نمایه تهران

اخبار و اطلاعات شهر تهران

آخرین مهلت ثبت نام حوزه های علمیه خواهران اعلام شد

مهلت ثبت نام در حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور در مقاطع سطح دو (کارشناسی) و سه (کارشناسی ارشدَ) 23 اسفند به پایان می رسد.

معاون آموزشی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در گفتگو با مهر با اعلام این خبر گفت: بلافاصله پس از اتمام ثبت نام، مراحل بررسی پرونده های داوطلبان در مناطق و مدارس منتخب آغاز خواهد شد.
حجت الاسلام سید مهدی حسینی افزود: آزمون ورودی سوم خرداد برگزار و نتایج آن 20 تیر اعلام می شود.
وی اضافه کرد: سئوالات آزمون کتبی 100 سئوال به صورت تستی است که از کتابهای قرآن و تعلیمات دینی، ادبیات فارسی و زبان فارسی، عربی، تاریخ معاصر سالهای دوم و سوم دبیرستان به همراه اطلاعات عمومی طرح خواهد شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 3:26  توسط   | 

آزمون دوره تکمیلی تخصصی پزشکی برگزار می شود

آزمون پذیرش دستیار دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) 9 صبح روز 23 اسفند در دانشگاههای علوم پزشکی پذیرنده دستیار فلوشیپ به صورت غیر متمرکز برگزار می شود.

به گزارش مهر، آزمون و پذیرش دوره های تکمیلی تخصصی پزشکی بالینی (فلوشیپ) از سوی وزارت بهداشت در دانشگاههای علوم پزشکی که دارای مجوز آموزش دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) هستند، برگزار شده و این دانشگاهها می توانند نسبت به شروع دوره از اول مهر ماه سال 87 اقدام کنند.
پذیرش نهایی قبول شدگان آزمون پذیرش فلوشیپ از طریق معدل گیری آزمون کتبی (100 سوال) و آزمون شفاهی (به صورت آسکی) به ضریب 2 به 1 با رعایت کلیه مقررات انجام می پذیرد. هر داوطلب تنها می تواند در یک رشته و یک دانشگاه شرکت کند و تغییر رشته به هیچ عنوان مجاز نخواهد بود.
کل ظرفیت پذیرش دستیار در دوره های تکمیلی تخصصی پزشکی (فلوشیپ) از سوی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی 101 نفر تعیین شده است که نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) به مدت یک سال و نیم به طول می انجامد و دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی، تبریز، زاهدان، اصفهان، شیراز و مشهد در کشور نسبت به پذیرش دستیار در این دوره ها اقدام می کنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 3:23  توسط   | 

رقابت 600 دانشجوی لیسانس برای ورود به دوره پزشکی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران از رقابت 600 داوطلب برای شرکت در نخستین آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس در کشور خبر داد.

دکتر حسین کشاورز در گفتگو با مهر افزود: آزمون 9 صبح روز ۲۳ اسفند در تالار شهدای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد.
وی گفت: برای این آزمون 200 سئوال شبیه آزمون جامع علوم پایه پزشکی طراحی شده است که داوطلبان باید در مدت 150 دقیقه به آن پاسخ گویند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص ضرایب دروس گفت : ضریب 3 برای مواد درسی فیزیولوژی نظری، میکروب شناسی، آناتومی نظری در نظر گرفته شده است، ضریب 2 برای مواد درسی بیوشیمی نظری، بافت شناسی نظری، ایمونولوژی نظری، زبان عمومی و ضریب 1 نیز برای مواد درسی ژنتیک، روانشناسی، تغذیه، فیزیک پزشکی، اصول خدمات بهداشتی و بهداشت و تنظیم خانواده و اصول اپیدمیولوژی و مبارزه با بیماریها و آمار مقدماتی در نظر گرفته شده است.
وی تأکید کرد: آزمون کتبی هم حد نصابی و هم رقابتی است. از بین کسانی که حد نصاب قبولی را آورده اند دو برابر ظرفیت پذیرش، از بالاترین نمرات، برای ورود به مرحله مصاحبه پذیرفته می شوند.
کشاورز یادآور شد: آزمون‌های فراشناختی از دو مرحله مصاحبه و آزمون کتبی بررسی توانایی‌های فراشناختی و تفکر انتقادی تشکیل می‌شود. پذیرفته شدگان آزمون کتبی به مرحله مصاحبه وارد می شوند.
وی اظهار داشت: پذیرش نهایی به تعداد نصف پذیرفته شدگان آزمون کتبی و بر اساس کسب 70 درصد نتیجه آزمون کتبی و 30 درصد میانگین نتایج دو مصاحبه حضوری و آزمون تعیین توانایی های فرا شناختی و تفکر انتقادی خواهد بود. شرط لازم برای قبولی کسب حدنصاب تعیین شده در مراحل آزمون خواهد بود. 
به گزارش مهر، از جمله شرایط ورود به این دوره، مجاز بودن به تحصیل از نظر قوانین و مقررات جاری کشور، برخورداری از سلامت تن و روان بر اساس ضوابط شورای عالی برنامه ریزی، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی کلیه رشته های مصوب گروه علوم پزشکی، حداکثر سن در زمان ثبت نام آزمون 25 سال تمام، دارا بودن معدل کل دیپلم بالاتر از 18، دارا بودن معدل مقطع کارشناسی بالاتر از 16، دارا بودن مدرک معتبر زبان انگلیسی  و قبولی در آزمون ورودی اعلام شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 3:20  توسط   | 

ثبت نام دوره کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور تمدید نمی‌شود / آغاز ثبت نام فراگیر کارشناسی ارشد از 2

قائم مقام دانشگاه پیام نور گفت: ثبت نام دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور در تمامی مقاطع تمدید نخواهد شد.

به گزارش مهر، دکتر اصغر ابوالحسنی با بیان این مطلب افزود: با توجه به آن که ثبت نام دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور امسال از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود احتمال تمدید آن در تمامی مقاطع اندک است.
وی اظهار داشت: ثبت نام دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی که از 13 اسفند آغاز شده تا 25 ماه جاری ادامه خواهد داشت.
قائم مقام دانشگاه پیام نور گفت:: شهریه دانشگاه در سال قبل بر اساس تعداد واحد اخذ می شد که در ثبت نام جدید تمامی شهریه ها به صورت یکپارچه انجام می شود. کسانی که در دوره های فراگیر قبول می شوند باید مابه التفاوت شهریه را پرداخت کنند.
ابوالحسنی ادامه داد: در سال گذشته شهریه دانشگاه از 49 تا 55 هزار تومان بود که میانگین آن بین 52 تا 53 هزار تومان می شد اما در سال جاری علی رغم مصوبات هیئت امنا برای افزایش نرخ شهریه، هزینه ثبت نام این دانشگاه به 50 هزار تومان کاهش یافته است.
وی خاطر نشان کرد: ثبت نام دوره کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور نیز از 26 اسفند از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.Sanjesh.org آغاز خواهد شد و تا هشتم فروردین سال 87 ادامه خواهد داشت.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 3:17  توسط   | 

تعیین ضوابط ارزشیابی فارغ التحصیلان علوم پزشکی دانشگاههای مالزی

دبیر شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت از تعیین ضوابط ارزشیابی فارغ التحصیلان علوم پزشکی دانشگاههای کشور مالزی خبر داد.

دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با مهر افزود: 4 دانشگاه کشور مالزی از نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تأیید است و اگر فردی در آن دانشگاهها به تحصیل بپردازد پس از فارغ التحصیلی بر اساس قوانین وزارت بهداشت مورد ارزشیابی قرار می گیرد.
وی یادآور شد: مدارک فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی که در این دانشگاهها به تحصیل پرداخته اند بر اساس قوانین وزارت بهداشت قابل ارزشیابی خواهد بود.
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در خصوص امکان انتقال دانشجویان این دانشگاهها به داخل کشور تأکید کرد: اگر فردی در دانشگاههای مورد تأیید وزارت بهداشت در کشور مالزی به تحصیل بپردازد و قصد انتقال به دانشگاههای علوم پزشکی داخل کشور را داشته باشد، مشمول قانون ممنوعیت انتقال به داخل از ابتدای سال 2008 میلادی خواهد بود.
حسن زاده افزود: انتقال از دانشگاههای کشورهای خارجی به دانشگاههای علوم پزشکی داخل کشور از ابتدای سال 2008 ممنوع شده است و تنها امکان انتقال به واحدهای بین المللی دانشگاههای علوم پزشکی کشور وجود دارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 3:15  توسط   | 

برگزاری دومین هم اندیشی نقشه جامع علمی کشور

دکتر نگاهداری دبیر شورای تخصصی نقشه جامع علمی کشور از برگزاری دومین هم اندیشی نقشه جامع علمی کشور در 23 اسفند خبر داد.

به گزارش مهر، دکتر نگاهداری در این زمینه گفت: به منظور جمع بندی دیدگاهها و تبادل نقطه نظرات مختلف کارشناسان و دست اندرکاران تدوین نقشه جامع علمی کشور، نشست یک روزه 23 اسفند 1386در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد.
دبیر شورای تخصصی نقشه جامع علمی کشور افزود: در این نشست کاری که در واقع یک گام مهم جهت تسریع در کار تدوین نقشه جامع علمی کشور است کمیته های مختلف به اطلاع رسانی و پیشبرد وظایف خود خواهند پرداخت.
نگاهداری تاکید کرد: در این هم اندیشی بیش از سیصد تن از اعضا و طراحان نقشه جامع علمی کشور حضور خواهند داشت تلاش خواهد شد تا پایان اردیبهشت ماه سال 1387نسخه نهایی نقشه جامع علمی کشور به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.
دبیر شورای تخصصی نقشه جامع علمی کشور گفت : این هم اندیشی با یک نشست عمومی از ساعت 7:30 تا 9:30 صبح آغاز می شود که در آن دکتر محمدرضا مخبر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر واعظ زاده رئیس شورای تخصصی نقشه جامع علمی کشور و دکتر باقر لاریجانی رئیس کمیسیون تلفیق و تدوین نقشه جامع سخنرانی خواهند کرد.
وی اضافه کرد: در این هم اندیشی تا ساعت 21 و در 4 جلسه کاری به گزارش کارهای صورت گرفته و پیشبرد اقدامات تعیین شده برای طراحی نقشه جامع علمی کشور با حضور اعضای کمیته های علوم پایه، علوم انسانی، معارف اسلامی و هنر، سلامت و علوم زیستی، علوم کاربردی، اولویت های ملی، آموزش، پژوهش و فناوری در 8 سالن جلسه به طور موازی پرداخته خواهد شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 3:13  توسط   | 

جایزه مهتاب میرزایی را مخاطبان داوری می‌کنند

علی میرزایی با اعلام فراخوان دومین جایزه مطبوعاتی مهتاب میرزایی گفت: این جایزه بر اساس رای مخاطبان اهدا می شود.

علی میرزایی مدیر و سردبیر فصلنامه نگاه نو به مهر گفت: در هر سال ده‌ها نفر از مقاله نویسان، داستان نویسان، مترجمان، منتقدان، شاعران، عکاسان و... آثار خود را در این نشریه به چاپ می‌رسانند. خوانندگان نگاه‌ نو پس از خواندن یا ملاحظه هر اثر آن را ارزشیابی می‌کنند و این ارزشیابی‌ سرانجام در قالب یک کلمه بیان می‌شود: عالی، خوب، متوسط و ضعیف.
وی افزود: در سال 1386 تاکنون شماره‌های 73، 74، 75 و 76 را منتشر کرده‌ایم که خوانندگان و همکاران نگاه‌ نو می توانند آثار به چاپ رسیده در این سال را بازنگری و بررسی کنند و یکی از آنها را به عنوان «عالی» (از نظر خودشان) برگزینند و عنوان آن اثر را به ما اطلاع دهند. فصلنامه نیز به صاحب اثری که بیشترین رأی را بیاورد تقدیرنامه و جایزه‌ "مهتاب میرزایی" (همکار جوان نگاه‌ نو که خیلی زود از میان ما رفت) تقدیم خواهد کرد.
میرزایی تصریح کرد: این جایزه کاملا مطبوعاتی و نشریه ای است و وجه تمایز آن از دیگر جوایز نیز این است که هیئت داوری آن خود خوانندگان و رای دهندگان هستند؛ یعنی گروه داوری خاصی وجود ندارد و رای اکثریت مخاطبان، برنده را تعیین خواهد کرد.
نخستین جایزه مهتاب میرزایی برای سال 1385 به انتخاب خوانندگان نگاه‌ نو به رضا رضایی (مترجم مقاله‌ «چمدان پدرم» که در نگاه‌نو شماره 72 به چاپ رسیده بود) تعلق گرفت. این جایزه روز هفتم تیر 1386 در خانه هنرمندان ایران اهدا شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 3:5  توسط   | 

نمایشگاه "رخت‌ها" در سعدآباد

مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی یاسمن نبی‌زاده با عنوان "رخت‌ها" در کاخ موزه سعدآباد برگزار شد.

به گزارش مهر، در این نمایشگاه از پارچه‌هایی که در دوره‌ معاصر بافته می‌شوند استفاده شده، گرچه دستگاههای بافت آنها از نمونه‌ اصلی کوچکترند. نبی‌زاده طراح پارچه‌های این نمایشگاه تاکنون اقدام به برپایی 10 نمایشگاه انفرادی و گروهی کرده است.
سرمایه‌گذاری در حوزه نساجی سنتی به ویژه ابریشم‌بافی کاشان، حفظ لباس‌های اقوام مختلف ایرانی، نگهداری دستبافت‌های سنتی و اصیل با نگاهی کاربردی و نو و آشنایی نسل جوان با پوشش گذشتگان از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه پنج روزه است که تا 27 اسفند در سعدآباد برپاست.
نمایشگاه "رخت‌ها" با ارایه پوشاک سنتی ایران پس از حمله مغول تاکنون با بهره‌گیری از پارچه‌های سنتی مانند ابریشم‌بافی، زریبافی و جاجیم‌بافی افتتاح ‌شد و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند از ساعت 11 تا 20 به کاخ موزه سعدآباد در خیابان سرلشکر فلاحی، خیابان شهید کمال طاهری مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 2:32  توسط   | 

گشایش آخرین نمایشگاه خانه عکاسان در سال 86

آخرین نمایشگاه خانه عکاسان ایران در سال 86 با عنوان "هرم سرد" شامل 57 قطعه عکس از 32 عکاس تا 28 اسفند برپاست.

به گزارش مهر، در این نمایشگاه دو موضوع کویر و زمستان از نگاه 32 عکاس در قالب تصویر به نمایش درآمده است. عکس‌های "هرم سرد" پس از انتشار فراخوان به دفتر انجمن عکاسی نگاه رسیده که پس از داوری به نمایش عموم گذاشته شده است.
علاقه مندان برای دیدن آثار این نمایشگاه می‌توانند تا 28 اسفند به خانه عکاسان ایران واقع در حوزه هنری مراجعه کنند یا به سایت خانه عکاسان به نشانی اینترنتی www.iranipc.net سر بزنند.


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 2:23  توسط   | 

مسابقه پیامک‌های سبز درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در آستانه انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی اقدام به برگزاری مسابقه پیامک "پیام سبز" کرده است.

به گزارش مهر، علاقه مندان شرکت در این مسابقه می توانند با مراجعه به سایت تبیان و به نشانی اینترنتی http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=63716  با ارسال پیامک به شماره 10002424 حاوی جملات ادبی و هنری در پاسخ به سئوالات این مسابقه در قرعه کشی شرکت کنند.
جوایز نفیس و ارزشمندی به برترینهای هر کدام از سئوالات به قید قرعه اهدا خواهد شد. اسامی برندگان و تمام جملات ادبی و هنری هم در سایت تبیان درج می شود.
این موسسه همچنین به مناسبت انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی اقدام به طراحی یک نرم افزار کرده است. در این نرم افزار (با قابلیت جستجو) مطالبی چون تاریخچه انتخابات، منشور اخلاقی انتخابات، انتخابات از منظر حضرت امام خمینی، انتخابات از منظر مقام معظم رهبری، احکام و آداب انتخابات، نمایندگی در قانون اساسی، قانون انتخابات و دستورالعمل تبلیغاتی انتخابات قرار داده شده است.
مسابقه ملی پیام سبز با پیامک به شماره 10002424 نیز در این نرم افزار موجود است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 2:21  توسط   | 

آغاز اکران "دایره زنگی" با 20 سینما

اکران فیلم سینمایی "دایره زنگی" ساخته پریسا بخت‌آور از 29 اسفند در گروه سینمایی قدس آغاز می‌شود.

به گزارش مهر، "دایره زنگی" نخستین تجربه بلند سینمایی بخت‌آور است که در سینماهای آزادی، ایران، ماندانا، اریکه ایرانیان، پارس، عصر جدید، جوان، ماندانا، پیروزی، جمهوری، حافظ، موزه سینما، المپیا، فرهنگسرای نیاوران، جی، پردیس تماشا، قیام، فلسطین، مرکزی و فرهنگسراهای فدک و اشراق به نمایش عمومی درمی‌آید.

همچنین "دایره زنگی" همزمان با تهران در شهرستان‌های شیراز، کرمان، اراک، مشهد، اصفهان، همدان، کرمانشاه، اهواز، یزد، کرج و ... روی پرده خواهد رفت. کارهای تبلیغاتی و نصب بیلبوردهای این فیلم که پخش آن به عهده هدایت فیلم است نیز به زودی آغاز خواهد شد.
خلاصه داستان این فیلم آمده است: صبح روز جمعه شیرین و محمد تنها تا پایان روز فرصت دارند هزینه تعمیر خودرویی را که با آن تصادف کرده‌اند تأمین کنند. این دو به ناچار راهی خانه‌ای در شمال شهر می‌شوند تا با کاری که انجام می‌دهند پول مورد نیاز را تأمین کنند.
در "دایره زنگی" مهران مدیری، باران کوثری، صابر ابر، امین حیایی، بهاره رهنما، امید روحانی، نگار فروزنده، حامد بهداد، محمدرضا و ملیکا شریفی‌نیا، گوهر خیراندیش، نیلوفر خوش‌خلق، نیما شاهرخشاهی، اکرم محمدی، امیر نوری، محسن قاضی مرادی، کیانوش گرامی و آفرین چیت‌ساز به ایفای نقش می‌پردازند.
سایر عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده: اصغر فرهادی، صدابردار: بهمن اردلان، طراح صحنه و لباس: کیوان مقدم، طراح چهره‌پردازی: ایمان امیدواری، مدیر تولید: مجتبی متولی، عکس: سروناز مستوفی و عبدالله عبدی‌نسب، منشی صحنه: مریم نراقی، محصول بشرا فیلم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 2:16  توسط   | 

"مروارید شوم" در سینماتک سپیده اکران می‌شود

فیلم سینمایی "مروارید شوم" به کارگردانی امیلیو فرناندز ساعت 18 روز 26 اسفند در سینماتک سپیده روی پرده می‌رود.

به گزارش مهر، جان اشتاینبک به همراه جک واگنر و فرناندز فیلمنامه درام عاشقانه و ماجراجویانه "مروارید شوم" را بر اساس رمانی به همین نام از خودش نوشت و پدرو آرمانداریز، ماریا النا مارکز و فرناندو واگنر از بازیگران آن هستند.
"مروارید شوم" داستان یک غواص مکزیکی به نام کینو است که مرواریدی در ته دریا پیدا می‌کند. او به همراه همسرش خوانا و فرزندشان برای نخستین‌بار در زندگی یک شئی باارزش دارند و همین باعث جلب توجه مردم دهکده و البته دلالان به خانواده آنها می‌شود. کینو یک شب مردی را که به او حمله کرده می‌کشد و بردارش به او پیشنهاد می‌کند از دهکده بروند...
فیلم سیاه و سفید و 85 دقیقه‌ای "مروارید شوم" محصول مشترک سال 1947 مکزیک و آمریکاست که همان سال به بخش مسابقه جشنواره معتبر ونیز راه یافت و دو سال بعد جایزه بهترین فیلمبرداری مراسم گلدن گلوب را برای گابریل فیگروا به ارمغان آورد. از این فیلم به عنوان یکی از آثار فوق‌العاده دوران طلایی سینمای مکزیک یاد می‌شود.
امیلیو فرناندز سال 1903 در مکزیک به دنیا آمد و در 83 سالگی به دلیل حمله قلبی در مکزیکوسیتی از دنیا رفت. او حدود 90 فیلم به عنوان بازیگر در کارنامه دارد و بیش از 40 فیلم هم کارگردانی کرده است. فرناندز علاوه بر حضور در چند دوره جشنواره‌های ونیز و برلین و سن سباستین، سال 1946 جایزه بزرگ هیئت داوران جشنواره کن را هم برد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 2:15  توسط   | 

برنامه هاي موزه هاي سراسر كشور در سال ‪ ۱۳۸۷‬اعلام شد

تمامي موزههاي و اماكن تاريخي وابسته به سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري همزمان با روز اول نوروز تا ساعت ‪ ۱۲‬ظهر تعطيل هستند.
به گزارش ايرنا، علاقه مندان براي بازديد از موزه ها ميتوانند از ساعت ‪ ۱۲‬ظهر روز اول فروردين به موزه هاي مورد علاقه خود مراجعه كنند.
همچنين ساعت كار موزه ها و اماكن وابسته در شش ماهه اول سال، در استان تهران از ساعت ‪ ۹‬تا ‪ ۱۸‬و در شهرستانها براساس شرايط اقليمي و با صلاحديد مدير ميراث استان تعيين ميشود.
همه موزه هاي سراسر كشور در ايام تعطيلات نوروز باز و تعطيلي هفتگي موزه هاي تحت پوشش در اين ايام لغو شده است.
برپايه اين گزارش، تمامي اماكن داراي محوطه سبز مانندسعدآباد، كاخ موزه نياوران و غيره به منظور حفاظت از محوطه و موزه از حوادث احتمالي به تشخيص مدير مربوطه روز ‪ ۱۳‬فروردين همزمان با روز طبيعت تعطيل خواهد بود، ضمن آنكه نرخ ورودي موزه ها و اماكن فرهنگي، تاريخي تحت پوشش در ايام نوروز هيچ تغييري نخواهد داشت.
چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه رحلت حضرت امام خميني(ره) و قيام پانزدهم خرداد، بيست و يكم رمضان شهادت حضرت امام علي(ع)، بيست و پنجم شوال شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، نهم محرم و دهم محرم تاسوعا و عاشوراي حسيني، بيستم صفر اربعين حسيني و بيست و هشتم صفر سالروز رحلت حضرت رسول اكرم(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبي(ع) روزهاي تعطيل موزه ها، كاخ موزه‌ها و بناهاي داراي وروديه سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در سال آينده اعلام شده است.
همچنين يك روز تعطيلي هفتگي مقرر بعضي از موزه ها، كاخ موزه ها و بناهاي داراي وروديه متفاوت از جدول اعلام شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 2:10  توسط   | 

در فرهنگسراي نياوران برگزار مي‌شود: نمايشنامه خواني لباسي براي مهماني

آخرين جلسه نمايشنامه خواني امسال فرهنگسراي نياوران ،با اجراي نمايشنامه لباسي براي مهماني برگزار مي‌شود.
به گزارش ايرنا، ساعت ‪ ۱۷‬و سي دقيقه بيست و پنجم و بيست وششم اسفند، پنجمين جلسه از ششمين دوره موضوعي نمايشنامه خواني فرهنگسراي نياوران، با خوانش نمايشنامه لباسي براي مهماني نوشته محمدرحمانيان و با كارگرداني بابك حاجي زاده برپا مي‌شود.
دراين نمايشنامه خواني بهاره حسيني، مرجان تكس، فاطمه عيوضي و ايمان غفوري نقش خواني مي‌نمايند.
ورود عموم براي تماشاي اين برنامه آزاد و رايگان است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 2:3  توسط   | 

با حضور رييس جمهوري مراسم ثبت ملي نوروز ‪ ۲۷‬اسفند برگزار مي‌شود

مدير كل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: مراسم ثبت ملي آيين نوروز ‪ ۲۷‬اسفند در سالن اجلاس سران برگزار مي‌شود.
به گزارش ايرنا، سيد رضا موسوي افزود: اين مراسم با حضور محمود احمدي نژاد رييس جمهور و اسفنديار رحيم مشايي رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري برگزار مي‌شود.
وي اظهار داشت: جمعي از وزرا، سفراي كشورهاي مختلف، استانداران، ورزشكاران و اصحاب رسانه ها از ديگر شركت‌كنندگان در اين مراسم خواهند بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 2:0  توسط   | 

مهلت ارسال آثار به جشنواره سراسري ميراث فرهنگي و رسانه تمديد شد

مهلت ارسال آثار به منظور شركت در سومين جشنواره سراسري ميراث فرهنگي و رسانه تا ‪ ۳۱‬فروردين سال آينده تمديد شد.
به گزارش ايرنا، دبير جشنواره ميراث فرهنگي و رسانه با اعلام اين مطلب افزود: تاكنون بيش از ‪ ۲۵۰‬اثر به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است.
سيدرضا موسوي اظهار داشت: با توجه به نزديك شدن به روزهاي پاياني سال و شرايط زماني مشخص شده براي آثار و همچنين درخواست‌هاي مكرر علاقه مندان به حضور در جشنواره، مهلت ارسال آثار به مدت يك ماه و به عنوان آخرين زمان تمديد شد.
وي تصريح كرد: آثار منتشره در نشريات و خبرگزاري‌هاي رسمي كشور در قالب خبر، گزارش توصيفي، تحقيقي و تحليلي، گفتگو، مقاله، يادداشت، سرمقاله، عكس و در بخش توليدات ديداري و شنيداري نيز در قالب خبر، گزارش، ميزگرد، گفتگو، مستند، پويانمايي، نماهنگ و فيلم‌هاي يك دقيقه‌اي مي توانند در اين جشنواره شركت كنند.
موسوي با اشاره به اينكه جشنواره در دو بخش سراسري و ويژه برگزار مي شود، اظهار داشت: آثاري مي‌توانند در جشنواره شركت كنند كه در حد فاصل فروردين تا پايان اسفند ماه امسال از طريق نشريات، خبرگزاري‌ها و يا صدا و سيما منتشر شده باشند.
علاقه مندان مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن ‪۶۶۰۵۹۰۰۳‬ اداره كل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تماس بگيرند.
سومين جشنواره سراسري ميراث فرهنگي و رسانه همزمان با هفته ميراث فرهنگي در ارديبهشت سال آينده برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 1:57  توسط   | 

چهار فيلم اكران نوروزي سينماها مشخص شدند

فيلم‌هاي ايراني مجنون ليلي ساخته قاسم جعفري، به همين سادگي از رضا ميركريمي، زن دوم ساخته سيروس الوند و دايره زنگي از پريسا بخت آور در جدول اكران نوروزي سينماها جاي گرفتند.
به گزار ش ايرنا، فيلمهاي مجنون ليلي در گروه سينمايي آفريقا، به همين سادگي در گروه سينمايي استقلال، زن دوم درگروه سينمايي آزادي و دايره زنگي در گروه سينمايي قدس روي پرده مي روند.
برنامه اكران فيلم ليلي مجنون از ‪ ۲۶‬اسفند و بقيه آثار مشخص شده جدول اكران از ‪ ۲۹‬ماه جاری آغازخواهند شد.
فيلم اكران نوروزي گروه سينمايي عصر جديد نيز به زودي مشخص مي‌شود.
براساس آئين نامه جديد شوراي صنفي، نمايش فيلم با آماده شدن سينما آزادي، آثار سينمايي در قالب پنج گروه سنيمايي اكران مي‌شوند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 1:53  توسط   | 

ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد گروه پزشكي تا ‪۲۰‬فروردين تمديد شد

ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد گروه پزشكي تا ‪۲۰‬ فروردين ‪ ۸۷‬تمديد شد.
به گزارش ايرنا، وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي طي اطلاعيه‌اي اعلام كرد: داوطلبان مي‌توانند جهت ثبت نام از طريق اينترنت به آدرس‌هاي ‪ SANJESH.MOHME.GOV.IR, JME.MOHME.GOV.IR‬مراجعه كنند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 1:50  توسط   | 

مجموعه تئاتر شهر از 20 فررودين باز مي‌شود

تالارهاي نمايشي مجموعه تئاتر شهر تا 24 اسفند فعاليت دارند و دوباره از بيستم فروردين سال 87 فعاليت خود را در سال جديد از سر مي‌گيرد.
به گزارش ايسنا، با توجه به فرا رسيدن سال نو نمايش‌هايي كه هم‌اكنون در تالارهاي مختلف مجموعه تئاتر شهر به روي صحنه هستند تا 24 اسفند به اجراهاي خود ادامه مي‌دهند، اين در حالي است كه از روز بيستم فروردين سال 87 اجراي نمايش‌ها با توجه به برنامه‌هايي كه اعلام شده از سر گرفته مي‌شود.
هم اكنون نمايش‌هاي « ملاقات بانوي سالخورده»‌ به كارگرداني حميد سمندريان « در تالار اصلي، «كريستال تاور» به كارگرداني نصر الله قادري در تالار سايه، «سه گانه ميتراس» و « امپراتور و آنجلو» به كارگرداني امير دژاكام در تالار چهارسو، «تهرن» به كارگرداني محمود استاد محمد در تالار قشقايي و «خنجره‌ها» به كارگرداين امير آتشاني در كارگاه نمايش مجموعه تئاتر شهر به روي صحنه هستند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 12:31  توسط   | 

مركز پاسخگويي راهيان نور افتتاح شد

همزمان با آغاز رزمايش فرهنگي راهيان نور مركز پاسخگويي ستاد مركزي راهيان نور شروع به كار كرد.
به گزارش ايسنا، اين مركز پاسخگويي شامل خطوط ثابت زميني و سيستم پيامك (sms) مي‌باشد كه در طول شبانه روز پاسخگوي سوالات در حوزه راهيان نور و محصولات فرهنگي كه در ايام حضور كاروان‌ها در منطقه توزيع مي‌شود، مي‌باشد.
تلفن 64979-021 شامل 30 خط به صورت شبانه روز پاسخگوي سؤالات تلفني است.
همچنين سرويس پيامك 300015 نيز جهت ارائه سوالات احتمالي و ... جهت تماس، آشنايي و سفارش محصولات فرهنگي آماده فعاليت است.
گفتني است حركت كاروان‌هاي راهيان نور از نيمه بهمن آغاز شده و تا 15 فروردين 1387 ادامه خواهد داشت.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 12:3  توسط   | 

نرم‌افزار چندرسانه‌اي پلاك منتشر شد

همزمان با آغاز حركت اردوهاي زيارتي راهيان نور به مناطق جنگي هشت سال دفاع مقدس، نرم‌افزار چند رسانه‌اي پلاك ويژه راهيان نور منتشر كرد.
به گزارش ايسنا، در نرم‌افزار چند رسانه‌اي پلاك كه توسط ستاد مركزي راهيان تهيه و منتشر شده است؛ مطالبي چون صوت‌ها و نماهنگ‌هاي دفاع مقدس و راهيان نور، نسخه الكترونيكي نشريات امتداد، امكانات چند رسانه‌اي تلفن همراه اعم از صدا و تصوير، عكس، تصاوير، اشعار و روايت‌هايي از هشت سال دفاع مقدس، معرفي كتاب، نقشه مناطق عملياتي، آموزش خاطره‌نويسي و... از جمله مطالب منتشر شده در اين نرم‌افزار چند رسانه اي است.
لازم به ذكر است اين لوح فشرده توسط ستاد مركزي راهيان نور در شمارگان وسيع منتشر شده است و در مبادي ورودي مناطق عملياتي استان خوزستان از طريق شبكه سراسري توزيع محصولات فرهنگي ستاد مركزي راهيان نور در اختيار كاروان‌هاي زيارتي قرار مي‌گيرد.
ساير علاقه‌مندان نيز جهت تهيه اين نرم‌افزار مي‌توانند با تلفن 64079-021 تماس گرفته و يا به شماره 300015 پيامك ارسال نمايند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 12:2  توسط   | 

افزايش حقوق سربازان از 31 به 145 درصد از اسفند

رييس سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي از دستگيري 580 جاعل كارت پايان خدمت يا معافيت در قالب 20 باند از ابتداي سال خبر داد و بيان كرد: افراد استفاده كننده از كارت‌هاي معافيت جعلي، شناسايي، به مراجع قضايي معرفي و با قرار بازداشت روانه زندان مي‌شوند.

به گزارش ايسنا، سردار محمدجواد زاده‌كمند در نشستي خبري كه به ارائه گزارش عملكرد از اقدامات سال 86 سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي اختصاص داشت، ‌توسعه سيستم مكانيزه جمع‌آوري اطلاعات به 200 شهر و كاهش 20 درصدي شمار مراجعه كنندگان حضوري به 900 هزار نفر نسبت به سال 85، راه‌اندازي سيستم جامع بانك اطلاعاتي و كاهش 15 روزه مدت اعلام درخواست تا زمان دريافت دفترچه، راه‌اندازي سيستم گويا و مشاوره تلفني با دريافت 242 هزار مورد مشاوره، آغاز به كار سيستم پاسخگويي و ارجاع مراجعان با هدف كاهش اتلاف وقت، راه‌اندازي سايت تخصصي وظيفه عمومي ناجا به آدرس وب سايت نيروي انتظامي (www.police.ir) براي ارائه به روز اطلاعات، تقويت دفتر تحقيقات عمومي سازمان به عنوان پشتوانه علمي و بهينه سازي، انجام هشت پژوهش عمده و زمينه‌سازي ارتقاي آن به 20 پژوهش در سال 87 با رويكرد آينده پژوهشي، ساماندهي به وضعيت رده‌هاي وظيفه عمومي، ايجاد تسهيلات براي ادامه تحصيل مشمولان و ارائه معافيت تحصيلي به 250 هزار نفر و واگذاري بخشي از وظايف به دفاتر پليس + 10 را از عمده اين اقدامات برشمرد.

 

 

افزايش حقوق سربازان و ارتقاي نرم خوراك و پوشاك

 

سردار زاده كمند با اعلام اين كه مرحله دريافت مدارك و ثبت اطلاعات به صورت مكانيزه‌ از طريق 53 دفتر پليس +10 از اسفند امسال آغاز شده است، افزايش حقوق سربازان از 31 به 145 درصد از اسفند ماه و ارتقاي نرم خوراك و پوشاك را از ديگر اقدامات انجام شده خواند و در مورد برخورد قاطع با مشمولان غايب نيز گفت: اگر اين افراد خودمعرف نباشند، دستگير و به مراكز آموزش اعزام مي‌شوند.

وي در ادامه با اعلام اين كه سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي در تلاش است كه 330 شهر كشور را تحت پوشش سيستم مكانيزه جمع‌آوري اطلاعات قرار دهد، در مورد ثبت نام اينترنتي خدمت وظيفه عمومي اظهار كرد: به محض صدور مجوزهاي امنيتي از ستاد كل نيروهاي مسلح، اين طرح به اجرا درخواهد آمد.

 

 

6 تخلف نيروهاي مسلح مربوط به جعل كارت در سال 86

 

سردار زاده كمند شمار تخلفات نيروهاي مسلح مربوط به جعل كارت در سال 86 را شش مورد دانست و همچنين در مورد معافيت‌هاي نخبگان و ورزشكاران از خدمت وظيفه عمومي عنوان كرد: صدور معافيت تحصيلي براي هر مقطع، فقط يك بار ممكن است كه البته در مورد نخبگان، هيچ محدوديتي براي ادامه مقاطع تحصيلي تا پايان، ‌ادامه تحصيل در خارج از كشور يا ارائه ضمانت وجود ندارد كه البته نام نخبگان معاف از مشموليت توسط بنياد ملي نخبگان و بنياد نخبگان نيروهاي مسلح اعلام مي‌شود.

 

 

پذيرفته‌شدگان فراگير پيام نور يا علمي كاربردي مشمول معافيت تحصيلي نمي‌شوند

 

به گزارش ايسنا، وي از ارائه تسهيلات به مشمولاني كه متقاضي ادامه تحصيل در خارج از كشور هستند و كاهش ميزان ضمانت آن‌ها تا پنج ميليون تومان و دريافت مابقي به صورت چك يا جايگزين كردن مبلغ ضمانت با سند ملكي يا چك‌هاي تضميني نيز خبر داد و تصريح كرد: پذيرفته شدگان دانشگاه‌هاي فراگير پيام نور و جامع علمي ـ كاربردي مشمول معافيت تحصيلي نمي‌شوند.

رييس سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي در مورد معافيت از خدمت در سفرهاي زيارتي خارج از كشور نيز بيان كرد: در مورد زيارت حج، هيچ‌گونه محدوديتي وجود ندارد، اما در مورد زيارت عتبات عاليه، ارائه ضمانت 15 ميليون توماني يا معادل‌هاي آن ضروري است.

وي با تاكيد بر اين كه خلا مقاطع تحصيلي پس از دريافت معافيت، نبايد بيش از شش ماه باشد، ‌افزود: مشمولان پذيرفته شده در آزمون‌هاي سراسري، در هر مرحله از خدمت ترخيص مي‌شوند و مي‌توانند خدمت خود را پس از گذراندن دوره تحصيلي ادامه دهند.

سردار زاده كمند در ادامه با اشاره به اين كه مشمولان متولد نيمه دوم هر سال مي‌توانند، موعد اعزام خود را يك سال به تعويق بياندازند، تصريح كرد: شرط اصلي معافيت تحصيلي از خدمت،‌ چه در داخل و چه در خارج از كشور،‌ نداشتن غيبت بيش از حد مجاز است كه اين سقف براي كارداني و كارشناسي ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته شش سال، كارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، دكتري ناپيوسته پنج سال و دكتري پزشكي هشت سال است.

 

 

معافيت‌هاي چاقي و لاغري، فقط براي مبتلايان به بيماري‌هاي غدد مترشحه

 

رييس سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي در مورد شمار مشمولان معافيت‌هاي چاقي و لاغري را حدود 25 هزار نفر خواند و خاطر نشان كرد: معافيت‌هاي چاقي و لاغري تنها شامل افرادي مي‌شود كه دچار بيماريهاي ناشي از غدد مترشحه باشند.

وي در مورد معافيت‌هاي مقام معظم رهبري كه شامل شش گروه به تناسب سن و مدرك تحصيلي مي‌شود، نيز عنوان كرد: معافيت مقام معظم رهبري، ديپلمه‌هاي متولد تا پايان سال 54، افراد داراي مدرك فوق ديپلم متولد تا پايان سال 54، ليسانسه‌هاي متولد تا پايان سال 54، فوق ليسانسه‌هاي متولد تا پايان سال 52، دارندگان مدرك دكتري غيرپزشكي متولد تا پايان سال 50 و افراد داراي مدرك دكتري پزشكي متولد تا پايان سال 1344 را شامل مي‌شود.

سردار زاده كمند مشمولان معاف از رزم و افرادي كه داراي تخصص متناسب با دستگاه درخواستي هستند را نيز از اولويت‌هاي دريافت امريه خواند در پايان اعلام كرد: تلفن‌هاي گوياي شبانه روزي 73941735 و 73941739، تلفن مشاوره فعال از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15 تا 17 به شماره 23-73941520، دورنگار 73941435 و صندوق پستي 313-14615 از راه‌هاي ارتباط مردم با سازمان وظيفه عمومي ناجاست.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:58  توسط   | 

نتايج قرعه كشي حج عمره بازنشستگان اعلام شد

نتايج قرعه‌كشي ثبت‌نام استفاده بدون نوبت از سفر حج عمره بازنشستگان مشترك صندوق بازنشستگي كشوري اعلام شد.

به گزارش ايسنا، حسن مسافري ـ مدير كل فرهنگي ، اجتماعي سازمان بازنشستگي كشوري ـ اظهار كرد: قرعه كشي اعزام بدون نوبت به سفر حج عمره با توجه به سهميه مشخص شده براي هر استان پس از پايان مهلت قانون ثبت‌نام كه 12 اسفند تعيين شده بود، انجام و اسامي نهايي در پايگاه اينترنتي اين سازمان به نشاني WWW.CSPF.IR بارگذاري شده است.
وي همچنين تصريح كرد: اضافه بر اطلاع‌رساني از طريق سايت، نتايج به همه منتخبان از طريق تماس تلفني نيز اعلام خواهد شد.
مسافري درباره نحوه سهميه بندي هر استان افزود: سهميه هر استان با توجه به جمعيت بازنشسته استان اختصاص داده شده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:56  توسط   | 

تصاوير منتشر نشده از پشت صحنه فيلم ناتمام «ملاقلي‌پور» درباره تفحص شهدا

يكي از پروژه‌هاي فيلمسازي مرحوم رسول ملاقلي‌پور در سالها قبل، ساخت فيلم مستندي درباره موضوع تفحص شهدا بود كه ظاهرا ناتمام ماند.

به گزارش فارس، پس از ساخت فيلم مستند «حميد و فاطمه» توسط رسول ملاقلي‌پور براي گروه تلويزيوني روايت فتح، پيشنهاد ساخت چند مستند ديگر به وي داده شد.
يكي از اين فيلم‌ها در مورد تفحص شهدا بود و فيلم پشت صحنه اين مستند، در سالگرد درگذشت اين فيلمساز براي نخستين بار در خبرگزاري فارس به نمايش در مي‌آيد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:46  توسط   | 

نمايش عكس‌هاي برگزيده سال در خبرگزاري فارس

عكس‌هاي برگزيده سال در صفحه اصلي خبرگزاري فارس به مدت يك ماه قابل مشاهده است.

به گزارش فارس، تعداد 316 قطعه عكس به چهارمين دوره نمايش عكس‌هاي برگزيده سال خبرگزاري فارس رسيد كه از اين ميان 111 قطعه عكس در صفحه اصلي خبرگزاري فارس به نمايش درآمده است.
اين آثار طي فراخواني از سوي خبرگزاري فارس، از عكاسان خبري و آزاد سراسر كشور دريافت شده است كه پس از بررسي‌هاي لازم از نظر كيفي به نمايش گذاشته شده است.
سال گذشته و در سومين دوره نمايش عكس‌هاي برگزيده سال از سوي گروه عكس خبرگزاري فارس، 323 عكاس از سراسر كشور شركت كردند كه از ميان آنها آثار 160 عكاس انتخاب و به نمايش گذاشته شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:44  توسط   | 

نمايش مستند برگزيده جشنواره فجر در كانون فيلم انجمن منتقدان

فيلم مستند بلند «تينار» ساخته مهدي منيري در قالب دومين نشست كانون فيلم انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران به نمايش درمي‌آيد.

به گزارش فارس، برنامه نمايش اين فيلم 26 اسفند ساعت 18 در سالن نمايش‌ خانه سينما برگزار مي‌شود.
بنا بر اين گزارش، مستند 86 دقيقه اي تينار، داستان كودكي است كه در جنگل‌هاي جنوبي بابل مجبور است به تنهايي از گله خود محافظت كند.
اين اثر جايزه اصلي بخش مسابقه سينماي مستند ايران جشنواره بيست و ششم فيلم فجر را دريافت كرده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:43  توسط   | 

«پوست موز» اكران خصوصي مي‌شود

فيلم سينمايي «پوست موز» ساخته «علي عطشاني» ۲۲ اسفند در سينما قدس اكران خصوصي مي‌شود.

به گزارش فارس، فيلم سينمايي «پوست موز» كه موفق به حضور در جشنواره فيلم فجر امسال نشد،پس از تكميل مراحل فني و آماده نمايش شد و فردا نسخه سي‌و‌پنج ميلي‌متري آن براي نخستين‌بار به نمايش در مي‌آيد.
بنابراين گزارش، اكران خصوصي اين فيلم ساعت 22 در سينماي قدس براي اهالي رسانه و سينماگران خواهد بود.
حميد فرخ نژاد، بهنوش طباطبائي، بهزاد فراهاني، هوشنگ حريرچيان، مهران رجبي، كيومرث ملك مطيعي و ... بازيگران اصلي اين فيلم هستند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:41  توسط   | 

60 درصد از شركت‌كنندگان كنكور دانشگاه جامع مرد بودند

رئيس دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي گفت: 60 درصد از شركت‌كنندگان كنكور دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي مرد بودند.

حسين بلندي در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برگزاري آزمون‌هاي دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي در 10 ارديبهشت‌ افزود: امسال 295 هزار داوطلب در كنكورهاي دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي شركت كردند.
وي گفت: در آزمون كارشناسي امسال دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي 65 درصد از شركت كنندگان مرد و 35 درصد زن بودند.
رئيس دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي با بيان اين‌كه امسال 295 هزار نفر داوطلب در آزمون‌هاي كارداني و كارشناسي دانشگاه جامع پذيرش مي‌شوند، افزود: امسال در آزمون كارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي 145 هزار داوطلب ثبت‌نام كردند كه اين آمار سال گذشته 80 هزار نفر بود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:34  توسط   | 

يادواره شهداي مهندسي نيروي زميني سپاه برگزار مي‌شود

به همت معاونت مهندسي نزسا، يادواره شهداي مهندسي نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي فردا برگزار مي‌شود.

به گزارش فارس، اين يادواره در روز 22 اسفند در محل مجتمع فرهنگي غدير و با حضور خانواده‌هاي معظم شهداي مهندسي، فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و مسئولان مهندسي نزسا برگزار مي‌شود.
بنا بر اين گزارش، در اين مراسم ضمن تقدير از خانواده‌هاي معظم شهدا، ياد و خاطره فداكاري‌ها و ايثارگري‌هاي شهداي مهندسي و پاكسازي در طول هشت سال جنگ تحميلي گرامي داشته مي‌شود.
بر اساس اين گزارش، در طول دوران جنگ تحميلي، بيش از 3 هزار نفر از نيروهاي مهندسي نزسا به شهادت رسيدند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:33  توسط   | 

خدمت رسانی ویژه شرکت واحد در آخرین پنج شنبه سال

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اعلام کرد: به منظور رفاه حال شهروندان جهت عزیمت به بهشت زهرا (س) در آخرین پنج شنبه سال سرویس های ویژه ای از ساعت 13 تا 16 از میادین و پایانه های مختلف در نظر گرفته شده است.

به گزارش مهر ، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به اطلاع می رساند: با توجه به در پیش بودن آخرین پنجشنبه سال، این شرکت به منظور رفاه حال شهروندان جهت عزیمت به بهشت زهرا (س) جهت غبارروبی مزار شهدا و زیارت اهل قبور، سرویس های ویژه ای از ساعت 13 تا 16 روز 23/11/86 از میادین و پایانه های امام خمینی (ره)، خراسان، انقلاب اسلامی، محمدیه، شمشیری، امام حسین (ع)، خاوران، آزادی، بازار دوم نازی آباد، شهر ری، تجریش، رسالت، صادقیه، راه آهن، ابوذر، شهرک ولیعصر، یافت آباد، خزانه بخارایی، تهرانسر، چهار راه اشراق، جماران، اختیاریه و شهرک محلاتی به سمت بهشت زهرا (س) برقرار خواهد نمود.
ضمنا محل استقرار اتوبوس ها در بهشت زهرا (س) برای انتقال شهروندان به مقاصد اولیه به شرح ذیل می باشند:

1- درب شرقی بهشت زهرا (س) برای مقاصد امام حسین، خراسان، خاوران، شهر ری، رسالت، دولت آباد و خزانه بخارایی
2- پارکینگ قطعه 24 برای مقاصد امام خمینی (ره)، محمدیه، آذری، آزادی، نازی آباد، تجریش، صادقیه، انقلاب اسلامی، راه آهن، ابوذر، شهرک ولیعصر، یافت آباد، خلیج فارس، میدان صنعت، تهرانسر، چهار راه اشراق، جماران، اختیاریه و شهرک شهید محلاتی.

بدیهی است ، خطوط منتهی به ایستگاه های مترو نیز تقویت گردیده و سرویس های ویژه ای در داخل محوطه بهشت زهرا (س) از درب شرقی تا درب شمال و ایستگاه مترو حرم مطهر برقرار می گردد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:26  توسط   | 

برگزاری نوزدهمین کنگره فیزیوتراپی ایران با شعار "م مثل معلولین"

نوزدهمین کنگره فیزیوتراپی ایران با شعار "م مثل معلولین" و به منظور تبیین تعاریف جدید درباره معلولین و ارائه یافته های نوین علمی در ارزیابی ، درمان و ارتقای کیفیت زندگی بیماران و معلولین 24 تا 26 اردیبهشت سال آینده برگزار می شود.

به گزارش مهر، دکتر گیتی ترکمان دبیر نوزدهمین کنگره فیزیوتراپی ایران با بیان این مطلب گفت: هدف از انتخاب این شعار برای کنگره تبیین تعاریف جدید درباره معلول است، چرا که امروزه معلول نه تنها به عنوان یک انسان ناتوان محسوب نمی شود بلکه فردی است که باید توانمندی های خود را به کمک تیم توانبخشی شناسایی کرده و زندگی در حد شرایط طبیعی را برای خود بازیابی کند و این نگرش می بایست هم به خانواده معلول و هم به جامعه تسری پیدا کند و واضح است که مسئولان کشوری نیز باید بر اساس این نگرش نوین در جهت کمک به بازیابی این زندگی طبیعی، با برنامه ریزی های شهری، منطقه ای و کشوری، معلول و تیم توانبخشی را یاری کنند.
دانشیار گروه فیزیوتراپی دانشگاه تربیت مدرس در ادامه اظهار داشت: در نوزدهمین کنگره فیزیوتراپی ایران که با همکاری انجمن فیزیوتراپی ایران و دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود علاوه بر ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی که موجب ارتقای علمی و توانمندی های متخصصان فیزیوتراپی در سطوح مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خواهد شد، امکان تبادل نظر متخصصان فیزیوتراپی با سایر رشته های مرتبط مانند تخصص های مختلف پزشکی، مهندسی پزشکی و دیگر رشته های توانبخشی، فراهم می آید.
ترکمان محورهای سخنرانی و مقالات علمی را در این نشست سه روزه علمی شامل کاربرد تفکر سیستمی در توانبخشی، مباحث موتور کنترل، فیزیوتراپی در ضایعات ورزشی، فیزیوتراپی در ضایعات عضلانی - اسکلتی، عصبی- عضلانی و قلبی، تنفسی، دردهای مزمن و کاربرد طب فشاری در دردهای زایمان و همچنین بیومکانیک ستون فقرات، اندام ها و بافت های هم بند در فعالیت های طبیعی و غیر طبیعی بر شمرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:25  توسط   | 

ثابت ماندن نرخ بلیت های اعتباری مترو و افزایش نرخ بلیت های سفری

بر اساس مصوبه امروز شورای شهر، نرخ بلیت های دو سفره و 10 سفره در سال 87 افزایش یافت و بلیت های تک سفره نیز با بهای 150 تومان در ایستگاه های مترو عرضه خواهد شد.

به گزارش مهر، در جلسه هشتاد و هفتم شورای شهر تهران لایحه تعیین قیمت بلیت مترو در سال 87 به تصویب اعضای شورا رسید.
بر اساس مصوبه شورای شهر تهران قیمت بلیت های تک سفره مترو در سال 87، 150 تومان، دو سفره 225 تومان و 10 سفره هزار تومان خواهد بود.
همچنین قیمت بلیت های اعتباری مدت دار بدون تغییر نسبت به سال گذشته در سال 87 ثابت خواهد ماند و قیمت بلیت های اعتباری یک، سه و هفت روزه و بلیت های 1 ، 3 و 6 ماهه و بلیت اعتباری یکساله افزایش نخواهد یافت.
در سال 87 قیمت بلیت های اعتباری مبلغ دار ثابت خواهد ماند و جهت مبلغ اعتبار خریداری شده از 20 تا 200 هزار ریال، 30 درصد تخفیف محاسبه خواهد شد.
بر اساس مصوبه شورا قیمت بلیت های اعتباری و مدت دار مترو در سال 87 به منظور تشویق مردم به استفاده از این بلیت ها و کاهش استفاده از بلیت های تک سفره ثابت می ماند و با همان قیمتهای سال جاری به فروش خواهد رفت.
همچنین علی رغم آنکه بلیت تک سفره در شهریور ماه با توافق دولت (فرمانداری تهران) و شهرداری عرضه نمی شد، در سال آینده مسافرین مترو می توانند این نوع بلیت را از گیشه ها تهیه کنند.
بر اساس مصوبه شورای شهر تهران کنترل بلیت مسافران در خروج از مترو الزامی نیست ولی در صورتی که دارندگان بلیت اعتباری مبلغ دار در هنگام خروج، بلیت خود را به دستگاه های کنترل ارائه دهند قیمت ها به تناسب طول سفر از اعتبار بلیت کسر می شود و در غیر این صورت بهای طولانی ترین مسیر کسر خواهد شد.
بر این اساس از اعتبار بلیت در سفرهای کمتر از 20 کیلومتر 800 ریال در سفرهای بیشتر از 20 کیلومتر هزار ریال و در سفرهای بیشتر از 40 کیلومتر هزار و 200 ریال کسر خواهد شد.
همچنین شرکت مترو موظف است با اطلاع رسانی گسترده سیاست های تشویقی و تخفیفات در نظر گرفته شده جهت بلیت های اعتباری مترو را به اطلاع شهروندان برساند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:23  توسط   | 

بقاع متبرکه استان تهران آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: بقاع متبرکه آماده پذیرایی از میلیون ها نفر زائر هنگام آغاز سال تحویل می باشد.

به گزارش مهر، سید مجتبی سجادی با بیان این مطلب گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در جهت رفاه حال مسافران نوروزی آماده پذیرایی و اسکان زوار و گردشگران داخلی و خارجی در اماکن متبرکه مذهبی می باشد.
وی افزود: 400 بقعه استان تهران برای حضور مردم در ایام نوروز از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران آماده پذیرایی می باشد که مسافران نوروزی می توانند در بقاع متبرکه که دارای مهمان سرا می باشند و در مسیر اصلی جاده ها قرار دارد، اسکان یابند.
سجادی در خصوص فعالیت های فرهنگی در بقاع متبرکه اظهار داشت: ویژه برنامه های فرهنگی در هنگام تحویل سال تحویل همچنین خدمات رفاهی برای مسافران نوروزی و پر کردن اوقات فراغت به ویژه جوانان و نوجوانان در امکان متبرکه پیش بین شده است همچنین پخش تلاوت قرآن کریم و اذان در هنگام نمازهای یومیه، دعوت از امام جماعات، روحانی، امکانات رفاهی، تفریحی برای کودکان درفضاهای بقاع متبرکه، تهیه قرآن و کتب دعا و زیارتنامه ها برای مهمانان نوروزی از جمله برنامه های فرهنگی در ایام نوروز در بقاع متبرکه می باشند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران اذعان کرد: در ایام نوروز نیروی انتظامی و بسیج پایگاه مقاومت مناطق، هماهنگی لازم برای امنیت زائران پیش بینی شده و نیز بروشورهایی برای شناسایی برخی از بقاع متبرکه تهیه و به زائران در امام زاده ها ارائه می شود.
سجادی با اشاره به اینکه گنبد سازی آئینه کاری بقعه ها، کاشی کاری و مرمت کلیه امام زاده ها تا قبل از ایام نوروز در دستور کار بوده یاد آور شد: برای ارائه خدمات بهتر به مسافران و گردشگران در صورت نیاز کارهای اجرایی و آماده سازی متوقف تا مشکل برای زائران ایجاد نشود.
وی شناساندن و معرفی جاذبه های بقاع متبرکه و ایجاد علاقه و حضور مشتاقان به این امکان را از اهداف این برنامه دانست.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:19  توسط   | 

طرح نمادین غربالگری و بیماریابی کلیه در بیمارستان لبافی نژاد انجام می شود

همزمان با روز جهانی کلیه (23 اسفند)، طرح نمادین بیماریابی افرادی که در معرض خطر بیماری کلیه قرار دارند در بیمارستان لبافی نژاد تهران صورت می گیرد.

به گزارش مهر ، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در این طرح که از ساعت 8 تا 14 با حضور اساتید فوق تخصص کلیه و پزشکان عمومی انجام می شود تا سقف 2 هزار نفر از داوطلبین می توانند برای غربالگری به بیمارستان لبافی نژاد مراجعه کنند. هدف از اجرای طرح فوق که امسال به صورت آزمایشی انجام می شود شناسایی میزان شیوع بیماری مزمن کلیه در افراد در معرض خطر بوده و قرار است در سال 87 به صورت یک طرح ملی در سطح کشور ادامه یافته و در بسته های خدمتی پزشک خانواده ادغام شود.
بر اساس این گزارش، 50 درصد از بیماری های مزمن کلیوی قابل کنترل و درمان است و انجام این معاینات می تواند از سیر بیماری به سمت نارسایی و انجام دیالیز یا سایر درمان های جایگزین جلوگیری کند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:17  توسط   | 

نمرات خام آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد

نمرات خام سی و پنجمین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشکی از سوی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت اعلام شد.

به گزارش مهر، داوطلبان شرکت کننده در این دوره از آزمون دستیاری تخصصی پزشکی می توانند نمره خام خود را با استفاده از کد ملی در پایگاه اطلاع رسانی معاونت آموزشی وزارت بهداشت جستجو کنند.
بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی نیز متقاضیان سهمیه مناطق محروم و رزمندگان می توانند مدارک مورد نیاز را بر اساس راهنمای ارسال مدارک تا 25 اسفند به دانشگاه محل آزمون تحویل دهند.
همچنین داوطلبان می توانند همزمان با دریافت نمره خام، در صورت اعتراض، بر اساس فرم اعتراض اینترنتی، نسبت به ارسال آن اقدام کنند.
به گزارش مهر، سی و پنجمین دوره آزمون دستیاری پزشکی روز دوم اسفند با حضور 16هزار و 318 داوطلب در 31 حوزه امتحانی برگزار شد. 61 درصد داوطلبان شرکت کننده در این آزمون را مردان تشکیل داده بودند.
پذیرش دستیار در رشته های جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی)، جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی (ارولوژی)، بیماریهای اعصاب (نورولوژی)، بیماریهای داخلی، بیماریهای عفونی و گرمسیری، بیماریهای قلب وعروق، بیماریهای کودکان، بیهوشی، پزشکی اجتماعی، پزشکی هسته ای، آسیب شناسی (پاتولوژی)، پوست، پزشکی فیزیکی وتوانبخشی، جراحی عمومی، جراحی مغزواعصاب، چشم پزشکی، پرتودرمانی (رادیوتراپی)، رادیولوژی، روانپزشکی، زنان و زایمان، گوش و گلو وبینی و جراحی سر و گردن، پزشکی قانونی، طب کار، طب اورژانس و پزشکی ورزشی صورت می گیرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:15  توسط   | 

تشریح جزئیات اجرای قانون حذف کنکور / وزارت آموزش و پرورش وارد عمل شود

قانون حذف کنکور که مدتی پیش توسط مجلس تصویب شد و امروز توسط رئیس جمهور ابلاغ شد، تصریح می کند که باید شرایطی برای حذف کنکور تا سال 1390 فراهم شود. رئیس سازمان سنجش در گفتگو با خبرگزاری مهر وضعیت اجرای این قانون را تشریح کرد.

لزوم برگزاری امتحانات مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی به صورت سراسری

دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگو با مهر، درباره پیش بینی برای اجرایی شدن طرح حذف کنکور در سال 1390 افزود: طرح حذف کنکور در سال 90 بر مبنای جایگزینی سوابق به جای آزمونهای سراسری است. سوابق تحصیلی در قانون تعریف شده و به امتحاناتی که به صورت همزمان و سراسری در کل کشور برگزار می شود، اشاره شده است.
وی اظهار داشت: براساس این قانون، تاکنون تنها آزمون سال سوم دبیرستان به میزان 15 درصد در کنکور لحاظ شده است. برای اجرایی شدن این قانون، آموزش و پروش باید امتحانات مقاطع دیگر را نیز به شکل سراسری برگزار کند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اگر بخواهیم سوابق را جایگزین کنکور کنیم، آموزش و پرورش باید امتحانات دوم و سوم و پیش دانشگاهی را به شکل سراسری برگزار کند در حال حاضر فقط سال سوم را داریم.

تنها بخشی از داوطلبان ورود به دانشگاه پس از حذف کنکور دارای سوابق تحصیلی هستند

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم سال 90 را مبنای حذف کنکور قرار دهیم زمان فعلی برای اجرای سراسری امتحانات دیر شده است. در صورتی که آزمون پیش دانشگاهی و سال سوم دبیرستان امسال به صورت سراسری برگزار شود، در سال 90 تنها بخشی از داوطلبان کنکور سوابق کامل دارند. در غیر این صورت عده کثیری از داوطلبان در سال 90 فاقد سوابق تحصیلی هستند.

اجرای قانون حذف کنکور وابسته به اقدامات آموزش و پرورش است

پورعباس افزود: سازمان سنجش مشروط بر داشتن سوابق تحصیلی و در صورتی که آموزش و پرورش سوابق را ایجاد کند، آمادگی جایگزینی سوابق را دارد. به میزانی که آموزش و پرورش بتواند سوابق تحصیلی ایجاد کند، به مرور سوابق تحصیلی را جایگزین کنکور خواهیم کرد. امیدواریم تا سال 90 این اتفاق بیافتد اما پیش بینی آن مشخص نیست.
وی با بیان اینکه هم اکنون در دوره گذر به سر می بریم، گفت : اجرای این قانون نیاز به دوره گذری 3 تا 4 ساله دارد تا تمامی داوطلبان دارای سابقه تحصیلی شوند. امسال که به عنوان سومین سال آزمونهای سراسری را لحاظ می کنیم 80 درصد پوشش داوطلبان دارای این سابقه تحصیلی بودند.
رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: در مجموع رقابت برای رفتن به دوره های مطلوب روزانه و بخشی از دوره های شبانه است.
وی اظهار داشت: سازمان سنجش آمادگی داشت امسال، ضریب سوابق تحصیلی را در کنکور بالا ببرد و در این زمینه مذاکراتی نیز صورت گرفت.

وظایف سنجش با اجرای طرح حذف کنکور تغییری نمی کند

پورعباس درباره نقش سازمان سنجش در زمان حذف کنکور به مهر گفت : نقش سازمان سنجش در زمان حذف کنکور تغییر چندانی نخواهد کرد. در آن زمان نیز مانند اکنون ثبت نام، انتخاب رشته و .. انجام می شود. ریز نمرات دبیرستان داوطلبان از آموزش و پرورش دریافت و روی تراز برده می شود و کارنامه علمی بر مبنای ریز نمرات صادر می شود. بر اساس این کارنامه که قبلا نمره خام آن از کنکور گرفته می شد و سال 90 از سوابق تحصیلی، انتخاب رشته انجام خواهد شد.
 
شرایط اجرای قانون حذف کنکور در سال 1390

وی همچنین در نشستی به طرح حذف کنکور در سال 1390 اشاره کرد و گفت: مصوبه مجلس که به تصویب شورای نگهبان رسیده است ما را ملزم می کند تا از سال 1390 سوابق تحصیلی را جایگزین کنکور سراسری کنیم در حال حاضر سوابق تحصیلی از استاندارد خاص و مطلوبی برخوردار نیست و تنها آزمونی که به شکل سراسری در کشور برگزار می شود آزمون سال سوم دبیرستان است لذا آموزش و پرورش باید گامهای اساسی را در این زمینه بردارد و سوابق تحصیلی بیشتری را ایجاد کند.
پورعباس اضافه کرد: اگر این اتفاق بیفتد در سال 1390 برای بخشی از داوطلبین سوابق تحصیلی خواهیم داشت.

عدم یکسان بودن امکانات آموزش و پرورش در کل کشور مشکل حذف کنکور

وی درباره یکی از مشکلاتی که بر سر راه طرح حذف کنکور ممکن است اتفاق بیفتد، گفت: تمامی استان های کشور از کیفیت آموزشی یکسانی برخوردار نیستند و آموزش و پرورش باید نهضت تقویت ارتقا را دراستان های کمتر برخوردار آغاز کند در غیر این صورت در طرح حذف کنکور با مشکل مواجه خواهیم شد به طوری که در سوابق تحصیلی داوطلبان از مناطق مختلف اختلاف های بسیاری مشاهده خواهد شد و این موضوع را نمی توان با سهمیه بندی مناطق و ... که در کنکورهای سراسری قابل حل هستند، برطرف کرد.
رئیس سازمان سنجش افزود: بنابراین در صورتی که ابزارهای لازم برای اجرای طرح حذف کنکور فراهم نشود، امکان اجرا نشدن این طرح وجود دارد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:14  توسط   | 

تدوین موافقت نامه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پزشکی از محل سهمیه مازاد

موافقت نامه پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) از محل سهمیه مازاد تدوین شد.

به گزارش مهر، موافقت نامه همکاری آموزشی پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی جهت تامین کادر هیئت علمی مورد نیاز به منظور استفاده از سهمیه مازاد پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) دانشگاههای علوم پزشکی میان دانشگاه علوم پزشکی محل تحصیل و دانشگاه علوم پزشکی محل تعهد خدمت تدوین شد.
موضوع این قرارداد پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی با توجه به آئین نامه ظرفیت مازاد پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی مورخ 31 مردادماه سال 86 مصوب شورای معین شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی است.
پذیرش از محل سهمیه مازاد پذیرش دانشجو در مقطع دکتری همان سال تحصیلی صورت می گیرد و هزینه های تعیین شده در قالب شهریه سالانه به دانشگاه محل تحصیل پرداخت می شود.
برنامه آموزشی این دوره مطابق با مصوبات شورایعالی برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و طبق برنامه تنظیمی دانشگاه ارائه می شود.
دانشجویان مشمول این موافقت نامه دانشجوی رسمی دانشگاه بوده و مانند سایر دانشجویان حق استفاده از کلیه امکانات موجود آموزشی، رفاهی و درمانی به استثناء کمک هزینه یا وام مسکن و خوابگاه را دارند و دانشگاه موظف است فضا، امکانات آموزشی و کمک آموزشی و اداری مورد نیاز دوره را تامین کند.
در مقابل دانشگاه تعهد می کند که حداکثر سه ماه پس از پایان هر سال تحصیلی گزارش وضعیت تحصیلی دانشجو را که شامل تعداد واحدهای اخذ شده، واحدهای گذرانده شده و معدل دروس گذرانده شده خواهد بود را به دانشگاه محل خدمت ارائه کند.
دانشگاه محل تحصیل موظف است 80 درصد مبلغ شهریه سالانه دریافتی را در اختیار گروه آموزشی محل تحصیل دانشجو به منظور تقویت گروه آموزشی قرارداده و 20 درصد مبلغ شهریه را نیز صرف ایجاد دوره های جدید تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:12  توسط   | 

انتشار کلید آزمون پیش کارورزی/ اعلام نتایج در 28 اسفند

مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت کلید چهل و یکمین دوره آزمون پیش کارورزی دانشگاههای علوم پزشکی کشور را منتشر کرد.

به گزارش مهر، چهل و یکمین آزمون پیش کارورزی روز 16 اسفند با حضور یک هزار و 974 نفر دانشجوی سال پنجم پزشکی در دانشکده های پزشکی سراسر کشور برگزار شد.
کلید آزمون این دوره از امتحانات پیش کارورزی در دو بخش A و B در پایگاه اطلاع رسانی معاونت آموزشی وزارت بهداشت منتشر شده است.
آزمون پیش کارورزی به منظور تضمین کیفیت و هماهنگی میان آموزش پزشکی برای تمامی دانشجویان پزشکی حاضر در سال پنجم پزشکی عمومی برگزار می شود.
این آزمون در 38 حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شده است و نتایج آزمون برای افرادی که حد نصاب لازم را برای ورود به دوره پیش کارورزی کسب کرده اند تا 28 اسفند از طریق دانشگاهها اعلام می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:11  توسط   | 

کلید آزمون جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اعلام شد

کلید آزمونهای جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی از سوی وزارت بهداشت در گروه های A و B منتشر شد.

به گزارش مهر، آزمون جامع علوم پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی با حضور 2 هزار و 990 نفر دانشجوی دانشگاههای علوم پزشکی روز 16 اسفند در سراسر کشور برگزار شد.
در دوره سی و هشتم امتحان جامع علوم پایه در رشته پزشکی 2 هزار و 476 نفر، در دوره بیست و هشتم آزمون گروه دندانپزشکی 362 نفر و در دوره بیست و نهم آزمون گروه داروسازی 152 نفر از دانشجویان واجد شرایط شرکت کردند.
این امتحانات به منظور ارتقای سطح علمی علوم پایه و هماهنگی و یکنواختی کیفیت آموزش در کلیه دانشگاههای علوم پزشکی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه گروه پزشکی شورای عالی برنامه ریزی انجام می پذیرد.
به گزارش مهر، دکتر محمدحسین اسدی دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در حاشیه برگزاری آزمون جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، از اعلام نتایج آزمون در 28 اسفند خبر داد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:10  توسط   | 

ضوابط شرکت اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی اعلام شد

ضوابط و مقررات مربوط به شرکت اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال تحصیلی آینده اعلام شد.

به گزارش مهر، ضوابط و مقررات مربوط به اتباع خارجی در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی در سال تحصیلی 88- 87 صرفا از طریق شورای بورس دانشجویان غیر ایرانی و براساس ضوابط و مقررات ذیل انجام می پذیرد.
ثبت نام اتباع خارجی مقیم ایران که تحت شرایط اعلام شده در این دوره پذیرش می شوند منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر اعلام شده، خواهند بود.
این افراد باید دارای دفترچه پناهندگی صادره از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (پلیس مهاجرت و اتباع خارجی)، گذرنامه دارای اقامت با اعتبار شش ماه، کارت هویت ویژه اتباع خارجی صادره از دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداریها و برگ تردد خروجی مدت دار صادره از دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی باشند.
همچنین لازم است پیش از پذیرش قطعی این دسته از داوطلبان، اصالت و اعتبار مدارک اقامتی و شناسایی آنان از مراجع صادر کننده استعلام شود.
داوطلبان واجد شرایط ثبت نام به استثناء مناطق ممنوعه تردد و اسکان اتباع خارجی که بر اساس جدول اعلام شده در دفترچه راهنمای کنکور کارشناسی ارشد پزشکی ذکر شده است، مجاز به ثبت نام در سایر مناطق کشور خواهند بود.
در هر مرحله ای که مغایرت شرایط داوطلب با شرایط اعلام شده از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تشخیص داده شد از ادامه مراحل گزینش یا تحصیل داوطلب جلوگیری به عمل آید.
به استثنای دارندگان دفترچه پناهندگی ثبت نام قطعی و ادامه تحصیل پذیرفته شدگان در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور منوط به انجام تشریفات قانونی خروج از کشور و اخذ گذرنامه با روادید تحصیلی معتبر است.
انجام تشریفات قانونی خروج از کشور پذیرفته شدگان در این دوره به منظور اخذ گذرنامه با روادید تحصیلی به موجب شیوه نامه ای خواهد بود که در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد و جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص صدور مجوز اقامت برای خانواده پذیرفته شدگان (به استثنای همسر و فرزند مقیم دانشجو) در کشور ندارد.
پذیرش اتباع خارجی در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی ) اکیداً ممنوع است.
با توجه به اینکه شرکت داوطلبان افغانی در آزمونهای سراسری و خاص دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور اعم از دولتی و غیر دولتی ممنوع شده است، پذیرش این داوطلبان صرفا در چهارچوب تفاهم بین دولتین جمهوری اسلامی ایران و افغانستان و همچنین آئین نامه پذیرش دانشجویان خارجی میسر خواهد بود.
دانشجویان غیر ایرانی بورسیه و داوطلبان تبعه خارجی پیش از ثبت نام و شرکت در آزمون باید نسبت به اخذ مجوز و معرفی نامه لازم و اطلاع از شرایط و ضوابط شرکت در آزمونها و نحوه پذیرش از طریق مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاعات لازم را کسب و سپس نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
به گزارش مهر، آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در 45 رشته و 31 دانشگاه علوم پزشکی در 30 خرداد سال 87 به صورت یک مرحله برگزار می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:8  توسط   | 

آغاز توزیع کارت آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس/ برگزاری آزمون در 23 اسفند

توزیع کارت آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شد.

به گزارش مهر، کارت آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی 21 و 22 اسفند در سازمان مرکزی این دانشگاه واقع در تقاطع خیابان قدس و بلوار کشاورز توزیع می شود.
آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی 9 صبح روز 23 اسفند در تالار شهدای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.
به گزارش مهر، پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدف جذب فارغ التحصیلان برتر مقطع کارشناسی برای نخستین بار در کشور اجرا می شود. از جمله شرایط ورود به این دوره، مجاز بودن به تحصیل از نظر قوانین و مقررات جاری کشور، برخورداری از سلامت تن و روان بر اساس ضوابط شورای عالی برنامه ریزی، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی کلیه رشته های مصوب گروه علوم پزشکی است.
حداکثر سن در زمان ثبت نام آزمون 25 سال تمام، دارا بودن معدل کل دیپلم بالاتر از 18، دارا بودن معدل مقطع کارشناسی بالاتر از 16، دارا بودن مدرک معتبر زبان انگلیسی و قبولی در آزمون ورودی از دیگر شرایط شرکت در دوره است.
پذیرش نهایی به تعداد نصف پذیرفته شدگان آزمون کتبی و بر اساس کسب 70 درصد نتیجه آزمون کتبی و 30 درصد میانگین نتایج دو مصاحبه حضوری و آزمون تعیین توانایی های فرا شناختی و تفکر انتقادی خواهد بود. شرط لازم برای قبولی کسب حدنصاب تعیین شده در مراحل آزمون خواهد بود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:4  توسط   | 

جزئیات مفاد قانون حذف کنکور

خبرگزاری مهر - گروه حوزه و دانشگاه: طرح حذف کنکور در سال 1389 که در 6 ماده به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود امروز توسط ریاست جمهوری به دستگاههای ذیربط ابلاغ شد. خبرگزاری مهر جزئیات این قانون را منتشر می کند.

ماده 1- تعاریف:
امتحان نهایی کشوری: آزمونی است که به صورت تشریحی با سئوالات یکسان و همزمان در سراسر کشور طبق مقررات وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود.
سابقه تحصیلی: نتایج امتحان نهایی کشوری دروسی است که داوطلب در دوره متوسطه و پیش دانشگاهی فرا گرفته است.
سابقه پرورشی و مهارتی: رتبه داوطلب در مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی، مهارتی، علمی و پژوهشی در سطح استانی، کشوری یا بین المللی است. عناوین و ضوابط این مسابقات به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد بود.

ماده 2- پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، دکترای حرفه ای و دکترای پیوسته بر اساس سوابق تحصیلی و پرورشی و مهارتی داوطلب و آزمونهای سراسری خواهد بود. تاثیر سوابق تحصیلی و پرورشی و مهارتی در هر سال نسبت به سال قبل افزایش می یابد به نحوی که حداکثر تا پایان سال اول برنامه پنجساله پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران آزمونهای سراسری ورودی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به طور کامل حذف شود. دولت موظف است بسترهای لازم را جهت تحقق این ماده فراهم کند.
تبصره - از سال 1386 وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد مجازند داوطلبان ورود به مقطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) را صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و پرورشی و مهارتی پذیرش کنند.

ماده 3- برگزاری آزمون سراسری برای داوطلبان ورود به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تا قبل از حذف کامل آن بر اساس قانون "یک مرحله ای کردن آزمون سراسری" مصوب 215/1377 مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

ماده 4- ضوابط احتساب سوابق تحصیلی داوطلبان مانند تعیین پایه های تحصیلی، دروس و میزان تاثیر هر یک از آنها و همچنین میزان تاثیر سوابق پرورشی و مهارتی بر عهده کار گروهی (کمیته ای) مرکب از افراد ذیل خواهد بود :
1- وزیر یا یکی از معاونین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به انتخاب وزیر (رئیس کارگروه (کمیته ))
2- وزیر یا یکی از معاونین وزارت آموزش و پرورش به انتخاب وزیر.
3- وزیر یا یکی از معاونین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به انتخاب وزیر
4- رئیس یا یکی از معاونین دانشگاه آزاد اسلامی به انتخاب رئیس دانشگاه
5- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور
تبصره 1- در صورتی که داوطلب فاقد سوابق تحصیلی و پرورشی و مهارتی مطابق این قانون باشد تعیین نحوه انطباق سوابق تحصیلی و پرورشی و مهارتی او برای پذیرش در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بر عهده کار گروه (کمیته) موضوع این ماده است .
تبصره 2- ضوابط و نحوه بهبود ارتقاء سوابق تحصیلی برای داوطلبانی که علاقه مند به جبران سوابق تحصیلی خود (در همه یا بعضی از مواد درسی) هستند بر عهده کار گروه (کمیته) موضوع این ماده است.
تبصره 3- دانشگاهها می توانند برای هر رشته شرایط و میزان تاثیر هر یک از دروس سوابق تحصیلی و پرورشی و مهارتی داوطلبان را برای پذیرش دانشجو در آن دانشگاه به کار گروه (کمیته) برای بررسی و اتخاذ تصمیم پیشنهاد کنند.
تبصره 4- در رشته هایی مانند هنر و تربیت بدنی که نیاز به سنجش و  مهارت خاص می باشد، دانشگاهها علاوه بر اعمال سوابق تحصیلی و پرورشی، مهارتی مجاز به برگزاری امتحان های علمی و استعدادسنجی با تایید کار گروه (کمیته) موضوع این ماده هستند.

ماده 5- امتیازات و سهمیه ها از قبیل سهمیه مناطق، رزمندگان، شاهد، خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان که تاکنون به تصویب مراجع ذیربط رسیده است، کماکان به قوت خود باقی است و در شیوه پذیزرش دانشجو بر اساس این قانون نیز اعمال می شود.

ماده 6- داوطلبانی که براساس این قانون در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی پذیرفته می شوند بر اساس ضوابط پیشنهادی ستاد کل نیروهای مسلح که به تصویب مقام معظم  فرماندهی کل قوا می رسد از معافیت تحصیلی خدمت نظام وظیفه برخوردار می شوند.
پس از ارائه این طرح به مجلس، وزارت علوم نسبت به برخی بندها اعتراضاتی داشت تا اینکه در نهایت در 20 فروردین ماه مقرر شد دو اصلاح صورت گیرد:
1- در سطر دوم ماده (1) عبارت "به صورت تشریحی" حذف شود.
2- در سطر دوم تبصره (4) ماده (4) بعد از کلمه "دانشگاهها" عبارت "با هماهنگی وزارت علوم" درج شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:2  توسط   | 

ابلاغ قانون حذف کنکور تغییری در کنکور 87 ایجاد نمی‌کند

ابلاغ قانون حذف کنکور توسط رئیس جمهور می تواند شائبه هایی را برای داوطلبان کنکور 87 ایجاد کند اما معاون سازمان سنجش هرگونه نگرانی را بی مورد دانست و گفت: میزان تاثیر سوابق تحصیلی شامل نمرات دروس سال سوم دبیرستان در قبولی کنکور 87 تنها 15 درصد خواهد بود.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر افزود: طبق مصوبه پنجاه و سومین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی کنکور، میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلمه های سال 1384، 1385 و 1386 که به صورت سراسری و کتبی امتحان داده اند 15 درصد (امتحانات کتبی و نهایی سال سوم دبیرستان نظام جدید) خواهد بود.
وی اضافه کرد: تاثیر 15 درصد سوابق تحصیلی بر اساس نمرات امتحانات ملی کتبی دروس سال سوم دبیرستان داوطلبان است و این نمرات با ضرایب متفاوت در هر یک از زیر گروههای هر یک از گروه های آزمایشی صورت خواهد گرفت. در کنکور سال آینده سوابق تحصیلی به صورت تأثیر 15 درصدی مجموع کلی دروس در زیر گروههای مختلف محاسبه می شود.
معاون سازمان سنجش اضافه کرد: بدین ترتیب به دروس سال سوم دبیرستان متناسب با زیرگروههای هر رشته تحصیلی ضریب داده می شود و نمرات دروس نیز تراز می شود.
وی در مورد داوطلبانی که در گروههای آزمایشی هنر و زبان شرکت می کنند به مهر گفت: به دلیل اینکه دروس سال سوم دبیرستان این داوطلبان با کنکورشان تناسب ندارد و نوع دیپلم آنها با آزمونشان متفاوت است، تنها سوابق تحصیلی متناسب مد نظر قرار می گیرد.
وی گفت: در مورد این دسته از داوطلبان نسبت به سوابق تحصیلی موجود عمل می شود یعنی سوابق دروس عمومی آنها که با گروه آزمایشی شان متناسب است در قبولی کنکور موثر است و سوابق تحصیلی در این گروهها بر اساس دروس عمومی اعمال می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:1  توسط   | 

رئیس جمهور قانون حذف کنکور از سال 89 را ابلاغ کرد

رئیس جمهور قانون پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور را برای اجرا ابلاغ کرد که بر اساس آن تا پایان سال اول برنامه پنجساله پنجم توسعه آزمونهای سراسری ورودی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به طور کامل حذف می گردد.

به گزارش مهر، پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد: رئیس جمهور قانون پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور که در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده جهت اجراء ابلاغ کرد.
بر اساس این قانون پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، دکترای حرفه‌ا ی و دکترای پیوسته براساس سوابق تحصیلی داوطلب و آزمونهای سراسری خواهد بود. تاثیر سوابق تحصیلی در هر سال نسبت به سال قبل افزایش می‌یابد به نحوی که حداکثر تا پایان سال اول برنامه پنجساله پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران آزمونهای سراسری ورودی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به طور کامل حذف گردد. دولت موظف است بسترهای لازم را جهت تحقق این ماده فراهم نماید.
براین اساس برگزاری آزمون سراسری برای داوطلبان ورود به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تا قبل از حذف کامل آن براساس «قانون یک مرحله‌ای نمودن آزمون سراسری مصوب 21/5/1377» مجلس شورای اسلامی خواهد بود و برای پذیرش دانشجو در هر رشته سابقه تحصیلی دروس مرتبط با آن رشته ملحوظ می‌گردد. این دروس و میزان تاثیر هر یک با توجه به اهمیت آنها و همچنین پایه‌های تحصیلی که در سوابق تحصیلی موثر است توسط کارگروهی (کمیته‌ای) مرکب از افرادی چون  وزیر یا یکی از معاونین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ،وزیر یا یکی از معاونین وزارت آموزش و پرورش ،وزیر یا یکی از معاونین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،وزیر یا یکی از معاونین دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس‌ سازمان سنجش و آموزش کشور تعیین خواهدشد.
بر اساس این قانون امتیازات و سهمیه‌ها از قبیل سهمیه مناطق، رزمندگان، شاهد، ‌خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان که تاکنون به تصویب مراجع ذی صلاح رسیده یا می رسد کماکان به قوت خود باقی است و در شیوه پذیرش دانشجو براساس این قانون نیز اعمال می گردد.
همچنین داوطلبانی که براساس این قانون در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرفته می شوند براساس ضوابط پیشنهادی ستاد کل نیرو‌های مسلح که به تصویب مقام معظم رهبری (فرماندهی کل قوا) می رسد،‌ از معافیت تحصیلی خدمت نظام وظیفه برخوردار می گردند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:0  توسط   | 

ویژه‌نامه "سال خزان علما" راه‌اندازی شد

به مناسبت درگذشت تعدادی از علما، ویژه‌نامه "سال خزان علما" در سایت تبیان راه‌اندازی ‌شد.

به گزارش مهر، سالی که گذشت سال خزان علما بود، از این رو مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان با ارائه ویژه‌نامه‌ای با عنوان "سال خزان علما" یادی از این بزرگان کرده تا پیروان و مشتاقان راهشان را توشه دهد.
پاره‌ای از علمای دینی در سال جاری دار فانی را وداع کردند. آیت‌الله مجتهدی تهرانی، آیت‌الله مشکینی، آیت‌الله میراز جواد تبریزی، علامه سید مرتضی عسکری، آیت‌الله فاضل لنکرانی و دکتر سید جعفر شهیدی از جمله این افراد هستند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:56  توسط   | 

نقد آثار شاعر افغان در حوزه هنری

هشتمین نشست نقد و بررسی آثار ادبی شاعران و نویسندگان افغانستان 23 اسفند برگزار می‌شود.

به گزارش مهر‌، در این نشست مجموعه شعر «دو ماه در خسوف» سروده معصومه صابری نقد و بررسی می‌شود.
زهرا زاهدی از برگزیدگان جشنواره ادبی قند پارسی و لیلی حیدری شاعر و منتقد ادبی به عنوان منتقد در این نشست حضور خواهند داشت.
«دو ماه در خسوف» اولین مجموعه مستقل معصومه صابری است که در سال ‌جاری در قالب 52 قطعه شعر نو و هشت قطعه طرح منتشر شد. کتاب شامل اشعار منتخب این شاعر جوان از سال 75 تا 85 است.
آخرین نشست تخصصی مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ساعت 16 روز یاد شده در سالن شماره دو تالار اندیشه برگزار می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:54  توسط   | 

"تئاتر بی‌حیوان" سال آینده هم اجرا می‌شود

نمایش "تئاتر بی‌حیوان" به کارگردانی مهدی مکاری پس از بازگشایی تالار مولوی از 18 فروردین 87 به مدت دو هفته به اجرای خود ادامه می‌دهد.

به گزارش مهر، "تئاتر بی‌حیوان" نمایشی اپیزودیک است که به گذری بر لحظه‌های خاص در زندگی انسان معاصر می‌پردازد و در فضایی طنزآلود چالش‌های روابط انسانی را به تصویر می‌کشد. این نمایش از چهار اپیزود "برابری ـ برادری"، "مونیک"، "ایالات متحده آمریکا" و "تراژدی" تشکیل شده است.
در این نمایش که نوشته ژان میشل ریب است و توسط شهلا حائری ترجمه شده، سیامک صفری، کورش نریمانی، آذر خوارزمی و آفاق میرقاسمی به عنوان بازیگر حضور دارند. فریبرز قربانزاده طراح صحنه و سیاوش پاکراه آهنگساز از دیگر عوامل "تئاتر بی‌حیوان" هستند.
این نمایش اجرای خود را از هفتم اسفند آغاز کرده و تا روز 24 اسفند 86 ساعت 20 در سالن اصلی مولوی روی صحنه می‌رود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:51  توسط   | 

پایگاه اینترنتی ستاد مرکزی راهیان نور آغاز به کار کرد

همزمان با آغاز حرکت کاروان های زیارتی مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس، سامانه اینترنتی ستاد مرکزی راهیان نور بر روی شبکه جهانی اینترنت قرار گرفت.

به گزارش مهر، پایگاه اینترنتی ستاد مرکزی راهیان نور با هدف اطلاع رسانی هرچه بهتر اقدامات و فعالیت های انجام گرفته در حوزه راهیان نور در سراسر کشور راه اندازی شد.
اخبار روزانه راهیان نور، معرفی جامع یادمان های دفاع مقدس، توصیف جغرافیایی شهرهای میزبان، وضعیت آب و هوای راه های منطقه، معرفی راویان، معرفی فرماندهان 8 سال دفاع مقدس، نقشه مناطق عملیاتی، هشدارها و توصیه ها، خدمات عمومی و... از جمله مطالبی است که بر روی این سامانه به صورت روزانه منتشر می شود.
بر اساس این گزارش، پایگاه اینترنتی ستاد مرکزی راهیان نور با آدرس www.Rahyannoor.ir  آمادگی دارد تا کلیه اخبار و اطلاعات مربوط به کاروان های راهیان نور مربوط به کلیه نهادها را منتشر نماید. علاقه مندان جهت انعکاس اخبار و فعالیت های خدماتی می توانند با تلفن های 17-88342314 در تهران و تلفن 4-3798020-0611 در اهواز تماس حاصل نمایند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:46  توسط   | 

یک فیلم ترسناک روی پرده سینماهای تهران

فیلم سینمایی "1408" به کارگردانی میکائیل هافستروم از این هفته در سینماهای فرهنگ و سپیده تهران روی پرده می‌رود.

به گزارش مهر، فیلم ترسناک "1408" که بر مبنای داستان کوتاه استفن کینگ استاد ادبیات وحشت ساخته شده و در بخش مسابقه سینمای معناگرا بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، به صورت تک سانس در سینماهای فرهنگ و سپیده با صدای اصلی دالبی و زیرنویس فارسی اکران می‌شود.

فیلمنامه را مت گرینبرگ، اسکات الکساندر و لری کاراشوسکی نوشته‌اند و جان کیوساک در فیلم نقش نویسنده‌ای شکاک را دارد که درباره یکی از اتاق‌های هتلی در نیویورک که در آن چند مورد خودکشی اتفاق افتاده، تحقیق می‌کند. تریلر ترسناک "1408" که ژوئن 2007 به نمایش درآمد با نقدهایی مثبت مواجه شد و برخلاف پیش‌بینی کارشناسان در گیشه‌های فروش موفق بود.
این فیلم که با بودجه 25 میلیون دلاری ساخته شد، در آمریکا تقریبا 72 میلیون و سطح بین‌الملل 55 میلیون دلار فروخت. ساموئل ال. جکسن و مری مکورمک دیگر بازیگران این فیلم 106 دقیقه‌ای هستند که 77 درصد آراء مثبت منتقدان در وبسایت سینمایی Rotten Tomatoes را کسب کرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:44  توسط   | 

فراخوان جشنواره کودک جهان اسلام منتشر شد

کودکان سراسر دنیا می‌توانند با ارسال آثار خود با موضوع "من و خدا" در همایش بین‌المللی کودکان مسلمان جهان شرکت کنند که مهر سال آینده در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، دومین جشنواره کودک جهان اسلام مهر سال 87 در تهران برگزار و به همه راه‌یافتگان و نفرات برگزیده مسابقه لوح زرین و سیمین و جوایز نفیس دیگر اعطاء می‌شود.
محمدرضا کمره‌ای دبیر جشنواره با اعلام این خبر، هدف از برگزاری دومین جشنواره کودک جهان اسلام را ایجاد زمینه فرهنگی برای ارتباط و همبستگی میان کودکان جهان اسلام و دیگر ادیان توحیدی، زمینه‌سازی برای رشد نوآوری و خلاقیت کودکان، شناسایی و حمایت از کودکان خلاق و بااستعداد و بررسی آثار کودکان جهان اسلام و دیگر ادیان توحیدی عنوان کرد.
کودکان و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت
www.besmella.ir مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 8:11  توسط   | 

گزارش فروش هفته دوم اسفند سینماهای تهران

افت فروش کلی فیلم های در حال اکران با توجه به تعطیلی سینماها در آخر هفته گذشته از نکات مهم فروش فیلم‌های اکران تهران در هفته دوم اسفند‌ماه 86 است.

به گزارش مهر، "زاگرس" به کارگردانی محمدعلی نجفی از تولیدات سال 84 است که در بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. این فیلم با فیلمنامه شادمهر راستین به فراز و فرودهای کاری، بومی و عاطفی مهندسان سدسازی در پروژه کارون 3 می‌پردازد و علی نصیریان، رضا کیانیان، ژاله علو، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، کیهان ملکی، رعنا آزادی‌ور و قاسم زارع در آن بازی کرده‌اند.
"زاگرس" پس از پایان بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر از 23 بهمن به اکران عمومی درآمد و پس از 24 روز نمایش در دو سینما با فروش 500/464/19 تومان به اکران خود ادامه می دهد. بیشترین فروش روزانه این فیلم 19 اسفند 000/234 تومان بوده که با توجه به تعطیلی سینماها در جمعه و شنبه نسبت به آخر هفته گذشته حدود 000/800 تومان افت فروش روزانه داشته است.مادرزن سلام

"این ترانه عاشقانه نیست" ساخته رحمان رضایی است که نویسندگی و تهیه کنندگی این فیلم را هم بر عهده داشته است. فیلم داستان زن و مردی جوان است که در کلینیک درمان سرطان با هم آشنا می‌شوند. آنها که درصدد برآورده کردن آرزوهای یکدیگرند، ناخواسته درگیر ماجراهایی می‌شوند.
میترا حجار، ایرج نوذری، جمشید مشایخی، سیاوش طهمورث، داریوش اسدزاده و علیرضا اشکان بازیگران، فریدون آزما مدیر تولید و سامان احتشامی آهنگساز این فیلم هستند که از 23 بهمن اکران شده و پس از 24 روز نمایش در شش سینما 000/409/28 تومان فروش داشته است. بیشترین فروش روزانه این فیلم 19 اسفند 500/552 تومان بوده که با توجه به تعطیلی سینماها در جمعه و شنبه نسبت به آخر هفته گذشته حدود 000/000/1 تومان افت فروش روزانه داشته است.
"راننده تاکسی" مهدی صباغزاده درباره زندگی یک راننده تاکسی است که آشنایی او با زنی خارجی به نام جنیفر مسیری تازه در زندگی‌اش ایجاد می‌کند. فیلمنامه را قربان محمدپور نوشته و حبیب اسماعیلی، لاله اسکندری، هیلدا رنجبران، محمدرضا داودنژاد، مهری ودادیان، مهدی صباغی، محمود بهرامی، لادن سلیمانی، ایلیا شهیدی‌فر و ثریا قاسمی بازیگران آن هستند.
از دیگر عوامل تولید "راننده تاکسی" می توان به صباغزاده تدوینگر، تورج منصوری مدیرفیلمبرداری، مجید میرفخرایی طراح هنری، شیرین شازده‌احمدی طراح صحنه و لباس، عبدالله اسکندری طراح چهره پردازی، کامبیز روشن‌روان آهنگساز، محمد شیوندی صدابردار و عباس شوقی طراح جلوه های ویژه اشاره کرد. این فیلم از 23 بهمن اکران شده و پس از 24 روز نمایش در 18 سینما 000/639/59 تومان فروش کرده است. بیشترین فروش روزانه این فیلم 19 اسفند 400/168/1 تومان بوده که با توجه به تعطیلی سینماها در جمعه و شنبه نسبت به آخر هفته گذشته حدود 000/000/3 تومان افت فروش روزانه داشته است.
"ملودی" به کارگردانی جهانگیر جهانگیری قصه تقابل بین دو نسل را به تصویر می‌کشد. نسلی با حفظ معیارها و اعتقادات اجداد و پدران ما در مقابله با پیشرفت تکنولوژی در عصر مدرنیسم. جهانگیری فیلمنامه را بر اساس داستان اشرف غلامی نوشته و شهرام حقیقت‌دوست، ایرج نوذری، لادن طباطبایی، ثریا قاسمی، رضا کرمرضایی، مهدی امینی‌خواه و محبوبه بیات در آن بازی کرده‌اند.
از دیگر عوامل فیلم می توان به محمود اکبری مدیرفیلمبرداری، سیامک خواجه‌وند دستیار اول کارگردان و برنامه ریز، مهدی دارابی مدیرصدابرداری، افسانه محمدزاده طراح صحنه و لباس، غلامرضا جهانمهر طراح چهره پردازی، بهرنگ دزفولی‌زاده عکاس و علی برجسته مدیرتولید اشاره کرد. این فیلم از 23 بهمن اکران شده و پس از 24 روز نمایش در 17 سینما 000/048/54 تومان فروش داشته است. بیشترین فروش روزانه فیلم 19 اسفند 800/412/1 تومان بوده که با توجه به تعطیلی سینماها در جمعه و شنبه نسبت به آخر هفته گذشته حدود 000/000/3 تومان افت فروش روزانه داشته است. 
"مادرزن سلام" خسرو ملکان با فیلمنامه ای از  خود وی قصه مردی است که پس از ازدواج ناموفق دختر اول خود تصمیم می‌گیرد برای ازدواج دو دختر دیگرش شرایطی قائل شود و شرایط خود را به شکل یک بخشنامه روی کاغذ می‌آورد.
فتحعلی اویسی، فرزانه کابلی، مریم امیرجلالی، محسن قاضی مرادی و نفیسه روشن بازیگران، فرج حیدری مدیر فیلمبرداری، منیژه حکمت مدیر تولید، کامران قدکچیان تدوینگر، شهریار کلهر طراح صحنه و لباس و مسعود افشار طراح چهره پردازی فیلم هستند. این فیلم از 23 بهمن اکران شده و پس از 24 روز نمایش در 22 سینما 600/260/138 تومان فروش داشته است. بیشترین فروش روزانه این فیلم 19 اسفند 400/070/3 تومان بوده که با توجه به تعطیلی سینماها در جمعه و شنبه نسبت به آخر هفته گذشته حدود 000/000/9 تومان افت فروش روزانه داشته است.
"مصائب دوشیزه" به کارگردانی مسعود اطیابی محصول سال 85 در بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. فیلم داستان زندگی یک دختر مسیحی است که تقابل تفکرات او و پدرش و همزمان یک سانحه رانندگی زندگی وی را به مسیری تازه می‌کشاند. بهنوش طباطبایی، پوریا پورسرخ، مهدی پاکدل و بهزاد فراهانی بازیگران این فیلم هستند.
از دیگر عوامل این فیلم می توان به سیدغلامرضا موسوی تهیه کننده اشاره کرد. این فیلم از 24 بهمن اکران شده و پس از 23 روز نمایش در شش سینما 400/357/28 تومان فروش داشته است. بیشترین فروش روزانه فیلم 19 اسفند 100/743 تومان بوده که با توجه به تعطیلی سینماها در جمعه و شنبه نسبت به آخر هفته گذشته حدود 000/700 تومان افت فروش روزانه داشته است.
"فرش ایرانی" مستندی 15 اپیزودی به کارگردانی بهرام بیضایی، عباس کیارستمی، مجید مجیدی، مجتبی راعی، بهمن فرمان‌آرا، کمال تبریزی، رخشان بنی‌اعتماد، خسرو سینایی، محمدرضا هنرمند، بهروز افخمی، رضا میرکریمی، نورالدین زرین‌کلک، سیف‌الله داد، داریوش مهرجویی و جعفر پناهی است.زاگرس

اپیزودهای این مستند عبارتند از "فرش عشایری"، "مشترک مورد نظر در دسترس نیست"، "قالی سخنگو"، "گره‌گشایی"، "فرش زمین"، "فروشی نیست"، "فرمایش آقاسیدرضا"، "شازده کوچولو"، "فرش، اسب، ترکمن"، "فرش و زندگی"، "درخت زندگی"، "دست آفرینی هدیه به دوست"، "فرشته و فرش"، "خاطره، خاطره" و "کپی برابر اصل نیست". میرکریمی علاوه بر کارگردانی یک اپیزود از این فیلم، تهیه‌کنندگی آن را نیز بر عهده داشته است.
این فیلم از 25 بهمن اکران شده و پس از 21 روز نمایش در دو سینما 100/692/3 تومان فروش داشته است. بیشترین فروش روزانه این فیلم 19 اسفند 500/96 تومان بوده که با توجه به تعطیلی سینماها در جمعه و شنبه نسبت به آخر هفته گذشته حدود 000/211 تومان افت فروش روزانه داشته است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 8:10  توسط   | 

با وجود استقبال منتقدان و نويسندگان مجمع عمومي اين تشكل، تشكيل نشد

نخستين نشست مجمع عمومي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران با وجود استقبال اعضاي اين تشكل به حد نصاب نرسيد و تشكيل نشد.
به گزارش ايرنا، اين نشست قرار بود به منظور ارايه گزارش سالانه و انتخاب اعضاي جديد شوراي مركزي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي برپا شود.
بر اساس اعلام شوراي مركزي اين تشكل، نشست مجمع عمومي منتقدان با حضور ‪۸۶‬ عضو رسميت مي‌يافت كه در نخستين جلسه ‪ ۵۴‬عضو حضور داشتند.
نشست بعدي مجمع عمومي انجمن منتقدان ونويسندگان سينمايي به ‪ ۱۹‬فروردين ‪ ۸۷‬موكول شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 8:4  توسط   | 

رييس جمهوري ابلاغ كرد: آزمون‌هاي سراسري ورودي دانشگاه‌ها از سال ‪۸۹‬حذف مي‌شود

رييس جمهوري اسلامي ايران، قانون پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور را براي اجرا ابلاغ كرد كه بر اساس آن تا پايان سال اول برنامه پنجساله پنجم توسعه آزمونهاي سراسري ورودي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي به طور كامل حذف مي‌گردد.
به گزارش ايرنا، رييس جمهوري قانون پذيرش دانشجو در دانشگاهها و مراكز آموزش عالي كشور را كه در مجلس شوراي اسلامي تصويب و به تاييد شوراي نگهبان رسيده است، جهت اجراء ابلاغ كرد.
بر اساس اين قانون پذيرش دانشجو در مقطع كارداني (پيوسته و ناپيوسته)، كارشناسي، كارشناسي ارشد پيوسته، دكتراي حرفه اي و دكتراي پيوسته براساس سوابق تحصيلي داوطلب و آزمونهاي سراسري خواهد بود.
تاثير سوابق تحصيلي در هر سال نسبت به سال قبل افزايش مييابد به نحوي كه حداكثر تا پايان سال اول برنامه پنجساله پنجم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران آزمونهاي سراسري ورودي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي به طور كامل حذف گردد.
دولت موظف است بسترهاي لازم را جهت تحقق اين ماده فراهم نمايد.
براين اساس برگزاري آزمون سراسري براي داوطلبان ورود به دانشگاهها و مراكز آموزش عالي تا قبل از حذف كامل آن براساس -قانون يك مرحلهاي نمودن آزمون سراسري مصوب ‪ ۲۱/۵/۱۳۷۷‬مجلس شوراي اسلامي خواهد بود و براي پذيرش دانشجو در هر رشته سابقه تحصيلي دروس مرتبط با آن رشته ملحوظ ميگردد. اين دروس و ميزان تاثير هر يك با توجه به اهميت آنها و همچنين پايه هاي تحصيلي كه در سوابق تحصيلي موثر است توسط كارگروهي (كميتهاي) مركب از افرادي چون وزير يا يكي از معاونين وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزير يا يكي از معاونين وزارت آموزش و پرورش، وزير يا يكي از معاونين وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، وزير يا يكي از معاونين دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس سازمان سنجش و آموزش كشور تعيين خواهدشد.
بر اساس اين قانون امتيازات و سهميهها از قبيل سهميه مناطق، رزمندگان، شاهد، خانواده معظم، شهدا، جانبازان و آزادگان كه تاكنون به تصويب مراجع ذي صلاح رسيده يا مي‌رسد كماكان به قوت خود باقي است و در شيوه پذيرش دانشجو براساس اين قانون نيز اعمال مي‌گردد.
همچنين داوطلباني كه براساس اين قانون در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي پذيرفته مي‌شوند براساس ضوابط پيشنهادي ستاد كل نيروهاي مسلح كه به تصويب مقام معظم رهبري (فرماندهي كل قوا) مي‌رسد، از معافيت تحصيلي خدمت نظام وظيفه برخوردار مي‌گردند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 8:3  توسط   | 

فراخوان دومين جشنواره كودك جهان اسلام

دومين جشنواره كودك جهان اسلام مهر ‪ ۸۷‬در تهران با موضوع من و خدابرگزار مي گردد.
به گزارش ايرنا، از همه كودكان دنيا دعوت شده است با ارسال آثار نقاشي خود در اين همايش شركت نمايند.
محمد رضا كمره‌اي دبير جشنواره با اعلام اين خبر هدف از برگزاري جشنواره مذكور را ايجاد زمينه فرهنگي براي ارتياط و همبستگي ميان كودكان جهان اسلام و ديگر اديان توحيدي - زمينه ساز براي رشد نو آوري و خلاقيت كودكان - شناسايي و حمايت از كودكان خلاق و با استعداد و بررسي آثار كودكان جهان اسلام و ديگر اديان توحيدي بيان نمود.
علاقه مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند يه سايت‪www.besmella .ir‬ مراجعه نمايند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ساعت 7:57  توسط   | 

فراخوان اولين يادواره عكس ياران حسين(ع) منتشر شد

فراخوان اولين يادواره عكس ياران حسين(ع) براي استفاده و بهره‌برداري جامعه عكاسان كشور منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری شهر، «باورهاي حسيني در رفتارهاي فردي و اجتماعي»، «خانواده و فرهنگ عاشورا»، «انظباط اجتماعي»، «احساس امنيت در مكتب حسيني»، «فرهنگ شهادت»، «اعتقادات ديني و جوانان»، «آيين و سنن ملي و ترويج شعائر ديني» و « آداب و رسوم محلي» از موضوعات آثار ارسالي به اين جشنواره است.
شركت تمامي عكاسان در اين جشنواره آزاد است و هر عكاس مي‌تواند 10 قطعه عكس به صورت مجموعه يا تك عكس ارسال كند.
عكس‌هاي سياه و سفيد و رنگي بايستي در اندازه 30× 40 سانتي‌متر چاپ و ارسال شود. CD عكس‌هاي ارسالي با فرمت JPG يا TIFF در اندازه 30 × 24 سانتي‌متر و DP1600 به همراه عكس‌ها ارسال شود و به ازاي هر عكس پذيرفته شده مبلغ 500 هزار ريال به صاحب اثر پرداخت مي‌شود.
آخرين مهلت دريافت آثار اول ارديبهشت 1387 است و هياتي شامل مجتبي آقايي، محمدمهدي رحيميان، محمد ستاري، يدالله عبدي و گيتي نوروزيان عكس‌ها را داوري مي‌كنند و عليرضا كريمي صارمي، مدير آژانس عكس ايران به عنوان دبير اولين يادواره منصوب شده است.
 همه عكاسان كشور مي‌توانند آثارشان را با موضوع «نهضت عاشورا و فرهنگ شهادت» براي دبيرخانه يادواره واقع در تهران، خيابان شريعتي، خروجي خيابان پاسداران، بين سروستان سوم و چهارم، پلاك 65/1، طبقه 5، واحد 17 ارسال كنند.
يادواره عكس ياران حسين(ع) توسط موسسه ناجي هنر (نيروي انتظامي كشور) به منظور گسترش فرهنگ اعتقادي، مذهبي و ترويج ارزش‌هاي والاي نهضت حسيني، حضور ياد امام حسين (ع) در زندگي و فرهنگ عامه نقش جاودانه و حيات‌بخش امام حسين برگزار مي‌‌شود.
علاقه‌مندان براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 22864121 تماس بگيرند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:52  توسط   | 

هفت نمايش در نيمسال اول تالار هنر اجرا مي‌شود

تالار هنر نيمسال اول سال آينده ميزبان هفت نمايش مي‌شود.
به گزارش ايسنا، فروردين و ارديبهشت سال آينده دو نمايش «‌عروسك‌» با كارگرداني علي محمد رحيمي و «‌واي به حال عنكبوتا...» به كارگرداني رضا فياضي در اين مجموعه اجرا مي‌شود و به دنبال آن نمايش «‌نخودي و غول سرما» به كارگرداني افسانه زماني خرداد ماه در اين تالار به صحنه مي‌رود.
همچنين تير ماه سال آتي دو نمايش « پينوكيو» و «قصه پادشاه قصه‌ها » به كارگرداني احمد سليماني اجرا مي‌شود و مرداد ماه گروه فيتيله‌يي‌ها ميزبان اين مجموعه هستند و شهريور ماه نمايش « شكار بزرگ شنبه» در اين تالار به صحنه مي‌رود.
به گزارش ايسنا در حال حاضر نمايش «‌مهمانان ناخوانده»‌به كارگرداني امير مشهدي عباس در اين مجموعه اجرا مي‌شود و تا 24 اسفند اجراي آن ادامه دارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:43  توسط   | 

نخستين جشنواره طرح‌هاي برگزيده شهري برگزار مي‌شود

نخستين جشنواره طرح‌هاي برگزيده شهري با هدف تشويق مديران شهري و معرفي طرح‌هاي برگزيده شهري کشور به برنامه اسكان بشر ملل متحد از سوي پژوهشکده مطالعات شهري و روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور برگزار مي‌شود.
به گزارش ايسنا، برنامه اسکان بشر ملل متحد (UN-HABITAT) به صورت دو سالانه جايزه بهترين عملکردهاي دستيابي به بهبود محيط زندگي را برگزار مي‌كند و اين عملکردها شامل ايده‌هاي اجرايي شده‌اي هستند که به بهبود کيفيت زندگي مردم پرداخته‌اند.
براساس توافق صورت گرفته ميان پژوهشکده مطالعات شهري و روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور با مديريت منطقه‌اي برنامه اسکان بشر ملل متحد، به منظور تشويق مديران شهري کشورمان جهت تسهيل حضور در اين جشنواره بين المللي امکان ارائه آثار به صورت ملي ميسر شده است.
با توجه به فعاليت‌هاي ارزنده انجام شده در سطح مديريت شهري کشور در صورت معرفي طرح‌هاي برگزيده شهري ايران به عرصه‌هاي جهاني، شاهد موفقيت‌هاي مناسبي براي نظام مديريت شهري کشورمان خواهيم بود.
پژوهشکده مطالعات شهري و روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور به منظور تحقق موارد فوق الذکر فراخوان جشنواره فوق را در نامه‌اي به استانداري‌ها و شهرداري‌ها اعلام كرده است، تا اطلاع رساني لازم در زمينه اين رويداد مهم جهاني به شهرداري‌ها و ساير سازمان‌هاي مرتبط با موضوع اين جشنواره صورت گيرد.
آثار ارسالي بايد براساس دستورالعمل مربوطه که ترجمه آن در سايت سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور "www.imo.org.ir" درج شده، به زبان انگليسي تهيه و تا 20 فروردين 87 به پژوهشکده مطالعات شهري و روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور ارسال شود.
شايان ذکر است آثار دريافت شده منطبق با دستورالعمل تدوين شده براي اين جشنواره به برنامه اسكان بشر ملل متحد ارسال مي‌شود و جشنواره ملي آثار نيز سال آينده برگزار خواهد شد و به 10 اثر مناسب تقدير نامه و تنديس يادبود از سوي سازمان ملل متحد و سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور اهدا مي‌شود و امکان بازديد شهرداراني که سه طرح برتر اين جشنواره را به خود اختصاص داده‌اند از دبيرخانه بين‌المللي اين جايزه فراهم خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:17  توسط   | 

هزينه‌هاي اعزام دانشجو به خارج اعلام شد

نحوه انعقاد قرارداد اعزام دانشجو بين موسسات مجاز و متقاضي و همچنين تعرفه‌هاي آن اعلام شد.

به گزارش ايسنا، موضوع قرارداد بين متقاضي و موسسه اعزام دانشجو شامل ارايه خدمات مربوط به اعزام دانشجو به خارج از كشور مي‌باشد كه ارائه خدمات تحصيلي نظير مشاوره، اخذ پذيرش مورد درخواست متقاضي، اقدام به درخواست ويزا، كمك جهت اخذ رواديد تحصيلي و اخذ ثبت اقامت و مانند آن شامل آن مي‌شود.

بر اين اساس، مدت اعتبار قرارداد از تاريخ امضای قراداد تا پايان يافتن تعهدات طرفين است.

همچنين به منظور رعايت يكنواختي حق الزحمه، ارائه خدمات مشاوره به صورت رايگان مي‌باشد و هزينه‌هاي اخذ پذيرش و رواديد و خدمات انتقال و اسكان در محل تحصيل به شرح زير محاسبه مي‌شود:

 

- اخذ پذيرش از دانشگاه‌هاي مورد تاييد تا حداكثر 50 درصد يك‌ماه مقرري دانشجوي بورسيه مجرد در كشور محل تحصيل.

- اخذ رواديد حداكثر 20 درصد يكماه مقرري دانشجوي بورسيه مجرد در كشور محل تحصيل.

- ارائه خدمات راهنمايي، انتقال و اسكان اوليه دانشجو در محل تحصيل 30 درصد يكماه مقرري دانشجوي بورسيه مجرد.

 

بر اين اساس در صورتي كه پذيرش از يكي از دانشگاه‌هاي ممتاز مورد تاييد وزارتين علوم يا بهداشت اخذ شود هزينه‌هاي اعلام شده در خصوص اخذ پذيرش از دانشگاه‌هاي مورد تاييد، به ميزان 20 درصد قابل افزايش خواهد بود.

همچنين ساير هزينه‌هايي كه در موارد فوق پيش بيني نشده اعم از بليط، فرمهاي رواديد و غيره به صورت توافق طرفين خواهد بود.

 

 

شرايط پرداخت مبلغ قرارداد

 

 

جزييات تعهدات و مسئوليت‌هاي موسسه

 

 

هر نوع قصور در بررسي صحت و تناسب مدارك به عهده موسسه است

50 درصد مبلغ قرارداد در زمان انعقاد و امضاء قرارداد و 50 درصد مابقي پس ازانجام تعهدات موسسه قابل پرداخت خواهد بود.

به گزارش ايسنا، ارائه اطلاعات كامل، صحيح و مستند ‌به متقاضي در مورد شرايط ادامه تحصيل در دانشگاه‌هاي معتبر خارج از كشور و مورد تاييد وزارت علوم و وزارت بهداشت، ارائه اطلاعات واقعي و به هنگام به متقاضي در مورد مقررات و ضوابط دانشگاه مورد تقاضا، چگونگي شرايط زندگي از جمله هزينه زندگي، سكونت و ساير اطلاعات و بررسي صحت و تناسب مدارك مورد نياز ارائه شده متقاضي، برخي از تعهدات و مسئوليت‌هاي موسسه مي‌باشد، البته مسئوليت قانوني صحت مدارك مذكور با خود متقاضي است و هر نوع قصور در بررسي صحت و تناسب مدارك ياد شده به عهده موسسه خواهد بود.

همچنين، اقدام جهت اخذ پذيرش تحصيلي در مقاطع دانشگاهي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري از دانشگاه‌هاي معتبر خارج و مورد تاييد وزارت خانه‌هاي علوم و بهداشت از تعهدات موسسه است و موسسه براي اخذ ويزاي تحصيلي بنا به درخواست متقاضي، با هماهنگي دانشگاه مورد نظر و اداره صادر كننده رواديد، اقدام مي‌كند.

شايان ذكر است، موسسه بنا به درخواست كتبي متقاضي، اقدام به ساير خدمات از جمله اخذ ثبت اقامت، اسكان اوليه اجاره نمودن خانه، ‌خريد وسايل اوليه و مورد نياز زندگي و همانند اينها مي‌كند.

همچنين موسسه در صورت تاهل متقاضي جهت اخذ رواديد همراهان، ‌با پرداخت هزينه‌هاي مربوطه اقدام مي‌كند.

به گزارش ايسنا، موسسه پس از اخذ رواديد و پايان اعتبار قرارداد، ‌هيچگونه مسئوليتي در رابطه با ترك تحصيل، اخراج از دانشگاه، پناهندگي و ساير اعمال مجرمانه متقاضي نخواهد داشت، همچنين نماينده موسسه موظف است حداقل به مدت يك سال پس از شروع به تحصيل متقاضي خدمات مشاوره‌اي راهنمايي را در كشور محل تحصيل به متقاضي ارائه نمايد و همچنين، موسسه نيز موظف است در صورت نياز،‌ اطلاعات لازم در مورد متقاضي در اختيار مراجع قانوني صلاحيتدار در جمهوري اسلامي ايران قراردهد.

 

 

 

جزييات تعهدات و مسئوليت‌هاي متقاضي

 

 

عدم پرداخت به موقع حق الزحمه موجب فسخ قرارداد مي‌شود

 

متقاضي با توجه به مفاد قرارداد منعقده موظف است است كليه مدارك تاييد شده تحصيلي مورد نياز براي اخذ پذيرش از دانشگاه و اخذ رواديد تحصيلي را در زمان مقرر به موسسه ارايه كند. مسئوليت هرگونه تاخير در تحويل مدارك به عهده وي مي‌باشد.

متقاضي بايد داراي گذرنامه معتبر جمهوري اسلامي ايران بوده و به هيچ دليل ممنوع الخروج از كشور نباشد. همچنين موظف است حق الزحمه موسسه را در زمانهاي تعيين شده در قرارداد پرداخت كند. عدم پرداخت به موقع حق الزحمه موجب فسخ قرارداد خواهد شد و مسئوليت ناشي از آن به عهده متقاضي است.

بر اساس اين گزارش، متقاضي موظف است در صورت انصراف از تحصيل يا عدم اجراي مفاد قرارداد و تمايل به فسخ قرارداد، موضوع را در اسرع وقت بصورت كتبي به موسسه اعلام كند، در غير اين صورت هرگونه مسئوليت ناشي از آن به عهده متقاضي است.

بر اساس اين گزارش، براي حصول اطمينان از حسن انجام تعهدات موسسه و به منظور جلوگيري از تضييع حقوق متقاضي، موسسه متعهد است نسبت به سپردن تضمين معتبر به تشخيص كارگروه نظارت اقدام كند. در صورت انجام كليه تعهدات تصريح شده در قرارداد توسط موسسه، قرارداد خاص خاتمه يافته تلقي مي‌شود.

در صورتي كه موسسه به تعهدات خود بر حسب مورد طبق توافق طرفين عمل كند، قرارداد حاضر خاتمه يافته تلقي مي‌شود. البته خاتمه قرارداد رافع انجام تعهدات طرفين نبوده و هيچ مغايرتي با استفاده از ضمانت مالي قرارداد به منظور جبران ضرر و زيان وارده به طرفين نخواهد داشت.

 

 

موارد منجر به فسخ قرارداد و جزييات خسارات ناشي از آن

 

در صورتي كه متقاضي جهت اخذ پذيرش و ساير امور، مدارك غيرواقعي و يا جعلي به موسسه ارائه كند و يا به هر دليلي نتواند در زمان مقرر از كشور خارج شود موسسه اين حق را براي خود محفوظ مي‌دارد كه در هر مرحله از اجراي تعهدات خود، قرارداد را به طور يك‌طرفه و بدون نياز به هرگونه تشريفاتي فسخ و نسبت به وصول مطالبات خود اقدام كند.

همچنين، در صورتي كه موسسه براي متقاضي پذيرش تحصيلي دريافت كند اما به هر دليلي كه منتسب به موسسه نباشد براي متقاضي ويزاي تحصيلي صادر نشود، موسسه مي‌تواند مراتب فسخ قرارداد را به متقاضي اعلام كند و پس از كسر كليه هزينه‌هاي اعمال شده، الباقي مبلغ پرداختي متقاضي را به وي بازگرداند.

همچنين، در صورتي كه متقاضي به هر دليلي كه منتسب به وي باشد از ادامه قرارداد در فاصله يك هفته از زمان قرارداد تا قبل از صدور پذيرش تحصيلي و اخذ رواديد منصرف شود بايد در اسرع وقت به هر وسيله ممكن مراتب انصراف و فسخ قرارداد را به صورت كتبي به موسسه اعلام كند. در اين حالت موسسه حق دارد پس از كسر ده درصد از مبلغ حق الزحمه اخذ پذيرش، باقي مبلغ پرداختي داوطلب را به وي بازگرداند و در صورتيكه متقاضي به هر دليل كه منتسب به وي ‌باشد از ادامه قرارداد در فاصله بيش از يك ماه از زمان امضاي قرارداد تا قبل از صدور پذيرش تحصيلي منصرف شود، موظف است در اسرع وقت به هر وسيله ممكن مراتب انصراف و فسخ قرارداد را به صورت كتبي به موسسه اعلام كند كه در اين حالت موسسه حق دارد پس از كسر تمام مبلغ حق الزحمه، باقيمانده مبلغ پرداختي متقاضي را به وي بازگرداند.

اگر موسسه در هر زمان و هر مرحله از اجراي تعهداتش بدون عذر موجه و قانوني نسبت به انجام آن قصور و تخلف كند، متقاضي حق دارد قرارداد را به طور يكجانبه و بدون نياز به هرگونه تشريفاتي فسخ و علاوه بر دريافت كامل مبالغ پرداختي به موسسه،‌نسبت به وصول زيان و ضرر مادي و معنوي وارده بر حسب مورد از محل تضمين‌هاي پيش بيني شده در قرارداد اقدام كند.

در مواردي كه به علت بروز حوادث غيرقابل پيش‌بيني و غيرقابل انتساب به موسسه، جلوگيري و يا رفع آن از عهده موسسه خارج است وانجام، تمام و يا بخشي از تعهدات موضوع قرارداد غيرممكن شود، موسسه مكلف است مراتب را در اسرع وقت با ارائه اسناد و مدارك به اطلاع متقاضي رسانده و درخواست تمديد مدت قرارداد را ارايه كند، در مدت وجود اضطرار متوقف شده، ‌هيچ يك از طرفين حق ادعاي خسارت از طرف ديگر را نخواهد داشت. بر اين اساس، طرفين كوشش مي‌كنند كليه اختلافات حاصل از اجرا يا تفسير قرارداد را به صورت مذاكره حل و فصل كنند، در غير اين صورت موضوع از طريق مراجعه به اداره كل بورس و امور دانشجويان خارج به عنوان داور حل و فصل و حكم آن ملاك عمل و مورد قبول طرفين خواهد بود. در صورتي كه موضوع توسط كارگروه نظارت منتهي به حل و فصل نشود طرفين جهت ادامه پيگيري مي‌توانند به مراجع صالح قضايي مراجعه كنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:15  توسط   | 

ارايه آخرين اطلاعات مربوط به توليدات سينماي ايران بر روي اينترنت

پايگاه اطلاع رساني «ايران سينما» با هدف ساماندهي اطلاعات حوزه پشتيباني فني سينما و ارايه اطلاعات آماري جامع و قابل تحليل در حوزه‌هاي كاربردي سينما در حال فعاليت است.

به گزارش فارس، پايگاه اينترنتي «ايران سينما» كه توسط محسن شمس (پژوهشگر،كارشناس سينما و صاحب نظر در حوزه پشتيباني فني سينما) طراحي و راه اندازي شده، ماهيتي پژوهشي دارد و هم اكنون اطلاعات مختلفي در حوزه‌هاي توليد فيلم, توزيع خدمات فني و نمايش فيلم در سه سال اخير را در اختيار رسانه‌ها و علاقه مندان قرار مي‌دهد.
اطلاعات قابل دستيابي از اين سايت در حوزه توليد شامل وضعيت پروانه هاي ساخت صادر شده، مراحل مختلف توليد آثار سينمايي از جمله پيش توليد، فيلمبرداري، تدوين، صداگذاري و آماده نمايش اكران نشده و اكران شده مي شود كه در اين سايت همچنين اطلاعات مربوط به وضعيت توزيع خدمات فني در لابراتورهاي فيلم و مراكز خدمات فني تدوين و صداي فيل، توزيع تجهيزات فني از جمله دوربين‌هاي فيلمبرداري، مراكز ارايه دهنده خدمات پشتيباني فني سينما و تركيب عوامل فني و هنري و اشتغال گروهاي فعال در حوزه سينما در اختيار علاقمندان قرار مي‌گيرد.
در حوزه نمايش نيز آخرين وضعيت و اطلاعات در خصوص پروانه نمايش هاي صادر شده، اكران اول تهران، ميزان فروش فيلم‌ها و قدرالسهم نسبي هريك از فيلم ها از كل فروش در هر ماه بر روي اين پايگاه اينترنتي قرار مي‌گيرد.
با توجه به جنبه مطالعاتي و تحقيقاتي اين سايت، همه دست اندركاران حرفه‌اي توليد فيلم، پژوهشگران و منتقدان و اهالي رسانه‌هاي جمعي و عوامل فني فيلم ها مي توانند اطلاعات خود را دريافت كنند و در صورت تمايل از طريق info@ircinema.org نظرات تكميلي خود را ارسال كنند.
اين پايگاه اينترنتي كه اطلاعات آن حاصل بخشي از تلاش ها و پژوهش هاي ده ساله محسن شمس است، www.ircinema.org قابل دسترسي براي علاقه مندان است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:5  توسط   | 

سخنراني «سيدحسيني» و «نامور مطلق» در شب «رب گري‌يه»

زندگي و آثار «آلن رب گري‌يه» نويسنده فرانسوي در مركز هنر پژوهي نقش جهان مورد بررسي قرار مي گيرد.

به گزارش فارس، بهمن نامورمطلق ،بابك معين ،حسن بلخاري ،رضا سيد حسيني، علي دهباشي، اسماعيل بني اردلان و رويا رزاقي درباره اين نويسنده آوانگارد فرانسوي سخن خواهند گفت.
رب گري‌يه نويسنده و فيلم‌ساز فرانسوي و يكي از بنيان‌گذاران و نظريه‌پردازان جنبش ادبي «رمان نو» است كه ماه گذشته در سن 85 سالگي بر اثر بيماري قلبي درگذشت.
او با تمايز ميان واقعيت و رئاليسم به پست مدرنيست‌ها نزديك تر بود و با انتشار رمان «پاك‌كن‌ها»" در سال 1954 و انتشار مجموعه مقالا‌ت پراكنده‌اش ديدگاه هايش را به طور جدي درباره اين جنبش مطرح كرد .
اين برنامه را مجله بخارا با همكاري مركز هنرپژوهي نقش جهان وابسته به فرهنگستان هنر برگزار مي كند. علاقه‌مندان مي‌توانند 22 اسفند، از ساعت 17 تا 19 به مركز هنر پژوهي نقش جهان واقع در خيابان وليعصر، ضلع جنوبي پارك ساعي، پلاك 1101 مراجعه كنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:2  توسط   | 

فيلم ترسناك 1408 در سينماهاي تهران اكران مي‌شود

فيلم 1408 ساخته مايكل هافستروم كه اثري در ژانر وحشت است، اواخر هفته جاري در سينماهاي تهران به روي پرده مي‌رود.

به گزارش فارس، اين فيلم به صورت تك سئانس در سينماهاي فرهنگ و سپيده تهران با صداي اصلي دالبي و زيرنويس فارسي به نمايش در مي‌آيد.
1408 اثري است كه سعي دارد به گونه‌اي متفاوت مخاطبان را با هراسي عميق رو به رو كند و همچنين مفاهيم عميقي چون مرگ و زندگي را بررسي كند.
جك انسولين نويسنده معروف رمان‌هاي وحشت براي درك اسرار يك اتاق از هتلي به نام « دلفين» ، علي‌رغم مخالفت‌هاي شديد مدير هتل تصميم مي گيرد شبي را در اتاق 1408 بگذراند اما قوانين اين اتاق، تابع شرايط معمول نيست جك انسولين گويي در دنيايي عظيم پا مي‌نهد كه هيچ يك از وقايع آن قابل پيش بيني نيست.
فيلم با جلوه‌هاي ويژه فراوان دنياي بسيار اسرار آميز و عظيم در يك اتاق مي‌افريند كه ديدن آن در عين ايجاد هراس در مخاطب،‌زمينه تفكر وي را ايجاد مي‌كند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:1  توسط   | 

هفت سین 225 متری در پارک ملت پهن می‌شود

مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی و رفاهی شهرداری تهران از پهن کردن سفره 225 متری هفت سین در ایام تعطیلات عید در پارک ملت تهران خبر داد.

مجتبی عبداللهی در گفتگو با مهر ضمن بیان این مطلب افزود: این سفره هفت سین یک مربع در ابعاد 15 در 15 متر است که به صورت سمبلی از رسوم دیرین ایرانیان و با اهداف آموزشی ، فرهنگی و تفریحی در پارک ملت تهران پهن می شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: برپایی بازارهای روز عرضه گل و گیاه، سوغات و صنایع دستی از دیگر برنامه هایی است که در آستانه سال نو و ایام عید توسط این شرکت در پارکهای مختلف تهران جهت استقبال از بهار و سال جدید برگزار می شود.
مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی و رفاهی شهرداری تهران یادآور شد: در برگزاری بازارهای روز و بازارچه ها، سعی بر آن است که از توانایی های زنان سرپرست خانوار، کارآفرینان و افراد خود اشتغال استفاده شود تا این افراد بستر مناسبی را برای فعالیت و ارائه محصولات خود داشته باشند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:45  توسط   | 

تمهیدات شرکت مترو برای سرویس دهی به زائران در پنج شنبه آخر سال

شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران وحومه در پنج شنبه آخر سال (23 اسفند) تمهیدات و برنامه های ویژه ای را برای سرویس دهی به زائران در نظر گرفته است.

به گزارش مهر، با فرارسیدن سال نو از آنجا که مردم شریف تهران بر اساس یک سنت قدیمی و حسنه در روز پنجشنبه آخر سال برای زیارت اهل قبول به بهشت زهرا می روند، همه ساله در این روز ترافیک  بسیار سنگینی درجاده های اطراف بهشت زهرا حاکم می شود از این رو شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران وحومه برای رفاه حال شهروندان در آن روز تمهیداتی به عمل آورده و به صورت برنامه ویژه در خدمت زائران خواهد بود.
پیرو برنامه ریزی به عمل آمده برای ارائه سرویس به ایستگاه حرم مطهر (بهشت زهرا) در آخرین پنج شنبه سال مورخ 23/12/86 از ساعت 6:45 تا 23 کلیه قطارهای خط یک مترو به فاصله زمانی هر 5 دقیقه از ایستگاه متروی میرداماد به مقصد ایستگاه حرم مطهر (بهشت زهرا) و بالعکس اعزام خواهند شد و در صورت نیاز اعزام قطارهای فوق العاده نیز پیش بینی شده است.
قابل ذکر است، برنامه حرکت قطارها در خطوط 2 و 5 متروی تهران در روز مذکور هیچ تغییری نداشته و طبق جداول قبلی خواهد بود.
شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران وحومه از مسافران تقاضا می کند همچون گذشته احترام به سالخوردگان، افراد ناتوان و کودکان را یک فریضه دانسته و رعایت این عزیزان را بنمایند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:44  توسط   | 

کوچه خوب از نگاه شهروندان معرفی می شود

مسابقه کوچه خوب از نگاه شهروندان، اردیبهشت سال 87 برگزار می شود.

به گزارش مهر، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، در ادامه رویکرد سال گذشته، دومین مسابقه معماری و طراحی شهری، با محوریت "معرفی کوچه خوب از نگاه شهروندان" را اردیبهشت سال 87 برگزار می کند.
بر اساس این گزارش، نخستین مسابقه معماری و طراحی شهری، اردیبهشت امسال، با موضوع "نمای برتر از نگاه شهروندان" برگزار شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:42  توسط   | 

موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد در ایام نوروز باز است

موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد- در ایام نوروز از سوم تا سیزدهم فروردین پذیرای علاقه مندان به محیط زیست و جانوری است.

به گزارش مهر، موزه دارآباد به عنوان مکانی زیست محیطی، فرهنگی و تفریحی مورد توجه خاص گردشگران  است وهمین امر موجب شد تا درراستای خدمت رسانی بهینه به بازدیدکنندگان، کلیه کارشناسان بخش نمایشگاهی به صورت برنامه ریزی شده در محل کار آماده خدمت به علاقمندان طبیعت و حیات وحش باشند.
گفتنی است ایجاد جاذبه های جدید مثل ایستگاه لمس حیوانات ، امکان مشاهده غذا خوردن حیوانات و افزایش گونه های زنده مجموعه و ... از جمله دلایل افزایش بازدید کنندگان بوده است.
این گزارش می افزاید موزه طبیعت وحیات وحش ایران (دارآباد) درسال 1372 افتتاح گردید و در حال حاضربه منظور افزایش دانش عمومی در زمینه های تخصصی جانورشناسی، زمین شناسی، گیاه شناسی و محیط زیست با دراختیارداشتن کارشناسان مجرب و کتابخانه تخصصی آماده ارائه اطلاعات و پاسخگویی به محققین، دانشجویان ودانش آموزان است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:41  توسط   | 

تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی/ برگزاری آزمون در 30خرداد

ثبت نام اینترنتی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی که از روز 4 اسفند آغاز شده و تا 22 اسفند ادامه داشت تا 20 فروردین سال 87 ادامه تمدید شد.

دکتر حسین غفاری - مدیر روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت در گفتگو با مهر افزود: مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی تا 20 فروردین سال آینده به منظور رفاه حال داوطلبان تمدید شده است.
وی یادآور شد: پیش از این مهلت ثبت نام تا پایان روز 22 اسفند اعلام شده بود.
مدیر روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: داوطلبان می توانند برای ثبت نام به آدرس اینترنتی http://sanjesh.mohme.gov.ir مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
به گزارش مهر، آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در 45 رشته و 31 دانشگاه علوم پزشکی در 30 خرداد سال 87 به صورت یک مرحله برگزار می شود.
آزمون کلیه رشته ها در شهرهای ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سنندج، شیراز، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان و یزد برگزار می شود و داوطلبان باید در ردیف محل امتحان - مشخصات آموزشی تقاضانامه ثبت نام یکی از این شهرها را به عنوان محل شرکت در آزمون انتخاب کنند.
اطلاعات مربوط به پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد در شعب بین المللی دانشگاههای علوم پزشکی در اطلاعیه 20 اسفند از طریق پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی معاونت آموزشی وزارت بهداشت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
واریز مبلغ 66 هزار ریال به حساب شماره 1278 خزانه داری کل (قابل پرداخت در کلیه شعبه های بانک ملی) از سوی داوطلبان، درج شماره فیش بانکی و تاریخ واریز آن را در زمان ثبت نام اینترنتی در فرمهای ثبت نام اینترنتی و ارائه اصل فیش واریزی را در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و تکمیل دقیق فرم ثبت نام اینترنتی از سوی داوطلبان از جمله مدارک ثبت نام اعلام شده برای آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی است.
همچنین دریافت کد رهگیری ویژه متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران و تکمیل فرم مخصوص دانشجویان ترم آخر، درج تاریخ دقیق شروع به کار با سابقه استخدام رسمی قطعی، آزمایشی و پیمانی برای استفاده کنندگان از سهمیه 20 درصدی کارکنان وزارت بهداشت اعم از مربیان آموزشی و سایر کارکنان و سهمیه 10 درصد کارکنان مناطق محروم و گواهی در خصوص وضعیت داوطلبانی که نابینای مطلق، ناشنوای مطلق، معلول جسمی و حرکتی از دیگر مدارکی است که باید داوطلبان آن را تکمیل کنند.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت با توجه به اینکه ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و هیچگونه مدرکی اخذ نمی شود، لذا در صورت محرز شدن تقلب و تخلف در درج اطلاعات لازم، در هر مرحله از آزمون (برگزاری ، قبولی و تحصیل) از تحصیل داوطلب جلوگیری شده و محرومیت متخلفین به مراتب بیشتر از شرایط عادی خواهد بود و طبق مصوبات هئیت بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمونها با داوطلب برخورد خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:35  توسط   | 

اعلام زمان ثبت نام دوره های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

ثبت نام دوره های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از 26 اسفند آغاز می شود و تا پایان روز 8 فروردین سال 87 ادامه دارد.

به گزارش مهر، متقاضیان شرکت در آزمون دوره های فراگیر مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می توانند جهت دریافت دفترچه راهنمای پذیرش و کارت اعتباری به ادارات پست سراسر کشور مراجعه کنند.
ثبت نام دوره های فراگیر مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  صورت می گیرد.
ثبت نام دوره های فراگیر مقطع کارشناسی از 13 اسفند آغاز شده و روز 25 اسفند پایان می یابد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:33  توسط   | 

زمان ثبت نام حوزه های علمیه سفیران هدایت اعلام شد

معاون حوزه های علمیه سفیران هدایت از ثبت نام حوزه های علمیه سفیران هدایت سراسر کشور در فروردین ماه خبر داد.

حجت الاسلام ترسلی در گفتگو با مهر با اعلام این خبر گفت : ثبت نام علاقه مندان به تحصیل درحوزه های علمیه سفیران هدایت از فروردین ماه آغاز و زمان دقیق آن به زودی نهایی واعلام می شود.
وی افزود: در سال آینده تحصیلی 34 حوزه علمیه سفیران هدایت در سراسر کشور پذیرش خواهند داشت. همچنین حوزه های علمیه سفیران هدایت در شهرهای زاهدان، زابل، حاجی آباد بندرعباس، یزد، گیلان غرب و شیراز نیز فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:32  توسط   | 

برگزیدگان مسابقه داستان‌نویسی رادیو تهران معرفی می‌شوند

مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقه داستان نویسی رادیو تهران برگزار می شود.

به گزارش مهر، با رفع مشکل جا برای برگزاری مراسم پایانی نخستین دوره مسابقه داستان نویسی رادیو تهران (قصه تهران) مراسم اختتامیه این برنامه روز 21 اسفند از ساعت 19 در مجتمع فرهنگی تهران (سینما ایران) به نشانی خیابان دکتر شریعتی، پایین­تر ­از خیابان­ ملک، پاتوق فرهنگی برگزار می شود.
نخستین دوره این مسابقه که با همکاری مجله ادبی بخارا برگزار شده است، از 10 دی ماه کار خود را آغاز کرد. طبق اعلام قبلی جوایز نفرات اول تا سوم در بخش عادی به ترتیب یک سکه کامل، نیم سکه و ربع سکه است و در بخش ویژه به نفرات اول و دوم سکه طلا تعلق می گیرد و نفرهای سوم (دو نفر) مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. داوری داستانها برعهده اسدالله امرایی، محسن فرجی و فرزین شیرزادی بوده است.
در این مراسم ضمن اعلام نام نفرات برتر داستانهای برگزیده هم خوانده می شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:27  توسط   | 

برگزاری دهمین طرح مبادله کتاب در کتابخانه حسینیه ارشاد

دهمین طرح مبادله کتاب از 19 تا 26 اسفند در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برگزار می شود.

به گزارش مهر، در این طرح تعداد 264 عنوان کتاب در زمینه های مختلف مذهبی، روان شناسی، اجتماعی، پزشکی، کمک آموزشی گاج، برگزیده اشعار معاصر و... در معرض مبادله عموم (عضو و غیر عضو) قرار می گیرد.
در این طرح که پایان هر فصل برگزار می شود افراد می توانند کتابهای خود را با کتابهای مازاد کتابخانه مبادله کنند.
کتابخانه حسینیه ارشاد در خیابان دکتر شریعتی، پائین تر از میرداماد واقع است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:25  توسط   | 

روزنامه پرسپولیس با مدیریت حبیب کاشانی مجوز گرفت

هیئت نظارت بر مطبوعات با انتشار سه نشریه موافقت کرد.

به گزارش مهر، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‏های داخلی بر اساس گزارش دبیرخانه هیئت نظارت بر مطبوعات اعلام کرد: سی و سومین جلسه از یازدهمین دوره هیئت نظارت بر مطبوعات صبح روز 20 اسفند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، محمد پرویزی با اعلام خبر فوق گفت: در این جلسه با انتشار یک روزنامه، یک ماهنامه و یک فصلنامه به شرح زیر موافقت شد: روزنامه «پرسپولیس» به صاحب ‏امتیازی «مؤسسه فرهنگی ورزشی پیروزی (پرسپولیس)» و مدیرمسئولی حبیب کاشانی، ماهنامه «دنیای دارو» به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی مهدی محمدزاده و فصلنامه «روان‌شناسی در تعامل با دین» به صاحب امتیازی مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) و مدیرمسئولی محمدناصر سقای بی‌ریا.
همچنین در این جلسه با تغییر صاحب امتیازی نشریه «درسهایی از مکتب اسلام» موافقت شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:25  توسط   | 

12 نمایش در تهران روی صحنه است

تالارهای نمایشی شهر تهران در روزهای پایانی سال 86 در مجموع پذیرای 12 نمایش هستند که تا 24 اسفند به اجرای خود ادامه می‌دهند.

به گزارش مهر، در تالار اصلی تئاتر شهر نمایش "ملاقات بانوی سالخورده" نوشته فردریش دورنمات به کارگردانی حمید سمندریان و بازی گوهر خیراندیش، پیام دهکردی، احمد ساعتچیان، میرطاهر مظلومی، فرخ نعمتی، علی رامز و ... تا 24 اسفند ساعت 19 روی صحنه است. سال 87 نمایش "کانال کمیل" به کارگردانی کورش زارعی در این سالن به صحنه می‌رود.
در تالار سایه نمایش "کریستال تاور" نوشته رونالد گرنز به کارگردانی نصرالله قادری با بازی هنرمندانی نظیر محسن حسینی و مهرخ افضلی ساعت 17:30 اجرا می‌شود و بعد از تعطیلی تئاتر شهر در روز جمعه 24 اسفند، اجرای خود را از 18 فروردین تا پنجم اردیبشهت 87 ادامه می‌دهد. تالار سایه بعد از آن میزبان نمایش "غولتشن‌ها" به کارگردانی حمید پورآذری خواهد بود.

"کلبه عمو تم" در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه است

در تالار چهارسو نیز دو نمایش به کارگردانی امیر دژاکام روی صحنه است؛ "سه‌گانه میتراس" نوشته سیمین امیریان و بازی بهرام ابراهیمی، شهرام عبدلی، رحیم نوروزی و نسیم ادبی ساعت 17:45 و "امپراتور و آنجلو" نوشته ایوب آقاخانی و بازی بهرام ابراهیمی و شیرین بینا ساعت 19:30. این دو نمایش سال آینده به ترتیب تا 27 و 23 فروردین به اجرای خود ادامه می‌دهند.
نمایش "تبرئه‌شدگان" به کارگردانی منیژه محامدی سال 87 در چهارسو اجرا می‌شود. نمایش "تهرن" کار محمود استادمحمد و بازی اصغر همت، خسرو احمدی، هدا ناصح و ... ساعت 19:30 هر روز در تالار قشقایی اجرا می‌شود و سال آینده تا 22 فروردین به کار خود ادامه می‌دهد. "مرگ تدریجی آقای ترکاشوند" به کارگردانی مسعود رایگان جایگزین "تهرن" خواهد شد.
در کارگاه نمایش نیز "خنجره‌ها" نوشته مهدی پوررضائیان به کارگردانی امیر آتشانی ساعت 18:30 تا 24 اسفند اجرا می‌شود. این نمایش با بازی امیر آتشانی از 18 تا 21 فروردین 87 به کار خود ادامه می‌دهد و سپس کارگاه نمایش میزبان نمایش "کادنس" به کارگردانی نیما دهقان خواهد بود.
در تالار مولوی نیز نمایش‌های "مرده‌های بی‌کفن و دفن" به کارگردانی امیرحسین حریری و بازی شراره درشتی، توفان مهردادیان، جواد عزتی، وحید نفر، بهروز پناهنده، لطف‌الله سیفی و ... ساعت 17:30 و "تئاتر بی‌حیوان" به کارگردانی مهدی مکاری و بازی سیامک صفری، کورش نریمانی، آذر خوارزمی و آفاق حاتمی ساعت 20 تا روز 24 اسفند به کار ادامه می‌دهند.
همچنین نمایش "خاله ایران" کار مشترک آشا محرابی و پریسا مقتدی با بازی ناهید مسلمی، مهرخ افضلی، شیدا خلیق، علی نجفی و دانیال کوهستانی ساعت 19:15 هر روز تا 24 اسفند در تالار مولوی اجرا می‌شود. در حال حاضر برنامه اجرایی تالار مولوی برای بهار 87 مشخص نیست.
فرهنگسرای بهمن تا 24 اسفند ساعت 30/18 میزبان نمایش "کلبه عموتم" به کارگردانی بهروز غریب‌پور است. نمایش "آدم خوابش می‌گیره" علی نصیریان به کارگردانی خسرو شجاع‌زاده ساعت 18 هر روز در خانه نمایش روی صحنه است و تالار هنر تا 24 اسفند ساعت 18:30 میزبان نمایش "مهمان ناخوانده" نوشته منوچهر اکبرلو به کارگردانی امیر مشهدی‌عباس است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:21  توسط   | 

مایکل مور با "مخالف‌خوانی" در سالن سینما حقیقت

فیلم مستند "مخالف‌خوانی" به کارگردانی دبی ملنیک و ریک کین با موضوع مخالفت با مایکل مور 22 اسفند در سالن سینما حقیقت به نمایش درمی‌آید.

به گزارش مهر، در آخرین برنامه سال 86 کانون فیلم سینما حقیقت مستند بلند "مخالف‌خوانی" را که فیلمی علیه مایکل مور فیلمساز مشهور و جنجالی آمریکاست، به نمایش عمومی درمی‌آید.
"مخالف‌خوانی" مستندی است که به دنبال تفکیک واقعیت از افسانه است و مور را در توری که برای نمایش فیلم "فارنهایت 11/9" برپا کرده دنبال می‌کند. فیلم نیم‌نگاهی به فضای سیاسی ایالات متحده آمریکا دارد که باعث شده مور از یک فیلمساز، به نماد چپ سیاسی این کشور تبدیل شود.
مستند 96 دقیقه‌ای "مخالف‌خوانی" که تولید سال 2007 کشور هلند است، روز 22 اسفند در دو ساعت 16 و 18 در سالن سینما حقیقت روی پرده خواهد رفت. علاقه مندان برای تماشای فیلم منتخب جشنواره‌های ایدفا و لندن به سالن سینما حقیقت در سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 17 مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:12  توسط   | 

پایگاه اطلاع‌رسانی "ایران سینما" راه‌اندازی شد

پایگاه اطلاع‌رسانی ایران سینما با هدف ساماندهی اطلاعات حوزه پشتیبانی فنی سینما و ارائه اطلاعات آماری جامع و قابل تحلیل در حوزه‌های کاربردی سینما در حال فعالیت است.

به گزارش مهر، این پایگاه اینترنتی به نشانی www.irancinema.org به همت محسن شمس پژوهشگر و کارشناس سینما در حوزه پشتیبانی فنی طراحی و راه‌اندازی شده و ماهیتی پژوهشی دارد. ایران سینما هم اکنون اطلاعات مختلفی در حوزه‌های تولید فیلم، توزیع خدمات فنی و نمایش فیلم در سه سال اخیر در اختیار رسانه‌ها و علاقه مندان قرار می‌دهد.
اطلاعات قابل دستیابی از این سایت در حوزه تولید شامل وضعیت پروانه‌های تولید و مراحل مختلف تولید آثار سینمایی می‌شود. در این سایت همچنین اطلاعات مربوط به وضعیت توزیع خدمات فنی در لابراتوارها و مراکز خدمات فنی تدوین و صدا، تجهیزات فنی، مراکز ارائه‌دهنده خدمات پشتیبانی فنی و ترکیب عوامل فنی هنری و اشتغال گروههای فعال در حوزه سینما ارائه می‌شود.
در حوزه نمایش نیز آخرین وضعیت و اطلاعات در خصوص پروانه نمایش‌های صادرشده، اکران اول تهران، میزان فروش فیلم‌ها و قدرالسهم نسبی هر یک از فیلم‌ها از کل فروش در هر ماه روی پایگاه ایران سینما قرار می‌گیرد. این پایگاه اینترنتی که اطلاعات آن حاصل بخشی از پژوهش‌های 10 ساله شمس است، در www.irancinema.org قابل دسترسی برای علاقه مندان است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:11  توسط   | 

رونمایی از "زکات عشق" در گالری خارک

نمایشگاه عکس رسول اولیازاده با عنوان "زکات عشق" روز 19 اسفند با حضور جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه در گالری خارک گشایش یافت.

به گزارش مهر، در این نمایشگاه 14 قطعه عکس از مدینه النبی در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است. این آثار سال 1385 خلق شده و امسال به مناسبت شروع ربیع‌الاول ماه ولادت رسول اکرم (ص) به نمایش عموم درآمده است.
در مراسم افتتاحیه نمایشگاه زکات عشق هنرمندانی نظیر حبیب‌الله صادقی رئیس موزه  هنرهای معاصر، امیرعلی جوادیان، افشین بختیار، محمد بهارناز و ... حضور داشتند. علاقه مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند تا 26 اسفند از ساعت 16 تا 20 به خیابان خارک، جنب انجمن خویشنویسان، گالری خارک مراجعه کنند.
همچنین آثار نمایشگاه عکس زکات عشق به صورت مجازی و همزمان در سایت خانه عکاسان ایران به نشانی www.iranipc.net  قابل مشاهده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:10  توسط   | 

دومین دوره مسابقه فیلمنامه‌نویسی کانون برگزار می‌شود

امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نو جوانان دومین دوره مسابقه فیلمنامه‌نویسی را در سه رشته پویانمایی، داستانی و مستند برگزار می‌کند.

به گزارش مهر، امور سینمایی کانون از تمام فیلمنامه‌نویسان حوزه کودک و نوجوان دعوت می‌کند آثار بلند و کوتاه خود را در این مسابقه شرکت دهند. هدف از این مسابقه شناسایی استعدادهای نوپا و بهره‌گیری از اندیشه‌های ژرف و نوآورانه فیلمنامه‌نویسان در تولید آثار مربوط به کودکان و نوجوانان است.
هر فیلمنامه‌نویس می‌تواند دو فیلمنامه خود را همراه با فرم درخواست شرکت در مسابقه در سه نسخه تا 31 خرداد 87 به دبیرخانه مسابقه در تهران، خیابان دکتر بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، شماره 24، کد پستی 1511647416، امور سینمایی کانون ارسال کند. نوشتن چکیده داستان در صفحه اول فیلمنامه ضروری است و هیچ فیلمی نباید بر اساس این فیلمنامه‌ها ساخته شده باشد.
گروه گزینش تعدادی از فیلمنامه‌ها را انتخاب و به گروه داوری معرفی می‌کند. برای پنج برگزیده نهایی این مسابقه جایزه نقدی در نظر گرفته شده و آثار برگزیده در کتابی منتشر خواهد شد. جایزه بهترین فیلمنامه بلند 50 میلیون ریال، فیلمنامه برگزیده 15 میلیون ریال، بهترین فیلمنامه مستند و داستانی 10 میلیون ریال و بهترین فیلمنامه پویانمایی هفت میلیون ریال است.
امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تعدادی از آثار مناسب برای تولید را از میان فیلمنامه‌های ارسال شده انتخاب و آنها را با توافق فیلمنامه‌نویس برای تولید خریداری خواهد کرد. فرم درخواست شرکت در دومین مسابقه فیلمنامه‌نویسی کانون در پایگاه اینترنتی www.kanoonparvaresh.com قابل دریافت است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:7  توسط   | 

نمایش سه فیلم مستند در سینماتک موزه هنرهای معاصر

فیلم‌های مستند "اینانا"، "ترانه اندوهگین کوهستان" و "روز هفتم" ساعت 16 روز 23 اسفند در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید.

به گزارش مهر، آخرین روز برنامه دوره سه ماهه سی و هفتم سینماتک موزه در بخش سینمای مستند به نمایش "اینانا" سودابه مجاوری محصول 84 به مدت 30 دقیقه، "ترانه اندوهگین کوهستان" حامد خسروی محصول 86 به مدت 30 دقیقه و "روز هفتم" آرش رئیسیان محصول 86 به مدت 45 دقیقه اختصاص دارد.
"اینانا" در مورد ایزدبانوی هزاره پیش از میلاد نماد حیات و باروری است و با ساختاری اپیزودیک نشانه‌های نمادین آئین‌های زنانه را دنبال می‌کند. "ترانه اندوهگین کوهستان" داستان زندگی و مصائب جانبازان مغز و اعصاب هشت سال دفاع مقدس است و "روز هفتم" از جهانی سراسر سپید در هفت روز آفرینش سخن می‌گوید.
علاقه مندان برای استفاده از برنامه‌های نمایش فیلم مستند می‌توانند به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس بگیرند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:6  توسط   | 

اکران "مجنون لیلی" از 27 اسفند در تهران و شهرستان‌ها

فیلم سینمایی "مجنون لیلی" به کارگردانی قاسم جعفری از 27 اسفند در شش سینما در تهران و 12 سینما در شهرستان‌ها روی پرده می‌رود.

به گزارش مهر، "مجنون لیلی" از 27 اسفند در گروه سینمایی آفریقا و سینماهای آستارا، سروش، فلسطین، آسیا، مرکزی، میلاد، کارون و پایتخت روی پرده می‌رود. همچنین این فیلم همزمان با تهران در شهرستان‌های اصفهان، شیراز، مشهد، کرمان، رشت، لنگرود، اهواز، ارومیه، اردبیل، بندرعباس و یزد نیز به نمایش درمی‌آید.

البته شرکت پخش فیلمیران به تدریج به تعداد سالن‌های نمایش‌دهنده فیلم سینمایی "مجنون لیلی" اضافه خواهد کرد. تبلیغات رسانه‌ای و اینترنتی فیلم آغاز شده و از روز 22 اسفند نیز کار نصب بیلبوردها و تیبلغات به صورت گسترده و رسمی آغاز خواهد شد.
"مجنون لیلی" عاشقانه‌ای شهری است که دو شخصیت اصلی قصه آن فرهاد و پروانه به عنوان نماد عشق‌های اسطوره‌ای در مسیری پرفراز و نشیب کنار هم قرار می‌گیرند، اما روز ولنتاین حادثه‌ای آنها را از هم جدا می‌کند. تا اینکه یک هدیه در طول شبانه روز مسیر زندگی این دو دلداده را تغییر می‌دهد و هر کدام به شناختی جدید از عشق و دوست داشتن می‌رسند.
محمدرضا گلزار، الناز شاکردوست، حمید گودرزی، حامد بهداد، نیما شاهرخشاهی، السا فیروزآذر، یوسف تیموری، گلاره عباسی، احمد پورمخبر، رامین راستاد، ابوالفضل پورعرب، رضا رویگری و ... در "مجنون لیلی" بازی می‌کنند که پنجمین فیلم جعفری پس از "ماه مهربان"، "قاصدک"، "بازنده" و "گرگ و میش" است.
دیگر عوامل تولید "مجنون لیلی" عبارتند از مدیر فیلمبرداری: علیرضا زرین‌دست، نویسندگان: فرهاد نوری و مسعود صحت، مدیر تولید: یوسف صمدزاده، تدوین: حمید سیفی، صداگذاری و میکس: فریدون خوشابافرد، سرمایه‌گذاران : حسن رحیم منفرد و صدیقه صحت. مجری طرح: صدیقه صحت و تهیه‌کننده: قاسم جعفری.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:3  توسط   | 

"زن دوم" با هشت سینما آغاز می‌کند

فیلم سینمایی "زن دوم" به کارگردانی سیروس الوند از روز 27 اسفند در هشت سینما به نمایش عمومی درمی‌آید.

به گزارش مهر، "زن دوم" به تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور از روز 27 اسفند در گروه سینمای آزادی روی پرده می‌رود و در سینماهای فرهنگ، فلسطین، صحرا، اریکه ایرانیان، پایتخت، ملت و موزه سینما نیز به نمایش درمی‌آید.

"زن دوم" همزمان با تهران در شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد، کرمان، اهواز، چالوس و ... نیز اکران عمومی می‌شود. تیزر و آنونس این فیلم را شیبان خاقانی ساخته و کار تبیلغات فیلم به طور رسمی از 22 اسفند آغاز خواهد شد.
فیلمنامه "زن دوم" را طائرپور و مینو کریم‌زاده بر اساس کتابی به همین نام نوشته‌اند و فیلم داستان زندگی عاشقانه مهتاب است که با رسیدن خبری به بحران کشیده می‌شود. آدم هایی از گذشته فراموش شده هر کدام پا به ماجرا می‌گذارند و تعریفی متفاوت از عشق و حق با خود می‌آورند.
دیگر عوامل تولید فیلم سینمایی "زن دوم" عبارتند از مدیر فیلمبرداری: غلامرضا آزادی، صدابردار: جهانگیر میرشکاری، طراح صحنه و لباس: ژیلا مهرجویی و طراح گریم: محمدرضا قومی. نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، امیر آقایی، آناهیتا نعمتی، سحر زکریا و مهتاج نجومی بازیگران فیلم هستند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:1  توسط   | 

"در میان ابرها" در حوزه هنری تهران اکران می‌شود

فیلم سینمایی "در میان ابرها" ساخته سیدروح‌الله حجازی نخستین‌بار پس از جشنواره فیلم فجر در آخرین نشست سال 86 حکمت سینما و نقد حوزه هنری استان تهران به نمایش درمی‌آید.

به گزارش مهر، برنامه نمایش "در میان ابرها" ساعت 15 روز 21 اسفند شروع می‌شود و سپس رضا درستکار آن را با حضور کارگردان فیلم مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.
حجازی این فیلم را بر اساس فیلمنامه محمدرضا گوهری به تهیه‌کنندگی سعید سعدی ساخته و الناز شاکردوست، یونس غزالی، رضا مختاری، مالک حدپور سراج و سیدمهرداد ضیایی در آن بازی کرده‌اند. مجید مجیدی به عنوان مشاور کارگردان و افشین هاشمی در سمت انتخاب بازیگر و بازیگردان با پروژه همکاری داشته‌اند.
علاقه مندان برای تماشای "در میان ابرها" می‌توانند ساعت 15 به حوزه هنری استان تهران در خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، کوچه دوازدهم، شماره 28 مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 17-88504616 تماس بگیرند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 10:0  توسط   | 

"مايكل مور" فيلمساز منتقد بوش با "مخالف خواني" در سينما حقيقت

فيلم بلند مستند "مخالف خواني" ساخته دبي ملنيك و ريك كين كه اثري عليه "مايكل مور" فيلمساز منتقد آمريكايي است در سالن سينما حقيقت روي پرده مي رود.
به گزارش ايرنا، اين مستند 96 دقيقه اي كه توليد سال 2007 هلند است در قالب دو نوبت در آخرين نشست امسال كانون فيلم سينما حقيقت نمايش داده مي شود.
مستند مخالف خواني اثري است كه به دنبال تفكيك واقعيت از افسانه بوده و مايكل مور را در توري كه براي نمايش فيلم تحسين شده فارنهايت 9/11 برپا كرده، دنبال مي كند.
اين مستند علاوه بر تعقيب مور نيم نگاهي به فضاي سياسي آمريكا كه موجب انتقاد اين فيلمساز از دولتمردان آمريكايي شده است، دارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 0:21  توسط   | 

مجوز انتشار‪ ۳‬نشريه صادر شد

هيات نظارت بر مطبوعات با انتشار‪ ۳‬نشريه موافقت كرد
به گزارش ايرنا، مديركل مطبوعات و خبرگزاريهاي داخلي بر اساس گزارش دبيرخانه هيات نظارت اعلام كرد: در سي و سومين جلسه از يازدهمين دوره هيات نظارت بر مطبوعات، با انتشار ‪ ۱‬روزنامه، ‪ ۱‬ماهنامه و ‪ ۱‬فصلنامه به شرح زير موافقت شد:
روزنامه «پرسپوليس» به صاحب امتيازي موسسه فرهنگي ورزشي پيروزي (پرسپوليس) و مديرمسئولي حبيب كاشاني، ماهنامه «دنياي دارو» به صاحب امتيازي و مديرمسئولي مهدي محمدزاده و فصلنامه «روان شناسي در تعامل با دين» به صاحب امتيازي موسسه آموزشي پژوهشي امام خميني (ره) و مديرمسئولي محمدناصر سقاي بي‌ريا.
همچنين در اين جلسه با تغيير صاحب امتيازي نشريه «درسهايي از مكتب اسلام» موافقت شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 0:19  توسط   | 

مراسم چهلمين روز درگذشت بورقاني چهارشنبه برگزار مي‌شود

مراسم چهلمين روز درگذشت احمد بورقاني فراهاني روزنامه نگار، نويسنده و نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي، ‪ ۲۲‬اسفند در مسجد جامع فاطميه در محله نظام آباد تهران برگزار مي‌شود.
بر اساس اطلاعيه‌اي كه از سوي خانواده بورقاني در اختيار ايرنا قرار گرفت، اين مراسم ساعت ‪۱۵‬و ‪ ۳۰‬تا ‪ ۱۷‬روز چهارشنبه در مسجد جامع فاطميه واقع در نظام آباد، خيابان شهيد مدني، پشت باشگاه رسالت، خيابان شهيد رجب نصيري بر پا خواهد بود.
بورقاني خبرنگار و مدير پيشين اخبار خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) بود و اوايل دهه ‪ ۷۰‬به مدت چهار سال مسئوليت دفتر ايرنا را در سازمان ملل متحد بر عهده داشت. او پيش از آن، مدتي سخنگوي ستاد تبليغات جنگ در دوران دفاع مقدس بود.
بورقاني چند صباحي نيز در دولت قبل معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بود و در مجلس ششم نمايندگي مردم تهران را به دوش كشيد .او در دوره نمايندگي، عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي بود.
بورقاني سيزدهم بهمن در سن ‪ ۴۸‬سالگي بر اثر ايست قلبي در بيمارستان دكتر شريعتي تهران درگذشت.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 0:16  توسط   | 

اعلام زمان ثبت نام مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور

ثبت نام دوره فراگير كارشناسي ارشد پيام نور از بيست و ششم اسفند آغاز مي شود.
به گزارش ايرنا، متقاضيان شركت در آزمون دوره فراگير مقطع كارشناسي ارشد مي‌توانند تا پايان هشتم فروردين ‪ ۸۷‬به ادارات پست سراسر كشور مراجعه نمايند.
ثبت نام دوره‌هاي مذكور به صورت اينترنتي و از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني ‪ www.sanjesh.org‬ صورت مي‌گيرد.
لازم به ذكر است، ثبت نام از متقاضيان دوره فراگير در مقطع كارشناسي كه از ‪ ۱۳‬اسفند آغاز شده است، تا پايان روز ‪ ۲۵‬اسفند فرصت نام نويسي دارند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۶ساعت 0:14  توسط   | 

یادمان پدران آسمانی برگزار می‌شود

یادمان پدران آسمانی وِِیژه پدران شهید دانشجویان شاهد دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاري شهر، این مراسم با هدف ترویج و بسط فرهنگ ایثار و شهادت‌‌طلبی و تجليل و تكريم مقام شامخ پدران شهید و دانشجویان شاهد به عنوان یادگاران گرانقدر این شهیدان برگزار مي‌شود.
در این یادمان حجت‌الاسلام نقویان از استادان برجسته حوزه و دانشگاه سخنرانی می‌کند و گروه هم‌آوایی دستان گویا نیز درباره شهید و شهادت اجرای برنامه مي‌كنند، همچنين گروه ققنوس نیز به اجرای تئاتر حکایت فراق می‌پردازند.
ارايه مقاله یکی از دانشجویان شاهد دانشگاه و پخش چند نماهنگ ویژه نیز از سایر برنامه‌های این یادمان است.
این برنامه بیستم اسفند در مجموعه فرهنگی حضرت ولی‌عصر(عج) واقع در بزرگراه سئول شهرک فجر بعد از نماز عشا برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اسفند ۱۳۸۶ساعت 12:17  توسط   | 

كارگاه نگارش متون به زبان انگليسي، برگزار مي‌شود

كارگاه تخصصي فن نگارش متون علمي به زبان انگليسي، با هدف ارتقا سطح دانش و مهارت‌هاي علمي دانشگاهيان دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار شهر، دانشكده روانشناسي و علوم تربيتي دانشگاه تهران باهدف ارتقای سطح دانش و مهارت‌هاي علمي دانشگاهيان دانشگاه تهران در زمينه نگارش متون علمي دانشگاهي به زبان انگليسي و در راستاي ارائه مقالات علمي و يافته‌هاي دانشگاهي در سطح بين‌المللي، اقدام به برگزاري كارگاه آموزشي فن نگارش متون علمي به زبان انگليسي  كرده است.
اين كارگاه توسط ماندانا نخعي، استاد كرسي زبان و ادبيات انگليسي دانشگاه كانكورديا آمريكا، در 3 سطح  و 5 دوره برگزار مي‌شود و در پايان به شركت‌كنندگان، گواهينامه رسمي دانشگاه تهران داده خواهد شد.
تفكر انتقادي در نگارش علمي، فرآيند نگارش علمي در زبان انگليسي، شيوه‌هاي بيان و بحث در فن نگارش علمي، شناسايي اشتباهات معمول در نگارش علمي و نحوه اجتناب از آنها در متون انگليسي، سبك نگارش فصيح به زبان انگليسي و فنون پژوهش در نگارش متون به زبان انگليسي، از جمله محتواي آموزشي اين دوره‌هاست.
3 سطح اين دوره‌ها شامل اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها(عمومي و تخصصي)، دانشجويان ليسانس، فوق ليسانس و دكتري زبان و ادبيات انگليسي و دانشجويان رشته‌هاي مختلف دانشگاهي(عمومي) هستند.
مدت هر كارگاه، 2 روز و 16 ساعت و زمان برگزاري آنها بدين ترتيب است:
دوره اول: 28 و 29 فروردين 87
دوره دوم: 4و 5 ارديبهشت 87
دوره سوم:25 و 26 ارديبهشت 87
دوره چهارم: 1 و 2 خرداد 87
دوره پنجم:8 و 9 خرداد 87
گفتني است مهلت ثبت‌نام، 10 روز پيش از شروع هر دوره خواهد بود.
علاقه مندان مي‌توانند براي ثبت‌نام به آدرس تهران، بزرگراه شهيد چمران، خيابان جلال‌ ‌آل‌احمد، روبروي كوي نصر، دانشكده روانشناسي و علوم تربيتي دانشگاه تهران، دفتر موسسه طلوع سبز كارآفرين مراجعه و يا با شماره 61117558 تماس بگيرند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اسفند ۱۳۸۶ساعت 12:6  توسط   | 

لبخند سپيد در فرهنگسراي اخلاق

شهر - مديريت فرهنگي هنري منطقه 14 و فرهنگسراي اخلاق ويژه برنامه «لبخند سپيد» را برگزار مي‌كند.
فرهنگسراي اخلاق در نظر دارد همزمان با فرارسيدن نوروز 87 با هدف ايجاد روحيه شادي و نشاط ميان موسپيدان برنامه‌اي شاد  را با عنوان «لبخند سپيد» ويژه سالمندان مجتمع هاشمي‌نژاد برگزار كند.
اين طرح نمادين كه به بهانه نشاندن لبخندي بر روي لبان سالمندان و تكريم اين بزرگواران است روز 22 اسفند برگزار مي‌شود.
اين طرح شامل مراسم جشن همراه با برنامه‌هاي متنوع از جمله موسيقي، نمايش، طنز، اجراي گروه سرود حنانه با حضور هنرمندان مطرح راديو برگزار مي‌شود.
همچنين در حاشيه اين مراسم، اين مركز در نظر دارد با گرفتن عكس يادگاري از تك‌تك اين عزيزان و ارسال عكس كارت پستال شده به اين بزرگواران روز شاد و به يادماندني براي سالمندان فراهم كند.
همچنين اهدای گل و هديه و نظافت اتاق سالمندان به رسم خانه تكاني توسط برخي از جوانان از ديگر برنامه‌هاي اين طرح است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اسفند ۱۳۸۶ساعت 11:56  توسط   | 

اطلاعیه

اخبار مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در «وبلاگ تابلو» قابل استفاده است. این اخبار، مکمل اخباری است که در «وبلاگ نمایه تهران» منتشر می شود.

 

وبلاگ تابلو   http://mbahar.blogfa.com/

 

 

از آنجا که در هر صفحه از وبلاگ، بیش از ۳۰ عنوان خبر قرار ندارد و معمولا بیش از سی عنوان مطلب هر روز در سایت ریخته می شود، برای اطمینان از خواندن همه اخبار، به روی آیکون آرشیو اسفند ماه کلیک کنید.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اسفند ۱۳۸۶ساعت 3:36  توسط   | 

10 نمايش در آخرين روزهاي زمستاني تالارهاي تهران

10 نمايشي كه بعد از بيست و ششمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر اجراي خود در تالار‌هاي مختلف آغاز كردند تا پايان سال جاري روي صحنه خواهند بود.

به گزارش فارس، نمايش «ملاقات بانوي سالخورده» نوشته فردريش دورنمات به كارگرداني حميد سمندريان ، ساعت 19 در تالار اصلي به روي صحنه مي‌رود. با پايان گرفتن اين نمايش كه تا 24 اسفند به روي صحنه است، نمايش « كانال كميل»به كارگرداني كوروش زارعي در تالار اصلي به روي صحنه خواهد رفت كه البته به گفته كارگردان نمايش، اجراي «كانال كميل» به بازيگران نمايش بستگي دارد.
در تالار سايه هم نمايش « كريستال تاور» نوشته رونالد گرندز به كارگرداني نصرالله قادري به روي صحنه است. اين نمايش كه ساعت 17:30 هر روز غير از شنبه‌ها در تالار سايه اجرا مي‌شود تا پنجم ارديبهشت ماه ميزبان علاقه‌مندان به تئاتر است؛ ضمن اينكه بعد از پايان اجراي اين نمايش در تاريخ ياد شده نمايش « غولتشن‌ها» به كارگرداني حميد پور آذري به روي صحنه خواهد رفت.
در تالار چهارسو نيز دو نمايش « سه گانه ميتراس» نوشته سيمين اميريان و « امپراتور آنجلوـ نوشته ايوب آقاخاني به ترتيب در ساعتهاي 17:45 و 19:30 به كارگرداني امير دژاكام به روي صحنه مي‌رود.
اين نمايش‌ها به ترتيب تا 27 و 23 فروردين سال آينده در تالار ياد شده به اجراي خود ادامه مي‌دهند. اين در حالي است كه با پايان گرفتن اين نمايش‌ها نمايش « تبرئه شدگان » به كارگرداني منيژه محامدي در تالار چهارسو به روي صحنه خواهد رفت.
«تهرن» عنوان ديگر نمايشي است كه اين روزها در تالار قشقايي تئاتر شهر به نويسندگي و كارگرداني محمود استاد محمد ساعت19:30 پذيراي دوستاران به تئاتر است.اين نمايش تا 22 فروردين سال آينده نيز به اجراي خود در تالار ياد شده ادامه مي‌دهد.
بر اساس اين گزارش «مرگ تدريجي آقاي تركاشوند» عنوان نمايشي است كه قرار است بعد از پايان اجراهاي نمايش تهرن به كارگرداني مسعود رايگان در تالار قشقايي به روي صحنه برود.
در كارگاه نمايش هم نمايش «خنجره‌ها» نوشته مهدي پوررضائيان به كارگرداني امير آتشاني ساعت 18:30 تا 21 فروردين به روي صحنه مي‌رود و بعد از پايان گرفتن اجراهاي اين اثر نمايشي، نمايش « كادنس» به كارگرداني نيما دهقان اجرا خواهد شد.
در تالار وحدت نيز قرار بود نمايش «رودكي» اجرا شود كه اين نمايش با تعويق‌هايي كه داشت قرار شده بيستم اسفند به كارگرداني علي پويان اجرا شود.
در فرهنگسراي بهمن، بهروز غريب‌پور نمايش «كلبه عمو تم» را اجرا مي‌كند.نمايش «خاله ايران» نوشته مرضيه رشيدبيگي به كارگرداني مشترك آشا محرابي و پريسا مقتدي در سالن كوچك تالار مولوي بر روي صحنه است.
در تالار سنگلج هم نمايش «فرات، آينه مسيح» به كارگرداني محمدرضا مداحيان، ساعت 18:30 اجرا مي‌شود.
نمايش «سليمان نبي (ع)» نوشته و كارگرداني حميد زاده‌صفايي از اول تا 25 اسفند ساعت 19 در تالار محراب براي عموم اجرا مي‌شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اسفند ۱۳۸۶ساعت 3:7  توسط   | 

برپايي نمايشگاه نقاشي و گرافيك محمدكاظم قرايي

فارس - نمايشگاه مروري بر آثار استاد «محمد‌كاظم قرايي» هنرمند معاصر رشته نقاشي و گرافيك از 21 تا 26 اسفند‌ در هنرستان هنرهاي زيباي پسران تهران برپا مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران، در نمايشگاه ياد شده آثار نقاشي و گرافيك اين هنرمند كه با موضوع آزاد خلق شده به نماش گذاشته خواهد شد.
«محمد‌كاظم قرايي» مدرس و فارغ التحصيل هنرهاي تزئيني در رشته گرافيك است و تاكنون در رده‌ها نمايشگاه داخل و خارج از كشور شركت كرده است.
نمايشگاه مروري بر آثار استاد «محمد‌كاظم قرايي» از 21 تا 26 اسفند در هنرستان هنرهاي زيباي پسران تهران واقع درخيابان انقلاب، پيچ شميران، خيابان شهيد نورمحمدي، پلاك 113 از ساعت 10 تا 15 پذيراي بازديد كنندگان است.
جلسه گفت و شنود هنرمندان با وي نيز روز 21 اسفند ساعت 16 در هنرستان ياد شده برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اسفند ۱۳۸۶ساعت 3:2  توسط   | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر