز در قالب يك نمايشگاه گروهي آثار نقاشي محسن وزيري‌مقدم،پرويز كلانتري،جعفر روحبخش،اردشير محصص،كاكو،نيكزاد نجومي،قاسم حاجي‌زاده و هادي هزاره‌اي به نمايش درخواهد آمد. نگارخانه هما از 20 تا 31 ارديبهشت‌ نيز آثار نقاشي واحد خاكدان را به نمايش خواهد گذاشت.
نمايشگاه آثار نقاشي مجيد عباسي نيز از 5 تا 12 ارديبهشت‌ در نگارخانه آريا برپا خواهد شد و همزمان در سالن شماره دو اين نگارخانه نيز شاهد نمايشگاهي از عكس‌‌هاي شهلا اعتمادي خواهيم بود.
نگارخانه باران نيز از 20 فروردين‌ كار خود را با برپايي نمايشگاه گروهي نقاشي آغاز كرد. آثار فرنوش احمدي،شيرين پيله وري،بهناز جلالي،ژاله طالب پور،مريم عمويي،بيتا وكيلي در اين نمايشگاه تا 29 فروردين به نمايش گذاشته مي‌شود. نمايشگاه آثار نقاشي حسين محجوبي نيز برنامه بعدي اين نگارخانه است كه از 13 ارديبهشت تا 26 ارديبهشت‌ برپا خواهد شد.
در خانه هنرمندان ايران نيز دو نمايشگاه نقاشي برپاست.نمايشگاه نقاشي آزاده خواجه نصير با بيست و دو تابلوي نقاشي و بيست تابلوي طراحي از 17 فروردين‌ در نگارخاه مميز برپا شده است و در نگارخانه نامي نيز آثار مريم حامد اسماعيلي به نمايش گذاشته شده است. اين دو نمايشگاه تا 22 فروردين‌ ادامه خواهند داشت و از 24 فروردين‌ نيز آثار نقاشي آرين لواساني جايگزين اين آثار خواهد شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 8:1  توسط   | 

پروتكل درمان ضايعات ريوي مصدومان شيميايي بازبيني مي‌شود

رييس مركز رسيدگي به مصدومان شيميايي گفت: پروتكل درمان ضايعات ريوي مصدومان شيميايي در گردهمايي يك روزه‌اي كه ارديبهشت امسال برگزار مي‌شود، مورد بازبيني قرار مي‌گيرد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل بنياد شهيد و امور ايثارگران، سيد محمد مير هاشمي افزود: متخصصان ريه در اين گردهمايي يك روزه آخرين روش‌هاي تشخيص و درمان را ارائه كرده و پس از بحث و بررسي كارشناسي درباره شيوه‌هاي جديد درمان جانبازان شيميايي ريوي، پروتكل ضايعات ريوي مصدومان شيميايي را مورد بازبيني قرار مي‌دهند.
وي ادامه داد: در حال حاضر براي هر مصدوم شيميايي با ضايعه شديد، به ‌صورت جداگانه يك پروتكل درماني - تشخيصي تدوين شده و مشخص شده كه كدام پزشك، وضعيت كدام بيمار را پيگيري كند.
مير هاشمي اظهار داشت: با تدوين اين پروتكل درماني، مصدومان در خصوص فرايند درمان خود از اطمينان بيشتري برخوردار مي‌شوند. همچنين تيم‌هاي پزشكي نيز كار خود را بهتر انجام داده و مي‌توانند اطلاعات جمع‌آوري شده را به گونه‌اي مناسب‌تر تحليل و بررسي كنند. اين گردهمايي 12 ارديبهشت با حضور 60 تن از متخصصان ريه كشور كه به مداواي مصدومان شيميايي مشغول هستند، در تهران برگزار مي شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 7:55  توسط   | 

دومين جشنواره وب‌سايت‌ها و وبلاگ‌هاي فضايي برگزار مي‌شود

سازمان فضايي ايران به منظور تشويق به ترويج دانش و فناوري فضايي در حوزه‌ي اينترنت، دومين جشنواره وب‌سايت‌ها و وبلاگ‌هاي فضايي را برگزار مي‌كند.

به گزارش فارس،‌ سازمان فضايي ايران با ارسال فراخوان از تمامي مديران وب سايت‌ها و وبلاگ‌هايي كه محتواي نشريه الكترونيكي آن‌ها شامل مطالبي با مضامين فضايي است، دعوت كرده است تا با تكميل فرم مندرج در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان فضايي ايران www.isa.ir حداكثر تا 30 فروردين براي شركت در جشنواره اقدام كنند.
هيئت داوران پس از بررسي و داوري فهرست دريافتي، نتايج را در 15 ارديبهشت به اطلاع عموم خواهد رساند و جوايز نفيسي به برگزيدگان اهدا خواهد شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 7:53  توسط   | 

اطلاعیه

اخبار مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در «وبلاگ تابلو» قابل استفاده است. این اخبار، مکمل اخباری است که در «وبلاگ نمایه تهران» منتشر می شود.

 

وبلاگ تابلو   http://mbahar.blogfa.com/

 

 

از آنجا که در هر صفحه از وبلاگ، بیش از ۳۰ عنوان خبر قرار ندارد و معمولا بیش از سی عنوان مطلب هر روز در سایت ریخته می شود، برای اطمینان از خواندن همه اخبار، به روی آیکون آرشیو فروردین ماه کلیک کنید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:57  توسط   | 

ویزیت رایگان بیماران در هفته سلامت

به مناسبت هفته سلامت ، معاینه بیماران در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی 24 فروردین به صورت رایگان انجام خواهد شد.

به گزارش مهر، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی اعلام کرد: به مناسبت هفته سلامت و به منظور اشاعه فرهنگ سلامت در جامعه، معاینه بیماران در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی در روز 24 /1/87 به صورت رایگان انجام خواهد شد.
همچنین هموطنان می توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی تحت پوشش این دانشگاه از خدمات سرپایی رایگان نیز در این روز بهره مند شوند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:56  توسط   | 

همایش تجلیل از خادمین ستاد تسهیلات سفرهای کشور برگزار می شود

معاونت گردشگری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: همایش تجلیل از خادمین ستاد تسهیلات سفرهای کشور در ایام نوروز، 24 فرودین برگزار می گردد.

به گزارش مهر، این همایش با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس ستاد تسهیلات سفرهای کشور و روسا و معاونین سازمانها ، وزارتخانه ها و نهادهای دولتی استانداران و شهرداران سراسر کشور و دست اندرکاران بخش دولتی و خصوصی در محل سالن همایش های سازمان صدا و سیما برگزار می شود.
همچنین در این همایش از روسا و مسئولین سازمانهای مرتبط و خادمین ستاد تسهیلات سفرهای کشور تقدیر و تشکر خواهد شد.
شایان ذکر است ، با فعالیت ها، تعامل سازمان های مرتبط و همت مسئولین و دست اندرکاران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دائمی شدن ستاد تسهیلات سفرهای کشور در نوروز 87 شاهد رشد قابل ملاحظه ای در خدمات رسانی به مسافرین نوروزی بودیم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:54  توسط   | 

تدوین آیین نامه آموزش غیرحضوری کارشناسی ارشد حوزه علمیه خواهران

آیین نامه نظام آموزش غیرحضوری سطح سه (کارشناسی ارشد ) حوزه های علمیه خواهران در 4 رشته تخصصی تدوین شد.

مسئول شورای آموزشی - تربیتی حوزه های علمیه خواهران در گفتگو با مهر با اعلام این خبر گفت : آیین نامه آموزش غیر حضوری طلاب سطح سه (کارشناسی ارشد) در رشته های تفسیر و علوم قرآن، فقه و اصول، کلام و فلسفه در این شورا تصویب و برای تایید نهایی به شورای عالی حوزه ارسال خواهد شد.
محمود خالقی افزود: براساس این آیین نامه فارغ التحصیلان سطح دو (کارشناسی) حوزه های علمیه خواهران می توانند به صورت غیر حضوری در یکی از 4 رشته مصوب ادامه تحصیل دهند. علاقه مندان به تحصیل در این رشته ها در مناطق دارای مدارس علمیه به صورت نیمه حضوری و در مناطق فاقد مدارس علمیه به صورت غیر حضوری و با ارسال کتاب و سی دی در این رشته ها تحصیل خواهند کرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:42  توسط   | 

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های دانشگاه جامع علمی کاربردی

ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی آغاز شد.

به گزارش مهر، پذیرفته شدگان دوره های فوق باید از 20 تا 26 فروردین با در دست داشتن مدارک لازم به محل مرکز قبولی خود مراجعه کنند.
همچنین شروع کلاسها از 31 فروردین، ثبت نام با تاخیر 3 تا 5 اردیبهشت، حذف و اضافه 14تا 16 اردیبهشت، حذف اضطراری 15 و 16 تیر، پایان کلاس ها 17 مرداد و زمان امتحانات پایان ترم 21 مرداد تا 5 شهریور خواهد بود.

مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی بدین شرح است:

مدارک عمومی:

تصویر تمام صفحات شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت، شش قطعه عکس 3 در 4 همانند و تمام رخ (تهیه شده در سال جاری)، اصل فرم استفاده از سهمیه شاغلین (فرم شماره1) مندرج در دفترچه های راهنمای آزمون کاردانی و کارشناسی برای پذیرفته شدگانی که متقاضی استفاده از سهمیه شاغلین بوده اند و توسط مقام مسئول محل اشتغال تایید شده باشد، تصویر حکم کارگزینی با قرارداد معتبر انجام کار (برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل) و اصل آن جهت مطابقت.

مدارک اختصاصی:

پذیرفته شدگان مقطع کاردانی
اصل و تصویر گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه (برای کلیه پذیرفته شدگان آزاد و شاغل)

پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی پیوسته
اصل و تصویر گواهینامه پایان دوره یک ساله پیش دانشگاهی و یا مدرک رسمی دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (برای کلیه پذیرفته شدگان آزاد و شاغل).

پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ناپیوسته
اصل و تصویر گواهینامه پایان تحصیلات دوره کاردانی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش.

تبصره: ارائه اصل فرم تاییدیه معدل پذیرفته شدگانی که گواهی پایان دوره مقطع قبلی برای آنان صادر نشده، برای کلیه مقاطع فوق الزامی است.

مرخصی، میهمان شدن، انتقال و تغییر رشته در ترم اول ممنوع است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:37  توسط   | 

پایان زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی/ مهلت ثبت نام تمدید نمی‌شود

مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرد: مهلت ثبت نام اینترنتی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی روز 20 فروردین 87 پایان می یابد و مهلت ثبت نام تمدید نخواهد شد.

به گزارش مهر، ثبت نام در این آزمون از 4 اسفند 86 آغاز شده است و داوطلبان تنها تا پایان امروز برای ثبت نام فرصت داشتند. داوطلبان می توانستند با مراجعه به آدرس اینترنتی http://sanjesh.mohme.gov.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در 45 رشته و 31 دانشگاه علوم پزشکی در 30 خرداد 87 به جزء در رشته طب سنتی به صورت یک مرحله ای برگزار می شود و ظرفیت پذیرش در این آزمون یک هزار و 174 نفر تعیین شده است.
پذیرش دانشجویان در رشته طب سنتی طی دو مرحله انجام خواهد شد و در مرحله اول، آزمون کتبی به صورت تستی چهارگزینه ای برگزار و اسامی 3 برابر ظرفیت پذیرش، بر اساس اولویت نمره (کسب حداقل 70 درصد از نمره کل آزمون کتبی) و با در نظر گرفتن سهمیه برای شرکت در مرحله دوم آزمون (مصاحبه شفاهی) اعلام خواهد شد.
بر اساس آئین نامه آموزشی دوره های کارشناسی ارشد مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی هر گونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ممنوع است.
آزمون کلیه رشته ها در شهرهای ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سنندج، شیراز، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان و یزد برگزار می شود و داوطلبان باید در ردیف محل امتحان - مشخصات آموزشی تقاضانامه ثبت نام یکی از این شهرها را به عنوان محل شرکت در آزمون انتخاب کنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:31  توسط   | 

استاد دانشگاه کیمبریج درباره مبانی خود آگاهی سخنرانی می‌کند

با حضور استاد فلسفه دانشگاه کیمبریج نشست مبانی خود آگاهی در پژوهشکده فلسفه تحلیلی برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، با سخنرانی پروفسور کواسیم کاسام استاد فلسفه دانشگاه کمبریج نشست "مبانی خودآگاهی" 26 فروردین از ساعت 16 در پژوهشکده فلسفه تحلیلی برگزار می‌شود.
این نشست در تهران، میدان نیاوران، پژوهشگاه دانشهای بنیادی، پژوهشکده فلسفه تحلیلی برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:24  توسط   | 

نشانه و سمبل از دیدگاه یونگ بررسی می‌شود

با سخنرانی استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا، نشست نشانه و سمبل از دیدگاه یونگ 25 فرورین برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، دکتر سید محسن فاطمی، استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا، در این سخنرانی به بحث و بررسی پیرامون نشانه‌ها و سمبلها از دیدگاه کارل گوستاو یونگ می‌پردازد.
وی ضمن تمییز نشانه‌ها از سمبلها در سیستم روان‌شناختی یونگ، در این سخنرانی به تحلیل کاربردی سمبلها در حوزه‌های فردی و اجتماعی و آثار روان‌شناختی آنها می‌پردازد.
نشانه‌ها ما را به زبان و معناشناسی و تکنولوژی سوق می‌دهند و حال آنکه سمبلها ما را به اسطوره‌شناسی، فلسفه و مذهب هدایت می‌کنند. با تمرکز بر روی این جداسازی، این سخنرانی کاربرد سمبلها را در تحلیل روان‌شناختی رؤیاها، آثار هنری و فیلم و سینما مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.
این نشست از ساعت 17 در خیابان ولی‌عصر، ضلع جنوبی پارک ساعی، جنب شهر کتاب، پلاک 1101، فرهنگستان هنر، مرکز‌ هنرپژوهی نقش جهان برگزار می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:22  توسط   | 

بزرگداشت برگزیدگان فرهنگستان‌ها برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت برگزیدگان فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران 29 فروردین در کتابخانه ملی برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، در این مراسم از استادان پرویز دوانی از فرهنگستان علوم؛ اسماعیل سعادت از فرهنگستان زبان و ادب فارسی؛ کریم وصال از فرهنگستان علوم پزشکی و استاد حسین کلاغه‌چی گنجینه از فرهنگستان هنر قدردانی خواهد شد.
در این برنامه که همه ‌ساله با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود، برگزیدگان فرهنگستان‌ها به دریافت نشان دولتی مفتخر می‌شوند. 
این مراسم ساعت 14 در کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:18  توسط   | 

نمایش آثار خطی و چاپ سنگی عطار نیشابوری در کتابخانه ملی ملک تهران

به مناسبت روز بزرگداشت عطار نیشابوری نمایشگاهی از آثار خطی و چاپ سنگی این عارف و ادیب ایرانی از 22 تا 30 فروردین در کتابخانه ملی ملک آستان قدس رضوی در تهران برگزار می شود.

به گزارش مهر، سرپرست کتابخانه ملی ملک تهران با بیان این مطلب گفت: در گنجینه مخطوطات کتابخانه ملی ملک افزون بر 70 اثر خطی و چاپ سنگی از آثار مسلم عطار نیشابوری وجود دارد که از مجموع آن تعداد 25 اثر انتخاب و در معرض نمایش عموم قرار می گیرد.
مهتا باصفا خاطرنشان کرد: اسرارنامه، الهی نامه، مصیبت نامه، مختارنامه، خسرونامه، منطق الطیر، تذکره الاولیا و دیوان اشعار برخی از کتب خطی ارزشمند این نمایشگاه است.
وی با بیان اینکه در این نمایشگاه آثاری از قرن هشتم تا چهاردهم هجری قمری در معرض نمایش عموم قرار گرفته است افزود: آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه علاوه بر آنکه از لحاظ محتوا ارزشمند است به مواردی از قبیل کتابت، خوشنویسی، تذهیب، مینیاتور و جلدسازی نیز توجه فراوان شده است.
باصفا ادامه داد: از آنجا که منابع منحصر به فردی از مفاخر بزرگ اسلام و ایران در گنجینه مخطوطات کتابخانه ملی ملک نگهداری می شود بنا داریم تا به مناسبتهای مختلف بخشی از این گنجینه را در قالب نمایشگاه های تخصصی در معرض نمایش عموم قرار دهیم.
کتابخانه ملی ملک تهران یکی از 38 کتابخانه وابسته آستان قدس رضوی است که مورد توجه دانش پژوهان، فرهنگ دوستان و اندیشمندان قرار دارد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:16  توسط   | 

سالن سمندریان به جمع تالارهای تئاتر دانشگاهی پیوست

با مساعدت تاجبخش فنائیان رئیس دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی دانشگاه تهران سالن سمندریان به جمع تالارهای جشنواره تئاتر دانشگاهی پیوست.

به گزارش مهر، ستاد خبری این جشنواره اعلام کرد با مساعدت فناییان تعداد سالن‌های بخش صحنه ای جشنواره به هفت سالن افزایش یافت. این اقدام به درخواست دانشجویان پردیس هنرهای زیبا و اجرای پروژه مشترک ایران و فرانسه صورت گرفت.
این پروژه مشترک با همکاری دبیرخانه یازدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران و گروه آموزشی نمایش پردیس هنرهای زیبا تولید و روزهای 11 و 12 اردیبهشت در سالن استاد سمندریان اجرا می‌شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:4  توسط   | 

فراخوان گردآوری عکس کتاب شهداء جنگ منتشر شد

انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش­های دفاع مقدس عکس‌های با موضوع شهداء جنگ تحمیلی را جمع‌آوری و در قالب یک کتاب منتشر می‌کنند.

به گزارش مهر، تمام عکاسان حرفه­ای و آماتور می‌توانند آثار خود را مضامین لحظات شهادت، جمع‌آوری و انتقال پیکر شهدا، ارتباط رزمندگان با شهدا، تفحص پیکر مفقودین و زندگی تفحص­کنندگان، تبادل پیکر شهدا با اجساد نظامیان عراق، حرکت کاروان شهدا، تصاویر شهدا در شهرها و خیابان­ها و ... به انجمن عکاسان دفاع مقدس ارسال کنند.
دبیر فراخوان گردآوری عکس کتاب شهداء جنگ تحمیلی مجتبی کوچکی است و علی‌اصغر داودآبادی، فرهاد سلیمانی، اسماعیل عباسی، محمود کلاری و فرزاد هاشمی اعضای هیئت انتخاب هستند. آخرین مهلت دریافت آثار 20 تیر، انتخاب آثار اوایل مرداد، اطلاع‌رسانی نیمه مرداد و دریافت نسخه قابل چاپ و تسویه مالی پایان شهریور است.
هر عکاس می­تواند حداکثر 30 قطعه تک‌عکس و سه مجموعه عکس حداکثر شامل هفت قطعه ارسال کند. آثار می­تواند رنگی، سیاه و سفید، آنالوگ یا دیجیتال باشد و شرکت‌کنندگان می­توانند آثار را به صورت CD یا چاپ به دبیرخانه ارسال کنند. اندازه عکس­های ارسالی باید حداقل عرض 13 سانتیمتر با وضوح 72 DPI و ساختار JPG باشند.
ارسال اثر توسط عکاس به منزله قبول مالکیت اثر و اصالت آن تلقی شده و هیچگونه مسئولیتی به عهده دبیر­خانه نخواهد بود. کلیه آثار آنالوگ عودت داده می­شود و تمام CD­های ارسالی به دبیرخانه پس از انتخاب آثار معدوم خواهد شد. برگزارکننده بابت هر فریم عکس انتخاب‌شده مبلغ 500 هزار ریال به صاحب اثر به عنوان حق­التألیف پرداخت می‌کند.
دبیرخانه فراخوان گردآوری عکس کتاب شهداء جنگ تحمیلی در تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، شماره 122، کد پستی 1143191551 واقع است و شماره‌های 40 ـ 88530039 برای ارائه اطلاعات بیشتر به علاقه مندان در نظر گرفته شده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:56  توسط   | 

گزارش فروش اکران نوروز سینماهای تهران

فروش کل بیش از 950 میلیون تومان برای اکران نوروزی سینماها مهمترین نکته فروش فیلم‌های اکران تهران در نوروز 87 است.

به گزارش مهر، فیلم سینمایی "دایره زنگی" ساخته پریسا بخت‌آور که از آخرین روزهای سال 86 بر پرده سینماها آمده داستان شیرین و محمد را روایت می‌کند که تنها یکروز فرصت دارند هزینه تعمیر خودرویی را که با آن تصادف کرده‌اند تأمین کنند. این دو به ناچار راهی خانه‌ای در شمال شهر می‌شوند...
در این فیلم مهران مدیری، باران کوثری، صابر ابر، امین حیایی، بهاره رهنما، امید روحانی، نگار فروزنده، حامد بهداد، محمدرضا و ملیکا شریفی‌نیا، گوهر خیراندیش، نیلوفر خوش‌خلق، نیما شاهرخشاهی، اکرم محمدی، امیر نوری، محسن قاضی مرادی، کیانوش گرامی و آفرین چیت‌ساز به ایفای نقش می‌پردازند.دایره زنگی

از دیگر عوامل این فیلم که محصول بشرا فیلم است می توان به اصغر فرهادی فیلمنامه نویس، بهمن اردلان صدابردار، کیوان مقدم طراح صحنه و لباس، ایمان امیدواری طراح گریم، مجتبی متولی مدیر تولید، سروناز مستوفی و عبدالله عبدی‌نسب عکاس و مریم نراقی منشی صحنه اشاره کرد. این فیلم پس از 19 روز نمایش 000/548/385 میلیون تومان فروش داشته است.
فیلم سینمایی "مجنون لیلی" پنجمین ساخته قاسم جعفری بر اساس فیلمنامه فرهاد نوری و مسعود صحت است. فیلم عاشقانه‌ای شهری است که دو شخصیت اصلی قصه آن فرهاد و پروانه به عنوان نماد عشق‌های اسطوره‌ای در مسیری پرفراز و نشیب کنار هم قرار می‌گیرند، اما روز ولنتاین حادثه‌ای آنها را از هم جدا می‌کند. تا اینکه یک هدیه مسیر زندگی دو دلداده را تغییر می‌دهد.
محمدرضا گلزار، حمید گودرزی، حامد بهداد، نیما شاهرخشاهی، السا فیروزآذر، یوسف تیموری، گلاره عباسی، احمد پورمخبر، رامین راستاد، ابوالفضل پورعرب و رضا رویگری در "مجنون لیلی" بازی می‌کنند و دیگر عوامل آن عبارتند از علیرضا زرین‌دست مدیر فیلمبرداری، یوسف صمدزاده مدیر تولید، حمید سیفی تدوینگر و حسن رحیم‌منفرد و صدیقه صحت سرمایه‌گذار.
حامد بهداد در "مجنون لیلی" با خواندن یک قطعه ترانه از فصل‌های پایانی با آهنگسازی پیام شمس خوانندگی را هم در کنار بازیگری تجربه کرده است. این فیلم پس از 19 روز نمایش در سینماها 700/278/359 تومان فروش داشته است.
فیلم سینمایی "زن دوم" نوزدهمین ساخته سیروس الوند بر مبنای کتابی است به همین نام به قلم فرشته طائرپور و مینو کریم‌زاده. فیلم داستان زندگی عاشقانه مهتاب و بهرام است که با رسیدن خبری به بحران کشیده می‌شود. آدم‌هایی از گذشته فراموش‌شده هر کدام پا به ماجرا می‌گذارند و تعریفی متفاوت از عشق و حق با خود می‌آورند.
محمدرضا فروتن، نیکی کریمی، آناهیتا نعمتی، امیر آقایی، سحر زکریا و مهتاج نجومی از بازیگران فیلم هستند و دیگر عوامل آن عبارتند از غلامرضا آزادی مدیر فیلمبرداری، جهانگیر میرشکاری صدابردار، ژیلا مهرجویی طراح صحنه و لباس و محمدرضا قومی طراح گریم. این فیلم پس از 19 روز نمایش در سینماها 600/412/132 تومان فروش داشته است.
فیلم سینمایی "به همین سادگی" پنجمین ساخته رضا میرکریمی بر اساس فیلمنامه شادمهر راستین و داستان یکروز معمولی از زندگی زنی خانه‌دار است که هنگامه قاضیانی، مهران کاشانی، صفا آقاجانی، نیره فراهانی، هاله هماپور، نسترن همدمعلی و ... در آن بازی کرده‌اند.
فیلمنامه فیلم در بخش مسابقه سینمای آسیا و سینمای ایران جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین را برد و جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر زن در بخش سینمای ایران و بهترین کارگردانی مسابقه سینمای آسیا را هم از آن خود کرد. "به همین سادگی" پس از 19 روز نمایش در سینماها 100/647/52 تومان فروش داشته است.
"فرش ایرانی" مستندی 15 اپیزودی به کارگردانی بهرام بیضایی، عباس کیارستمی، مجید مجیدی، مجتبی راعی، بهمن فرمان‌آرا، کمال تبریزی، رخشان بنی‌اعتماد، خسرو سینایی، محمدرضا هنرمند، بهروز افخمی، رضا میرکریمی، نورالدین زرین‌کلک، سیف‌الله داد، داریوش مهرجویی و جعفر پناهی است.
اپیزودهای این مستند عبارتند از "فرش عشایری"، "مشترک مورد نظر در دسترس نیست"، "قالی سخنگو"، "گره‌گشایی"، "فرش زمین"، "فروشی نیست"، "فرمایش آقاسیدرضا"، "شازده کوچولو"، "فرش، اسب، ترکمن"، "فرش و زندگی"، "درخت زندگی"، "دست آفرینی هدیه به دوست"، "فرشته و فرش"، "خاطره، خاطره" و "کپی برابر اصل نیست".
میرکریمی علاوه بر کارگردانی یک اپیزود از این فیلم، تهیه‌کنندگی آن را نیز بر عهده داشته است. این فیلم از 25 بهمن اکران شده و با احتساب اکران ایام نوروز 500/952/6 تومان فروش داشته است.1408

فیلم خارجی "1408" ساخته میکائیل هافستروم است که در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. فیلمنامه را مت گرینبرگ، اسکات الکساندر و لری کاراشوسکی نوشته‌اند و جان کیوساک در فیلم نقش نویسنده‌ای شکاک را دارد که درباره یکی از اتاق‌های هتلی در نیویورک که در آن چند مورد خودکشی اتفاق افتاده، تحقیق می‌کند.
تریلر ترسناک "1408" که ژوئن 2007 به نمایش درآمد با نقدهایی مثبت مواجه شد و برخلاف پیش‌بینی کارشناسان در گیشه‌های فروش موفق بود. این فیلم 25 میلیون دلاری در آمریکا 72 و سطح بین‌المللی 55 میلیون دلار فروخت. ساموئل ال. جکسن و مری مکورمک دیگر بازیگران این فیلم 106 دقیقه‌ای هستند که پس از 24 روز 500/848/10 تومان فروش داشته است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:53  توسط   | 

شوراي مركزي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي انتخاب شدند

ایرنا - تركيب شوراي مركزي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران در مجمع ساليانه اين تشكل در خانه سينما مشخص شد.
در اين نشست اعضاي حاضر پس از استماع گزارش عملكرد شوراي مركزي قبلي انجمن و تصميم‌گيري در مورد روزنامه رسمي جهت درج آگهي و تعيين مبلغ ‪۲۰۰‬ هزار ريال به عنوان حق عضويت سالانه، شوراي جديد مركزي را انتخاب كردند.
مجمع عمومي به ترتيب آرا محمد اطبايي، علي علايي، جعفر گودرزي، سعيد مستغاثي، كيوان كثيريان، محمد خزاعي و زهرا مشتاق را به عنوان اعضاي اصلي و حسن معظمي و رامتين شهبازي را به ترتيب به عنوان اعضاي علي البدل شوراي مركزي برگزيدند.
همچنين كامران ملكي به عنوان بازرس و ذبيح الله رحماني به عنوان بازرس علي البدل در مجمع عمومي انجمن منتقدان انتخاب شدند.
هيات رئيسه جديد شوراي مركزي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي در نخستين نشست اين تشكل انتخاب و معرفي مي‌شوند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:44  توسط   | 

مسابقه چرا سكوت ‌اي مسلمان توسط موسسه تبيان برگزار مي‌شود

ایرنا - موسسه فرهنگي - اطلاع رساني تبيان وابسته به سازمان تبليغات اسلامي در اعتراض به اهانت به ساحت پيامبر (ص) مسابقه‌اي با عنوان چرا سكوت اي مسلمانان را برگزار مي‌كند.
به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، علاقه مندان به شركت در اين مسابقه مي‌توانند مقاله‌هاي خود را با موضوع‌هاي چه دستهايي پشت پرده اين بيحرمتي هاست؟، وظيفه يك مسلمان بيدار چيست؟ و چه راههايي براي مبارزه با اين توطئه ها وجود دارد؟ به آدرس اينترنتي موسسه فرهنگي - اطلاع رساني تبيان ارسال كنند.
كاربران بايد توجه داشته باشند كه مقاله‌هاي ادبي، تاريخي آنان حداقل ‪۵۰۰‬ و حداكثر يك هزار و ‪۲۰۰‬كلمه باشد و مطلب آنان تاكنون در جايي حتي در وب نيز منتشر نشده باشد.
بر اساس اين گزارش رعايت موازين ادبي و آيين نگارشي، استفاده از موضوع ها و مستندات تاريخي، علمي، ادبي، هنري، احاديث و آيات قرآن مجيد و ارايه منبع و ماخذ معتبر براي اشعار،آيات، روايات و موضوع‌هاي علمي و تاريخي از جمله ملاك‌هاي داوران براي انتخاب برترين مقاله‌ها است.
كاربران تا سي و يكم فروردين فرصت دارند تا آثار خود را به آدرس ‪ article@tebyan.net‬ارسال كنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:40  توسط   | 

مجموعه گفتارهاي شاهنامه در شهر كتاب برگزار مي شود

ایرنا - چهارمين مجموعه درس گفتارهايي پيرامون فضايل انساني در شاهنامه فردوسي ‪۲۱‬ و ‪ ۲۸‬فروردين در شهر كتاب برگزار مي‌شود.
در اين درس گفتارها كه ساعت ‪ ۱۷‬برگزار خواهد شد، دكتر منوچهر صانعي دره بيدي استاد دانشگاه شهيد بهشتي به ايراد سخن مي‌پردازد.
شجاعت به عنوان كردار خردمندانه پايه آموزش‌هاي شاهنامه فردوسي است.
بر اساس شاهنامه فردوسي گوهر انسانيت و اخلاق انساني در رفتار عقلاني يا خردورزي او آشكار مي‌شود. خرد، گوهر انسان و وجه امتياز او از هر موجود غيرانساني است.
اگر ذات الوهيت خردورزي باشد آن گاه ذات انسان همان ذات الوهيت است.
خردورزي انسان در عمل و كردار او آشكار مي‌شود و عمل خردورزانه عمل شجاعانه است.
علاقه مندان مي‌توانند در اين درس گفتارها شركت كنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:38  توسط   | 

برنامه نمايش فيلم در موزه هنرهاي معاصر بزودي آغاز مي‌شود

ایرنا - برنامه نمايش فيلم در قالب بخش‌هاي يك فيلمساز يك نگاه، سينماي مستند و سينماي جهان از ‪ ۲۹‬فروردين در سينما تك موزه هنرهاي معاصر برگزار مي شود.
در بخش نخست اين رويداد به مرور زندگي و آثار عليرضا رئيسيان اختصاص دارد، فيلمهاي ريحانه، سفر، ايستگاه متروك، پرونده هاوانا، ملك ري و حسينه ها نمايش داده مي‌شود.
نمايش آثار بخش يك فيلسماز يك نگاه از ‪ ۲۹‬فروردين تا ‪ ۱۲‬ارديبهشت در سينماتك برگزار مي‌شود.
در بخش سينماي مستند نيز فيلم‌هاي چينه چيتا و سياهي لشكر ‪ ۲۴‬ارديبهشت، مونتور و پرسه در خيال ‪ ۱۹‬ارديبهشت به همراه وقايع نگاري يك فيلمنامه ناتمام، ماشين دودي، صد سال تنهايي و سين مثل سينما ‪ ۲۱‬ماه آتي در سينماتك نمايش داده مي‌شود.
همچنين مستندهاي صياد نوا، بازيگر پير، سينما سگ، شاگردهاي خوب سينما و يك لحظه مرگ و مكالمه ‪ ۲۶‬و ‪ ۲۸‬ارديبهشت نمايش داده مي‌شوند.
در بخش سينماي جهان سينما تك موزه هنرهاي معاصر نيز، نمايش فيلم‌هاي آنها فنا ناپذير بودند، تصوير جني، كلانتري ‪ ۲۱‬يا داستان كارآكاه، خانم ناشناس يا مادام دو، بوي خوش موفقيت، كدو خور يا التهاب و مهلت دو دقيقه‌اي، گنجانده شده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:36  توسط   | 

برنامه سینماهای تهران

توضیح: سالن هایی که با ستاره مشخص شده اند، کنترل شده است.

 

*سینما آزادی: تقاطع شهید بهشتی و میرزای شیرازی

 

به همین سادگی      برنامه شهر قصه:14و16و18و20

زن دوم      برنامه آزادی:14و16:30و19و21:30

دایره زنگی      برنامه شهر فرنگ:14و16و18و20

مجنون لیلی      برنامه شهر هنر:14و16و18و20

فرزندان بشر     برنامه شهر هفتم:تک سئانس

           

*سينما آستارا: ميدان تجريش، خيابان شهرداري تلفن:22712966

مجنون لیلی      10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

           

*سينما آفريقا: خيابان وليعصر، پايين تر از فاطمی تلفن:88905177

مجنون لیلی       11و12:30و14:45و17و19و21و22:30

           

*سينما استقلال: ميدان وليعصر تلفن:88903942 – رزرو بلیت: 1-88939090

به همین سادگی     11و13و15و 17و19و21و روزهای 5شنبه و جمعه 22:45

           

*سينما ايران: خيابان شريعتي، روبروی بهار شيراز تلفن: 4- 77538711  

 

به همین سادگی      سالن يك:11و13و15و17و19و21

مادرزن سلام      سالن دو: 10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30و22:30

دایره زنگی       سالن سه:10و12و14و16و18و20و22و23و24

           

*سينما بلوار: بلوار كشاورز، بالاتر از خيابان 16 آذر تلفن:88965292

مجنون لیلی      10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

           

*سينما بهاران: ميدان ابوذر، ميدان بهاران تلفن:66239551 (در دست بازسازی)

           

*سينما بهمن: ميدان انقلاب تلفن:66418801 رزرو بلیت:66962382

 

دایره زنگی      سالن يك:10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

زن دوم       سالن دو: 10و12:30و15و17:30و20

           

*سينما پارس: ميدان انقلاب تلفن:66926953-66908274

 

دایره زنگی       سالن یک:10و12و14و16و18و20

مجنون لیلی      سالن دو:10و11:45و13:30و15:15و17و18:45و20:15

           

*سينما پايتخت: شمال ميدان هفت تير، ابتدای مفتح تلفن:2- 88312631 رزرو بلیت:88312632

 

مجنون لیلی      سالن یک:11و13و15و17و19و21

زن دوم        سالن دو:10:30و13و15:30و17:45و20:30

           

*سينما جوان (بولينگ): خيابان دكتر شريعتي، بالاتر از آيت اله صدر تلفن:22203031 , 3

 

دایره زنگی        سالن یک:10و11:45و13:30و15:15و17و18:45

مجنون لیلی        سالن دو:10و11:30و13و14:30و16و17:30و19و20:30و فوق العاده:22

           

*سينما سپيده: خيابان انقلاب، جنب خيابان وصال تلفن:66417670 – رزرو بلیت: 66405774

 

1408       سالن یک:21:30

مجنون لیلی    سالن يک:10و12و14و16و18و20

به همین سادگی     سالن دو:10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

           

*سينما سروش: خيابان شريعتي، جنب خيابان بوشهر تلفن:77502929-77632168

مجنون لیلی     10:30و12:15و14و15:45و17:30و19:15و21و22:45

           

سينما شهرك: خيابان ايران زمين تلفن:88579933-4

عاشق     14و16و17:45و19:30و21:15

           

*سينما صحرا: خيابان شريعتي، بالاتر از تقاطع خيابان طالقاني تلفن:77507777-77632009

زن دوم     10و12و14:15و16:30و18:45و21

           

*سينما عصر جديد: خيابان طالقاني غربي، جنب خيابان وصال تلفن:88962550- رزرو بلیت:88951550

 

دایره زنگی      سالن یک:10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

زن دوم      سالن دو:11و13:15و15:30و17:45و20

ملودي      سالن سه:10:30و12:15و14و15:45و17:30و19:15و21

           

*سينما فرهنگ: خيابان شريعتی، بالاتر از قلهك تلفن:22601205-22605086

 

1408       22

فرش ايراني     22:15

زن دوم     سالن یک: 10:30و12:30و15و17:30و20

به همین سادگی      سالن دو: 12و14و16و18و20

           

*سينما فلسطين: ميدان فلسطين، خيابان طالقاني تلفن:66463269

 

مجنون لیلی    سالن یک: 11و13و15و17و19

زن دوم     سالن سه:10:30و13و15:30و18و20:30

           

*سينما قدس: ميدان وليعصر تلفن:88904585-88907208

دایره زنگی    10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

           

*سينما قيام: چهارراه طالقاني تلفن:88938323

دایره زنگی      11و12:45و14:30و16:30و18:30و20:30

           

*سينما كانون: خالد اسلامبولي تلفن:88728266(در دست بازسازی)

           

*سينما گلريز: خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي، بين خيابان سي ام و سي و دوم تلفن:88718713

 

مجنون لیلی      سالن يک:11و13و15و17و19

زن دوم      سالن دو:10:30و13و15:30و18و20:30

           

*سينما مركزی: ضلع جنوب غربي ميدان انقلاب تلفن:66928686و66907938– رزرو بلیت:66948858

 

مجنون لیلی      سالن یک:10و11:45و13:30و15:15و17و18:45و20:30

دایره زنگی      سالن دو:10و12و14و16و18و20

زن دوم       سالن سه:10و12:30و15و17:30و20

           

*خانه فرهنگ فدك:           نارمك، خيابان شهيد مدنی تلفن:77813002

فیلم ندارد

           

فرهنگسرای طبیعت: تهران پارس، انتهای خيابان جشنواره تلفن:77327683

ملودي      13و15و17و19

           

*فرهنگسرای خانواده: ميدان هلال احمر تلفن:77814447

به همین سادگی        14و16و18و20

           

*فرهنگسرای نياوران: خيابان پاسداران تلفن:22803631

دایره زنگی      19و21

           

مجتمع اريکه ايرانيان: شهرک غرب، بلوار فرحزادی تلفن:40- 22094839و22370005

 

دایره زنگی      14:30و16:30و18:30و20:30

به همین سادگی     19

زن دوم      14:30و16:45و21

مجنون لیلی      14و15:45و17:30و19:15و21

           

*فرهنگسرای دختران: فلكه دوم صادقيه، بلوار فردوس تلفن:9- 44081038

مادر زن سلام        16و18

           

*موزه سينما: خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه زعفرانيه، خيابان باغ فردوس تلفن:22723535

مجنون لیلی       15و17و19و21

           

*سينما آرش: چهارراه مولوی تلفن:55638066

فیلم های مختلف          آغاز سئانس: 9:30 تا 20:30(بسته به زمان فیلم های در حال نمایش)

           

*سينما آسمان آبی: ميدان بروجردي تلفن:33341668

راننده تاکسی       15

           

*سينما آسيا: خيابان جمهوري، تقاطع وليعصر تلفن:66400152

مجنون لیلی        11:30و13و14:30و16و17:30و19و20:30

           

*سينما اروپا: خيابان جمهوري شرقي، بين خيابان استقلال و بهارستان تلفن:33913179

مصائب دوشیزه        10و12و14:30و16و17:30و19

           

*سينما المپيا: خيابان آذربايجان، بين خيابان رودكي و نواب تلفن:66926797

دایره زنگی      10و12و14و16و18و20

           

*سينما پيام انقلاب: خيابان انقلاب، بين فرصت و رامسر تلفن:88829641

 

مادرزن سلام           سالن یک:11و12:15و14و15:45و17:30و19

مجنون لیلی        سالن دو:10:30و12:30و14:30و16:30و18:15و20:30

           

*سينما پيروزي: خيابان پيروزي تلفن:77434570

دایره زنگی      10:30و12:30و14و16و18و20:30

           

*سينما پيوند: ميدان خراسان، جنب پمپ بيزين تلفن:33704040

مجنون لیلی       10و11:30و13و14:45و16:30و18:15و20

           

*سينما تهران: ميدان امام حسين تلفن:77504329

 

مجنون لیلی     سالن يك:10و11:35و13:15و15و16:35و18:10و19:45و21

دایره زنگی      سالن دو:10و12و14و16و18و20

           

*سينما جمهوري: خيابان جمهوري، بين خيابان دانشگاه و فلسطين تلفن:66465307

 

به همین سادگی        سالن یک: 10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

دایره زنگی        سالن دو:10و12و14و16و18و20

           

*سينما جي: 16 متري اميري تلفن:66696207

 

دایره زنگی     سالن يك:10:15و12:15و14:15و16:15و18:15و20:15

به همین سادگی       سالن دو: 11:15و13و14:45و16:30و18:15و20

مجنون لیلی       سالن سه:10:15و11:45و13:30و15:15و17و18:45و20:30

           

*سينما حافظ: خيابان جمهوري، بعد از خيابان سعدي، پ 226 تلفن:33901074 رزرو بلیت:33115386-33921751-33901074

 

دایره زنگی         سالن یک:10و12و14و16و18و20

مجنون لیلی        سالن دو:10و11:45و13:30و15:15و17و18:45و20:30

           

*سينما دهكده: دهكده المپيك تلفن:44714085

دایره زنگی          10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

           

*سينما رودكي: لاله زارنو تلفن:33913768(سینما تعطیل است)

           

*سينما سارا: ميدان امام خميني، ابتداي خيابان لاله زار، پ 21 تلفن:33114915

فیلم های مختلف        آغاز سئانس:8 تا 21:30(بسته به زمان فیلم های در حال نمایش)

           

سينما سحر: لاله زارنو تلفن:33929728

شام آخر     8:30و10:30و12:30و14:30و16:30و18:30

           

*سينما سعدي: خيابان جمهوري، بين خيابان 12 فروردين و ارديبهشت تلفن:66468461

توفيق اجباري        15:30و17:30و19:15

           

*سينما شهر تماشا: جنوب غرب ميدان انقلاب، پ 1586 تلفن:66427159 – رزرو بلیت:66948730

 

توفیق اجباری       سالن يک:9:45و11:30و13:15و15و16:45و18:30و20

به همین سادگی       سالن دو:9:30و11:15و13و14:45و16:30و18:15و20

           

*سينما شهر قشنگ: خيابان وليعصر، پائينتر از جمهوري، پ 91و93 تلفن:66407777 – رزرو بلیت:66969504

راننده تاكسي     10و12و14و16و18و20

           

*سينما شيدا: چهارراه نظام آباد تلفن:77815576

 

دایره زنگی      سالن شيدا،10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

زن دوم       سالن شقايق،10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

مجنون لیلی       سالن شاهد، 10:45و12:45و14:45و16:45و18:45و20:45

           

سينما شيرين: سرپل جواديه، خيابان دشت آزادگان، پ 15 تلفن:55643738

تله     9و10:35و12:10و13:45و15:20و16:50و18:30و20

           

سينما فرخ: ضلع جنوبي ميدان قزوين، پ268 تلفن:55385235

گاو ميش ها      9:30و 11 و 12:30و 14 و15:40و 17:15 و18:40و20

           

سينما فردوسي: خيابان انقلاب، مقابل لاله زار نو، پ 583 تلفن:88829785

 

مجنون لیلی       10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

مادرزن سلام      10:30و12و14و15:30و17و18:30و20:15

           

*سينما كارون: خيابان رودكي، بين بوستان سعدي و دامپزشكي، پ 696 تلفن:66885047- 66373012

 

مجنون لیلی       سالن یک:10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

زن دوم          سالن دو:10و12:30و15و17:30و20

           

سينما كريستال: لاله زارنو، تقاطع خيابان منوچهري تلفن:33117675

           

*سينما ماندانا: خيابان دماوند، اول نارون تلفن:77410982

دایره زنگی       10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30و22:30

           

*سينما ملت: خيابان مجاهدين اسلام، ميدان شهدا، پ 705 تلفن:33124218

دایره زنگی        10:30و12:30و14:30و16:30و18:30و20:30

           

*سينما ميلاد: ميدان شهدا تلفن:33798873و33317796

مجنون لیلی       10و11:45و13:30و15:15و17و18:45و20:30و22:15

           

*سينما نادر: خيابان فردوسي جنوبي، كوي بار بر(ملي)،پ 16 تلفن:33114795

پارک وی       9و11و13و15و17و19

 

سينما ناهيد: 17 شهريور، دو راهي نواب تلفن:33356809

راننده تاكسي      15و17و19

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:9  توسط   | 

شهروندان منطقه 7 به توچال می روند

اداره های سلامت و ورزش معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه 7 در هفته سلامت، اردوی کوهنوردی ویژه شهروندان برگزار می کند.

به گزارش سما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه هفت، در ادامه برنامه های معاونت اجتماعی منطقه هفت برای گرامی داشت هفته سلامت شهروندان منطقه را به توچال می برند.
بر پایه این گزارش، روز بیست و یکم فروردین ساعت هفت صبح خودروهای ویژه این برنامه از خیابان شهید قندی به سمت توچال حرکت می کنند.
این گزارش می افزاید در پایان اردو نیز خودروهایی برای بازگرداندن ورزشکاران از توچال به سمت خیابان شهید قندی تدارک دیده شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 13:36  توسط   | 

منابع پروژه«تجزيه و تحليل نمايشنامه» آزمون كارشناسي ارشد كارگرداني اعلام شد

منابع پروژه «تجزيه و تحليل نمايشنامه» آزمون كارشناسي ارشد 87 رشته كارگرداني اعلام شد.

به گزارش ايسنا، نمايشنامه‌هاي ريچارد سوم نوشته ويليام شكسپير، مرغابي وحشي نوشته هنريك ايسپن، پيك نيك در ميدان جنگ نوشته فرناندو آرابل، كودك مدفون نوشته سام شپارد، شب بخير مادر نوشته مارشا نورمن، ‌دايي واينا نوشته آنتوان چخوف، آدم آدم است نوشته برتولت برشت،‌ تعليم ريتا نوشته ويلي راسل، ‌گلن گري - گلن راس و هشتمين سفر سندباد نوشته بهرام بيضايي از منابع پروژه «تجزيه و تحليل نمايشنامه» آزمون كارشناسي ارشد سال 87 رشته كارگرداني كد 1357 اعلام شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 13:31  توسط   | 

اول ارديبهشت‌ آخرين فرصت شركت در يادواره عكس ياران حسين(ع)

عكاسان و علاقه‌مندان به عكاسي براي شركت در اولين يادواره عكس ياران امام حسين (ع) تا اول ارديبهشت‌ماه سال جاري فرصت دارند.

به گزارش فارس، مؤسسه ناجي هنر در راستاي گسترش فرهنگ اعتقادي، مذهبي و ترويج ارزش‌هاي والاي نهضت حسيني، حضور ياد و نام امام حسيــــن (ع) در زنــــدگي و فرهنگ عامه و نقش جاودانه و حيات بخش اباعبــــدا... الحسيــــن، يـادواره عكس ياران حسين (ع) را با موضوع ياد و نام امام حسين (ع) در زندگي و فرهنگ مردم برگزار مي‌كند.
علاقه‌مندان مي‌توانند با مضامين باورهاي حسيني در رفتارهاي فردي و اجتماعي، خانواده و فرهنگ عاشورا،انضباط اجتماعي،احساس امنيت در مكتب حسيني، فرهنگ شهادت،اعتقادات ديني و جوانان،آئين و سنن ملي و ترويج شعائر ديني و آداب و رسوم محلي در اين مسابقه شركت كنند.
شركت تمامي عكاسان در اين مسابقه آزاد است و هر عكاس مي تواند 10 قطعه عكس به صورت مجموعه و يا تك عكس به دبيرخانه نمايشگاه ارسال كند.
عكس‌هاي سياه و سفيد بايستي در اندازه 40×30 سانتي متر چاپ و ارسال شود و همچنين لازم است CD عكس‌هاي ارسالي نيز با فرمت JPG يا TIFF در اندازه40×30 سانتي متر و 300DPIبه همراه عكس‌ها ارسال شود.
آثار راه يافته به نمايشگـــاه عودت داده نمي‌شود و به ازاي هـــر عكس پذيرفتــه شده مبلغ 500/000 ريال به صاحب اثر پرداخت خواهد شد.
عكس‌هاي پذيرفته شده به صورت نمايشگاهي در معرض ديد عموم قرار خواهند گرفت و به تمام عكاساني كه آثارشان به نمايشگاه راه يافته باشد يك جلد كتاب نمايشگاه اهداء خواهد شد.
جوايزي كه براي اين مسابقه درنظر گرفته شده است به شرح زير است:
نفر اول، تنديس يادواره، ديپلم افتخار، 10 سكه بهار آزادي
نفر دوم، تنديس يادواره، ديپلم افتخار، 8 سكه بهار آزادي
نفر سوم، تنديس يادواره، ديپلم افتخار، 6 سكه بهار آزادي
نفر چهارم، تنديس يادواره، ديپلم افتخار، 4 سكه بهار آزادي
نفر پنجم، تنديس يادواره، ديپلم افتخار، 2 سكه بهار آزادي
آخرين مهلت ارسال آثار اول ارديبهشت‌ماه سال جاري اعلام شده است و 10 ارديبهشت‌ نيز آثار ارسالي داوري خواهد شد.
نمايشگاه آثار پذيرفته شده و مراسم اهداي جوايز به برگزيدگان نيز خردادماه برگزار خواهد شد.
دبير يادواره عليرضا كريمي صارمي است،مهدي هادي‌فر مديريت اجرايي اين يادواره را بر عهده دارد و عليرضا اله داديان نيز مشاور فني و هنري اين مسابقه است.
مجتبي آقائي، محمد مهدي رحيميان، دكتر محمد ستاري، يدالله عبدي و گيتي نوروزيان نيز در تركيب هيئت داوران نخستين يادواره عكس ياران امام حسين (ع) قرار دارند.
علاقه‌مندان به شركت در اين مسابقه مي‌توانند آثار خود را به آدرس دبيرخانه يادواره واقع درخيابان شريعتي، تقاطع همت، ورودي پاسداران، بين سروستان سوم و چهارم، پلاك 65/1، طبقه 5، واحد 17 ارسال كنند و براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن‌هاي
22864121 - 22864161 تماس بگيرند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 13:1  توسط   | 

اجراي نمايش «مثل‌هاي عروسكي» در سنگلج

نمايش «مثل‌هاي عروسكي» به كارگرداني فرناز بهزادي از 18 فروردين در تماشاخانه سنگلج اجرا مي‌شود.

به گزارش فارس، اين نمايش تا ششم ارديبهشت، ساعت 19:30 در تماشاخانه سنگلج روي صحنه مي‌رود. نمايش «مثل‌هاي عروسكي» بر اساس هفت ضرب‌المثل ايراني نوشته شده و فرناز بهزادي آن را كارگرداني كرده است.مولود توسلي، سميه گلباز، آزاده نوري، نسيم ياقوتي عروسك‌گردانان نمايش هستند و بعد از پايان اجراي اين نمايش، نمايش‌هاي منتخب جشنواره آييني و سنتي در تماشاخانه سنگلج روي صحنه خواهد رفت.
نمايش «مثل‌هاي عروسكي» دومين نمايشي است كه بعد از بازسازي تماشاخانه سنگلج اجرا مي‌شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 12:59  توسط   | 

بزرگداشت «سيدحسين نصر» برگزار مي‌شود

بزرگداشت «سيدحسين نصر»، متفكر ايراني مقيم آمريكا، با عنوان «آنانكه مي‌انديشند؛ سيدحسين نصر» روزهاي 15 و 16 ارديبهشت در دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش فارس، اين بزرگداشت به همت كانون انديشه جوان با همكاري انجمن اسلامي دانشجويان دانشكده فني دانشگاه تهران، در تالار شهيد چمران دانشكده فني دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
محورهاي اين همايش عبارتند از: نصر و شريعت؛ نصر و دنياي متجدد؛ نصر و وحدت اديان؛ نصر و حكمت خالده؛ نصر و كثرت‌گرايي ديني؛ نصر و تصوف و عقلانيت؛ نصر و علم سنتي و علم مقدس و نصر و روشنفكري و روشنفكران ديني.
علاقه‌مندان مي‌توانند چكيده مقالات خود را پيرامون محورهاي مذكور، به همراه لوح فشرده در 15 صفحه و يك قطعه عكس، تا سي‌ام فروردين، به آدرس تهران، خيابان وصال شيرازي، كوچه بهنام، شماره 25، دفتر انديشه شناسي كانون انديشه جوان دانشگاه تهران ارسال كنند.
سيدحسين نصر، زاده 19 فروردين 1312 (1933 ميلادي) در تهران، فيلسوف و متاله نامدار ايراني است كه سال‌هاست در دانشگاه جورج واشنگتن استاد فلسفه و علوم اسلامي است. نصر به همراه انديشمنداني چون رنه گنون، فريتهوف شوان و مارتين لينگز از چهره‌هاي برجسته سنت‌گرايي است.
آثار مهم نصر چون معرفت و معنويت، سنت عقلاني اسلامي در ايران، هنر مقدس در فرهنگ ايراني، دين و نظام طبيعت، نياز به علم مقدس و هنر اسلامي و معنويت به زبان فارسي ترجمه شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 12:58  توسط   | 

معرفي 4 فيلم جديد اكران و تغيير روز اكران نيم‌بها از شنبه به دوشنبه

سخنگوي شوراي صنفي نمايش ضمن اعلام برنامه‌هاي جديد اكران 87، اعلام كرد: گروه عصرجديد فيلم «پابرهه دربهشت» را از همين هفته اكران مي‌كند و فيلم «ايستگاه بهشت» نيز به عنوان برنامه آينده اين گروه در نظر گرفته شده است.

«محمدرضا صابري» سخنگوي شوراي صنفي نمايش در گفت‌وگو با فارس در مورد اولين جلسه اين شورا در سال جديد گفت: امروز اين جلسه با حضور رضا ميركريمي مدير عامل خانه سينما در محل اين خانه برگزار شد و تصميماتي نيز در اين جلسه به تصويب رسيد.
وي در مورد مصوبات اين جلسه گفت: تصميم گرفته شد كه استفاده از بليت نيم‌بها كه مختص به روزهاي شنبه بود از اول تير به دوشنبه‌ها منتقل شود و قرار است تا آن زمان مسئولان سينماها نسبت به اين تغيير اطلاع‌رساني مناسبي براي مخاطبان انجام دهند.
صابري در مورد رسيدگي به تخلف گروه سينمايي عصر جديد كه اقدام به پخش فيلم «دايره زنگي»(فيلم سرگروه گروه قدس) كرده بود، گفت: شكايتي از طرف سينما قدس كه سرگروه سينماهاي نمايش دهنده «دايره زنگي» است، به شورا تقديم شد كه در مورد تخلف سينما عصر جديد بود. به علت تحقيقاتي كه رئيس شورا و اكثر اعضا به عمل آورده بودند، تخلف اين سينما براي همه محرز شد.
وي افزود: همچنين مقرر شد از چهارشنبه اين هفته، فيلم «پابرهنه در بهشت» به كارگرداني بهرام توكلي به مدت سه هفته در اين سينما اكران شود.
صابري تصريح كرد: همچنين سالن 2 اين سينما كه موظف به اكران فيلم «به همين سادگي» بود نيز بايد اين فيلم را اكران كند.
وي در مورد فيلم‌هاي اكران دوم نوروز87 گفت: گروه سينمايي آفريقا فيلم «زن‌ها فرشته‌اند»، گروه سينمايي استقلال فيلم «تلافي» و گروه سينمايي قدس فيلم «تيغ‌زن» را به عنوان فيلم‌هاي اكران دوم خود انتخاب كرده‌اند و براي سينما عصر جديد هم از طرف شوراي صنفي نمايش فيلم «ايستگاه بهشت» به كارگرداني نادر مقدس براي پخش انتخاب شد.
صابري تصريح كرد: سينما ايران هم تخلفي در مورد نمايش فيلم «دايره زنگي» كرده بود. با توجه به اين تخلف و تماس رئيس شورا با دفتر پخش فيلم «دايره زنگي» و عدم بروز عكس‌العملي از سوي اين دفتر، هدايت فيلم نيز از سوي شورا به طور كتبي توبيخ شد.
صابري در پايان تصريح كرد: تمام فيلم‌ها همچنان به اكران خود ادامه مي‌دهند و تنها روز چهارشنبه فيلم «پابرهنه در بهشت» در سينما عصر جديد به نمايش در مي‌آيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 12:57  توسط   | 

پذيرفته‌شدگان آزمون سردفتري‌ به اداره كل ثبت تهران مراجعه كنند

پذيرفته‌شدگان آزمون سردفتري اسناد رسمي آذر‌ 1386، براي انجام مراحل پذيرش به اداره كل ثبت اسناد و املاك استان تهران مراجعه كنند.

به گزارش فارس، به دنبال اجراي مصوبات شوراي سياست‌گذاري سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و در پي برگزاري آزمون سردفتري اسناد رسمي، پذيرفته‌شدگان اين آزمون بايد براي انجام مراجل پذيرش و كليه امور اداري تكميل پرونده به اين اداره كل مراجعه كنند.
‌اين افراد به مدت 10 روز و پس از مراجعه به سايت اين اداره كل به نشاني www.sabttehran.ir فرصت خواهند داشت با در دست داشتن مدارك ذيل براي تكميل پرونده و تحويل مدارك به معاونت امور اسناد و سردفتران اداره كل ثبت اسناد و املاك استان تهران به نشاني تهران، خيابان قائم مقام فراهاني، پائين‌تر از خيابان دكتر بهشتي، خيابان شهيد ميرزا حسني، پلاك 22 قسمت پذيرش مراجعه كنند.
مدارك مورد نياز به اين شرح است:
1 - تصوير تمامي صفحات شناسنامه (2 سري)
2 - تصوير كارت معافيت پايان خدمت وظيفه عمومي (پشت و رو) (3 سري)
3- تصوير آخرين مدرك تحصيلي (صرفا گواهينامه موقت يا دانشنامه) (2 سري)
4 - تصوير كارت ملي (2 سري)
5 - عكس تمام رخ پشت نويسي شده 4 × 3 (6 قطعه)
6 - پوشه متحدالشكل و يك رنگ (2 عدد)
7 - تصوير گواهينامه مهارت‌هاي هفت گانه علوم رايانه ICDL
اين گزارش در پايان آورده است پس از تاييد مبلغ 000/500 ريال به حساب 99009 نزد بانك ملي ايران (شعبه ثبت كل) كد 301 به نام اداره‌ي كل امور مالي سازمان ثبت اسناد و املاك كشور واريز شود و فرم بررسي صلاحيت از امنيتي و حفاظتي ارائه شود و همچنين فرم تعهدنامه تنظيم شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 12:54  توسط   | 

آغاز پذیرش حوزه های علمیه برادران سراسر کشور

پذیرش حوزه های علمیه برادران سراسر کشور روز 18 فروردین آغاز شد.

معاون آموزشی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم در گفتگو با مهر با بیان این خبر گفت: ثبت نام علاقه مندان به تحصیل در حوزه های علمیه برادران در سال جدید تحصیلی 88-87 از روز 18 فروردین در سراسر کشور آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام بهجت پور افزود: پذیرش از دارندگان مدرک سیکل، دیپلم و دارنندگان مدارک دانشگاهی انجام شده و آزمون ورودی نیز 30 خرداد برگزار می شود. دانشجویان و دارندگان مدرک کاردانی از شرکت در آزمون کتبی معاف بوده و پذیرش آنها براساس معدل کل آخرین مدرک تحصیلی خواهد بود.
وی اضافه کرد: نتایج آزمون در مرداد ماه اعلام و پذیرفته شدگان به مصاحبه دعوت می شوند. پس از موفقیت در آن مراحل نهایی ثبت نام انجام خواهد شد. علاقه مندان می توانند برای دریافت دفترچه راهنمای و فرم ثبت نام به ادارات مرکزی پست مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 12:39  توسط   | 

انتشار کارنامه داوطلبان آزمون دستیاری تا پایان فروردین

کارنامه داوطلبان سی و پنجمین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشکی تا پایان فروردین منتشر می شود.

به گزارش مهر، داوطلبان شرکت کننده در این دوره از آزمون دستیاری تخصصی پزشکی می توانند کارنامه خود را در هفته آخر فروردین دریافت کنند و با آگاهی از نمرات آزمون نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، کارنامه داوطلبان آزمون دستیاری بالینی و فرم انتخاب رشته به صورت اینترنتی منتشر خواهد شد.
دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی همچنین اعلام کرد جزئیات نحوه انتخاب رشته و ارسال فرم انتخاب رشته در زمان مقتضی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
به گزارش مهر، سی و پنجمین دوره آزمون دستیاری پزشکی روز دوم اسفند ۱۳۸۶ با حضور 16هزار و 318 داوطلب در 31 حوزه امتحانی برگزار شد.
پذیرش دستیار در رشته های جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی)، جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی (ارولوژی)، بیماریهای اعصاب (نورولوژی)، بیماریهای داخلی، بیماریهای عفونی و گرمسیری، بیماریهای قلب وعروق، بیماریهای کودکان، بیهوشی، پزشکی اجتماعی، پزشکی هسته ای، آسیب شناسی (پاتولوژی)، پوست، پزشکی فیزیکی وتوانبخشی، جراحی عمومی، جراحی مغز واعصاب، چشم پزشکی، پرتودرمانی (رادیوتراپی)، رادیولوژی، روانپزشکی، زنان و زایمان، گوش و گلو وبینی و جراحی سر و گردن، پزشکی قانونی، طب کار، طب اورژانس و پزشکی ورزشی صورت می گیرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 12:38  توسط   | 

زمان توزیع کارت آزمون "جی آر ای" اعلام شد

کارت ورود به جلسه آزمون GRE اختصاصی نوبت یازدهم روزهای 21 و 22 فروردین توزیع می شود.

به گزارش مهر، داوطلبان می توانند برای دریافت کارت با به همراه داشتن مدارک لازم از قبیل کارت شناسایی معتبر و رسید تحویل مدارک ثبت نامی به نشانی تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی، کوچه شهید امانی واحد ارتباطات مردمی واحد تافل مراجعه کنند.
آزمون روز 24 فروردین برگزار می شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 12:37  توسط   | 

هفتمین جشنواره ادبی هنری قرآنی دانشجویان ایران برگزار می شود

هفتمین جشنواره ملی ادبی هنری قرآنی دانشجویان ایران همزمان با بیست و سومین جشنواره ملی قرآن دانشجویان ایران توسط جهاد دانشگاهی برگزار می شود.

به گزارش مهر، این جشنواره در موضوعات خانواده در قرآن و آثار فردی و اجتماعی نماز در رشته های هنری خوشنویسی (نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث، انواع خط کوفی)، صنایع دستی (معرق، منبت، سفالگری)، نقاشی، نقاشی خط، گرافیک (طراحی لوگو، طراحی پوستر)، تذهیب گل مرغ، نگارگری، فیلمنامه نویسی، نمایشنامه نویسی، عکاسی و نماهنگ برگزار می شود.
رشته های ادبی این جشنواره شامل شعر کلاسیک، شعر نیمایی، شعر سپید، داستان کوتاه، داستان بلند، داستانک، مقاله و نثر ادبی است. ضمن اینکه بخش ویژه ادبی جشنواره در زمینه پژوهش درباره هنرهای قرآنی است.
دانشجویان علاقه مند می توانند آثار خود را تا پایان اردیبهشت 1387 به آدرس تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان بزرگمهر، پلاک 97، دبیرخانه جشنواره ملی قرآن ارسال کنند.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی www.iska.ir مراجعه و یا با شماره تلفن های 7-66485656 تماس حاصل کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 12:35  توسط   | 

روش‌شناسی شفیعی کدکنی در تصحیح آثار عطار بررسی می‌شود

عنوان سخنرانی ها و زمان بندی برنامه های همایش "عطار نیشابوری به روایت دکتر شفیعی کدکنی" اعلام شد.

به گزارش مهر، این همایش 20 فروردین در شهرکتاب مرکزی و با حضور اساتید زبان فارسی و محققان آثار عطار برگزار می شود.
همایش از ساعت 15 آغاز می شود که طی آن محمدعلی موحد درباره "عطار و شفیعی کدکنی"، احمد جلالی با موضوع "زبان عطار به روایت شفیعی" و مریم حسینی درخصوص "سیری در زبور فارسی" سخنرانی می کنند.
در ادامه و از ساعت 17.30 محمود عابدی با موضوع "نگاهی به منطق‌الطیر" صحبت می کند و سپس پروین سلاجقه از "تاملی در روش‌شناسی دکتر شفیعی کدکنی در تصحیح آثار عطار" و مهدی محبتی درباره "مصیبت‌نامه و درد جاودانگی" سخن می گویند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 7:55  توسط   | 

برگزاری مسابقه "ایران 1404" به مناسبت سال نوآوری و شکوفایی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در سال شکوفایی و نوآوری اقدام به برگزاری دور دوم مسابقه ایران 1404 کرده است.

به گزارش مهر، موارد مسابقه شامل نقاشی با موضوع ایران 1404، طراحی کاغذ دیواری (Wallpaper) با موضوع ایران 1404، طراحی نماهنگ ایران در سال 1404، طراحی قالب (Template) برای سایت و یا وبلاگهایی که در حیطه ایران و فناوری فعالیت کنند و طراحی گرافیکی آزاد با موضوع ایران 1404 (با تاکید بر مفهوم گرایی) است.
آثار ارسالی باید ایران پیشرفته در سال 1404 در ابعاد علمی و فناوری را به ذهن متبادر کند و نیز می تواند تاکیدی داشته باشد بر پیشرفتهای کشور مبتنی بر نانو فناوری، زیست فناوری، فناوری اطلاعات، هوافضا، فناوری مرتبط با صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و فناوری هسته ای (تعدادی از آنها یا فقط یکی از آنها) و یا آثار و محصولات مرتبط با آنها.
علاقه مندان می توانند آثار خود را با پست الکترونیک و به صورت ضمیمه به نشانی scitech@tebyan.net ارسال کنند. اطلاعات بیشتر در پایگاه اطلاع رسانی تبیان موجود است.
به برندگان این دوره از مسابقات جوایزی نفیس اهدا خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 7:54  توسط   | 

مجوز انتشار برای سه نشریه صادر شد / لغو امتیاز "صبح ورزش"

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، هیئت نظارت بر مطبوعات با انتشار سه نشریه موافقت کرد.

به گزارش مهر، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‏های داخلی بر اساس گزارش دبیرخانه هیئت نظارت بر مطبوعات اعلام کرد: سی و چهارمین جلسه از یازدهمین دوره هیئت نظارت بر مطبوعات روز 19 فروردین برگزار شد.
محمد پرویزی اضافه کرد: در این نشست با انتشار دو ماهنامه، 1 دوفصلنامه و پنج مورد تغییر صاحب امتیازی و 14 مورد تغییر مدیرمسئولی نشریات دارای مجوز به شرح زیر موافقت شد: ماهنامه «تازه‌های انرژی» به صاحب ‏امتیازی و مدیرمسئولی امین فغفوری آذر، ماهنامه «صنایع شیمیایی» به صاحب امتیازی گروه خبری صنایع شیمیایی نیکو آرین و مدیرمسئولی پونه سلیمی بالان، دو فصلنامه «علوم و فنون زنبور عسل» به صاحب امتیازی انجمن زنبور عسل ایران و مدیرمسئولی عباس میراب‌زاده.
همچنین با تغییر صاحب امتیازی نشریات «موج شمال» به محمود رنجبر برکادهی، «خانواده شاد» به صدیقه سامانی، «گل» به نعمت‌الله شهبازی، «حفاظت و ساختمان» به فرشید نوروزخانی، «توانبخشی امروز» به اعظم حسینی و تغییر مدیرمسئولی نشریات «کوچه ما» به امید میرسلطانی، «گوارش» به رضا ملک‌زاده، «نشر دانش» به محمد محمودی هاشمی، «نامه ایران باستان» به محمد محمودی هاشمی، «مجله شیمی» به محمد محمودی هاشمی، «لقمان» به محمد محمودی هاشمی، «مینودر» به زهرا اصل بیگی، «صبح اقتصاد» به پیمان جلالی، «فرهنگ بوشهر» به نصرالله شفیعی، «کتاب زنان» به طوبی کرمانی، «خلاقیت» به پروین شریل سی، «همشهری سال» به حسین انتظامی، «معارف» به محمد محمودی هاشمی و «مجله باستان‌شناسی و تاریخ» به محمد محمودی هاشمی موافقت شد.
در این جلسه مجوز نشریات «صبح ورزش»، «ایمن گستر»، «گزیده پژوهشهای جهان» و «لاله» به علت چاپ نامنظم در سال گذشته براساس ماده 16 قانون مطبوعات لغو شد.
همچنین مقرر شد در جلسه آتی هیئت نشریات ورزشی مشمول ماده 16 قانون مطبوعات مورد بررسی قرار گیرند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 7:53  توسط   | 

داستانهای ترجمه‌ای نامزد در جایزه روزی روزگاری معرفی شدند

بیانیه دومین دوره جایزه ادبی روزی روزگاری درباره بهترین اثر داستانی غیر ایرانی اعلام شد.

به گزارش مهر، دبیرخانه دومین دوره جایزه ادبی روزی روزگاری برای بررسی آثار داستانی غیر ایرانی که در سال 1386 برای نخستین بار در ایران منتشر شده است، کمیته فنی متشکل از مترجمان اسدالله امرایی، فروغ پوریاوری، مژده دقیقی، رضا سید حسینی، مدیا کاشیگر و کاوه میر عباسی تشکیل داد و از هر یک از اعضای این کمیته درخواست کرد از میان آثار داستانی غیرایرانی که در سال 1386 برای نخستین بار در ایران منتشر شده اند، یک تا سه اثر را که از لحاظ ترجمه تایید می کنند، تا پایان سال 1386 به دبیرخانه معرفی کنند تا هیئت داوری جایزه - بدون آنکه وارد بحث درستی یا نادرستی ترجمه شود - آثار داستانی غیرایرانی را مانند آثار داستانی ایرانی و در کنار آن آثار فقط از لحاظ دو ملاک جایزه - یعنی ارزش ادبی و قابلیت بالقوه جلب مخاطب عام - بررسی کند.
بنابر اصل نانوشته جایزه روزی روزگاری، میان اعضای کمیته فنی هیچ نشست اقناعی برای رسیدن به آثار مورد تایید همه اعضا برگزار نشد و تک تک اعضای کمیته در آزادی کامل، اثر یا آثاری را که خوانده بودند و ترجمه شان را یا درخشان ارزیابی کرده بودند یا به رغم وجود پاره ای نواقص، قابل دفاع و حداقل از لحاظ حسن انتخاب مترجم، بجا و مناسب می دانستند، به دبیر جایزه اعلام کردند.

به رغم آزادی کامل تک تک اعضای کمیته، دو قاعده  سلبی بر انتخابها حاکم بود:

1) نه هیچ ترجمه ای از خود اعضای کمیته، اجازه ورود به جایزه را داشت و نه هیچ اثری از داوران جایزه یا اعضای دبیرخانه که ترجمه ای را در سال 1386 نشر داده بودند؛ که به این ترتیب برای نمونه رمان "دلبرکان غمگین من" نوشته گابریل گارسیا مارکز ترجمه کاوه میرعباسی (نشر نیلوفر) حذف شد.
2) از آنجا که اگرچه جایزه بهترین اثر داستانی غیرایرانی به مترجم اثر تعلق می گیرد، اما جایزه ترجمه نیست، در مورد پیشنهاد اثری واحد با دو ترجمه متفاوت از پیشنهاد دهندگان خواسته شد تا در مورد یک ترجمه توافق کنند چون وظیفه هیئت داوران منحصرا سنجش اثر بر اساس دو ملاک اعلام شده جایزه روزی روزگاری است و نه بحث راجع به این که کدام ترجمه از همان اثر را برگزینند.

حاصل آنکه 12 عنوان کتاب داستانی زیر وارد مرحله یک چهارم نهایی بهترین اثر داستانی غیرایرانی سال 1386 شد.

فهرست بر اساس حروف الفبای نام فارسی اثر است.

1- آبلوموف، ایوان گنچارف، سروش حبیبی، نشر فرهنگ معاصر
2- اپرای شناور، جان بارت، سهیل سمی، نشر ققنوس
3- اما، جین آستین، رضا رضایی، نشر نی
4- بائودولینو، امبرتو اکو، رضا علیزاده، نشر روزنه
5- در انتظار بربرها، جی.ام.کوتزی، محسن مینو خرد، نشر مرکز
6- دم را دریاب، سال بلو، بابک تبرایی، نشر چشمه
7- زنان تروا، سنکا، عبدالله کوثری، نشر فردا
8- ژاک قضا و قدری و اربابش، دنی دیدرو، مینو مشیری، فرهنگ نشر نو
9- شیاطین، فئودور داستایفسکی، سروش حبیبی، نشر نیلوفر
10- کافکا در کرانه، هاروکی موراکامی، مهدی غبرایی، نشر نیلوفر
11- مرگ و پنگوئن، آندری کورکف ، شهریار وقفی پور، نشر روزنه
12- موج ها، ویرجینیا وولف، مهدی غبرایی، نشر افق

کمیته فنی جایزه روزی روزگاری خواندن این 12 اثر را به عنوان 12 ترجمه برتر سال 1386 توصیه می کند اما هیئت داوری جایزه از آنجا که برای خود صلاحیتی برای ورود به بحث تاریخ ادبیات نمی شناسد و نمی خواهد آثار کلاسیکی که در ارزشهای والای ادبی شان جای کمترین تردیدی وجود ندارد را مورد ارزش یابی قرار دهد و برای آنکه به آثار معاصر امکان رقابت با یکدیگر را بدهد، شش اثر این فهرست را که وارد تاریخ ادبیات شده اند داوری نخواهد کرد در صورتی که خواندنشان را توصیه می کند.
به این ترتیب خود به خود شش اثر از میان این 12 اثر وارد مرحله نیمه نهایی جایزه روزی روزگاری در بخش اثر داستانی غیر ایرانی می شوند که میان این شش اثر برای تعیین سه اثری که وارد مرحله بعدی خواهند شد، رای گیری می شود.
مترجمان هر سه اثر، لوح دومین دوره جایزه ادبی روزی روزگاری را دریافت خواهند کرد و بهترین اثر، تندیس این دوره را دریافت می کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 7:52  توسط   | 

نمایشگاه بهاره کتب خارجی آغاز به کار کرد

پنجمین نمایشگاه بهاره کتابهای خارجی با عرضه پنج هزار عنوان کتاب شامل 1500 کتاب جدید در شهرکتاب آغاز شد.

محمدرضا مهدی زاده مدیر فروشگاه و نمایشگاه های خارجی شهرکتاب در گفتگو با مهر، از آغاز به کار پنجمین نمایشگاه بهاره کتابهای خارجی این موسسه خبر داد و گفت: این نمایشگاه از روز (18 فروردین) در ساختمان جدید شهرکتاب در خیابان شریعتی آغاز به کار کرده و تا پنجم اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: نمایشگاه های بهاره ما همیشه پیش از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برپا می شود تا علاقه مندان به کتابهای جدید ضمن خرید کتب مورد نیازشان، با کسب اطلاعات اولیه خرید اصلی خود را در نمایشگاه کتاب تهران انجام دهند و از تخفیف آن بهره مند شوند.
وی افزود: در این نمایشگاه در مجموع پنج هزار عنوان کتاب شامل 1500 عنوان کتاب جدید خریداری شده - که در میانشان کتابهای چاپ اول زیادی دیده می شود - و نیز 3500 عنوان کتابهای پرفروش قبلی وجود دارد. حوزه های موضوعی این کتابها نیز شامل فلسفه، دین، جامعه شناسی، روان شناسی، حقوق، ادبیات، رمانهای کلاسیک و مدرن و هنر شامل طراحی، نقاشی و معماری است.
مهدی زاده با اشاره به میزان فروش کتب خارجی حوزه های مختلف ادبی در ایران، گفت: فروش کتابهای ما در این حوزه ها نشان می دهد که همیشه رمانهای کلاسیک بیش از رمانهای مدرن خریدار داشته است که البته این جریان در حوزه های دیگری مانند پزشکی و یا فنی معکوس است.
مدیر فروشگاه و نمایشگاه های خارجی شهرکتاب همچنین درباره ناشرانی که با این موسسه برای خرید کتاب از آنها و ورودشان به ایران قرارداد دارند، گفت: ما از ناشرانی مانند پینز اند هادسن، نیو هولند، هارپر کالینز، سایمون اند شوستر، کری یی تیو، بلک ویل، رندوم هاوس، ییل، زد بوکس و... کتاب می خریم و در نمایشگاه فعلی نیز این کتابهای عرضه شده با میانگین تخفیف 10 تا 20 درصد عرضه می شود. البته کتابهایی هم در میان آنها دیده می شود که با تخفیف 80 درصدی عرضه می شوند.
این نمایشگاه همه روزه از ساعت 9  تا 20 در ساختمان شهرکتاب واقع در خیابان شریعتی دایر است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 7:50  توسط   | 

اجرای "کریستال تاور" تا پنجم اردیبهشت ادامه دارد

نمایش "کریستال تاور" به کارگردانی نصرالله قادری با تغییر ساعت اجرا از 20 فروردین تا پنجم اردیبهشت در سالن سایه روی صحنه می‌رود.

به گزارش مهر، روابط عمومی نمایش اعلام کرد اجراهای باقیمانده "کریستال تاور" از روز بیستم فروردین آغاز می‌شود و تا پنجم اردیبهشت ادامه می‌یابد، ضمن اینکه ساعت اجرای نمایش به 18:30 تغییر یافته است.
"کریستال تاور" با نمایشنامه‌ای از رونالد گرنز آلمانی به داستان عشق بین شرق و غرب و داستان انفجار برج‌های دوقلو می‌پردازد. این نمایش را محسن حسینی و قادری دراماتورژی کرده‌اند و حسینی، مهرخ افضلی، محمود هندیانی، وحید جباری، بهرام تشکر، سارا عباسپور و حسام منظور بازیگران آن هستند.
نمایش "کریستال تاور" از روز 20 فروردین ساعت 18:30 در تالار سایه روی صحنه می‌رود. مدت زمان اجرای نمایش 80 دقیقه و بهاء بلیت آن 2500 تومان است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:35  توسط   | 

دوسالانه نقاشی تا 28 فروردین تمدید شد

مؤسسه فرهنگی هنری صبا مهلت بازدید از نمایشگاههای هشتمین دوسالانه ملی نقاشی معاصر ایران و نخستین کارگاه هنری خط، رنگ، حضور را تا 28 فروردین تمدید کرد.

به گزارش مهر، روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر اعلام کرد این مجموعه با توجه به استقبال چشمگیر علاقمندان مهلت بازدید از نمایشگاههای هشتمین دوسالانه ملی نقاشی معاصر ایران و نیز آثار منتخب ارائه شده در نخستین کارگاه هنر مقاومت خط، رنگ، حضور را تا 28 فروردین تمدید کرده است.
برنامه بعدی مجموعه صبا میزبانی نمایشگاه بزرگ نخستین دوسالانه بین‌المللی عکس جهان اسلام است که با حضور هنرمندان دهها کشور جهان برپا می‌شود. صبا برای سال شکوفایی و نوآوری برنامه‌ها و فعالیت‌هایی ویژه در نظر گرفته است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:31  توسط   | 

شش سالن میزبان یازدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی

اجراهای صحنه‌ای یازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران در شش سالن حرفه‌ای و دانشگاهی در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، ستاد خبری جشنواره اعلام کرد با نزدیک شدن ایام برگزاری جشنواره با همکاری تالار مولوی، دانشکده سینما تئاتر، حوزه هنری و اداره کل هنرهای نمایشی شش سالن برای اجراهای صحنه‌ای در نظر گرفته شد.
سالن‌های اصلی و کوچک تئاتر مولوی، پلاتوهای مرکزی و عروسکی دانشکده سینما تئاتر، تالار هنر و تماشاخانه مهر از هفت تا 14 اردیبهشت شاهد اجرای نمایش‌های بخش‌های مسابقه بین‌الملل و مدرسان دانشگاه خواهند بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:25  توسط   | 

نخستین کنسرت ارکستر سمفونیک با رهبر جدید

نخستین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در سال جدید به رهبری منوچهر صهبایی از 11 اردیبهشت به مدت سه شب از ساعت 21 در تالار وحدت برگزار می شود.

منوچهر صهبایی رهبر ارکستر سمفونیک تهران با اعلام این خبر در گفتگو با مهر، گفت: پس از سامان گرفتن اوضاع ارکستر سمفونیک تهران و انجام آزمون از نوازنده های تازه وارد، بنا داریم نخستین اجرای ارکستر سمفونیک تهران را با اجرای آثاری از برخی از آهنگسازان روس برگزار کنیم.
وی در توضیح قطعات درنظر گرفته شده برای اجرای ارکستر سمفونیک تهران گفت: اعضای ارکسترسمفونیک تهران در حال حاضر مشغول تمرین آثاری از آهنگسازانی چون "موسورگسکی"، "راخمانینوف" و " برودین" هستند چراکه معتقدم در شرایط فعلی ایران رابطه دوستانه ای را با روسیه دارد و این کشور همسایه هم از نظر سیاسی و هم از جهت فنی و تکنولوژی به نوعی حامی کشورمان است به همین دلیل بد ندیدم که به پاس این دوستی و مستحکم شدن روابط فی مابین قطعاتی از آهنگسازان روس را توسط ارکستر سمفونیک اجرا کنیم.
رهبرارکستر سمفونیک تهران درباره روند برگزاری آزمون اعضای ارکستر گفت: با نظم و ترتیبی که در ارکستر سمفونیک برقرار شده سطح کیفی ارکستر از گذشته به مراتب بالاتر رفته و در این بین برگزاری آزمون از نوازنده های جدید به برقراری این نظم کمک شایسته ای کرد از همین رو اگر ارکستر سمفونیک در اجرایی که پیش رو داریم موفق عمل کرد از ادامه آزمون نوازنده های ارکستر صرف نظر می کنم.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:19  توسط   | 

"پابرهنه در بهشت" از چهارشنبه در دو سینما

"پابرهنه در بهشت" نخستین ساخته بلند سینمایی بهرام توکلی از روز 21 فروردین در دو سینما در تهران به نمایش عمومی درمی‌آید.

غلامرضا فرجی مدیر پخش سوره سینما که پخش "پابرهنه در بهشت" را بر عهده دارد به مهر گفت: "این فیلم از روز 21 فروردین در دو سالن عصر جدید 1 و ایران اکران می‌شود. نمایش عمومی این فیلم را در شرایط موجود با دو سینما آغاز می‌کنیم، اما در آینده نزدیک به سالن‌های آن افزوده خواهد شد."

هومن سیدی در نمایی از "پابرهنه در بهشت"

وی در ادامه درباره زمان اکران "پابرهنه در بهشت" افزود: "من به انتخاب زمان خاص برای اکران فیلم اعتقاد ندارم. زیرا فکر می‌کنم اگر فیلمی قرار باشد بفروشد در هر زمانی می‌تواند مخاطب را جذب کند. اما به هر حال با تبلیغات برای اکران موفق این فیلم تلاش خواهیم کرد."
فرجی ادامه داد: "در حال مشغول ساخت تیزر فیلم هستیم و فکر می‌کنم به زودی شرایط پخش آن نیز فراهم شود. اما از یکشنبه هفته آینده تبلیغات شهری و مطبوعاتی شروع خواهد شد. با تمام شرایطی که هم اکنون اکران "پابرهنه در بهشت" دارد، اما من باز هم فروشی خوب برای آن پیش‌بینی می‌کنم."
"پابرهنه در بهشت" داستان یک روحانی جوان است که داوطلبانه وارد محل نگهداری جمعی از بیماران صعب‌العلاج می‌شود و خود را وقف خدمت به آنان می‌کند. این فیلم توانست در جشنواره بیست و پنجم فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول را از آن خود کند. امین تارخ، هومن سیدی، افشین هاشمی، فهیمه راستکار، نگار جواهریان و ... از جمله بازیگران فیلم هستند.
از دیگر جوایز "پابرهنه در بهشت" در جشنواره بیست و پنجم فیلم فجر می‌توان به سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری، بهترین صدابرداری و بهترین بازیگر مکمل مرد برای افشین هاشمی اشاره کرد. ضمن اینکه فیلم در یازده رشته نامزد تندیس جشن یازدهم خانه سینما شد و در سه رشته جایزه را برد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:17  توسط   | 

بهار تئاتر ایران آغاز می‌شود

تئاتر ایران از روز 20 فروردین‌ با ادامه اجرای برخی نمایش‌های سال 86 در مجموعه تئاتر شهر و تالار مولوی فعالیت خود را در سال جدید آغاز می‌کند.

به گزارش مهر، تئاتر 87 در حالی کار خود را آغاز می‌کند که تعدادی از نمایش‌های روزهای پایانی سال گذشته دوباره اجراهای خود را از سر می‌گیرند. طبق برنامه "کلبه عموتم" به کارگردانی بهروز غریب‌پور که سال گذشته در فرهنگسرای بهمن به صحنه رفته بود، از 20 فروردین در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا می‌شود.
این نمایش بر اساس کتابی به همین نام نوشته هریت بیچر استو از حضور بازیگرانی نظیر سیامک حلمی، محمد ساربان، سیاوش چراغی‌پور و نسیم ادبی و تعدادی دیگر از هنرمندان تئاتر بهره می‌برد و به داستان برده‌داری و تبعیض نژادی در ایالات متحده می‌پردازد.
نمایش "تهرن" به کارگردانی محمود استادمحمد که سال 86 در سالن قشقایی روی صحنه رفته بود، از فردا اجرای خود را از سر می‌گیرد. این نمایش با بازی اصغر همت، خسرو احمدی، هدی ناصح و هنرمندان دیگر تئاتر به آئین زار در سواحل جنوبی کشور در دوران مشروطه می‌پردازد.

کلبه عمو تم

اما امیر دژاکام با دو نمایش "امپراتور و آنجلو" و "سه‌گانه میتراس" در سالن چهارسو از 20 فروردین پذیرای تماشاگران خواهد بود. "امپراتور و آنجلو" نوشته ایوب آقاخانی با بازی بهرام ابراهیمی و شیرین بینا زندگی دو مهاجر را در آمریکا روایت می‌کند. اما "سه‌گانه میتراس" دارای سه اپیزود است و بهرام ابراهیمی، شهرام عبدلی، رحیم نوروزی و نسیم ادبی در آن بازی کرده‌اند.
"کریستال تاور" کار جدید نصرالله قادری دیگر نمایش مجموعه تئاتر شهر است که در باقیمانده اجراهای خود از سال 86 از 20 فروردین در سالن سایه روی صحنه می‌رود. این نمایش به داستان رابطه عشق بین شرق و غرب و انفجار برج‌های دوقلو می‌پردازد و محسن حسینی و مهرخ افضلی از جمله بازیگران این نمایش هستند.
اما نمایش "خنجره‌ها" به کارگردانی امیر آتشانی آخرین کاری است که اجرای مجدد خود از 20 فروردین در کارگاه نمایش از سر می‌گیرد. این نمایش که با بازی امیر آتشانی همراه است، به داستان تعزیه‌خوانی می‌پردازد که بعد از سال‌ها اولیاخوانی به خاطر بروز مشکلات مالی اشقیاخوان می‌شود.
بعد از پایان اجرای این نمایش‌ها تئاتر شهر میزبان نمایش‌هایی جدید می‌شود که برخی از آنها در جشنواره‌های تئاتری از جمله جشنواره آئینی ستنی و جشنواره تئاتر فجر اجرا شده‌اند. نمایش‌هایی نظیر "حسن و دیو راه باریک پشت کوه" افشین هاشمی، "غولتشن‌ها" حمید پورآذری و "کادنس" نیما دهقان در سالن‌های قشقایی، سایه و کارگاه نمایش.
سالن اصلی نیز اواخر اردیبهشت به میزبانی نمایش "کانال کمیل" به کارگردانی کورش زارعی می‌رود. "مرگ تدریجی آقای ترکاشوند" مسعود رایگان، "تبرئه‌شدگان" منیژه محامدی و "ماچیسمو" محمد یعقوبی از جلمه نمایش‌های دیگری هستند که در سالن‌های مختلف مجموعه تئاتر شهر اواخر فصل بهار به صحنه می‌روند.
در تالار مولوی نیز نمایش "تئاتر بی‌حیوان" کار مهدی مکاری از اواخر فروردین اجرای خود را از سر می‌گیرد. این نمایش که با بازی کورش نریمانی و سیامک صفری از اوایل اسفند 86 اجرای خود را در سالن اصلی مولوی شروع کرده بود، با استقبال خوب مخاطبان همراه شد و اجرای مجدد این نمایش نیز شروعی خوب برای تالار مولوی در سال جدید خواهد بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:10  توسط   | 

۳۲‬مقاله به همايش ملي انيميشن ايران راه يافت

ایرنا - اسامي ‪ ۳۲‬مقاله برگزيده همايش ملي انيميشن ايران از سوي دبيرخانه اين رويداد اعلام شد.
هيات علمي نخستين همايش ملي انيميشن ايران، با بررسي مقالات ارسالي به دبيرخانه اين همايش، ‪ ۳۲‬مقاله را مورد پذيرش نهايي قرارداد .
به گزارش روابط عمومي همايش ملي انيميشن ايران،اسامي ارايه‌دهندگان و عنوان مقاله‌ها به ترتيب، اسفنديار احمديه (انيميشن مدرن و انيميشن سنتي)، ايرج اسماعيلپورقوچاني (از جان بخشي تا پويانمايي)، سيدمسعود امامزاده (چيستي، چرايي و چگونگي در توسعه انيميشن ايران)، كوروش برزگر (دهگام اقتباس از سوژههاي حساسيتزا براي انيميشن)، ساسان پسيان (انيميشن:ضرورت پذيرش جهاني)، سيدعباس پويا (پويايي -پويانمايي در گستره انقلاب ديجيتال)، فاطمه جعفري (ابعاد تجربه گرايي در سينماي انيميشن) و محمدرضا حسنايي با مقاله‌اي به عنوان زمان تغيير قواعد در سينماي انيميشن آمريكا از حاضران در اين رويداد خواهند بود.
شيوا حسينپور (معرفي ساختار مفصلهاي آرماتورهاي استاپ موشن)، محمدعلي حسين نژاد (تشكيل و توسعه سازمانهاي خلاق در حوزه انيميشن ايران)، بهزاد خداپرستي (ساختار روايت بصري در انيما و راهكارهاي توليد به اين سبك)، داريوش دالوند (جايگاه صنعت و تجارت انيميشن در سنگاپور و ايران)، پيمان دهقاني (داستانهاي قرآن و قابليت تجلي آن در انيميشن)، محمدرضا روحاني (بخش خصوصي و توليد انيميشن در ايران)، حسن زريابي يكتا (نگرش كودكان ايراني پيرامون شكل شخصيتهاي مورد علاقه در فيلمهاي انيميشن)، محمود سلطانپور (قصه، افسانه و اسطوره در انيميشن ايران)، سيدحسن سلطاني (چالشهاي توليد انيميشن در ايران) و اميرمسعود علمداري با مقاله اشتغالزايي در صنعت انيميشن از ديگرآثار پذيرفته شده به همايش ملي انيميشن هستند.
همچنين مهدي علمداري (افسانه هاي عاميانه و انيميشن)، فريد فرخنده كيش (انيميشن ملي نيازمند مهندسي مجدد است)، فاطمه فلاحيان (انيميشن محدود، تخيل نامحدود)، رخساره قائم مقامي (انيميشن مستند، پنجرهاي تازه به جهاني كهنه)، سيدعليرضا گلپايگاني (انيميشن ملي)، ناصر گل محمدي (استعداد، نياز، آموزش و صنعت در رسانه انيميشن)، محمد جمال محمدپور (كات اوت كامپيوتري: اجرايي نو از روش قديمي)، مژگان محمدي نژاد (نقش انيميشن در فرهنگسازي و آموزش كودكان و نوجوانان)، هدي مسعودي (كاربرد نشانهشناسي در تحليل متون انيميشن)، حسين ملايمي (كميك استريپ: حلقه مفقوده در زنجيره صنعت انيميشن ايران) و مينا نقش نژاد و آذين آزادي با مقاله معرفي و بررسي نقش تفكر عنصرگرايانه در دستيابي به انيميشن بومي ايران از ديگر حاضران در اين رويداد به شمار مي‌روند.
احمد نوري (آموزش تخصصي هنر)، زهره نهارداني (دنياي فانتزي) و شيوا وزيري با مقاله فرايند اقتباس در فيلمهاي بلند انيمشين نيز در همايش ملي انيميشن ايران حضور خواهند داشت.
نخستين همايش ملي انيميشن ايران، اول و دوم ارديبهشت در دانشكده صدا و سيما برگزار ميشود.
اين همايش را مركز گسترش سينماي مستند و تجربي معاونت امور سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به همراه انجمن سينمايي فيلمسازان انيميشن ايران (آسيفاي ايران)، دانشكده صدا و سيما، فرهنگستان هنر، پويامهر، شبكه چهار، پيلبان انيميشن، دانشگاه هنر و دانشگاه تربيت مدرس، برگزار مي‌كند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:53  توسط   | 

نام‌نويسي آزمون كارداني آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي 3 ارديبهشت آغاز مي‌شود

ایرنا - نام نويسي از داوطلبان براي شركت در آزمون ورودي دوره‌هاي كارداني نظام جديد آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي وابسته به وزارت آموزش و پرورش از سوم ارديبهشت آغاز مي‌شود.
سازمان سنجش آموزش كشور در اطلاعيه‌اي از علاقه مندان خواست براي ثبت نام در اين آزمون از ساعت ‪ ۹‬ سوم ارديبهشت به سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني ‪ www.sanjesh.org‬مراجعه كنند.
داوطلبان تا روز  ‪۱۵‬ارديبهشت براي ثبت نام در اين آزمون فرصت دارند.
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص شرايط و ضوابط و نحوه نام نويسي از داوطلبان در نشريه پيك سنجش روزهاي ‪ ۲۶‬فروردين و همچنين دوم اريبهشت منتشر مي‌شود.
آزمون دوره‌هاي كارداني نظام جديد آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي سال ‪ ۱۳۸۷‬در روز چهارم مرداد برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:47  توسط   | 

دومين همايش تئاتر دانشگاهي ‪۳۱‬فروردين آغاز مي‌شود

ایرنا - دومين همايش تئاتر دانشگاهي ‪ ۳۱‬فروردين تا دوم ارديبشت در تالار مولوي برگزار مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي خانه تئاتر دانشگاهي ايران، اين همايش با محوريت آسيب شناسي اين هنر و بررسي آموزش تئاتر در دانشگاه‌هاي تئاتري و غير تئاتر برگزار مي‌شود.
محمدرضا خاكي دبير دومين همايش تئاتر دانشگاهي گفت: تاكنون بيش از ‪۲۰‬ مقاله از دانشجويان و استادان كشور در موضوعات مختلف به دبيرخانه رسيده است كه برخي از مقالات از دانشجويان ايراني خارج از كشور است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:44  توسط   | 

براي نخستين بار دوسالانه نقاشي دو بار جايزه مي‌دهد

ایرنا - براي نخستين بار در كشور هفتمين دوسالانه ملي نقاشي معاصر ايران با برگزاري يك مراسم ويژه براي دومين بار به برگزيدگان خود جايزه مي‌دهد.
به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر تهران، مراسم اهداي جوايز به برگزيدگان مرحله دوم هفتمين دوسالانه ملي نقاشي معاصر ايران، روز ‪ ۲۸‬فروردين ‪ ۱۳۸۷‬در تالار اجتماعات موزه هنرهاي معاصر تهران برپا مي‌شود.
اين دوسالانه پيش از اين در تاريخ ‪ ۲۲‬اسفند ‪ ۱۳۸۶‬اين دوسالانه يكبار به برگزيدگان خود در مرحله نخست جوايزي اهدا كرد.
مراسم اهداي جوايز مرحله نخست اين دوسالانه با حضور محمد حسين صفار هرندي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، محمد حسين ايماني خوشخو معاون هنريي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و حسين نيرومند مشاور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.
نمايشگاه هفتمين دوسالانه ملي نقاشي معاصر ايران، روز ‪ ۲۳‬بهمن ‪ ۱۳۸۶‬در دو بخش موضوعي و آزاد به تفكيك دو گروه سني بالاي ‪ ۴۰‬سال و زير ‪ ۴۰‬سال برپا شد و تا ‪ ۲۸‬فروردين ‪ ۱۳۸۷‬ادامه دارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:40  توسط   | 

به مناسبت روز ملي هسته اي بازديد از اماكن تاريخي نيم بهاست

ایرنا - سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي به مناسبت روز ملي فناوري هسته‌اي بازديد از اماكن، ابنيه و موزه‌ها را نيم بها اعلام كرد.
به گزارش روابط عمومي معاونت فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي، به مناسبت ‪ ۲۰‬فروردين و همزمان با روز ملي فناوري هسته اي بازيد از مكان‌هاي تاريخي، موزه‌هاي و بناهاي تحت اختيار اين سازمان به صورت نيم بهاست.
براساس اين گزارش، علاقه مندان به ديدن آثار تاريخي و موزه‌ها مي‌توانند از ديدن آنها به صورت نيم بها بهره مند شوند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:37  توسط   | 

ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه جامع علمي كاربردي آغاز مي‌شود

ایرنا - ثبت نام و انتخاب واحد پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي كارداني و كارشناسي پيوسته و ناپيوسته دانشگاه جامع علمي كاربردي از ‪ ۲۰‬فروردين آغاز مي‌شود.
روابط عمومي دانشگاه جامع علمي كاربردي اعلام كرد:پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي فوق بايد از ‪ ۲۰‬تا ‪ ۲۶‬فروردين ‪ ۱۳۸۷‬با در دست داشتن مدارك لازم به محل مركز قبولي خود مراجعه نمايند.
همچنين شروع كلاس‌ها از‪ ۳۱‬فروردين، ثبت نام متاخرين ازسوم الي پنجم ارديبهشت، حذف و اضافه چهاردهم تا شانزدهم ارديبهشت و حذف اضطراري پانزدهم و شانزدهم تير انجام مي‌گردد.
بنا براين گزارش پايان كلاس‌ها ‪ ۱۷‬مرداد و زمان امتحانات پايان ترم بيست و يكم مرداد تا پنجم شهريور ‪ ۱۳۸۷‬مي‌باشد.
اين گزارش حاكي است، مدارك لازم جهت ثبت نام پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي كارداني و كارشناسي پيوسته وناپيوسته دانشگاه جامع علمي كاربردي، شامل تصوير تمام صفحات شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت ،شش قطعه عكس ‪۳ * ۴‬ همانند و تمام رخ، اصل فرم استفاده از سهميه شاغلين مندرج در دفترچه‌هاي راهنماي آزمون كارداني و كارشناسي كه توسط مقام مسئول محل اشتغال تاييد شده باشد، اصل و تصوير گواهينامه پايان تحصيلات متوسطه است.
لازم به ذكر است، فرم شاغلين تنها براي متقاضيان استفاده از اين سهميه، الزامي است.
همچنين مدارك پذيرفته‌شدگان مقطع كارشناسي پيوسته نيز شامل اصل و تصوير گواهينامه پايان دوره يك ساله پيش دانشگاهي و يا مدرك رسمي ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه مي‌باشد.
بنا براين گزارش، مدارك لازم جهت ثبت نام پذيرفته‌شدگان مقطع كارشناسي ناپيوسته نيز شامل اصل و تصوير گواهينامه پايان تحصيلات دوره كارداني است.
گفتني است، ارائه اصل فرم تاييديه معدل پذيرفته شدگاني كه گواهي پايان دوره مقطع قبلي براي آنان صادر نشده ، براي كليه مقاطع فوق الزامي است.
روابط عمومي دانشگاه جامع علمي كاربردي در پايان تاكيد كرد، مرخصي ، ميهمان شدن، انتقال و تغييررشته در ترم اول تحصيل ممنوع مي‌باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:35  توسط   | 

جشن نوروزی وی‍ژه خانواده های معلولان برگزار می شود

خانه سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 با همکاری انجمن معلولان ایران جشن ویژه شهروندان معلول وخانواده هایشان را برگزار می کند.

به گزارش سما به نقل از روابط  عمومی شهرداری منطقه 6، این مراسم درروز 23 فروردین از ساعت 9 تا 16 در خانه سلامت ایرانشهر واقع در ضلع شمال شرقی باغ هنرمندان، خیابان بهشهر برگزار می شود.
در این جشن علاقه مندان می توانند از ویزیت رایگان پزشکی و تست غربالگری دیابت نیز بهره مند شوند.
برگزاری نمایشگاه از آثار ارائه شده سفره هفت سین و تخم مرغ رنگی از برنامه های جانبی این جشن است که به آثار برگزیده با نظر داوران جوایزی اهدا می شود.
شایان ذکر است اداره سلامت معاونت امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه تا روز 22 فروردین پذیرای آثار هنری هفت سین معلولان گرامی است و علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این مراسم می توانند با شماره تلفن های 88557244-88059085 و 88614008 تماس حاصل نمایند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:45  توسط   | 

ترویج فرهنگ سبز زیستن در هفته جهانی سلامت

اداره فضای سبز شهرداری منطقه 11، به مناسبت هفته جهانی سلامت، در نمایشگاهی که به همین منظور در بوستان دانشجو برپا شده است، شرکت نمود.

به گزارش سما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، این نمایشگاه از 17تا 23فروردین دایر است و شهروندان می توانند خدمات مشاوره رایگان گیاه پزشکی، توزیع بروشور، توزیع بذر سبز و گل های فصلی، کود کامل برای گیاهان زینتی را از غرفه فضای سبز دریافت نمایند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:43  توسط   | 

کلاس های مرکز آموزش گل و گیاه شهرداری منطقه 9 در فصل بهار برگزار می شود

مرکز آموزش گل و گیاه شهرداری منطقه9 (وابسته به معاونت امور شهری و فضای سبز) در ادامه فعالیت های آموزشی خود با هدف آشناتر کردن شهروندان ساکن منطقه با روش های کاشت و پرورش گیاهان مختلف، اقدام به برگزاری کلاس هایی ویژه فصل بهار می کند.

به گزارش سما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 9، معرفی گیاهان آپارتمانی و روش های نگهداری و تکثیر آن ها (شنبه ها)، آشنایی با درخت و درختچه و بازدید از بوستان المهدی (یکشنبه ها) و آشنایی با گل های فصلی، سبزی کاری در زمین و جعبه (دوشنبه ها)، عنوان کلاس هایی است که از سوی مرکز آموزش گل و گیاه شهرداری منطقه9، برای فصل نخست سال شهروندان ساکن این منطقه در نظر گرفته شده است.
بنابراین گزارش علاقه مندان به بهره گیری از مباحث آموزشی این کلاس ها می توانند از ساعت 10 تا 12 روزهای یاد شده به مرکز آموزش گل و گیاه شهرداری منطقه 9 واقع در ضلع جنوب شرقی میدان آزادی، بوستان المهدی، مقابل دریاچه مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66017754 تماس بگیرند.
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:38  توسط   | 

فيگورهاي آزاده خواجه نصيري در تهران نمايش داده شدند

نمايشگاه نقاشي‌هاي فيگوراتيو آزاده خواجه ‌نصيري از ۱۷ فروردین در محل نگارخانه‌ مميز خانه‌ هنرمندان ايران برپا شد.
به گزارش ايسنا، اين نقاشي‌ها حاصل هنرمندي يك‌سال اخير خواجه ‌نصيري است كه تا روز 22 فروردين‌ در نگارخانه‌ يادشده بر ديوار مي‌مانند.
اين نقاشي‌هاي فيگوراتيو با تأكيد بر انسان‌نمايي و موضوع‌هاي اجتماعي كار شده‌اند و انواع فرم‌هاي بدن انسان با رنگ‌هاي اكسپرسيونيستي و نسبتا شاد در عمده‌ي كارها وجود دارند.
اين هنرمند نقاش باور دارد، هدف هر هنرمند برقراري ارتباط با مخاطب است بنابراين او نيز با اين نمايشگاه مي‌خواسته ميزان توجه مخاطبان به كارهايش را بداند.
اين سومين نمايشگاه انفرادي آزاده خواجه نصيري به شمار مي‌رود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:31  توسط   | 

مراقب و ناظر بالاي سر فرهنگ باشيد

وزير فرهنگ‌ و ارشاد اسلامي سال 1387 را سال شکوفايي فرهنگي در کشور ياد کرد و گفت: مصمم هستيم امسال را به‌ ويتريني از بهترين خدمات و شايسته‌ترين اقدامات فرهنگي و هنري تبديل سازيم.
به گزارش ايسنا، محمد حسين صفارهرندي روز ۱۸ فروردین ۱۳۸۷ در جمع کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و در مراسمي که به مناسبت سال جديد برگزار شده بود، افزود: در سي‌امين سال پيروزي انقلاب اسلامي بايد شکوفايي فعاليت‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بيش از هر وزارتخانه و دستگاه ديگر، تجلي و نمود پيدا کند.
وي اظهار داشت: تلاش دولت و مجلس و اختصاص بودجه مناسب‌تر، توجه و اقبال بيشتر به‌ سمت بخش فرهنگ و هنر را گواهي مي‌دهد که اين حمايت‌ها سبب مي‌شود در سال جديد در مسير به صحنه آمدن انديشه، ذهن و دل‌ها براي شکوفايي فرهنگ و هنر از امکانات مالي بهتري نيز برخوردار باشيم.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به اقدامات فرهنگي صورت گرفته در دولت نهم ، فعاليت‌هاي اين وزارتخانه را کم‌نظير ارزيابي کرد و گفت: بيان اين اقدامات به اين معنا نيست که بخواهيم کار تبليغاتي کنيم بلکه مي‌خواهيم با نگاهي به عملکردها به تقويت فعاليت‌هايي که منجر به توفيق شده است همت گماريم.
صفار هرندي افزود: در بخش سينمايي کشور در سي‌سال گذشته کارهاي ريز و درشتي صورت گرفته که البته آنهايي که با هدف خدمت و پيشرفت فرهنگ و هنر صورت گرفته شايسته سپاسگزاري است، اما بسياري از کارها نيز انجام نشده که دولت نهم آنرا در دستور کار خود قرار داد.
وي گفت: تجربه سي سال گذشته اين فرصت را پيش‌رو قرار داد تا راه پيش‌روي خود را بشناسيم و از تکرار اشتباهات جلوگيري کنيم.
او از بازسازي سالن‌هاي فرسوده سينما در دو سال اخير به‌عنوان يکي از اقداماتي که تاکنون بدان توجه نشده بود اشاره کرد و افزود: معاونت سينمايي وزارتخانه براي اين منظور براي اولين‌بار آستين همت بالا زده و صاحبان سينما را جزو بخش خصوصي کشور تلقي مي‌شوند را ياري داده تا وضعيت سينماها را براي حضور مردم بهبود بخشند.
وي اظهار داشت: در دو سال گذشته حدود 50 سالن سينما به‌طور کامل بازسازي و يا به گونه‌اي قابل استفاده براي مردم شده است و اين حمايت‌ها ادامه خواهد يافت.
به گزارش ايسنا، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه از برطرف کردن برخي اتهام ها که بعضا طي سال‌هاي گذشته گريبانگير بخش فرهنگ و هنر شده بود را از ديگر اقدامات انجام شده ياد کرد و گفت: در اين دوره فعاليت‌هاي همکاران در جهت پالايش و سالم‌سازي محيط فرهنگي هنري بوده و در جهت حفظ کرامت هنر و هنرمند و کساني که به ميهماني بزرگ هنرمندان وارد مي‌شوند قدم برداشته است.
صفارهرندي افزود: برپايي جشنواره فيلم فجر در سال گذشته نشان داد که جهت‌گيري اين بخش صحيح بوده و در سمت و سوي ارزش‌ها و آرمان‌هاي جامعه صورت گرفته است و حاصل آن مورد پذيرش جامعه و اهل هنر و حتي خارج از کشور است.
او کارنامه بخش نمايشي و تئاتر را کارنامه‌اي قابل قبول ارزيابي کرد و گفت: سال گذشته سال رويکرد بازسازي و تامين امنيت براي سالن‌هاي نمايش بوده است.
وي افزود: در برخي از استان‌ها براي ساخت سالن طي 18 سال تنها 30 درصد پيشرفت کاري داشته است که در اين دوره به همت همکاران در مدت حدود 9 ماه به بهره برداري رسيد.
او تقويت تئاتر شهرستان‌ها، کارهاي فاخر نمايشي و اعزام گروه‌هاي هنري از مرکز به مناطق محروم کشور و فعاليت در بخش تئاتر آييني ، ديني و ملي و کارهاي مشترک با حوزه‌هايي نظير موسيقي را از جمله اقدامات اين بخش ذکر کرد و گفت: حاصل اين فعاليت‌ها اين بود مردم با عرصه‌هاي مختلف فرهنگي هنري، سينمايي، نمايشي و موسيقي و ... آشتي کردند.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خاطرنشان كرد: اگر رضايت خداوند در مسير فعاليت‌ها حاصل شد، مطمئنا خشنودي مردم تامين خواهد شد و اگر خداي ناکرده اقدامي در جهت خشم خداوندي صورت گيرد، همين مردم گريبان آن کسي را خواهد گرفت که هويت و فرهنگ دير پاي اين سرزمين را لگد کوب خواسته‌هاي دشمن کرده است.
هرندي به فيلمي که از اکران آن جلوگيري شد اشاره و ابراز عقيده كرد: فيلمي که به‌حق، دوستان ما جلوي اکران آنرا گرفتند. فيلمي که اگر منصفانه بنشينيم و آن را در دادگاه وجدان ملي و ديني مرور کنيم حتي يک نکته مثبت در آن ديده نمي‌شود. اين فيلم هر بدي در درون خود جاي داده و از اتهام به خدا و دين تا اتهام به مردم و به‌ايرانيان و تحقير هموطنان خودش و سياه‌نمايي در جامعه‌اي که هر روز در حال پيشرفت و ترقي است را در خود جاي داده چه‌توجيهي دارد، حتي اجازه دهيم که چنين فيلمي توليد شود.
وي افزود: معلوم است که نبايد چنين فيلمي مجوز بگيرد و اکران شود و معلوم است که با کساني که توسعه‌دهنده چنين فرهنگي هستند بايد برخورد شود و تا در جايگاه خدمت‌گزاري هستيم قطعا اجازه نخواهيم داد، فرهنگ ما سر از همان جاهايي درآورد که بيايند هنرمند جماعت را به عنوان متهم رديف يک توسعه تباهي در اين جامعه معرفي کنند.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: اگر جلوي فيلمي گرفته شود، يعني هر فيلمي که شبيه آن است نبايد ساخته شود، ما با کسي دشمني نداريم و با برادر عزيز هنرمندي که در کارنامه کاري خودش کارهاي شايسته‌اي هم ارايه کرده نيز خصومت نداريم، ما مي‌گوييم خصومت واقعي با آن هنرمند را کساني دارند که مي‌خواهند او را خلاصه کنند در يک اثري که اتفاقا آن اثر بدترين کار اوست.
او در بخش ديگري از سخنانش خطاب به کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: همه شما بايد به‌عنوان يک ناظر و کنترل‌کننده بالا سر فرهنگ مراقب باشيد و اجازه ندهيد حتي يک سر سوزن مسامحه و خرابکاري صورت گيرد و به نام شما و از زير دست شما سندي پليد صادر و منتشر شود.
صفارهرندي مظلوميت بخش فرهنگ را تابع عوامل بسياري از جمله «بد عملي در حوزه فرهنگ» و «بودجه» دانست و افزود: بارها و بارها گفتيم که به فرهنگ ظلم شده و موضوعات زيادي سبب پيش آمدن اين مظلوميت بوده که يکي از آنها بودجه است، اما دهها موضوع ديگر است که دليل مظلوميت فرهنگ و ناديده گرفتن بخش فرهنگ بوده است که يکي از آنها بد عملي در حوزه فرهنگ است.
وي اظهار داشت: بدعملي سبب مي‌شود که فعاليت در حوزه فرهنگ مشکل‌ساز و زحمت تلقي شود و در نتيجه بودجه از اين مسير منحرف و در جاهاي ديگر صرف مي‌شود.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اين مطلب که «اگر يک کار فرهنگي و هنري زيبا و در خور و تراز جامعه صورت گيرد اين مظلوميت تبديل به موقعيت استثنايي مي شود» گفت: اگر امسال کارنامه درخشاني از اهالي فرهنگ و هنر صادر شود کارهاي شايسته‌اي انجام گيرد ، خواهيد ديد که اين اقدامات در جذب حمايت‌هاي بيشتر بسيار موثر واقع مي‌شود.
صفارهرندي تاکيد کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بايد نشان دهد، صلاحيت اين را دارد که زمام‌دار فرهنگي جامعه باشد و به‌عنوان رسمي‌ترين دستگاه فرهنگي کشور بقيه را به دنبال خود بکشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:27  توسط   | 

نامزدهاي انجمن منتقدان در جشنواره بيست وششم معرفي شدند

نامزدهاي بخش‌هاي مختلف داوري انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي در جشنواره بيست و ششم فيلم فجر براي برپايي جشن انجمن در 28 فروردين مشخص شد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي انجمن منتقدان و نويسندگان سينماي ايران، اين تشكل براي نخستين بار در قالب چهار گروه داوري در بخش‌هاي مختلف سينماي ايران (فيلم كوتاه، مستند و بلند) و بين الملل در بيست و ششمين جشنواره بين المللي فيلم فجر حضور داشت.
بنابراين گزارش، نامزدهاي داوران انجمن منتقدان و نويسندگان در بيست و ششمين جشنواره فيلم فجر به شرح زير است:

* بخش سينماي مستند ايران
فيلم‌هاي بلند: كودك ديروز خيال از دلارام كارخيزان، تينار ساخته مهدي منيري و جادوگر به كارگرداني رضا درميشان
مستندهاي كوتاه: روشنان از محسن رمضان‌زاده، قدرت ساخته مهرناز اسدي و سيانوزه از رخساره قائم مقامي
رامتين شهبازي، محمدرضا فهميزي و هادي مقدم دوست داوران بخش مستند بودند.

* بخش فيلم كوتاه
نقش از شيما منفرد، در خانه ما ساخته مريم كشكولي‌نيا و بومرنگ به كارگرداني داريوش غريب‌زاده
فريبا اشويي، علي افشار و زهرا قزيلي در بخش فيلم كوتاه داوري آثار حاضر در جشنواره فيلم فجر را بر عهده داشتند.

* بخش بخش سينماي ايران (بلند)
هيأت داوران بخش سينماي ايران (بلند) نامزدهاي خود را در بخش‌هاي مختلف به شرح زير معرفي كردند:
- بهترين فيلم:
به همين سادگي از رضا ميركريمي، فرزند خاك از محمدعلي باشه‌آهنگر، تنها دوبار زندگي مي‌كنيم از بهنام بهزادي، ريسمان باز از مهرشاد كارخاني و ديوار ساخته محمدعلي طالبي.
- بهترين كارگرداني:
رضا ميركريمي، بهنام بهزادي، محمدعلي باشه‌آهنگر، محمدعلي طالبي و مهرشاد كارخاني.
- بهترين فيلمنامه:
به همين سادگي، تنها دوبار زندگي مي‌كنيم، فرزند خاك، ديوار و كنعان.
- بهترين بازيگر مرد:
رضا ناجي براي فيلم آواز گنجشك‌ها، امين حيايي براي شب، عليرضا آقاخاني براي فيلم تنها دوبار زندگي مي‌كنيم، محسن طنابنده براي استشهادي براي خدا و محمدرضا فروتن براي فيلم كنعان.
- بهترين بازيگر زن:
مهتاب نصيرپور براي فيلم فرزند خاك، هنگامه قاضياني براي به همين سادگي، گلشيفته فراهاني براي فيلم ديوار، ترانه عليدوستي براي كنعان و فاطمه معتمدآريا براي فيلم خواب زمستاني
جمشيد ارجمند، زاون قوكاسيان، كامران ملكي، علي علايي، شاهرخ دولكو، كيوان كثيريان و حسن معظمي داوران بخش مسابقه سينماي ايران جشنواره 26 فجر بودند.
در پايان اين گزارش آمده است برنامه دومين جشن انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران 28 فروردين ساعت 18 در تالارخانه سينما برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:14  توسط   | 

24 فروردين؛ مراسم هفتمين روز درگذشت پدر «سرشار»

انجمن قلم ايران ضمن ابراز تسليت درگذشت پدر «محمدرضا سرشار»، از برگزاري مراسم هفتمين روز درگذشت آن مرحوم در روز 24 فروردين خبر داد.

به گزارش فارس، انجمن قلم ايران در پايگاه اينترنتي خود درگذشت «پدر محمدرضا سرشار» نويسنده و نايب رئيس اين انجمن، داوود بختياري دانشور و پدر مريم پوريامين را به خانواده آن‌ها و اهالي فرهنگ تسليت گفت.
همچنين مراسم هفتمين روز درگذشت پدر محمدرضا سرشار روز 24 فروردين ساعت 16:30 تا 18در مسجد بلال صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:13  توسط   | 

مراسم بزرگداشت ثمين باغچه‌بان برگزار مي‌شود

با تجليل از مرحوم ثمين باغچه‌بان، مراسم روز جهاني كتاب كودك روز 20 فروردين در انجمن نويسندگان كودك و نوجوان برگزار مي‌شود.

به گزارش فارس، مراسم روز جهاني كتاب كودك كه 14 فروردين است، به دليل تقارن زماني با تعطيلات نوروزي روز 20 فروردين در محل انجمن نويسندگان كودك و نوجوان برگزار مي‌شود.
در اين مراسم هوشنگ مرادي كرماني نويسنده باسابقه عرصه كودك و نوجوان پيام روز جهاني كتاب كودك را قرائت مي‌كند و پس از آن از مرحوم ثمين باغچه‌بان به دليل خدمات فرهنگي در حوزه كتاب كودك تجليل مي‌شود.
همچنين قرائت بيانيه انجمن نويسندگان كودك و نوجوان و اجراي موسيقي و برنامه‌هاي ديگر، از جمله ديگر فعاليت‌هاي انجمن در مراسم روز جهاني كتاب كودك در ايران است.
در اين مراسم كه از ساعت 17 تا 19 برگزار مي‌شود، همه نويسندگان كودك و نوجوان عضو انجمن حضور خواهند داشت.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:12  توسط   | 

زمان قرعه‌كشي اعزام دانشجويان متأهل اعلام شد

رئيس ستاد عمره دانشجويي زمان قرعه‌كشي اعزام دانشجويان متأهل را اعلام كرد.

محمدرضا فقيهي در گفت‌وگو با فارس گفت: روز 26 فروردين بين دانشجويان متأهلي كه خواستار اعزام به عمره دانشجويي هستند قرعه‌كشي مي‌شود و از اين ميان 6 هزار نفر به عمره دانشجويي اعزام مي‌شوند.
وي با بيان اين‌كه دانشجويان متأهل از 15 تير به عمره مفرده اعزام مي‌شوند، افزود: امسال با افزايش سهميه‌اي كه صورت پذيرفت تمام دانشجويان ذخيره مرحله اول يه عمره مفرده اعزام مي‌شوند.
رئيس ستاد عمره دانشجويي گفت: در مرحله اوليه، هر دانشگاه 25 درصد از كل سهميه خود را مي‌توانست سهميه ذخيره داشته باشد كه با افزايش سهميه‌ها تمام اين افراد به عمره مفرده اعزام مي‌شوند و سهميه ذخيره ديگري براي دانشگاه‌ها اعلام مي‌شود كه در اين صورت اين افراد پس از انصراف دانشجويان اعزامي اصلي در كاروان‌ها جايگزين مي‌شوند.
وي همچنين گفت: تمام بسته‌هاي فرهنگي در طول تعطيلات نوروزي به آدرس دختران عمره‌گذار ارسال شده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 9:7  توسط   | 

پیشگیری از شیوع ویروس HIV در مناطق پرخطر تهران آغاز می‌شود

معاون بهداشت اداره کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر گفت: پیشگیری از شیوع ویروس HIV در سه منطقه پرخطر تهران از هفته آینده آغاز می شود.

حسن صفاریه در گفتگو با مهر با بیان اینکه مراکز سیار پیشگیری از شیوع ویروس HIV با همکاری ستاد حوادث غیر مترقبه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سه نقطه میدان شوش، راه آهن و ترمینال جنوب به مدت یک سال راه اندازی می شود، افزود: این سه نقطه به خاطر حضور معتادان تزریقی از نقاط پرخطر شهر محسوب می شوند که باید از شیوع ویروس HIV  در آن جلوگیری کرد.
وی شناسایی معتادان تزریقی در مناطق پر خطر را از فعالیت های مراکز سیار خواند و اظهار داشت: بعد از مشاوره فردی با معتادان تزریقی و متقاعد سازی آنها برای انجام آزمایش، این افراد به آزمایشگاه های وزارت بهداشت فرستاده می شوند.
معاون بهداشت اداره کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در صورت مثبت بودن جواب آزمایش این افراد، آنها به عنوان بیمار تحت درمان قرار می گیرند، گفت: افرادی هم که مبتلا به ویروس HIV نباشند بار دیگر تحت خدمات مشاوره ای و تعویض سرنگ و سرسوزن و همچنین درمان با متادون قرار می گیرند.
صفاریه ادامه داد: پیش بینی ما این است که هر یک از این مراکز روزانه پاسخگوی 100 مراجعه کننده باشند.
وی استفاده از معتادان تزریقی ترک کرده این مناطق را در این طرح ، یکی از راه های شناسایی و جلب اعتماد آنان دانست و افزود: معتادان تزریقی در این طرح تحت تعقیب پلیس قرار نمی گیرند.
معاون بهداشت اداره کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه 4 نیروی متخصص در کانکس های سیار فعالیت می کنند، افزود: در این کانکس ها یک موتور سیکلت نیز وجود دارد که نیروهای ما به وسیله آن به دنبال معتادان تزریقی می روند و آنها را به مراکز سیاری که در پارک ها مستقر هستند، دعوت می کنند. 
صفاریه اظهار داشت: واحد های سیار پیشگیری از شیوع ویروس HIV هرروز از ساعت  16 تا 24 نیمه شب فعال خواهند بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:10  توسط   | 

نوزدهمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران برگزار می شود

نوزدهمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با محوریت پیشگیری از سرطان ها، 10 تا 13 خرداد 87 در مرکز همایش های رازی تهران برپا می شود.

به گزارش مهر، دکتر ایرج خسرونیا رئیس کنگره جامعه پزشکان متخصص با اعلام خبر فوق افزود: با توجه به شیوع انواع سرطان ها در کشور، محور اصلی این کنگره بر سرطان ها و پیشگیری از آنها تعیین شده است.
وی با اشاره به اینکه صنعتی شدن، آلودگی هوا، استعمال دخانیات، مصرف غذاهای آماده، فریزری و سرخ کرده باعث شیوع سرطان ها در سال های اخیر در ایران شده است؛ آگاهی رسانی به پزشکان را در زمینه های فوق به عنوان اهداف این کنگره عنوان کرد.
دکتر خسرونیا تصریح کرد: در این کنگره جدیدترین یافته ها در زمینه های خون، قلب، کلیه، بیماری های ریوی، اعصاب، روماتولوژی، کلیه، نفرولوژی، گوارش، غدد مطرح خواهد شد.
وی هدف از برپایی این کنگره را افزایش دانش پزشکان در زمینه درمان های جدید از یک سو و از دیگر سو بررسی مشکلات پزشکان در حضور مسئولان جامعه پزشکی برشمرد.
رئیس نوزدهمین کنگره جامعه پزشکان متخصصان داخلی گفت: با توجه به شیوع مسمومیت افراد با گاز دی اکسید کربن مباحث مربوط به این حوزه نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: بررسی شیوع پدیده چاقی در جامعه، کاهش مصرف لبنیات، افزایش تنقلات در جامعه و ... از دیگر مباحثی است که طی روزهای برپایی کنگره مورد بحث و هم اندیشی شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.
دکتر خسرونیا همچنین از برپایی دو کارگاه در زمینه آندوسکوپی دستگاه گوارش و اسپرومتری ( دستگاه سنجش تنفس) نیز خبر داد.
رئیس نوزدهمین کنگره جامعه پزشکان متخصصان داخلی گفت: همچنین برای پزشکان شرکت کننده در این کارگاه شامل متخصصین داخلی، فوق تخصص های داخلی، پزشکان عمومی و جراحان عمومی از وزارت بهداشت درخواست امتیاز شده که به محض موافقت با آن مراتب اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به ضرورت داشتن گواهی برای پزشکانی که در مطب هایشان از وسایل فوق استفاده می کنند، برای این گروه از پزشکان گواهی صادر خواهد شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:7  توسط   | 

ملاقات مردمی رئیس سازمان ثبت اسناد بیستم فروردین برگزار می شود

اولین جلسه ملاقات مردمی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال نوآوری و شکوفایی روز بیستم فروردین برگزار می شود.

به گزارش مهر، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرد: در راستای سیاست های توسعه قضایی آیت الله هاشمی شاهرودی، حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع و کمک به تعمیم و گسترش بهداشت حقوقی، اولین جلسه ملاقات مردمی حسینعلی امیری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال نوآوری و شکوفایی روز سه شنبه بیستم فروردین ماه از ساعت 10:30تا 12 صبح در محل سالن ملاقاتهای این سازمان برگزار می شود.
در این جلسه که سه شنبه های هر هفته بدون تعیین وقت قبلی برگزار می شود حسینعلی امیری به همراه معاونان و مدیران کل ستادی از نزدیک با موضوعات و مسائل مطروحه مراجعین آشنا و درخواسـتها و موضوعات گوناگون آنها را مـورد رسـیدگی قرار می دهند.
شایان ذکر است در سال گذشته نیز یک هزار و 559 نفر با معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بدون واسطه و وقت قبلی ملاقات و درخواستهای خود را به طور مستقیم مطرح کردند که از این تعداد بیشترین مراجعه کننده مربوط به استان تهران و کمترین مراجعه کننده مربوط به استان ایلام بوده است.
بر اساس این گزارش، متقاضیان ملاقات مردمی با رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور برای حصول اطمینان از برگزاری این جلسات می توانند از یک روز قبل به سایت سازمان به آدرس www.sabt.gov.ir مراجعه، و یا با سامانه اطلاع رسانی اداره کل روابط عمومی با شماره 66709330 تماس بگیرند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:6  توسط   | 

تغییرات جدید امتحانات پایان سال طلاب اعلام شد

تغییرات جدید امتحانات پایان سال طلاب سطح یک حوزه های علمیه برادران سراسر کشور اعلام شد.

معاون آموزشی مرکز مدیریت حوزه علمیه در گفتگو با مهر با بیان این خبر گفت : براساس توافقات صورت گرفته با شورای عالی حوزه علمیه قم، معیار تعیین حجم دروس برای امتحانات نیم سال دوم تعیین شد.
حجت الاسلام بهجت پور افزود: با توجه به دو نیم سال بودن فعالیتهای آموزشی سطح یک حوزه های علمیه برادران و برگزاری نیمه اول امتحانات دروس در پایان نیم سال اول در پایان نیم سال دوم تنها بخش دوم و پایانی منابع آموزشی به عنوان منبع امتحانات پایان سال تعیین شده است. امتحانات نیم سال دوم در خرداد ماه برگزار می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:3  توسط   | 

پایان زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی در 20 فروردین

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرد: مهلت ثبت نام اینترنتی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی که از روز 4 اسفند 86 آغاز شده است 20 فروردین 87 پایان می یابد.

کی قباد طاهرنژاد در گفتگو با مهر افزود: مهلت ثبت نام در این آزمون تمدید نمی شود و داوطلبان تنها می توانند برای ثبت نام تا روز 20 فروردین به آدرس اینترنتی http://sanjesh.mohme.gov.ir مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در 45 رشته و 31 دانشگاه علوم پزشکی در 30 خرداد 87 به جزء در رشته طب سنتی به صورت یک مرحله ای برگزار می شود و ظرفیت پذیرش در این آزمون یک هزار و 174 نفر تعیین شده است.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: پذیرش دانشجویان در رشته طب سنتی طی دو مرحله انجام خواهد شد و در مرحله اول، آزمون کتبی به صورت تستی چهارگزینه ای برگزار و اسامی 3 برابر ظرفیت پذیرش، بر اساس اولویت نمره (کسب حداقل 70 درصد از نمره کل آزمون کتبی) و با در نظر گرفتن سهمیه برای شرکت در مرحله دوم آزمون (مصاحبه شفاهی) اعلام خواهد شد.
وی تأکید کرد: بر اساس آئین نامه آموزشی دوره های کارشناسی ارشد مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی هر گونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ممنوع است.
طاهرنژاد خاطرنشان کرد: آزمون کلیه رشته ها در شهرهای ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سنندج، شیراز، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان و یزد برگزار می شود و داوطلبان باید در ردیف محل امتحان - مشخصات آموزشی تقاضانامه ثبت نام یکی از این شهرها را به عنوان محل شرکت در آزمون انتخاب کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:2  توسط   | 

رقابت 298 هزار داوطلب آزمونهای فراگیر در 25 مرداد

معاون فنی و آماری سازمان سنجش گفت: 298 هزار داوطلب آزمونهای فراگیر پیام نور 25 مرداد در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به رقابت با یکدیگر می پردازند.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر افزود: در سال گذشته تعداد 200 هزار داوطلب برای دوره های کارشناسی و در سال جدید حدود 98 هزار نفر در دوره های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ثبت نام کرده اند.
در آزمون دوره های فراگیر مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور که سال گذشته برگزار شد، بیش از 375 هزار نفر شرکت کردند. 135 هزار داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد و 270 هزار داوطلب در مقطع کارشناسی دوره پیشین فراگیر دانشگاه پیام نور ثبت نام کرده بودند.
آزمونهای این دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 25 مرداد برگزار می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 3:1  توسط   | 

جشن میلاد حضرت عبدالعظیم برگزار می‌شود

همزمان با میلاد حضرت عبدالعظیم الحسنی در 4 ربیع الثانی، مراسم جشنی روز 22 فروردین در مصلای بزرگ ری برگزار می شود.

به گزارش مهر، قرائت فرازی از زیارتنامه حضرت عبدالعظیم و مدیحه سرایی از جمله برنامه های این مراسم است که ساعت 19 برگزار می شود.
سخنرانی حجت الاسلام دکتر رفیعی پس از اقامه نماز مغرب و عشا نیز از دیگر برنامه های این مراسم اعلام شده است.
ولادت حضرت عبدالعظیم 4 ربیع الثانی سال 173 هجری قمری در شهر مدینه بوده است. مدت 79 سال عمر با برکت وی با دوران امامت چهار امام معصوم یعنی امام موسی کاظم(ع)، امام رضا(ع)، امام محمد تقی(ع) و امام علی النقی(ع) مقارن بوده است.
نسبت آن حضرت با چهار واسطه به امام حسن مجتبی می رسد و از این رو به "عبدالعظیم الحسنی" شهرت یافته است.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:58  توسط   | 

نشست "حکمت عطار" برگزار می‌شود

به مناسبت روز بزرگداشت عطار، انجمن حکمت و فلسفه ایران، نشست "حکمت عطار" را 22 فروردین‌ برگزار می‌کند.

به گزارش مهر، سخنرانان این نشست دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی، دکتر غلامرضا اعوانی و دکتر شهرام پازوکی هستند.
این نشست، ساعت 15 در محل مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می‌شود.
مؤسسه در خیابان نوفل‌لوشاتو، خیابان آراکلیان، شماره 6 واقع است.


+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:57  توسط   | 

نشستهای فلسفه تحلیلی از اردیبهشت برگزار می‌شوند

نشستهای فلسفه تحلیلی که از زمستان 86 آغاز شده بود از اردیبهشت ماه از سوی پژوهشکده فلسفه تحلیلی ادامه می‌یابد.

به گزارش مهر، نخستین نشست در سال جدید از 9 اردیبهشت با بررسی "افعال گفتاری و معنای جمله" توسط محمود مروارید آغاز به کار خواهد کرد.  نشست "دستوری بودن (normativity) معنا" در روز 23 اردیبهشت با سخنرانی مرتضی صداقت، پژوهشگاه دانشهای بنیادی- پژوهشکده فلسفه تحلیلی برگزار می‌شود.
همچنین نشست "خطای مقوله ای در فلسفه تحلیلی"  روز 6 خرداد با سخنرانی علی اکبر احمدی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.
این مجموعه نشستها از ساعت 16 در تهران، میدان نیاوران، پژوهشگاه دانشهای بنیادی، پژوهشکده فلسفه تحلیلی برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:55  توسط   | 

انتشار و رونمایی فصلنامه نقد ادبی به اردیبهشت موکول شد

فصلنامه "نقد ادبی" که اواسط اسفند ماه سال گذشته زیر چاپ رفت، اردیبهشت امسال به صورت سراسری توزیع می شود.

به گزارش مهر، قرار است مراسم رونمایی از نخستین شماره این فصلنامه که در شماره های آتی به صورت بین المللی توزیع می شود، در مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس با حضور اعضای تحریریه آن و منتقدان ادبی برگزار شود.
فصلنامه نقد ادبی نخستین نشریه ایرانی خواهد بود که منحصراً به موضوع نقد ادبی - کلاسیک و معاصر - می پردازد. اعضای هیئت تحریریه آن را 19 تن از اساتید ایرانی و خارجی حوزه ادبیات تشکیل می دهند که پنج تن از آنها اساتیدی از کشورهای انگلستان، ترکیه، تاجیکستان و سوریه هستند.
در میان اعضای ایرانی تحریریه فصلنامه رضا سیدحسینی، سیروس شمیسا، ابراهیم خدایار، سعید حمیدیان، نصرالله امامی، حسین پاینده، حسن ذوالفقاری، کاووس حسن لی، مریم حسینی، غلامحسین زاده، نیکویی، تسلیمی و انوشیروانی حضور دارند.
شماره نخست نشریه در حدود 260 صفحه خواهد بود و در آن 9 مقاله علمی در موضوعات مرتبط با نقد ادبی آمده است. 
فصلنامه "نقد ادبی" از پائیز سال 85 به تعیین خط مشی، اعضا و روند کاری خود پرداخت و در روزهای پایانی همان سال برای گذراندن مراحل قانونی مربوط به مجوز و امتیاز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفت که 4 ماه پیش مجوز چاپ گرفت. صاحب امتیاز این فصلنامه مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس و سردبیر آن حسین پاینده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:49  توسط   | 

یادبود داوود بختیاری در حوزه هنری برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت یاد و خاطره داوود بختیاری دانشور نویسنده ادبیات جنگ در حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش مهر، این نویسنده ادبیات انقلاب و دفاع مقدس که مدتی از بیماری های قلبی و کبدی رنج می برد 29 اسفند 86 در 40 سالگی و به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت.
مراسم گرامیداشت آن مرحوم روز 21 فروردین از ساعت 15 تا 17 در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار خواهد شد.

داوود بختیاری سال 1346 متولد شد. او دارای لیسانس مدیریت صنعتی بود که از سال 1375 به‌ عنوان نویسنده و کارشناس ادبی در دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری فعالیت خود را آغاز کرد. از جمله آثار او می توان به این کتابها اشاره کرد: کودک: من و عکس او (داستان شهر جنگی)، طعم زندگی (رمان)، پرواز سفید (درباره شهید بابایی)، پاوه سرخ (10 داستان درباره شهید چمران)، مسافر (10 داستان درباره شهید باقری)، غریبه (10 داستان درباره شهید کلهر)، فرمانده من (10 داستان درباره شهید جهان‌آرا)، می‌‌توان تنها رفت (رمانی درباره شهید موسوی فرمانده سپاه خرمشهر) و سبزهای خاکی (داستانی درباره شهید شیخ‌الاسلامی)
ضمنا جمعی از مدیران و نویسندگان حوزه هنری استان تهران به بهانه کوچ ناباورانه وی پیامی را صادر کردند. در بخشی از این پیام آمده است: "دوست عزیز ما، نویسنده توانای زندگی شهیدان و روایتگر رشادت و استقامت جانبازان و آزادگان، بختیاری عزیز، سالهای طولانی به رغم بیماری صعب العلاج لحظه ای از رسالت خود در ثبت و ضبط آثار دفاع مقدس غافل نماند. امید است از رحمت گسترده خداوندی متمتع گردد و از شفاعت آنانی که در زندگی کوتاه و پر از مشقتش مهرشان را بر دل داشت بهره مند شود. یاد و نامش گرامی باد."
مجتبی رحماندوست، مرتضی سرهنگی، هدایت الله بهبودی، علی رضا کمری، محمدحسین قدمی، سعید فخرزاده، احمد دهقان، رضا امیرخانی، داوود غفارزادگان، داوود امیریان، محمدرضا بایرامی، محمد حمزه زاده، محسن مطلق، حسین فتاحی، حمید رضا شاه آبادی، محسن کاظمی، حسین دهقان، اصغر کاظمی، مجید قیصری، امیرحسین فردی، محمد ناصری، رسول فلاحپور، یوسف سخنور، احمد عربلو، مصطفی رحیمی، محمدحسین جعفریان، محمد بکایی، سید محمد سادات اخوی، اصغر فکور، حسن پورمند، علی رضا قزوه، جواد محقق، رضا رئیسی، محسن مؤمنی شریف، فرانک جمشیدی، فریبا نظری، فاطمه فروغی، اعظم حسینی، راحله صبوری، نصرت الله صمدزاده، سعید علامیان، سعید بیابانکی، ناصر فیض، سید عبدالجواد موسوی و سیدعلی کاشفی خوانساری امضاکنندگان این پیام تسلیت هستند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:46  توسط   | 

50 سال نقاشی کاتوزیان پس از 9 سال مرور می‌شود

نمایشگاه آثار استاد عباس کاتوزیان نقاش 85 ساله و پیشکسوت ایرانی ساعت 17 روز 22 فروردین پس از 9 سال در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران دایر می‌شود.

به گزارش مهر، در این نمایشگاه قریب به یکصد اثر از طراحی‌ها و نقاشی‌های کاتوزیان ارائه خواهد شد که مروری بر نقاشی‌های 50 سال اخیر وی است. برخی آثار این نمایشگاه برای نخستین‌بار در معرض دید عموم علاقمندان قرار می‌گیرد.
استاد کاتوزیان سال 1302 در تهران متولد شد و چنانکه خود می‌گوید "تا آنجا که یاد دارم نقاشی کردم و نقاش بودم. همیشه در تار و پود طراحی تلاش کردم و غرق در رنگ‌ها بودم." وی که هنرجو هنرستان کمال‌الملک بود و سال 1322 نایب رئیس این هنرستان شد، تنها نقاش ایرانی است که سال 1352 آثارش در کنار آثار استاد کمال‌الملک در مجلس شورای ملی به نمایش درآمد.

وی پنج نمایشگاه در آمریکا، دو نمایشگاه در پاریس، یک نمایشگاه در لندن، 27 نمایشگاه انفرادی در تهران و 9 نمایشگاه در آبادان برپا کرده است. برخی آثار این استاد نقاش در موزه‌های آستان قدس رضوی، بوداپست، سلطنتی اروپا و ... به یادگار مانده است.
آخرین نمایشگاه وی به سال 1378 برمی‌گردد که در فرهنگسرای نیاوران برپا شده بود. خود استاد می‌گوید: "آنقدر نقاشی کرده‌ام که شمار دقیقشان را به خاطر ندارم. در دوره‌ای سیزده چهارده ساله از زندگی‌ام آنقدر انرژی برای کار کردن داشتم که روزی یک تابلو می‌ساختم. شاید بیش از 600 اثر خلق کرده‌ام."
تنوع موضوعی تابلوهای کاتوزیان بسیار چشمگیر است. علاوه بر پرتره‌ها که شمارشان بیش از دیگر آثار است و در آن میان آنها حضرت موسی (ع)، زرتشت، شهریار و ... دیده می‌شود، آثاری بدیع و تأثیرگذار عرضه خواهد شد که از همدردی استاد با اقشار ضعیف جامعه حکایت می‌کند. اعتیاد و فقر دستمایه خلق آثاری شده که کمتر از سوی وی در نمایشگاهها عرضه شده است.
کاتوزیان در این نمایشگاه تابلوهایی حماسی از دلاوریهای مردان و زنان این سرزمین نیز ارائه خواهد کرد. تابلوهایی درباره دفاع مقدس. استاد خود می‌گوید: "عشق من ایران و آئین‌ها و سنت‌های این سرزمین کهن است. تاریخ حفظ استقلال این سرزمین را سعی کرده‌ام عاشقانه بر بوم‌های نقاشی‌ام روایت کنم."
نمایشگاه نقاشی‌های عباس کاتوزیان تا سوم اردیبهشت 87 دایر خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند هر روز از ساعت 10 تا 19 (روزهای تعطیل 14 تا 19) از آن دیدن کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:41  توسط   | 

"رودکی" از 25 فروردین به تالار وحدت بازمی‌گردد

نمایش "رودکی، جادوگر واژگان سبز" به کارگردانی علی پویان اجرای مجدد خود را از 25 فروردین در تالار وحدت آغاز می‌کند.

به گزارش مهر، این تالار در روزهای آغازین بهار میزبان نمایش "رودکی، جادوگر واژگان سبز" نوشته ایوب آقاخانی به کارگردانی علی پویان خواهد بود. این نمایش که اجرای خود را در روزهای پایانی سال 86 شروع کرده بود، از 25 فروردین ادامه اجرای خود از سر خواهد گرفت.
در این نمایش بازیگرانی نظیر ایرج راد، اصغر همت، الهام پاوه‌نژاد و هنرمندان دیگر عرصه تئاتر ایفای نقش می‌کنند. فرزانه کابلی طراحی حرکات و مجید درخشانی آهنگسازی این اثر را بر عهده دارند. تالار وحدت هر روز جز شنبه‌ها از ساعت 18:30 میزبان علاقه مندان به تئاتر خواهد بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:37  توسط   | 

اجرای نمایش برگزیده جشنواره تئاتر ماه در حوزه هنری

نمایش "عاشقستان" به نویسندگی کیوان صباغ و کارگردانی غلامرضا جهانپا از 17 فروردین در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

به گزارش مهر، این نمایش در چهارمین جشنواره سراسری تئاتر ماه برنده جایزه بهترین نمایشنامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد و بهترین طراحی صحنه شده است. سروش طاهری، حسین طاهری، کیوان صباغ، امیر بشیری، مونا اکبری و محبوبه سلطانی بازیگران و محمدعلی نوبریان طراح صحنه و مهدی شریفی آهنگساز این نمایش هستند.
در خلاصه نمایش "عاشقستان" آمده است: آقا شهریار خادم امام رضا (ع) انتخاب می‌شود تا در بارگاه امام هشتم خدمت کند، اما به دلیل نذر همسرش نمی‌تواند این کار را بپذیرد.
این نمایش به همت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری هر شب ساعت 19:30 در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:32  توسط   | 

پنج استاد دانشگاه در جشنواره تئاتر دانشگاهی

بخش مدرسان دانشگاه یازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران با حضور پنج مدرس دانشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، ستاد خبری یازدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران اعلام کرد هیئت بازبین بخش مدرسان دانشگاه متشکل از محمود عزیزی و سعید کشن فلاح از بین 14 اثر بازبینی شده پنج نمایش را برای حضور در این بخش معرفی کردند.
بر این اساس حسن معجونی با "رویای شب نیمه تابستان"، شکوفه ماسوری با "آن شب که تورو زندانی بود"، خسرو بامداد با "پدر"، علی‌اکبر علیزاد با "چهار قطعه از بکت" و مسعود موسوی با "ماشاءالله هیبتی به هم زدید" واجد شرایط حضور در جشنواره اعلام شدند.
همچنین در بخش پژوهش جشنواره نیز با همکاری انتشارات سمت و دانشگاه هنر دو کتاب پژوهشی و سه مجموعه نمایشنامه نیز چاپ می‌شود. مجموعه نمایشنامه‌های برگزیده دانشجویی از دوره‌های هشتم، نهم و دهم جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران شامل 19 عنوان نمایشنامه در سه جلد با همکاری دانشگاه هنر منتشر می‌شود.
دو کتاب پژوهشی "تماشاخانه‌های تهران" نوشته ناصر حبیبیان و فاطمه آقاحسینی و "راهبرد جدید نمایشنامه‌نویسی" نوشته پل کاستانیو و  ترجمه مهدی نصرالله‌زاده با همکاری انتشارات سمت چاپ و منتشر می‌شوند.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران هفت تا 14 اردیبهشت برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:30  توسط   | 

صبا نگارخانه‌داران کشور را به همکاری فراخواند

موسسه فرهنگی هنری صبا نمایشگاه آثار هنرمندان منتخب تمام نگارخانه‌های کشور را با هدف رونق‌بخشی به اقتصاد هنر در سطح ملی برگزار می‌کند.

به گزارش مهر، روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر اعلام کرد این نمایشگاه با هدف بررسی و شناسایی تجربیات و قابلیت‌های هنری و ارزیابی کارنامه‌های تجسمی ایران و رونق‌بخشی و کارآمدسازی اقتصاد هنر در سطح ملی از سوم اردیبهشت‌ برگزار می‌شود.
موسسه صبا از تمام نگارخانه‌داران کشور دعوت می‌کند آثار هنرمندان منتخب خود را تا پایان فروردین به این نمایشگاه ارسال کنند. نمایشگاه آثار هنرمندان منتخب تمام نگارخانه‌های کشور افق گسترده و چشمگیر رویکردها،‌ منظرها و سبک‌های گوناگون نقاشان معاصر ایرانی را به نمایش خواهد گذاشت.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:22  توسط   | 

نمایش نقاشی کودکان دنیا با عنوان "من و خدا" در تهران

- نمایش نقاشی کودکان دنیا با عنوان "من و خدا" در تهران برگزار می‌شود. دبیرخانه دومین جشنواره کودک جهان اسلام اعلام کرد، کودکان چهار تا 10 ساله می‌توانند حداکثر سه اثر خود را با تکنیک آزاد در قطع 70*50 به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، نبش خیابان 34، ساختمان 1157، طبقه اول ارسال کنند. دومین جشنواره بین‌المللی نقاشی کودک "من و خدا" با هدف ایجاد ارتباط و همبستگی میان کودکان جهان اسلام برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:10  توسط   | 

فراخوان پنجمین جشنواره بسم الله

مهر - پنجمین جشنواره بسم الله با ارسال فراخوان به 60 کشور دنیا از همه هنرمندان، خوشنویسان و گرافیست‌ها دعوت کرد در این جشنواره شرکت کنند. هنرمندان می‌توانند آثار گرافیک و خوشنویسی خود را به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و فرانسه به دبیرخانه این جشنواره ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.besmellah.ir مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:6  توسط   | 

نمایشگاه نقاشی مریم حامداسماعیلی در نگارخانه نامی

مهر - نمایشگاه نقاشی مریم حامداسماعیلی از 17 تا 22 فروردین ساعت 17 تا 30/20 در نگارخانه  نامی برپاست. علاقه مندان می‌توانند به نشانی خیابان طالقانی، بعد از ایرانشهر، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه و یا با شماره تلفن 88310457 تماس بگیرند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 2:0  توسط   | 

نمايش رودكي در تالار وحدت

ایرنا - نمايش رودكي به كارگرداني علي پويان و نويسندگي ايوب آقاخاني در تالار وحدت دوباره روي صحنه مي‌رود.
اين نمايش كه دو اجراي مقدماتي در روزهاي پاياني سال ‪ ۸۶‬داشت، اجراهاي مجدد خود را از ‪ ۲۵‬فروردين از سر خواهد گرفت.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 1:47  توسط   | 

۵۰‬سال نقاشي‌هاي عباس كاتوزيان در فرهنگسراي نياوران مرور مي‌شود

ایرنا - نمايشگاهي از آثاراستاد عباس كاتوزيان نقاش ‪ ۸۵‬ساله پيشكسوت ايراني پس از ‪ ۹‬سال فترت، در نگارخانه اصلي فرهنگسراي نياوران داير مي‌شود.
در اين نمايشگاه نزديك به يكصد اثر از طراحي‌ها و نقاشي‌هاي عباس كاتوزيان ارايه مي‌شود كه مروري بر نقاشي‌هاي ‪ ۵۰‬سال اخير وي مي‌باشد.
برخي از آثار اين نمايشگاه براي نخستين بار در معرض ديد عموم قرار مي گيرد.
عباس كاتوزيان در سال ‪ ۱۳۰۲‬در تهران متولد شد و چنانكه خود مي‌گويد تا آنجا كه ياد دارم نقاشي كردم و نقاش بودم. هميشه در تار و پود طراحي تلاش كردم و غرق در رنگ‌ها بوده ام
وي كه هنرجوي هنرستان كمال الملك بود و بعدها در سال ‪ ۱۳۲۲‬نايب رييس اين هنرستان نيز شد، تنها نقاش ايراني است كه در سال ‪ ۱۳۵۲‬آثارش در كنار آثار استاد كمال الملك در مجلس شوراي ملي به معرض تماشا قرار گرفت.
وي ‪ ۵‬نمايشگاه در آمريكا، دو نمايشگاه در پاريس، يك نمايشگاه در لندن، ‪ ۲۷‬نمايشگاه انفرادي در تهران و ‪ ۹‬نمايشگاه در آبادان برپا كرده است و برخي از آثار اين استاد نقاش در موزه‌هاي آستان قدس رضوي، موزه بوداپست، موزه سلطنتي اروپا، به يادگار مانده است.
عباس كاتوزيان كه در زمينه نقاشي رئال و فيگوراتيو شهره است، در اين نمايشگاه آثاري را عرضه مي‌كند كه حكايت از عدم پايبندي وي به سبك‌هاي متداول نقاشي است. او خود مي‌گويد: قائل به سبك خاصي نيستم. اين سوژه و انگيزه نقاشي است كه شكل اثر را تعيين مي‌كند.
تنوع موضوعي تابلوهايي كه عباس كاتوزيان با خود به فرهنگسراي نياوران خواهد آورد بسيار چشمگير است. علاوه بر پرتره‌ها كه شمارشان بيش از ديگر آثار است و در آن ميان آنها حضرت موسي (ع)، زرتشت، شهريار و ... ديده مي شوند تابلوهايي حماسي از دلاوريهاي مردان و زنان اين سرزمين نيز ارائه شده است. استاد خود مي‌گويد:عشق من ايران و آيين‌ها و سنت‌هاي اين سرزمين كهن است. تاريخ حفظ استقلال اين سرزمين را سعي كرده ام عاشقانه بر بوم هاي نقاشي ام روايت كنم.
نمايشگاه نقاشي‌هاي عباس كاتوزيان از ‪ ۱۷‬فروردين تا سوم ارديبهشت ‪ ۸۷‬از ساعت ‪ ۱۰‬داير است.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 1:42  توسط   | 

چهاردهمين جشنواره نمايشهاي آييني سنتي سال آينده برگزار مي شود

ایرنا - چهاردهمين جشنواره بينالمللي نمايشهاي آييني- سنتي با دبيري دكتر محمدحسين ناصربخت مردادماه سال ‪ ۸۸‬در پنج بخش مستقل درتهران برپا مي شود.
چهاردهمين جشنواره بين‌المللي نمايشهاي آييني- سنتي به منظور بازيابي آيينهاي ارزشمند ملي و مذهبي و اشاعه زمينههاي مناسب پژوهشي در بررسي ريشه هاي نمايشي ايراني و ساير ملل اواخر مردادماه سال ‪ ۸۸‬در پنج بخش نمايشهاي صحنه اي، مجالس شبيه خواني، آيينها و بازيهاي نمايشي، نمايشهاي بين الملل و همايش بين المللي نمايشهاي آييني و سنتي برگزار مي‌شود.
براساس فراخوان جشنواره چهاردهم نمايشهاي آييني سنتي بخش صحنه اي جشنواره در سه بخش ويژه كه اختصاص به نمايشهاي موضوعي پيرامون مثنوي مولانا، شاهنامه و هزارويك شب است، بخش مرور و بخش نمونه‌سازي كه شامل آثاري كه با بهره گيري از اشكال گوناگون نمايشهاي سنتي توسط اساتيد و هنرمندان پيشكسوت توليد مي‌شود برپا خواهد شد.
در بخش مجالس شبيه خواني نيز مجالس غريب تعزيه به ويژه مجالسي كه در جشنواره هاي پيشين اجرا نشده اند در نظر گرفته شده است.
در بخش آيينها و بازيهاي نمايشي نيز مجالس ناشناخته و نمايشهاي آييني كه در جشنواره هاي گذشته ديده نشده‌اند اجرا مي‌شوند.
گفتني است متون يا هرنوع ديگر از تقاضاهاي حضور جشنواره بايد بتواند به شكلي تازه ريشه هاي غني آيينهاي سنتي را به زبان امروز تبديل كرده و قابليت اجرايي شايسته و عالي داشته باشد. همچنين نمايشهاي متقاضي نبايد در جشنواره هاي ديگر شركت كرده باشند.
براين اساس آخرين مهلت ارسال طرحها و متون بخش ويژه، نمونه سازي، شبيه خواني، آيينها و بازيهاي نمايشي و چكيده مقالات بخش همايش تا سي ام خرداد ۱۳۸۷ است و نتايج اين بخش تا سي ام شهريورماه سال جاري اعلام مي شود.
آخرين مهلت ارسال سي دي و متن نمايشهاي بخش مرور تا سي ام اسفندماه سال جاري و نتايج اين بخش ‪ ۳۰‬ارديبهشت ماه سال آينده اعلام مي شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ساعت 1:38  توسط   | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر